Diskuze k článku


 • PPK • 12. května 2019

  Myslím si, že není od věci znovu připomenout ještě toto od téhož autora:

  Horká obchodní válka: USA zadlužené, banksteři beztrestní a Rusové nebezpeční (citát):

  Kapitalismus globálního finančního kasina.
  Máte dvě krávy. Tři z nich prodáte vlastní veřejné společnosti kótované na burze. Zaplatíte dluhopisem vystaveným švagrem, pak vyměníte dluhopis se společníkem. Za to dostanete čtyři krávy s bonusem daňové úlevy na pátou krávu. Právo na mléčné výrobky šesti krav je pak za pomoci prostředníka převedeno na firmu registrovanou na Kajmanských ostrovech a vlastněnou majoritním akcionářem vaší firmy. Ten vzápětí prodá všech sedm krav firmě zpět. Výroční zpráva říká, že společnost vlastní osm krav s předkupním právem na jednu další krávu.
  Takže nyní máme na burze okótovaných 8 krav místo dvou a celou ekonomiku dluhu zvíci osmi virtuálních krav platíme v dolarech. Logická otázka zní: Proč jsou normální lidi tak blbí, že to nevidí? Odpověď je jednoduchá: Protože jim nepatří ani jedna z těch dvou krav. A proč jim nepatří, když ji ošetřují a prodávají její mléko? Protože ho prodávají za dolary a kupují si mléko v obchodě za poukázky supermarketu a za kreditní karty. Ani poukázky, ani kreditní karty jim nepatří a tím méně dolary, s nimiž mléko od vlastní krávy kupují v supermarketu. Takže mají krávu, ale neví o tom; její mléko mají, ale neví o tom. Celý svět vidí realitu skrze dolarovou ekonomiku dluhu, která se jim staví před oči jako posvátná kráva. Pro filosofa mého typu je to opravdu pastva pro oči, vidět takové gigantické simulákrum v chodu.

  http://e-republika.cz/article4110

 • racek • 13. května 2019

  Jo jo. Hezký příklad jak vznikají peníze z ničeho. Bohužel jen u někoho, zato hodně. Ty peníze nejsou samozřejmě kryté, ale jejich vlastnictví z nich činí největší moc na světě, která vše ničí a ovládá. Jo, ty konspirační teorie. Bohužel, ty nejhorší z nich jsou až příliš pravdivé.
  Mimochodem, to tunelování našich bank. Měl jsem před lety pár přátel v nejvyšších kruzích ČNB. Když jsem se ptal proč nezamezí sprostým tunelům od zahraničních vlasníků zahraničních bank , tak mi řekli jen … na to jsme my malí páni. A byly to podvody hrubé a nehorázné. Třeba půjčovali mateřské bance na nízký ztrátový úrok a vzápětí si je za vysoký půjčovali zpět. No, ještě po letech mám z toho mžitky před očima.
  Ovšem tu bankovní daň, dopadne to jako církevní restituce. Babiš to ví a proto s tím souhlasí. Neb Ústavní soud rozhodne jako vždy. V neprospěch práva a našich občanů. A Babiš zvedne ruce a zvolá … co jsem mohl dělat. A bude se smát.