Řekněte mi, k čemu to NATO je

NATO je zdrojem napětí v Evropě, prohlásil v minulých dnech Lavrov, a v kostce tak vyjádřil, proč zde tato ošuntělá organizace (jak ji charakterizoval Trump), stále ještě přetrvává. Samozřejmě, američtí a další západní jestřábi založili NATO nejpřednostněji k útoku na Rusko a hlavně pak k útoku na jeho přírodní bohatství, ale s tím, jak Rusko vojensky posiluje, jeví se toto naplánované tažení na východ i jeho plánovačům stále méně zrealizovatelné. Což ošem není jediná potíž. Současně totiž ubývá i lidí ochotných věřit pohádkám o ruské hrozbě, čímž se samozřejmě i vedoucím představitelům NATO jeví dnes nepohodlné zdůvodńovat přetrvávající existenci NATO jen a jen ruskou hrozbou. A tak zareagovali čistě konjunkturálně a do portfolia prostě přibrali i boj proti uprchlické vlně. Jsou politikové, kteří právě tuto vlnu kladou dnes při zdůvodňování důležitosti NATO před ruskou hrozbu, a našli se v nejposlednějších dnech dokonce i takoví – jak se ukázalo na právě proběhlé 53. bezpečnostní konferenci v Mnichově – kteří při obraně NATO mluví už jen o hrozbě uprchlické a hrozbu ruskou prostě vynechávají.

To všechno dokazuje zmatek v hlavách vedoucích představitelů Evropy i USA, pokoušejících se smysl existence NATO jaksi nově nalézt či zdůvodnit. A pokud tedy nejsou jeden a určující raison d’etre této organizace schopni najít a jasně vyjádřit ti, kteří jsou s touto organizací politicky či dokonce existenčně spojeni, pak lze říct, že jejím skutečným důvodem bytí je nejspíš opravdu jen ten, který vyjádřil Lavrov: Být zdrojem napětí v Evropě. Nu a pokud se nám nebude zdát takovýto smysl bytí biliony požírající a současně též hodně zločinné organizace dost nosný, musíme dojít k závěru, že nejprospěšnější by bylo hodit instituci s takovýmto raison d’etre a s takovou minulostí do starého haraburdí. Zvlášť když vezmeme do úvahy, že využitelnost NATO pro boj proti přívalu uprchlíků, v Mnichově tak často proklamovaná, se až dosud prokázala být chimérou, a že generální tajemník NATO Stoltenberg loňského roku dokonce povýšeně prohlásil, že od toho, aby řešilo uprchlíky, zde NATO rozhodně není.

Češi bývali realisty, schopnými pohlédnout pod povrch věci a objevit tam její jádro, ale jako bychom právě v posuzování užitečnosti NATO pro naši zem a pro naše lidi byli zrovna tak slepí, jako jsou ostatní Evropané (možná s výjimkou Maďarů).

Na podzim budou volby. Po nich by bylo možné ustavit koaliční vládu složenou z ČSSD, komunistů, Úsvitu a strany SPD Tomio Nokamury. Čili vládu skutečně levicovou, která by sloužila víc lidem a méně našemu jednomu procentu. Předseda Sobotka v tomto duchu dokonce uvažuje o zrušení bohumínského usnesení ČSSD, podle něhož vládní spolupráce sociálních demokratů s komunisty nebyla až dosud možná.

Ale vyslovuje při tom směrem ke komunistům tuto podmínku: Strany, které by do této koalice chtěly vstoupit, by stejně jako ČSSD musely brát naše členství jak v EU tak v NATO za jednou dané a neměnitelné.

Nu a protože je jasné, že komunisté a nejspíš i další strany zamýšlené koalice, nechtějí-li popřít sebe sama a především svůj zdravý rozum, nemohou tuto podmínku – hlavně pokud jde o NATO – nikdy přijmout, je idea levicové koaliční vlády u nás, Sobotkou zamýšlená, už předem mrtva.

A to pro organizaci, která sama dobře neví, proč zde je, a pokud to i ví, nikdy se s tím slušným a spravedlivým lidem nepochlubí.

Ale pro spravedlivou ČSSD je to stanice, přes kterou, jak se v parlamentní hantýrce říká, vlak nejede. Možná i proto, že víc než spravedlivá je dnes slouhovská, shrbená a zvyklá poslouchat hlas svého pána.

