Prostituce a drogy, oficiální motor neoliberální ekonomiky

Známá americká pornohvězda Belle Knox, vlastním jménem Miriam Weeks, se hezky obula otevřeným dopisem do své alma mater(external link), která není bordelem, nýbrž Duke University, kde tato pracovitá a známá studentka bifluje na právničku. Univerzita jí oznámila, že nemá právo na studijní podporu a tím pádem musí platit 62.000 dolarů ročně. Pornem na její úrovni to lze vydělat celkem spolehlivě. Ale studentka aktivisticky vysvětlila, jak univerzita vlastně hospodaří a za co vyhazuje peníze oknem, neb je to správná neoliberální instituce. Vyjímáme z jejího otevřeného dopisu médiím.

Building and maintaining physical infrastructure on campus gets $8,000. Another $14,000 goes to pay a share of administrative and academic support salaries, which in Duke’s case includes more than $1 million in total compensation to the university president, Richard Brodhead, and more than $500,000 to the provost, Peter Lange, according to 2011 tax filings. Also, $14,000 goes to dorms, food, and health services; $7,000 goes to staff salaries for deans and faculty; and miscellaneous costs take up another $5,000.

Takže nesmyslná reprezentace, platy prezidentů a podprezidentů, sportovní nesmysly, reklama, skryté úplatky a jiné vyhazování kolejného a školného stojí mnohem víc, než dole uvedené skutečné náklady na studium. A to jsou ty nesmyslně utracené peníze, které budoucí právnička vydělává pornem. Kdo je tedy skutečný prasák? Její obhajobu máte zde na videu.

Tato zajímavá studentka má pravdu. Podívejte se na článek Kolik doopravdy stojí školné v USA(external link). Grafy ukazují, že chudé rodiny v USA už nemají na vzdělání svých dětí a tuto metu postupně vzdávají. Neoliberální ekonomika ovšem její kritiku vzala v potaz zcela originálním způsobem. Protože prostituce a drogy vydělávají, je třeba je započítat do HDP západních států. Tím oceníme práci narkodolarů ve světě. A co se nedostává chudým rodinám s dětmi, to statisticky doženeme drogami a sexem.

Perverzní ekonomika Západu

Na jednu stranu jde o klasický lup surovin a území pomocí lokálních válek, viz Libye, Sýrie a nyní i Ukrajina. Na druhou stranu devastace produktivní ekonomiky a moc jednoho procenta způsobila, že 90 % lidí je odříznuto od zdrojů bohatství a jejich životní úroveň se rychle snižuje. Proto je třeba provést účetní triky hodné řeckého kreativního účetnictví pod firmou Goldman Sachs. Inspirováni firmou plnící roli boží ruky zvýšíme ekonomice EU krevní tlak. Protože ECB řídí ze zákulisí stejní pánové jako Řecko, pak není problém.

Pilotní projekt neoliberálních zemí jako Velká Británie, Irsko a Itálie je skutečně hoden současné západní dekadence. Podle Wall Street Journal (external link)tyto země přidají zisky z drog a prostituce do svého ekonomického portfolia. Británie dostane tak „navíc“ do rozpočtu 9 miliard, což opticky nadopuje její ekonomiku o 0,7 % procent. A ejhle, tím se splní i závazný růst, který si Cameronova vláda vytýčila jako stalinskou ekonomickou metu. Itálie a Irsko to provedou letos. Jsou na tom podle ekonomického růstu mnohem hůře, takže musí více lhát.

Takže sex a drogy tvoří jádro současné ekonomické strategie EU. Vzhledem k tomu, kdo ji nyní ovládá, se není čemu divit. Po posledních úletech ECB už asi těžko něco překvapí, kromě rychlé války v Evropě. Viz článek Aktuální politika ECB, spolehlivá cesta do pekel(external link).

Související články:
Sex za úhradu školného? V Británii oficiálně(external link)
Policie zatkla provozovatele studentské prostituce(external link)
Vojenský ajťák provozuje prostituci studentek(external link)
Kolik doopravdy stojí školné v USA(external link)
K čemu má sloužit vysokoškolská reforma?(external link)
Proč být neklidný v týdnu neklidu(external link)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Thor
Thor
3. 7. 2014 12:31

Objem, z velké většiny (někteří uvádějí až 70%) nesplatitelných půjček na školné, dosáhl v USA jeden bilion US dolarů. Hovoří se u bublině US vzdělávacího systému napjaté k prasknutí. Na té zadlužené straně totiž není žádný kolaterál, majetek k vyvlastnění. – Aby to neměli studenti příliš jednoduché,dostali minulý týden dárek od věřitelských bank – zvýšení úroků za dlužné částky o 20 procent. – I u nás byli průkopníci „zvyšování kvality“ vzdělávání na dluh. Nedodali, že jde hlavně o zvyšování kvality příjmů těch u VŠ penězovodů a v zainteresovaných bankách, což je mnohdy to samé. Jsem zvědav, jak budou banky vymáhat… Číst vice »

r.m.
r.m.
3. 7. 2014 19:53

In the images ISIS released recently of their members posing with McCain, the man closest to John McCain is none other than General Salim Idris, who was then the head of the Free Syria “moderates”.
http://countercurrentnews.com/2014/06/isis-post-pr-photos-they-took-with-john-mccain/
))))) všechno je úplně levý, opravdu, na co se dneska podíváme je všemi akceptovaný podvod