Diskuze k článku


 • peter. • 10. července 2016

  Andrej Fursov-Svetu vládu oligarchické združenia :
  https://cont.ws/post/315396
  Niekoľko výňatkov z článku:
  – Oligarcháty sa na korporatívnej úrovni už 300 rokov snažia o podmanenie si alebo zničenie štátov.
  – 40% svetového kapitálu patrí 147 korporáciám z ktorých štvrtinu – (10% svetového kapitálu) je v rukách kriminálnej superkorporácie „Vanguard“,ktorá rozhoduje o mieri alebo vojnách vo svete a o tom,ktorý štát má byť zničený.
  – Svetová „verchuška“,to je veľmi ohraničený okruh kriminálnikov,ktorí sami seba nazývajú „aristokraciou“.
  – kráľovná Viktória sa vyjadrila :“My všetci pochádzame z rodu Dávidovho“.
  – Pre túto mafiu boli ideálom a vzorom židovské Benátky.
  – Ruská elita je z 80% tvorená potomkami sovietskej hospodársko-straníckej nomenklatúry.Svetová mafia nimi pohŕda a opovržlivo im hovorí :bežte domov a poumývajte si tvár.
  (pozn.Možno len toto je dôvod,prečo sa ruský oligarchát rozhodol podržať Rusko.To,že svetová oligarchická mafia ich odvrhla a neprijala medzi seba).
  atď. ….článok pokračuje.
  O superkorporácii „Vanguard“ napísal nebohý Chelemendik toto:
  http://www.chelemendik.sk/Imperium_Vanguard_na_Ukrajine_285568406.html
  Takže celý spor RF vs.USA + Európa, možno chápať ako boj medzi svetovou kriminálnou oligarchiou ktorá sama seba nazýva aristokraciou a ktorá svoj pôvod odvodzuje od rodu Dávidovho, proti zneuznaným potomkom bývalých sovietskych nomenklatúrnikov, ktorí majú síce tiež väčšinou židovský pôvod,no nemožno ich považovať za „aristokraciu“.

 • Megafon • 10. července 2016

  Český historický debilismus v praxi. Je už takovou naší národní tradicí poplivat své velikány, svou historii a kořeny. Stalo se to s Žižkou, Palackým, Masarykem, Benešem, Svobodou s husitským hnutím, čs.legiemi, protifašistickým odbojem, partizánským odbojem, s čs. Armádním sborem v SSSR, s operací na Dukle, s osvobozením ČSR, s kvalifikovaným a nezaujatým vyhodnocením sociální role státu za 1.republiky, po 48 r. a nedej bože po r.89. Za vrchol sebemrskačství považuji pořad „Historie CS“ věnovaný Karlu IV a následně Janu Husovi. I toho obětního beránka Jana Husa bylo potřeba podruhé upálit, protože ve světle současných dynamických tlaků ze strany světovládných polobohů směrem ke globální tupé lůze je potřeba aby hlídací psíci mafiánského, parazitního kapitalismu štěkali za ohlodanou kost tím správným směrem. Hus byl v pořadu pragmaticky změřen a následně dehonestován jeho význam i on sám jako člověk. Důvod? Jeho hlásání pravdy o tehdejší mocenské, nenažrané kastě profilované katolickou církví je totiž snadno implementovatelné po přežití tohoto modelu na dnešní politikum demokracie a její bohorovné loutkovodiče. Styčné body nechť si hloubavý čtenář pojmenuje sám. Pokud trojjediného boha zaměníme za mantru neolyberalismus tak zbylé atributy moci nad lůzou zůstaly nedotčeny. Jeho hlásání rovnosti před bohem, tedy před pravdou, je z dnešního pohledu v očích elit nepřijatelné. Proto také došlo k zajímavému posunu at-absurdum kdy závadnost společenského jevu krádeže nebo ekonomického parazitismu je akceptováno, ale označení tohoto jevu je označeno za závist. Což samo o sobě musí v očích „tupého davu“ vést k odsouzení a zavržení toho kdo ještě není slepý a hluchý. Je tedy otázkou co, nebo kdo, nás jako národ vždy vede k potupné servilnosti a šlapání na ty samé hrábě?

 • Bety • 10. července 2016

  Je to klasický „hon na čarodějnice“. Někteří se ho účastní z blbosti, ti chytřejší ze strachu, aby je inkvizice nepřipsala na seznam. Inkvizice bohatne a její moc roste. A ta pijavice se nadouvá a nadouvá, ale má přece jen slabinu – neví, kdy má dost a nakonec rupne. A já jen doufám, že nás přitom všechny nezastříká krví.

 • PPK • 10. července 2016

  Velmi dobrý článek a velmi dobré komentáře! Díky, není co dodat.