Zatím. Ale snad přijde čas, kdy, třeba i vzdor pánovi, zvedne hlavu. Doufejme v to!

Stanův komentář: Koaliční vláda podle autora je nemyslitelná. Osobně jsem přesvědčen, že Sobotkova poznámka o zrušení bohumínského usnesení a možné koalici s komunisty pro něj znamená začátek konce politické kariéry. Pokud ho do voleb nepotopí jeho spolustraníci, postarají se o to média, tajné služby a americké velvyslanectví (to hned poté, co nastoupí nový velvyslanec).

16
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
16 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Autoři komentářů
BédaStarý doktorBetypeter.Aleš Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190
Béda
Člen
Béda

http://www.armadninoviny.cz/injekce-400-miliard-dolaru-pro-americky-jaderny-arzenal.html Podle Rozpočtového úřadu amerického Kongresu CBO (Congressional Budget Office) modernizace amerického jaderného arzenálu v příštích deseti letech (2017 až 2026) přijde na 400 miliard dolarů. Odhad je o 15 % větší, než pro roky 2015 až 2024 (348 miliard dolarů)… Modernizace jaderného arzenálu má silnou podporu v podobě nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten po svém nástupu uvedl, že Spojené státy “musí výrazně posílit a rozšířit svůj jaderný arzenál až do té doby, než svět přijde v otázce jaderných zbraní k rozumu.” V pořadu Morning Joe se televizní hlasatelka Mika Brzezinski zeptala Trumpa, zda se nebojí, že posilování jaderného… Číst vice »

Vlastimil
Člen
Vlastimil

Lubomíre, co jste pil? ČSSD a levicová strana? Komunisti krčící se u zdi a bděle hájící jen svá korýtka? Úsvit, který do sněmovny neproleze? Tenhle článek se vám opravdu nepovedl. Zbyl „japonec“ Tomio. Koho k němu, pokud rozumný člověk nebude volit staré profláknuté a zkorumpované partaje?

Aleš
Člen
Aleš

Stane: Pokud je Sobotka aspoň kapku sociálním demokratem a nejen sprostým kariérním politikem, tohle musí risknout. Mééédia si na něm smlsnou tak či tak, takže už tolik neriskuje a s koncem Schapirátu by se nemusel tolik obávat i té složky tajných služeb. Navíc přeci vystoupení z NATO nutně nemusí znamenat špatné vztahy s USA. V USA probíhají rozsáhlé čistky: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9889-ministVáclav A je šance, že pokračovat budou: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9887-agent-cia-sokuje-pefogil-washington A tady je otázka, zda se to Trumpovi podaří, či ne. A to dopředu nevíme. Bez ohledu NA TO, jsou USA momentálně slabé, aby nám mohly diktovat náš postoj k bezpečnosti a zahraniční… Číst vice »

Bety
Člen
Bety

ČSSD měla ve svém volebním programu, že je bezpodmínečně proti vstupu do NATO, aby nás tam hned po svém nástupu k moci bez jakýchkoli skrupulí šoupla. Výběr je opravdu neradostný, ale bylo by opravdu zajímavé, kdyby většinu získali komunisté, no dejme tomu s Okamurou. Už jen při představě, jak by se z toho dnešní špičky a média osypaly se mi vnucuje na tvář úsměv. Nemyslím, že by toho zmohli mnoho, majetkové poměry jsou dané, o to se samet postaral. Nakonec by jim stejně bylo vyčítáno, že neudělali tohle a tamto. Ale z NATO by nás dostat mohli, mohli by přispět… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Obávám se, že v řadách ČSSD je řada populistů populističtějších než nejpopulističtější populisti okolo, navíc už „dokázali že nedokážou“ (parafráze Zemanova voleb. výroku cca r.97/98). Takže mám -li to psát za sebe, po hořkém zklamání je již víc roků nevolím a na jejich „obrodu“ už nevěřím… A Sobotkovi už nelze věřit vůbec, jen za OKD by měl jít na doživotí do basy… Klausovci a Kalouskovci by mu tam měli dělat společnost. Pak by se ukázalo, že tupý populismus je nejsilnějším „politickým směrem“ v soudobé kolonii s soucitným názvem ČR. Předání celých kusů republiky církvím jen ukazuje na to, že v… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

