Diskuze k článku


 • Béda • 7. ledna 2015

  S článkem souhlasím. Hlasování o rezoluci jasně ukázalo, kdo podporuje, byť tiše a „solidárně“ (někteří dokonce aktivisticky – třeba Zadolárek) v Evropě nacismus. Ukazuje též, že Západ (myšleno jeho korporátní hybatelé) nikdy neměli k fašismu, pokud šlo o jejich zájmy daleko. (Koneckonců neměli k němu daleko ani v Chile, ve zbožném Španělsku a dokonce ani ve 3. „tisícileté“ říši… Nikoliv ouze na Ukrajině.) Do té doby dokud nacisté plnili fašisti očekávané předpoklady bylo všechno v nejlepším pořádku a žádné oběti nebyli dost velké. Všechno se změnilo pouze tehdy, když se obrátili vůči svým západním donátorům a podporovatelům zády, neplnili očekávání… Tzv. „česká“ pozice v této věci byla, že zaujme postavení mrtvého brouka kvůli „nekomplexnosti“ rezoluce, zejména prý proto, že tam chybí reflexe Krymu. Jako kdyby na Krymu řádili nacisté, dostali se tam k moci nacisté s genocidním programem – uctívači model nacismu… Stydím se za takovou reprezentaci – za sebe i za své prarodiče. Štěstí že se toho nedožili.

 • cnemo • 7. ledna 2015

  Autor motá páté přes přes deváté. Vše, co je špatné je fašismus nebo nacismus. Spojení „japonští nacisté“ je mimořádně zábavné. Také označovat vražednou imperiální politiku Anglie za fašismus, když toto slovo v té době ani neexistovalo, je nesmysl. Na Ukrajině je to jiné, tamní extrémisté odkazují přímo na nacistické Německo.

  Ne každé masové vraždění je fašismus. Největší genocida v dějinách (Nový svět) proběhla pod ideologii křesťanství a její severní větev byla provedena lidmi, kteří se označovali za „demokraty“ (pomiňme detail, že někteří z nich byli i otrokáři:)

  Rasismus a xenofobii nelze spojovat výhradně s fašismem, jsou to naprosto přirozeně se vyskytující jevy po celou dobu existence lidské civilizace. Nejsou automaticky negativní. Odstranění „rasismu“ v JAR vyvolalo sta tisíce vražd bílých farmářů, 2 mil emigrantů a ekonomický propad. Soft rasismus byl nahrazen regulérní etnickou genocidou.

  Xenofobie je naprosto přirozený postoj, který je od lidské společnosti neoddělitelný, na nižší úrovni je neoddělitelný dokonce od života samého. Upřednostňujeme prostě ty, k nimž máme blíže. Jde dokonce tak daleko, že si přátele vybíráme obvykle geneticky blízké osoby.

  Sluníčkovým lidem se to líbit nemusí, ale bohužel realita je taková. Před pár hodinami vyvraždili pravděpodobně džihádisté redakci humoristického časopisu Charlie Hebdo, 11 mrtvých. Kdyby byla v minulosti Francie více „xenofobní“ či „rasistická“ mohlo pravděpodobně těchto 11 lidí žít. Argument, že vrazi s islámem nic společného nemají, je asi jako kdyby se chtěl neonacista hájit tím, že čisté ideály národního socialismu zneuctil jistý soukmenovec Hitler.

  Něco se bude muset stát, naštěstí zatím mimo naše hranice.

 • Béda • 7. ledna 2015

  cnemo – osobně bych hlavní rozdíl mezi fašismem a nacismem viděl takto. Oba typy fašismu (vojenské diktatury) prvořadě slouží majetkovým elitám (pozemkové šlechtě, korporacím, finančníkům…) Nacismus se krom toho ještě vyznačuje extrémním nacionalismem a nenávistí za hrob vůči vytypovaným etnikům, politickým proudům, sexuálním orientacím a jiným skupinám lidí, které má v programu podrobit „konečnému řešení“ v různých formách. Pokud jde o vtah islám – „zidokřesťanství“, ten se utvářel od středověku a křesťanství si s islámem té doby vůbec v ničem netzadalo. Staré kontroverze v nové době aktivizovaly „humanitární“ válečné „mise“ západních zemí a jejich protektorský (počnicky nadřazený) vztah vůči islámským zemím a jejich populaci. Tak jako na ukrajině i tady najdeme prvotního hybatele nikoliv v reakci ale v západním původci konfliktu. A pak už je to staríá pohádka o džinovi vypuštěném z lahve.

 • Irena • 7. ledna 2015

  Cnemo – dnes jsem slyšela, že ve Francii prý vyšla nějaká sci-fi o tom, jak bude za x let vypadat Francie pod nadvládou muslimů. Předpokládám, že to tam bylo vylíčeno v pěkných černých barvičkách, a že to také co nevidět v Hollywoodu zfilmují, aby to dostalo větší grády. To je opravdu výborné. Víte, problém je v tom, že muslimové si podobné sci-fi nemusí vymýšlet. Například ti v Libyi ty „francouzské stíhačky“ viděli v reálu a plody naší západní demokracie si tam užívají do dneška. Ono je velice jednoduché plést si příčinu s následkem, že? Potom stačí pár provokativních vražd, zrovna když se to hodí. Napřed se v médiích vyvolá pěkná islámofobie a pak se to jenom přiživuje. Všichni takoví Cnemové pak skáčou jak páníčkové pískají, hezké loutečky na drátcích. Já vám řeknu jedno. Nechte muslimy v jejich zemích na pokoji, potom nebudou muset utíkat do Evropy a my nebudeme muset řešit svoji „xenofobii“. Co říkáte?