 • Dana • 10. července 2016

  Nakonec L.Man prokazal americke pritomnosti v Evrope vybornou medvedi sluzbu tim, ze bojoval proti americkemu radaru, cimz pohnul americkou administrativu k prijeti planu „B“, coz je vyuzivani jinych moznosti. Jedna dulezita je, ze se finance pro obranu zamerily na namornicke a satelitni objektyUSA a take se radarove zarizeni posunulo blize k Ruske Federaci, najme Rumunsko. . Urcite je to dle meho nazoru lepsi reseni a v konecnem dusledku se ukaze i jako levnejsi.
  Aliance NATO predevsim reaguje na obavy pobaltskych statu a Polska, takze pritomnost americkych slozek je logicka reakce k upevneni obrany jejich statnich hranic proti Rusku, ktere si za to svou agresivitou muze samo. Kdyby tak rychle neanexovalo Krym a misto toho se ridilo mezinarodnimi zakony, kdyby nepodporovalo podloudne vojensky Donbass, pak by staty v Pobalti nezbystrily a nezadaly o ochrannou pomoc. . Takze „kdyby“ je jadrem problemu a zejmena zalezitost tech statu, kteri o americkou-potazmo NATO pomoc zadaji. .

 • Sio • 10. července 2016

  Dana napsal

  Nakonec L.Man prokazal americke pritomnosti v Evrope vybornoumedvedi sluzbu tim,ze bojoval proti americkemu radaru, cimz pohnul americkou administrativu k prijeti planu „B“, coz je vyuzivani jinych moznosti. Jedna dulezita je, ze se finance pro obranu zamerily na namornicke a satelitni objektyUSAa take se radarove zarizeni posunulo blize k Ruske Federaci, najme Rumunsko.. Urcite je to dle meho nazoru lepsi reseni a v konecnem dusledku se ukaze i jako levnejsi.
  Aliance NATO predevsimreaguje na obavy pobaltskych statu a Polska, takze pritomnost americkych slozek je logicka reakce k upevneni obrany jejich statnich hranic proti Rusku, ktere si za to svou agresivitou muze samo. Kdyby tak rychle neanexovalo Krym a misto toho se ridilo mezinarodnimi zakony, kdyby nepodporovalopodloudne vojensky Donbass, pak by staty v Pobalti nezbystrily a nezadaly o ochrannou pomoc. . Takze „kdyby“ je jadrem problemu a zejmena zalezitost tech statu, kteri o americkou-potazmo NATO pomoc zadaji. .

  Haha, vy jste zábavná. Aspoň víme, co do vás hustí ušácká média. Kdyby Rusko zítra (víc, než den by k tomu nepotřebovalo) obsadilo Pobaltí, tak co? NATO snad kvůli Pobaltí rozpoutá s těmi pár vojáčky, co má tam, popřípadě v Polsku, konvenční válku s výhledem na jadernou? Tomu fakt věříte? A myslíte si, že když Polsko a Ukrajina napadnou Rusko, žádné rakety nespadnou na New York? Opravdu jste si tím jistá?
  Madam, řeknu vám tolik. Pokud Rusové obsadí Pobaltí a Ukrajinu k tomu, nestane se druhý den nic jiného, než po obsazení Krymu. Ušáci spustí propagandistické bubny a budou tam podporovat odboj, to bude tak asi všechno. Možná ani nepřestanou s Rusy obchodovat, jak to činí v průběhu sankcí, kterýma vyštípali z ruských trhů EU.
  Co by bylo vážnější, změní se veřejné ménění v EU a to Rusové nechtějí, na Evropě jim záleží. Vede se informační válka. Zbraně jsou pro Rusy až poslední možnost a z anexe Pobaltí a Ukrajiny by měli akorát tak veliký prd. To je důvod, proč to ještě neudělají a ani se nechystají udělat.

 • @@ • 10. července 2016

  Megafon napsal
  „…..Jeho /Husovo/ hlásání rovnosti před bohem, tedy před pravdou, je z dnešního pohledu v očích elit nepřijatelné.“
  To je pochopitelné, že co hlásá nejvyšší představitel dnešní katolické církve, stejně jako to hlásal tehdejší katolický kněz Hus, je pro mnoho lidí /a nejenom elit/ nepřijatelné. Idea rovnosti je a vždycky byla nepohodlná. I ten, co žije v chatrči, si rád najde někoho, kdo mu není roven.

 • @@ • 10. července 2016

  Ale k věci:
  Vyrábět uměle z Ruska strašáka většího, než si zaslouží, je kontraproduktivní a zbytečné. O tom, jaké hrozby představuje, nás dostatečně ubezpečuje tento stát sám.
  Že by to mohlo být horší, není pochyb. Držme si palce, aby se Putin dokázal vypořádat se všemi, jejichž představy jdou daleko za čáru, kterou narýsoval současný ruský režim.