I díky působení alternativních médií lze pozorovat pozitivní posun v KSČM, a ač jisté zklamání po jejich volbě v minulých obdobích nastalo, jsou v celorepublikové a krajské úrovni tím lepším, mezi kterým lze vybírat a tak také v rámci vyššího principu mravního a zároveň v souladu se zájmy dolních deseti milionů dělám. A doufám, že v případě podílu na vládě se nevzdají nejzásadnější priority jejich programu a to vystoupení z NATO.

peter.
Člen

Akože na čo NATO!? Na toto:
https://cont.ws/@politpuzzle/531902

Bety
Člen
Bety

peter. napsal
Akože na čo NATO!? Na toto:
https://cont.ws/@politpuzzle/531902

No to je vážně skvělé! Vypadá to, že čeští žoldáci se už od Američanů naučili opravdu hodně.

Bety
Člen
Bety

Aleš napsal

I díky působení alternativních médií lze pozorovat pozitivní posun v KSČM, a ač jisté zklamání po jejich volbě v minulých obdobích nastalo, jsou v celorepublikové a krajské úrovni tím lepším, mezi kterým lze vybírat a tak také v rámci vyššího principu mravního a zároveň v souladu se zájmy dolních deseti milionů dělám. A doufám, že v případě podílu na vládě se nevzdají nejzásadnější priority jejich programu a to vystoupení z NATO.

Aleši, to záleží také na nás, jestli a jaký podíl na vládě budou mít. Doteď byl nulový.

Člen

PZ: Někdo by mohl říci, že si protiřečíte. Říkáte, že se důvěra mezi Ruskem a Západem vytratila, a zároveň zpochybňujete zvýšení vojenských výdajů evropských států NATO. A někdo by mohl namítnout, že v době nejistoty jiná opora než armáda neexistuje. Dobrá, vraťme se tedy k nejnovějším údajům IISS. Tento institut pracuje podle stejné metodiky, jakou používá NATO, údaje jsou tedy srovnatelné. IISS uvádí, že v roce 2016 činily vojenské výdaje USA 604,5 miliard a Ruska 58,9 miliard dolarů (Čína 145,0 miliard). Porovnejme si to s oficiálními čísly NATO z poloviny loňského roku: Severoatlantická aliance měla pro rok 2016 vojenské výdaje… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Starý doktor:

Klíčová otázka ve vztahu k armádě zní: K čemu armádu? K čemu je českému občanovi armáda, která nemá nic společného s jeho zájmy? Tzv. „česká“ armáda prosazuje ve světě zájmy nadnárodních vlastnícků papírově České republiky. Není určena k obraně ČR. V reálu je to tak, že pomáhá generovat islámské radikály a nepřátele ČR a přitom vůbec nic nepodniká k ochraně obyvatel ČR proti nim. Taková armáda je ZADARMO DRAHÁ.

Béda
Člen
Béda

Taky je otázkou, proč se to ministerstvo jmenuje ministerstvo obrany ČR, když nemá téměř nic společného s obranou (pouze s útokem) a s ČR má společné pouze to, že ho musejí povinně financovat občané ČR ve prospěch cizích zájmů a že má sídlo v ČR?

Člen

Béďo s Vašimi oběma dovětky naprostý souhlas. Ale nejde jen o navyšování financí do ministerstva „obrany“ ale například i „nalití“ cca 16 miliard za minulý rok, ze všech rozpočtů, do neziskovek. Při tom jak jsem zaslechl hlasy z minsterstva „zdraví“ do cca 5 let bude zdravotním pojišťovnám hrozit insolvence a bude tedy snaha výrazně omezit zdravotní péči. Nebude poskytována péče „lége artis“, ale dostupná! Zatím se mluví především o dostupnosti léků a drahých výkonů….

Béda
Člen
Béda

Starý doktor,

a to se ještě chystá milovaná Mutti všech migrantů do ČR a jiných evropských zemí (jakým právem – je snad KanzlersaktPremierin také v ČR?) dovalit nasílu k obohacení tisíce prácechtivých inženýrů, lékařů, VŠ pedagogů, jaderných inženýrů, vynálezců… z Afriky (za kterými posléze přijdou na jeden furt početní členové jejich rodin), kteří zatoužili po západních hodnotách. Tito obvykle trpí „lehčími“ zdravotními potížemi a krapítek zatěžují kromě zdravotního také sociální, důchodové, vzdělávací, vnitrácké … rozpočty.

Jinak velice doporučuji shlédnout https://www.youtube.com/watch?v=cjG0KIXNLgQ