 • cnemo • 7. ledna 2015

  Irena napsal
  Například ti v Libyi ty „francouzské stíhačky“ viděli v reálu a plody naší západní demokracie si tam užívají do dneška. Ono je velice jednoduché plést si příčinu s následkem, že? Potom stačí pár provokativních vražd, zrovna když se to hodí. Napřed se v médiích vyvolá pěkná islámofobie a pak se to jenom přiživuje. Všichni takoví Cnemové pak skáčou jak páníčkové pískají, hezké loutečky na drátcích. Já vám řeknu jedno. Nechte muslimy v jejich zemích na pokoji, potom nebudou muset utíkat do Evropy a my nebudeme muset řešit svoji „xenofobii“. Co říkáte?

  S tou Libyí máte pravdu, neměli tam co dělat. Jenže to je vedlejší, jde o to, co bude u nás. Tu jsem já a má rodina a celkem mne nezajímá (nemohu to ovlivnit) co se děje v Libyi. Nezbude mi nic jiného, než je chránit, jakkoli.

  Jedinou možností, jak zabránit řeži je hranice. Nedal bych žádnému muslimovi občanství, nepřipustil bych muslimské imigranty. V imigračních táborech bych zavedl vepřovou dietu. Je lépe nyní diskriminovat, než potom vraždit. Neznám žádné jiné řešení, než je separace.

  Islám je stejně vražedná ideologie jako křesťanství pár set let zpět. Správné je řešení, na jehož konci je nejméně mrtvých a nejméně neštěstí. Francie a speciálně Paříž je „multi“ katastrofa, nemůže to dopadnout jinak.

 • hudryper • 7. ledna 2015

  Irena napsal
  Ono je velice jednoduché plést si příčinu s následkem, že? Potom stačí pár provokativních vražd, zrovna když se to hodí. Napřed se v médiích vyvolá pěkná islámofobie a pak se to jenom přiživuje. Všichni takoví Cnemové pak skáčou jak páníčkové pískají, hezké loutečky na drátcích.

  Výborně řečeno, paní Ireno ! Cnemo samozřejmě ví,že nešlo o vraždy pod cizí vlajkou,vždyť to byla redakce časopisu,která si dělala legraci z muslimů- a je to jasné, tedy alespoň odborníkovi Cnemo.
  Akorát že nešlo o žádné sebeobětující se útočníky, nebyli to žádní amatéři,když dokázali utéct policajtům a ještě jich pár zastřelit.

 • hudryper • 7. ledna 2015

  A úplně náhodou se to děje hned pár dní poté, co se Holland „plete “ do ukrajinských záležitostí a
  vyřazuje z procesu proverbovanou Merklici ! Opravdu velmi účinná a názorná politika .

 • Neználek • 7. ledna 2015

  Je zase nezajímá, co se děje tady, ale zajímá je genocida prováděná nacisty z NATO u nich doma.

  Úhel pohledu se tomu mezi vzdělanými lidmi říká, cnemáku.

 • Béda • 7. ledna 2015

  cnemo,

  ano, v tom máte pravdu. Separovat fyzicky, neposkytovat občanství, vracet do země původu. Problémů je zde několik. První věc je – okamžitě ukončit války západu v těch zemích, aby se běženci netlačili na západ. Druhá věc, která by napomohla hodně by bylo postavit válečné zločince, kteří ty války zavinili před mezinárodní soud a přísně je potrestat. Taková dobrá vůle a ukázka nenadřazování by zajisté obrousila hrany. Spolupráce by mohla probíhat na báze ekonomické a kulturní, případně turismu. Mělo by být ukončeno politické vměšování a ovlivňování skrze různé „páté kolony“. A vyřešit by se měla konečně izraelsko-palestinská otázka. Těch otázek je mnohem víc, kupř. již existující muslimská komunita s právy občanů…

 • Neználek • 7. ledna 2015

  A samozřejmě navíc je třeba uvážit to, co praví náš učený kolega hudryper. Vypadá to totiž tak, jako že si zabijáci ze CIA chtěli zase trochu zastřílet.

 • Béda • 7. ledna 2015

  No a pak je zde vůbec otázka konceptu národního státu a multikulturalismu. Omezující národní stát samosebou je pro globální elity na překážku, omezení migrace pracovní síly z ekonomických důvodů a politických (rozděl a panuj) taktéž. O to oni vůbec nestojí. Kdyby s tím měli problém okamžitě by došlo ke změně. Paradoxně si neuvědomují, že přesuny kapitálu do Asie (zejména Číny – tam není zrovna kompatibilní západní multikulti a vše co s tím souvisí) -dnes integrace BRICS, splývání kapitálu z islámských zemí se západním v západních zemích , vysoká porodnost a migrace a skrytá hrozba v radikálním islamismu podkopává jak židli globálním elitám (jejich operační prstor se tím perspektivně z dlouhodobého hlediska zužuje a nakonec svojí politikou zlikvidují celý „západní společenský model).

