Diskuze k článku


 • Thor • 24. září 2014

  To už tu jednou bylo, tuším kolem roku 1997. Spalovny si tehdy prosadily v parlamentu monopol v likvidaci odpadů. A pak někdo sedl ke kalkulačce a spočítal, že to českou ekonomiku položí do roka. Pak se chvíli dělalo, jako že nic, všichni se tvářili, že onen zákon vlastně neexistuje, a pak tu ostudu ducha novelizovali do bezvědomí. Tak, že spalovny na tom byly ještě hůře než před svým grandiozním legislativním a lobbystickým úspěchem. Debilové zkrátka v parlamentu a ve „special interests“ nevymřeli a stále se snaží – přes cizí mrtvoly. Peněz mají na korupci, zdá se, dost. Co bude s ekonomikou – chuj s tím. někteří mají holt místo mozku jen ubytovnu pro parazita.

 • cnemo • 24. září 2014

  Faktem je, že v současnosti tu zatím prakticky žádné spalovny nejsou a hned tak nebudou (Chotíkov tuším zastavili http://plzen.idnes.cz/spalovna-soud-zaloba-ekologove-rozhodnuti-fkd-/plzen-zpravy.aspx?c=A140725_103647_plzen-zpravy_pp ) a skládek hafól. Dále je pravda, že odchod od skládkování je EUtrendem http://euro.e15.cz/archiv/konec-skladkovani-ve-velkem-991708

  Dále je pravda, že skládkovací loby si nechce nechat vzít svůj super kšeft a užiteční zelení idioti jsou vítaným pomocníkem. Těm se totiž ze slova „spalovat“ dělají pupínky na zadku.

  Jeden totální ignorant, jinak předseda bioplynové asociace, jehož jméno záměrně neuvádím, jednou na konferenci ropáků (ti škůdci, kteří pro vás udržují napětí v zásuvkách) prohlásil, že by se neměl komunální odpad spalovat ale z(bio)plynovat:) Chudák, nebyl ve škole na zákon zachování energie, ale taková je bohužel úroveň „bio“ odborníků při debatách.

  Spalovat odpadky není nic extra bohulibého, ale ostatní metody jsou často spíše horší. Jednoduší bude produkovat méně odpadu, ale to vyžaduje zásadní změnu ekonomického pořádku (obalová technika, životnost spotřebního zboží, lživé kampaně, vyzývající k výměně ještě funkčních zařízení.