Project Abacus od Googlu chce zatočit s hesly

Není to nakonec jenom Google, kdo sleduje řadu biometrických (a jiných) charakteristik. Dělá to Apple, Facebook, od Windows 10 v nebývale široké míře i Microsoft. Některé sledované charakteristiky se navíc čistě z mobilního světa dostaly i do klasického počítačového. Řadu informací ale sledují i další subjekty, včetně inzertních systémů.

Celé je to ale v zásadě trochu děsivé, protože tady přestává být řeč o přihlašování. Mobilní zařízení vás prostě pozná, během několika sekund, podle toho, jak jste začali psát, podle toho, jak zrovna jdete, kde jste, co děláte, jak rychlý (či pomalý) jste při odezvě. Podívá se kamerou, zda uvidí známý obličej, možná si i poslechne zvuky, zda uslyší váš hlas. Pak tohle všechno v nějakém algoritmu spojí a zjistí, dá se to tak říci, pravděpodobnost, zda zařízení držíte vy. Nebo někdo neznámý…

Celý článek najdete na Lupě

Stanův komentář: Vítejte v Orwelistánu!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
K. J.
K. J.
20. 1. 2016 10:55

Osobně se domnívám, že cílem je monitorovat chování a návyky. Sofistikované programy s pomocí moderních kvantových procesorů (např. Google), pak analyzují a vyhodnocují vzory chování. Co je ale důležitější, že na základě toho dokážou vzor chování uživatele nenásilně měnit. Pomocí všech elektronických hračiček (srači-ek), ve všech možných i nemožných sférách života vám nabídnou a podstrčí ten správný produkt z jakékoliv sféry života. Vhodný článek studii, zboží, či službu, věc, která vás nasměruje k požadované změně chování. Představte si, že přijdete do nějakého centra služeb (mobilní operátor, internet, tv programy, sociální služby, zdravotnictví atd.), a obsluha zadá vaše jméno do jejich… Číst vice »

Aleš
Aleš
20. 1. 2016 13:21

K.J. „Skutečnou svobodu v tzv. západním světě možná zažije pouze chudý bezdomovec, který nepropadl alkoholu, či jiným drogám a užívá si drobné radosti dne při prohledávání popelnic“ Tak to je kýžené přání tvůrců plánu totální moci nad našimi životy. Ale realita závisí v tomto i na nás, jak se poddáme. Na sousední vlákně jsem rozvinul hudryperův odkaz na článek pana Davida, který si všímá problému v přizpůsobivosti. Znám lidi, kteří svobodní jsou. I mně mnozí závidí moji svobodomyslnost a mnoha činy či slovy je přivádím do nepříčetnosti. Jako facku bankovním manažerům bych zavedl pin kód na každou návštěvu obchodu, každou… Číst vice »

Sasin
Sasin
20. 1. 2016 20:46

No pokud se šmejdi „vlastnící“ elektronické či internetové „služby“ setkávají s papežem a řídí se vládními nařízeními nějakého „prediktora“, můžou se divit tomu jen hlupáci, vysokoškolsky vyblbnutí znalci a vypatlaní papaláši které už zajímá jen výpalné a beztrestnost u jejicj, dle gubernií, přiřazených loutkařů. Bohužel zvyšování a úrověň psychopatické vědy a techniky v rukou sociopatů a frankenštajnů není bohužel schopna zajistit blaho ovcí. To dá rozum i debilovi, který má podíl na půdě a rozpočtu, do kterého nigdo, šmejd, nigdy nesmí strčit ani špičku nosa. Jen šmejdi furt chcou aby na to právo měli. A ti jsou teda co za… Číst vice »

idiotronic
20. 1. 2016 22:26

Sasin napsal Jakto že nemáme vlastní, národní internetový vyhledávač? Proto jsem momentálně na yandexu, který má sice potíže s určením mojí polohy, ale zato na mapě Prahy jsou uvedeny topologie tunelů a neveřejných tratí a vlečky kol mého rodiště. Navíc už mi nikdo nenabízí hejna foťáků, když už jsem si ho koupil. Pár dovětků: 1. Oddělení kryptologie v armádě zrušil ministr Vilém Holáň (KDU-ČSL). 2. Česká spořitelna nerozlišuje, zda zákazník s lístkem 483 navštívil nějakou přepážku, nebo jenom svinovacím metrem vyměřoval vzdálenosti pro umístění bomby. 3.Pokud za použití triku ,,libanonská smyčka“ je karta zablokována na vstupu bankomatu, ten nevaruje a… Číst vice »