 • zajoch • 7. ledna 2015

  Cnemo, váš radikalismus je leckde na místě, ale tady se mi moc nelíbí. Rezolutně tu píšete, že “ Odstranění „rasismu“ v JAR vyvolalo sta tisíce vražd bílých farmářů, 2 mil emigrantů a ekonomický propad. Soft rasismus byl nahrazen regulérní etnickou genocidou. “ Pravda to je, ale proč tam nakonec k takové situaci došlo? Nastala by kdyby tam žádní bílí nebyli? Kdyby kdysi neobsadili tento cíp Afriky za vydatného vraždění domorodců a dovážení otroků na práci Holanďané a později Britové? Je tedy podle vás rasismus a xenofobie nějak lepší než fašismus? A co podle vás fašismus je? A co je rasismus? Jak na něj kdo pohlíží? Kdy jde o rasismus a kdy o obranu před nátlakem jiné skupiny?
  Ten francouzský bulvár, na který poukazujezte, nebyl nijak jemný. Nechápu, proč musel urážet muslimy, proč musel píchat do vosího hnízda. Provokace vyvolávají vždycky odezvy.

 • Gatta • 7. ledna 2015

  Podívejte na vývoj populace v islámských zemích http://www.tradingeconomics.com/

  Podívejte se na Google Earth kolik tam mají úrodné půdy, podívejte se i shora a zblízka na jejich města, jaké v nich mají jsou podmínky a perspektivy …
  A přestavte si, že úplně stejně se dívají oni na ty naše zelená pole a roztroušené domy se zahradami – dokonce pěkně se službou Street View …

  Za to tam mají spoustu mladých a svobodných mužů bez možnosti se uplatnit v životě jinak než se zbraní …

 • Béda • 7. ledna 2015

  Gatta napsal

  Podívejte na vývoj populace v islámských zemíchhttp://www.tradingeconomics.com/

  Podívejte se na Google Earth kolik tam mají úrodné půdy, podívejte se i shora a zblízka na jejich města, jakév nich mají jsou podmínky a perspektivy …
  A přestavte si, že úplně stejně se dívají oni na ty naše zelená pole a roztroušené domy se zahradami –dokonce pěkněse službouStreet View …

  Za to tam mají spoustu mladých a svobodných mužů bez možnosti se uplatnit v životě jinak než se zbraní …

  To znamená, že je potřeba jim vyjít vstříc a zahájit války, vyzbrojit je, umožnit jim uplatnit jejich populační potenciál v jiných zemích? Kdyby je byli nechali ZIŠTNÍ darebáci na pokoji, museli by si řešit své problémy sami ve svých zemích a Evropa nemusela mít problém.

 • peter. • 7. ledna 2015

  Ja si myslím toto :
  Odmietam komukoľvek upierať právo na jeho vieru.Zároveň ale,keď prijmem do svojho domu návštevu,tak od nej budem vopred vyžadovať,aby rešpektovala všeobecne platné normy spoločenského správania sa,neohrozovala mňa a mojich blízkych na zdraví a na živote,rešpektovala aj ona u nás zavedené zvyklosti a obyčaje.Ak sa tomuto odmietne podriadiť,tak ho jednoducho do svojho domu nepustím.

 • Gatta • 7. ledna 2015

  Re Béda – pamatuji jak se dříve (ještě v 70. – 80. letech) řešila „populační exploze“ a pak najednou na toto téma bylo ticho. A dodnes je na toto téma ticho …
  Jediná země která to vzala vážně byla Čína.

 • Béda • 7. ledna 2015

  Tak to neznám. Přiznám se. Spíš si myslím, že tehdy chtěli podpořit populační explozi. V nynější společnosti si nejsem jist jestli majetkové „elity“ nebudou řešit populační otázku kupř. cestou očkování, léků, GMO potravin a pod..

 • Morybundus • 7. ledna 2015

  Vzpomínám si na scénu z jednoho starého filmu (název si nevzpomenu), kde v nějakém salónku debatuje skupina evidentně solventních mužů o Hitlerovi, když jeden z nich řekne zcela klidně něco v tom smyslu: „Pánové, pan Hitler nám naše peníze nevezme!“. To je myslím ve stručnosti hlavní myšlenka dnešní kradmé relativizace krajně pravicových hnutí a režimů. Oni „jim“ jejich peníze nevezmou, zatímco zločinní komunisti (což je obecně vztaženo na celou levici) by jim je zřejmě vzali (rozuměj, nevzali, ale začali solidárně danit, spravedlivěji přerozdělovat atd.). Žijeme v době, v níž se láme, či bude lámat chleba. „Standartní“ systém politického bipartismu se překonal a doba přeje alternativám. Kapitál je si toho samozřejmě vědom (nadarmo své mozky neplatí) a tak, vědom si zároveň toho, že se to nedá zvrátit, si aspoň kupuje čas a v tom koupeném čase si pokouší zajistit kontinuitu podporou těch, kdo jim „jejich peníze brát nebudou“- tedy alternativ (lépe řečeno „alternativ“) krajně pravicových.
  No a od toho se pak odvíjí všechno ostatní od nepodpory antinacistických rezolucí až po knihkupectví zavalená knihami o kavalírství důstojníků wehrmachtu, kteří podělovali chudé děti čokoládou a na druhé straně knihami o tom, jak Rudá armáda vítězila pomalu náhodou a jejímž hnacím motorem byla pouze poválečná vize ovládaného prostoru (+samozřejmě touha po náramkových hodinkách a bicyklech!!!). Točí se filmy, které vykreslují historii podle tohoto mustru, z obětí dělají agresory, případně na to jdou sofistikovaněji skrze zamlčování některých faktů za soustavného zveličování faktů jiných. Dějiny na školách učí častokrát silně režimní kádry, odchované nenávistí ke všemu „před rokem nula“ (1989) a předávající svůj světonázor bez problémů dále.

