Diskuze k článku


 • Velekněz Ratata • 28. března 2017

  Pamětníci! Vzpomínáte na rok 1989 a populární letáky o tom, jak je nám zatajováno, čím jsme ve skutečnosti krmeni? Maně se mi vybavuje „přednáška MVDr. Roba a dr. Viteše“ a věty jako „mohu říci, že dnes u nás nemáme poživatelná játra“. A kolovalo toho víc, vzpomínám i na nadšené debaty, jak je to ve Švédsku a jak je to v Holandsku a jak by to mohlo být u nás, zejména co se týče označování potravin. Kvalita potravin a ŽP nebyla tak úplně posledním ze spouštěčů všeobecné nechuti k režimu. Zdraví našich dětí (což nechci zesměšňovat, jen poukázat na ten rozdíl proti dnešku) dokázalo rozpálit už tehdy existující Jihočeské matky proti papalášům doběla. A papaláši se jich většinou báli.

  Později, už z doby po Velké Sametce pamatuju laskominy z krásných materiálů ze západních ministerstev a agentur životního prostředí. Třeba z Holandska k odpadovému hospodářství: „Zákazníci si v budoucích letech budou muset zvyknout mnohem více na nebalené potraviny i další produkty.“ (Sláva, po pětadvaceti letech Lídl zakázal igelitky. Vzpomínka na mládí.) Bylo to dost nedůvěryhodné už tehdy a myslím tak od bombardování Jugoslávie mají Zelení jiné priority.

 • manasek • 28. března 2017

  Název článku je zavádějíci! Monsanto vůbec nezaniká, navzdory tomu, že je jakási malá fůze s Bayerem, tak Monsanto se dokonce rozšiřuje do Ruska!!! Je tam postaven obrovský závod na svinstva a GMO! Putin je bezmocnej, páč ruští oligarchové si zamanuli pro zisky. To řekl i Pjakin v jedné odpovědi. Takže příště vyhodte 690Kč za rozumnější a aktualnější článek, outsideři….

 • peter. • 28. března 2017

  manasek napsal

  Název článku je zavádějíci! Monsanto vůbec nezaniká, navzdory tomu, že je jakási malá fůze s Bayerem, tak Monsanto se dokonce rozšiřuje do Ruska!!!Je tam postaven obrovský závod na svinstva a GMO! Putin je bezmocnej, páč ruští oligarchové si zamanuli pro zisky. To řekl i Pjakin v jedné odpovědi. Takže příště vyhodte 690Kč za rozumnější a aktualnější článek, outsideři….

  manasek:
  Monsanto v Rusku je dezinformácia.Keď si ešte raz vypočujete posledného Pjakina tak zistíte,že aj on tú správu označil za dezinformáciu.
  Asi pred dvomi týždňami som na to naletel aj ja keď som na OM dal odkaz na tú správu.Už v diskusii pod článkom sa vyjasnilo,že sa jedná o hoax.

 • Vaska • 28. března 2017

  velekněz Ratata – mě bylo podezřelé že hned po tom puči sem začali jezdit vídeňáci na jídlo (to pomlouvání jakej jsme tady za komančů žrali humus si pamatuju taky) – pokud mi je známo tak toho již nechali

 • idiotronic • 28. března 2017

  Ano, právníci jsou hlavními aktéry při zatemňování odpovědnosti. Na bleskový zánik Union Carbide kdesi uvnitř Dow Chemical se mnozí čtenáři pamatují. A přitom v Bhopálu stačilo nevypínat bezpečnostní čidla a včas unikající meziprodukt zapálit, vznikla by jen malá škoda, CO2 a H2O . Ale muselo se šetřit. A pak právníci zapracovali. Stejně jako v případě Volkswagen, kde Volswagen,který navrhl lidové vozítko ,,brouk“ a které na známých fotografiích obdivoval i sám Vůdce, ten Volkswagen nemá vůbec, ale vůbec po právní stránce nic společného s Volkswagenem, který uvedené vozítko vyráběl. (jenom biologickou příbuznost šéfů). Možná se bude muset do zemědělství část lidí vrátit, nebo se zvětší obhospodařovaná plocha. Současnou úrodnost drží kromě herbicidů i syntéza
  čpavku Haber-Boschovým způsobem. Asi dvě třetiny dusíku vašich ctěných aminokyselin pochází od Habera a Bosche. Bez nich (bez dusičnanů z neobnovitelných zdrojů) by vypukl hladomor.Bionafta z řepky se v tomto kontextu jeví jako dobrá anekdota.

 • peter. • 28. března 2017

  Toto síce nie je o Monsante,ale určite to sem patrí:
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/424696-trump-podpisal-dekret-ktorym-koncia-ekologicke-regulacie-z-cias-obamu/

 • peter. • 28. března 2017

  Ešte dva odkazy z ktorých ma ide šľak trafiť:
  http://www.literarky.cz/blogy/mnislav-zeleny-atapana/23923-jsme-kolonii-v-ramci-eu
  http://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/424542-vyprate-maso/
  Dobrú chuť hrdí občania EU !

 • idiotronic • 29. března 2017

  A ještě jedna zajímavá zpráva. Firma Westinghouse taky fúzuje, tekrát do … no, do pryč.

 • peter. • 29. března 2017

  Malá fúzia s Bayerom za 66 miliárd USD ? Uznávam,že čo je veľa pre jedného,môže byť málo pre druhého.Pre mňa je to dosť.
  http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/405080-krali-pesticidov-sa-spoja-bayer-kupi-monsanto-za-66-miliard-usd/

 • racek • 29. března 2017

  peter. napsal

  Malá fúzia s Bayerom za 66 miliárd USD ? Uznávam,že čo je veľa pre jedného,môže byť málo pre druhého.Pre mňa je to dosť.
  http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/405080-krali-pesticidov-sa-spoja-bayer-kupi-monsanto-za-66-miliard-usd/

  No, tak to vznikne úplně novej Roundup, sice ne tak účinný, ale třikrát dražší. Vo nic jinýho přece nejde, že. Ostatně, každé ekologické opatření v EU má stejný důvod a někdy ještě lepší výsledky. Jako ten právě zaváděnej a povinnej I-Stop u aut. Mám ho přes rok za za tu dobu jsem ušetřil pěkné 3 litry, podle palubního počítače. Zato pořizovací cena vč, silně dimenzovaného startéru (spotřeba sorovin a vyšší složitost) a zvláštní baterie odhaduji cenu na cca 15 tisíc. Takže návratnost … no 15 000 děleno cca 80. A tak je to bohužel se vším.

 • jogín • 30. března 2017

  Kvantum studií tvrdí, že glyfosát není karcinogen. Přísady v Rounupu jsou podstatně nebezpečnější a podrobně zkoumány nebyly. Zalít cestičku na zahradě riziko nepřináší. Něco úplně jiného je stříkat brambory, aby nať zvadla, protože v bramborách Roundup zůstane. A rounupové pěstování s rounup ready plodinami je zrovna takové svinstvo, které zavádí tuny chemikálií do prostředí. A jediné riziko GMO plodin je monopolizace. Nad evropským zákazem GMO v Monsantu jistě jásají, protože konkurence neexistuje.