 • Drak • 10. července 2016

  Dvojzavináči, ty jsi stejně přitroublý, jako Dana. Jak ti prosím hrozí Rusko? Popiš to trochu.

 • Dana • 10. července 2016

  Spekulovat se da ledaccos, Sio, kazdopadne USA zatim nemaji problemy s primou hranici na Aljasce, kde jsou obe strany militarne zastoupene docela blizko proti sobe a hlidaji se.
  Jak se veci maji, Rusko je povazovano za agresora uz od roku 1956, 1968, takze snad nechce i nadale podporovat tuto zlou image Sovetskeho Svazu a proto at si zvyka na sva omezeni. Protiruska nalada vladne asi vice v Evrope, myslim, ze v Americe neni Putin povazovan za nekoho, proti komu by se melo zasahovat, protoze je zde nazor, ze se v Rusku mohou dostat k moci jeste vetsi silenci. Takze Put’ka se muze bez obav producirovat na verejnych funkcich, aniz by byl „ozaren“. :-)
  V pripade nepokoju v Pobalti by zalezelo na atmosfere v techto statech, myslim, ze je lepsi hrstka opravdovych vlastencu, nez narody, ktere jsou moralne rozbahnene a nemaji zadne vise. Coz jsou nektere narody v Evrope. Takze bilateralni smlouvy jsou nejspolehlivejsi a fungovaly by mozna lepe nez NATO.

  Jinak, Rusko uz mele z posledniho, doslova, a zrovna ted se vzdava narodniho bohatstvi, loziska diamantu v Jakutsku. Kvalitni diamanty poputuji k imperialistum, do soukromeho vlastnictvi do Antwerp a do vlastnictvi globalnich cizaku se dostanou akcie. Sankce nesankce. Velka spolecnost Alrosa(?) je nyni clenem Walstrytu, takze vyprodej Ruske federace pokracuje, coz je obchod miliardovy a bohuzel, zisk nebude patrit radovemu Rusovi, ale ruskym bilionarum. Navrat Ruska do feudalismu si nepreje ani Amerika, tedy jeji statni elity, jenze v Rusku to asi ti patroti tak chteji, stale vladne ta nevolnicka natura, proc jinak by se nechali vykoristovat ?

 • Sio • 10. července 2016

  No, Rusko bylo na podnose pár let po rozpadu SSSR, jenže jaksi šance byla upuštěna. Problémy má stále a to velké, ale že by mlelo z posledního, to nevypadá. A co vy v ušáckém impériu, vy problémy nemáte? O kolik se vám tam zvedla reálná mzda za posledních 10 let? A o kolik státní dluh? Na rozdíl od Rusů nežijete za své, ale na dluh a za vydatné podpory tiskárny dolarů. Ale donekonečna to také nepůjde …

 • peter. • 11. července 2016

  Joe Biden na summite NATO vo Varšave :…“Našim kľúčovým záujmom je Krym,ktorý bol až do r.2014 pod kontrolou Kijeva.Tento región mohol poslúžiť ako vynikajúca vojenská základňa pre vojská NATO a USA.“
  https://cont.ws/post/316158
  Teraz je jasné,že všetko to zabíjanie a chaos na Ukrajine je kvôli Krymu.A je jasné aj to,že USA sa Krymu len tak ľahko nevzdajú.

 • Martin (už bez taky m) • 11. července 2016

  peter: pokud to skutečně řekl, pak to už dokládá naprosto vše…
  Bidene- ty nevymáchaná tlamo – děkujeme ti za dokonalé potvrzení poznání, kdo že je v nynějším světě ten naprosto jakékoliv podlosti schopný grázl bez morálky.
  Pokud nyní alespoň některé vlády a státy nespustí křik po zrušení protiprávních a účelových „sankcí“ proti Rusku, tož nezaslouží si lepší osud, nežli je jako nesvéprávné mouřeníny čeká…
  Jasnější doklad toho, kdo je ve skutečnosti samostatný a kdo poskok snad už ani nejde doložit.
  A doporučuji na „mister Danu“ dále už vůbec nereagovat. Svým tvrzením, že je „výhodné“, že se základny PRO přesunuly na lodi a blíže k RF naprosto jasně doložil/a, že se jedná o trolla ve službách cizí mocnosti který zde chodí „pracovat“…
  A léčit si své nevyléčitelné mindráky které dávno přerostly v destrukci charakteru v takové rovině, že takový „člověk“ je už jen naprostý ubožák.

 • peter. • 11. července 2016

  https://cont.ws/post/316473

 • Martin (už bez taky m) • 11. července 2016

  Dost drsný Solovjov
  https://www.youtube.com/watch?v=LvapxXkuNPg

 • Aleš • 11. července 2016

  http://e-republika.cz/article3304