 • Morybundus • 7. ledna 2015

  Zkuste však historii učit jinak, než jak vám „doporučují“ materiály od Člověka v plísni, případně odmítat účast na vymývacích seancích a školeních pořádaných touto a spřízenými institucemi, jejichž cílem je „naučit jak správně učit“.
  Obecně vzato, režim vynakládá nemalé prostředky na to, aby jednoduše řečeno otočil vše, co tady bylo před rokem 1989 o 180 stupňů. Od ekonomiky přes morálku až po kulturu. Na tyto aktivity peníze vždy budou, protože bez nich by hrozilo nebezepečí, že by jediná pravda přestala být jedinou pravdou. A taky, že by se k moci mohl dostat někdo, kdo by chtěl elitám „brát jejich peníze“.

 • PPK • 7. ledna 2015

  Patrně většina -ismů (ne-li všechny) mají jako společný znak vždy nějakou světskou či náboženskou ideologii. Ideologii, buď účelově někým vymyšlenou, nebo na ten první druh ideologie už jen prakticky reagující. Měla by tedy být mezi nimi vymezena dělicí čára Dobra a Zla, hranice mezi mírumilovností a snášenlivostí a chováním, používajícím lži, podrazy, vykořisťování, agresivitu a násilí. Také by mělo být všeobecně a mezinárodně uznáno, že vyprovokované obranné kontra-násilí už není agresivita, i kdyby jeho intenzita byla větší, než to násilí původní. Zkrátka, na pravidlu ála „třikrát a dost“ něco racionálního rozhodně je. Odstavovat od vlivu vědomé mediální rozeštvávače, provokatéry a záměrné překrucovače dějin v mediích, ve veřejných institucích a zejména ve školách, to by mělo být považováno za prevenci myšlenkového společenského zdraví, nikoliv za porušování názorových svobod těchto štváčů. Ostatně, to může být snadné, vymezit zákonem všechno, co překračuje obecné meze kriminální škodlivosti a společenské nepřijatelnosti. Jak tyto jevy budeme nazývat, to je už podružné, pokud prakticky a důsledně dokážeme rozlišovat Dobro od Zla a to Zlo včas a stoprocentně eliminovat. No, sice se o tom hezky povídá, ale realizace kontra-opatření už často bývá mnohem složitější, nemá-li se s vaničkou toho problému vylévat i dítě, které tu koupel přece logicky také občas potřebuje. Kde je tedy jádro věci? Možná už i v tom, že (podle vzoru různých těch moravců v čt) jiné lidi často nenecháme jejich názory doříci a své teze jim jednoduše vnutíme, aby se neztrácel čas vyvracením tezí názorového odpůrce. Tím se ale vždy jen vytvoří nový ideový mašínovský nepřítel a problém zůstane. Ostatně tuhle chybu dělá mnoho režimů, včetně těch, které nám jsou jinak ideově celkem sympatické.

 • Irena • 7. ledna 2015

  cnemo napsal
  Islám je stejně vražedná ideologie jako křesťanství pár set let zpět.

  Cnemo „pár set let zpět“?????? Vietnam, Korea, jihoamerické země, africké země, Irák, Libye, Sýrie….. 1. světová, 2.světová … tam snad všude neúřadovali křesťanské země?

 • Gatta • 7. ledna 2015

  Béda napsal

  Tak to neznám. Přiznám se. Spíš si myslím, že tehdy chtěli podpořit populační explozi. V nynější společnosti si nejsem jist jestli majetkové „elity“ nebudou řešit populační otázku kupř. cestou očkování, léků, GMO potravin a pod..

  Ten nový fenomén, ta „populační exloploze“ v rozvojových zemích byl už tehdy vnímán jako velký celosvětový problém.

  Zda opatření strany a vlády ČSSR a následné Husákovi děti s tímto tehdy nějak souviseli, to už nevím. Nebo zda šlo o to převést lidi od politiky na jiné starosti.

 • Sio • 7. ledna 2015

  Celý problém je ve skutečnosti velmi jednoduchý. Elity to hrají na dvě strany.
  1. Jedna hraje na notu multi-kulti. Při vytvoření významných menšin dojde na ono „Rozděl a panuj!“ Dělníci a odbory, složené třeba s Němců, se těžko spojí v odporu proti elitám třeba s Turky nebo jinými nelegálními či legálními přistěhovalci. Takové populaci se snadno vládne. „Lepší“ otroci válčí proti „horším“ otrokům. Elity jsou v klidu.
  2. Druhá hraje na xenofobní notu. Občanům se nakecá, že za jejich problémy můžou cizáci a ne elity. Následně tu máme opět onu nenávist mezi skupinami, tudíž „Rozděl a panuj!“ zafunguje zase.

  Skutečně rozumný socialista musí bránit imigraci stůj co stůj. Ale ne xenofobní cestou. Imigrace je zbraň elit.

 • Béda • 7. ledna 2015

  Sio,

  s tím bych souhlasil. :)

 • PPK • 7. ledna 2015

  Sio napsal

  Celý problém je ve skutečnosti velmi jednoduchý. Elity to hrají na dvě strany.
  1. Jedna hraje na notu multi-kulti. Při vytvoření významných menšin dojde na ono „Rozděl a panuj!“ Dělníci a odbory, složené třeba s Němců, se těžko spojí v odporu proti elitám třeba s Turky nebo jinými nelegálními či legálními přistěhovalci. Takové populaci se snadno vládne. „Lepší“ otroci válčí proti „horším“ otrokům. Elity jsou v klidu.
  2. Druhá hraje na xenofobní notu. Občanům se nakecá, že za jejich problémy můžou cizáci a ne elity. Následně tu máme opět onu nenávist mezi skupinami, tudíž „Rozděl a panuj!“ zafunguje zase.

  Skutečně rozumný socialista musí bránit imigraci stůj co stůj. Ale ne xenofobní cestou. Imigrace je zbraň elit.

  Ano, rovněž plně souhlasím. Velmi trefná definice problému!

 • cnemo • 7. ledna 2015

  zajoch napsal
  Cnemo, váš radikalismus je leckde na místě, ale tady se mi moc nelíbí. Rezolutně tu píšete, že “ Odstranění „rasismu“ v JAR vyvolalo sta tisíce vražd bílých farmářů, 2 mil emigrantů a ekonomický propad. Soft rasismus byl nahrazen regulérní etnickou genocidou. “ Pravda to je, ale proč tam nakonec k takové situaci došlo? Nastala by kdyby tam žádní bílí nebyli? Kdyby kdysi neobsadili tento cíp Afriky za vydatného vraždění domorodců a dovážení otroků na práci Holanďané a později Britové? Je tedy podle vás rasismus a xenofobie nějak lepší než fašismus? A co podle vás fašismus je? A co je rasismus? Jak na něj kdo pohlíží? Kdy jde o rasismus a kdy o obranu před nátlakem jiné skupiny?
  Ten francouzský bulvár, na který poukazujezte, nebyl nijak jemný. Nechápu, proč musel urážet muslimy, proč musel píchat do vosího hnízda. Provokace vyvolávají vždycky odezvy.

  Pouze poukazuji na to, že tzv apartheid byl humánnějším režimem a bez diskuse ekonomicky zdatnějším, patrně pro všechny, než tamní „demokracie“ dneška. Co by se nastalo, kdyby tam nebyli bílí (ale oni jsou domorodci, jsou tam často přes 300 let) nevím, ale pochybuji, že by vybudovali fungující stát s moderní civilizací. Nakonec, okolo v Africe je dost příkladů.

  Ale ať tak nebo tak, jen to potvrzuje mou teorii řekněme monokulturality současně s uznáváním suverenity jiných států, která je nejbezpečnějším modelem koexistence kultur.

  A fašismus? Jednoduše, hnutí Benita Mussoliniho. Další významy beru spíše jako zlidovění negativní nálepky bez souvislosti s původním obsahem hnutí. Bohužel dnes skoro vše, co je „špatně“ fašismus (nebo komunismus:).

 • Béda • 7. ledna 2015

  Apartehid v JAR nebyl žádným humánnějším režimem. V Apartheidu, v kolonialismu, v nadřazeném poručníkování, násilí „nadřazených“ tkví i pozdější konflikt mezi bělochy a černochy v této zemi. Tak jako ostatně i jinde.

 • cnemo • 7. ledna 2015

  zajoch napsal
  Ten francouzský bulvár, na který poukazujezte, nebyl nijak jemný. Nechápu, proč musel urážet muslimy, proč musel píchat do vosího hnízda. Provokace vyvolávají vždycky odezvy.

  Tak nevím, je provokace a provokace. Jestli vás nakreslím s oslíma ušima a vy mne zabijete (nebo ještě lépe souseda), pak ten obrázek může jen těžko být polehčující okolností.

  Já osobně jsem velmi vděčný těmto provokatérům. Ukazují, že islám je neakceptovatelný a v jeho současném vývojovém stádiu ho nelze ani tolerovat ani se s ním dohodnout (BTW, to nejde s žádným náboženstvím). Vzhledem k tomu, že tento konflikt nelze z principiálních důvodů odvrátit, bude nejlépe, proběhne-li konfrontace co nejdříve, dokud máme se ubránit se. Hyperaktivní dělohy muslimských strojků na děti nám moc času nedávají.

  BTW, všechny ty semitské monotheismy jsou totalitářské a vraždící. Rozdíl je jen ve vývojové stádiu. Křesťanství se stalo snesitelným, až bylo mocensky poraženo. Tím islám musí teprve projít.

 • cnemo • 7. ledna 2015

  Béda napsal

  Apartehid v JAR nebyl žádným humánnějším režimem. V Apartheidu, v kolonialismu, v nadřazeném poručníkování, násilí „nadřazených“tkví i pozdější konflikt mezi bělochy a černochy v této zemi. Tak jako ostatně i jinde.

  Někteří tvrdí, že od r. 94 bylo zavražděno více než 85 tisíc bělochů. Oficiálně to nejde prověřit (není evidence dle rasy) ale je prý zde 50 vražd denně a znásilnění je životním standardem. Myslíte si opravdu, že tento režim je lepší?

 • cnemo • 7. ledna 2015

  Sio napsal
  Skutečně rozumný socialista musí bránit imigraci stůj co stůj. Ale ne xenofobní cestou. Imigrace je zbraň elit.

  Ano, musí jí bránit, ale i to je už xenofobii:) Jinak je celkem jedno jakými prostředky, uvolnění bude mít vždy horší následky.

 • Béda • 7. ledna 2015

  cnemo,

  myslím si, že tento režim je zrcadlem toho, co tam prováděla „nadřazená rasa“ nejméně 100 let. Násilné rozdělení rodin podle procent „rasových znaků“, podřadné práce, bití, nelidské zacházení, umělé udržování nevzdělanosti etc.. Chce se mi blejt nad těmito projevy „civilizace“.

 • Béda • 7. ledna 2015

  život „podřazené rasy“ v bantustanech (takových menších koncentráčcích) ve své vlastní zemi.

 • peter. • 7. ledna 2015

  Cnemo prepáčte ale tárate nezmysly.Najskôr si niečo o islame prečítajte,potom si zistite kedy a prečo sa stal islam radikálnym,ako vznikol na Blízkom východe terorizmus a kto bol jeho pôvodcom,zamyslite sa tiež nad tým,kto je autorom myšlienky multikulti v tej forme ako ju poznajú napr.v Škandinávii (kde vadí už aj kríž na švédskej vlajke) a ešte si zistite ktorý štát nedávno prijal zákon proti imigrantom a nepripúšťa vo svojej krajine žiadny multikulturalizmus aj keď inde,najmä v Európe ho silou mocou pretláča.Dajte si to potom dohromady,vyvoďte z toho závery a možno prídete na to,že to čo píšete o likvidácii islamu sú bludy.

 • cnemo • 7. ledna 2015

  Béda napsal

  život „podřazené rasy“ v bantustanech (takových menších koncentráčcích) ve své vlastní zemi.

  Nejsem znale JAR, ale Bédo, 50 vražd denně! Nyní podřízená rasa nemá ani šanci žít v „koncentráčcích“, bo je pod drnem. Spíš to ukazuje na to, ten původní režim věděl, co dělá, nemáte ten pocit?

 • Béda • 7. ledna 2015

  cnemo,

  a co když je to důsledek toho rasismu předtím? Vykořenění původní hierarchie hodnot a norem chování, tzv. civilizačních vlivů, násilí které na nich bylo pácháno…?

 • peter. • 7. ledna 2015

  peter. napsal

  Cnemo prepáčte ale tárate nezmysly.Najskôr si niečo o islame prečítajte,potom si zistite kedy a prečo sa stal islam radikálnym,ako vznikol na Blízkom východe terorizmus a kto bol jeho pôvodcom,zamyslite sa tiež nad tým,kto je autorom myšlienky multikulti v tej forme ako ju poznajú napr.v Škandinávii (kde vadí už aj kríž na švédskej vlajke) a ešte si zistite ktorý štát nedávno prijal zákon proti imigrantom a nepripúšťa vo svojej krajine žiadny multikulturalizmus aj keď inde,najmä v Európe ho silou mocou pretláča.Dajte si to potom dohromady,vyvoďte z toho závery a možno prídete na to,že to čo píšete o likvidácii islamu sú bludy.

  Cnemo
  Akcia – reakcia.Príčina – následok.Nad tým pouvažujte,kým sa rozhodnete likvidovať islam.Mimochodom ako ste prišli na to,že kresťanstvo bolo porazené?

 • cnemo • 7. ledna 2015

  Béda napsal

  cnemo,

  a co když je to důsledek toho rasismu předtím? Vykořenění původní hierarchie hodnot a norem chování, tzv. civilizačních vlivů, násilí které na nich bylo pácháno…?

  A co když ten rasismus před tím, byl důsledkem něčeho škaredého na těch bílých, ještě před tím:) Kdepak, každý žije svůj život od začátku, má šanci se chovat rozumně a je zodpovědný za své chování teď a tady. Ti mrtví ani ti vraždící často v tom předcházejícím systému ani nežili, nebo jako batolata.

 • Neználek • 7. ledna 2015

  Kriminalita v JAR je skutečně problém. I bez Čechů.

 • cnemo • 7. ledna 2015

  peter. napsal
  Cnemo
  Akcia – reakcia.Príčina – následok.Nad tým pouvažujte,kým sa rozhodnete likvidovať islam.Mimochodom ako ste prišli na to,že kresťanstvo bolo porazené?

  Jak jste přišel na to, že chci „zlikvidovat islám“. Chtěl bych ho minimalizovat jen zde, kam evidentně nepatří. Uznávám princip, kterému říkám princip lokální netolerance. Tj. nedovolím si mluvit do způsobu života v jiných zemích. Jestli mají mnohoženství, ženské redukují na dělohu nebo jsou lidožrouti, není to můj problém. Tedy pokud nepřekročí hranici a nechtějí to provozovat zde. To samé platí i pro mne, jsem na území jiné kultury. Náboženství tento princip nedodržují, křesťané mají misionáře, islamisté teroristy. Výsledek je podobný:)

  >Mimochodom ako ste prišli na to,že kresťanstvo bolo porazené?

  Jednoduše, úroveň ovládání společnosti církví je zlomkem stavu ve středověku.

 • brankoslav • 7. ledna 2015

  Asi jsem xenofob a rasista – viz diskuse výše.
  Poněkud z jiného soudku k diskusi o přepisování dějin – na Novinkách jsem se dočetl, že na UK Mejdanu oslavovali výročí narození (nebo úmrtí, to je fuk) KONTROVERZNÍ postavy ukrajinských dějin….
  Již brzy se dočkáme – A. Hitler, kontroverzní postava německých dějin….R.Heydrich milovník dětí a kontroverzní postava německo-tschechei dějin etc.

 • peter. • 7. ledna 2015

  cnemo napsal
  Jak jste přišel na to, že chci „zlikvidovat islám“. Chtěl bych ho minimalizovat jen zde, kam evidentně nepatří. Uznávám princip, kterému říkám princip lokální netolerance.Tj. nedovolím si mluvit do způsobu života v jiných zemích. Jestli mají mnohoženství, ženské redukují na dělohu nebo jsou lidožrouti, není to můj problém. Tedy pokud nepřekročí hranici a nechtějí to provozovat zde. To samé platí i pro mne, jsem na území jiné kultury. Náboženství tento princip nedodržují, křesťané mají misionáře, islamisté teroristy. Výsledek je podobný:)

  >Mimochodom ako ste prišli na to,že kresťanstvo bolo porazené?

  Jednoduše, úroveň ovládání společnosti církví je zlomkem stavu ve středověku.

  Cnemo

  http://www.zemavek.sk/articles/view/multikulti-tolerancia-rodi-hnile-ovocie
  Toto nie je vina Islamu,toto je vina zlej legislatívy ktorú z pre mňa neznámych príčin a proti vlastnému obyvateľstvu prijímajú európske štáty.Typická „demokracia“ dneška – menšina má väčšie práva ako väčšina,ktorá ich pomaly nebude mať žiadne.
  K tomu druhému len toľko: Spomeňte si na rolu,ktorú zohral pápež Wojtyla pri rozpade socialistického tábora.

 • Neználek • 7. ledna 2015

  Je to ale chucpe, vytýkat Jihoafričanům kriminalitu, zatímco k nim vyvážíme Krejčíře.

 • peter. • 7. ledna 2015

  cnemo napsal
  Jak jste přišel na to, že chci „zlikvidovat islám

  Píšete,že kresťanstvo bolo mocensky porazené a islam tým musí prejsť tiež.Použil som nesprávne slovo likvidácia,správne má byť porážka.Ospravedlňujem sa.

 • cnemo • 7. ledna 2015

  peter. napsal
  K tomu druhému len toľko: Spomeňte si na rolu,ktorú zohral pápež Wojtyla pri rozpade socialistického tábora.

  Zcela okrajovou, jen jedna figurka na šachovnici. Hlavní byly tajné služby a samovolná degenerace.

  >Použil som nesprávne slovo likvidácia,správne má byť porážka.

  Ne to není ten typ porážky, o němž jsem mluvil u křesťanství. Tato porážka musí vyjít zevnitř muslimského světa, tak jako vzniklo osvícenectví, humanismus a pod.

 • PPK • 7. ledna 2015

  Především musím zopakovat, že za všemi politickými zločiny jsou vždy nějaké ideologie, často prezentované mj. i jako náboženství. Proč? Protože ovládat fanatiky čehokoliv iracionálního (a speciálně nějaké náboženské víry), to je ten nejsnadnější způsob manipulace sebevrahů. Kdybych byl vyšetřovatelem toho zločinu v Charlie Hebdo, možná bych především sledoval toky peněz. Možná také, že by se nakonec ukázalo, že islám a Alláh zde jsou jen vhodnou a podružnou záminkou pro dosažení zcela jiného a naprosto hlavního účelu toho teroristického činu. Ostatně, cnemův princip lokální netolerance považuji rovněž za nutný a správný a pakliže pan cnemo napsal, že „.. všechny ty semitské monotheismy jsou totalitářské a vraždící. Rozdíl je jen ve vývojovém stádiu. Křesťanství se stalo snesitelným, až bylo mocensky poraženo. Tím islám musí teprve projít..“, pak se domnívám, že se pan cnemo nemýlí. Jen si myslím, že POUZE v těch semitských monotheismech jádro věci možná také ale tak jednoznačně nebude a že je to jen by-product třídně asociálních a světovládných pohnutek novodobé ideologie a strategie elit NWO. Velmocím typu EU i USA asi nakonec nezbude, než uzavřít své hranice a nevměšovat se ostatním zemím do jejich způsobu života. To ale bude konec euroatlantického kapitalismu, protože nebude mít zdroje a levnou pracovní sílu, které již staletí krade všude jinde po planetě. Je-li totiž nějaký obránce své domácí kultury života vojensky slabší, sáhne vždy po terorismu (někde a někdy se tomu také říká partyzánský odboj) proti agresorovi – a to i na jeho vlastním území.

 • peter. • 7. ledna 2015

  Všetci už vedia,že teória multikulturalizmu je zlá,že škodí že vyvoláva xenofóbiu ktorá prerastá do hnutí podobných nacizmu a fašizmu.A predsa mocní tohoto sveta na jej uplatňovaní trvajú a tvrdo ju v Európe presadzujú.Splynutie kultúr,taviaci kotol.A čo by mal byť ten konečný produkt ktorý z toho taviaceho kotla vylezie?Prečo Izrael odmieta multikulti a dokonca prijal zákon ktorý hovorí,že Izrael je štátom židov a pre židov,čím zabránil imigráciu všetkým okrem židov ?
  http://www.nadhlad.com/content/imigranti-devastuji-evropu-jako-valka

 • Alena • 7. ledna 2015

  peter. napsal

  Všetci už vedia,že teória multikulturalizmu je zlá,že škodí že vyvoláva xenofóbiu ktorá prerastá do hnutí podobných nacizmu a fašizmu.A predsa mocní tohoto sveta na jej uplatňovaní trvajú a tvrdo ju v Európe presadzujú.Splynutie kultúr,taviaci kotol.A čo by mal byť ten konečný produkt ktorý z toho taviaceho kotla vylezie?Prečo Izrael odmieta multikulti a dokonca prijal zákon ktorý hovorí,že Izrael je štátom židov a pre židov,čím zabránil imigráciu všetkým okrem židov ?
  http://www.nadhlad.com/content/imigranti-devastuji-evropu-jako-valka

  Hledisko Izraelců je náboženské- považují se za nadřazený národ. Mají mechanismy, které jim pomohli vytrvat jako národ a nesplynout s ostatními národy, i když byli po staletí rozptýleni po celém světě. Tím mechanismem je jejich náboženství

 • PPK • 7. ledna 2015

  peter. napsal

  Všetci už vedia,že teória multikulturalizmu je zlá,že škodí že vyvoláva xenofóbiu ktorá prerastá do hnutí podobných nacizmu a fašizmu.A predsa mocní tohoto sveta na jej uplatňovaní trvajú a tvrdo ju v Európe presadzujú.Splynutie kultúr,taviaci kotol.A čo by mal byť ten konečný produkt ktorý z toho taviaceho kotla vylezie?Prečo Izrael odmieta multikulti a dokonca prijal zákon ktorý hovorí,že Izrael je štátom židov a pre židov,čím zabránil imigráciu všetkým okrem židov ?
  http://www.nadhlad.com/content/imigranti-devastuji-evropu-jako-valka

  Pane peter, k tomuto Vašemu příspěvku bych si dovolil jen tuto poznámku: Židovský národ neexistuje, existuje jen židovské náboženství. (To není z mé hlavy, autorem těchto myšlenek je izraelský profesor a Žid Shlomo Sand. Zkuste si, prosím, o něm něco vygůglovat). viz např.

  http://audiklub.cz/forum/tema/103162-slomo-sand-vymysleli-si-sioniste-dejiny-zidovskeho-naroda
  anebo
  http://ism-czech.org/2014/08/29/slomo-sand-konec-zidovskych-mytu/

 • Honza999 • 7. ledna 2015

  cnemo

  Na těch bílých černoši z Jižní Afriky nic škaredého neprovedli. Nepřišli černí se střelnými zbraněmi do Evropy mezi bílé s luky a šípy, provádět jim škaredosti…
  Bílí přišli, podváděli, kradli, prodávali do otroctví, rozdělovali rodiny, zavírali do koncentráků, hromadně vraždili. Původní obyvatelstvo na to nezapomnělo a podle jejich tradic oko za oko teď trestají. Ještě mnoho mnoho obětí zůstalo nepomstěno. Neděje se tam nic, co by reálně uvažující člověk nemohl logicky očekávat. Akce vyvolává reakci – že se rakce vždy nedostaví okamžitě ale s časovým odstupem, to naznačuje i pořekadlo…

  Jenom zbabělec se nemstí. Jenom hlupák se mstí ihned.

  Mimochodem, vztahuje se to i na islám – BÍLÍ EVROPANÉ to byli kdo zasel vítr. Teď nastal čas sklízet bouři.

 • hudryper • 7. ledna 2015

  Dovoluji si ctěné panstvo upozornit na mimořádně hodnotný Hájkův článek na dnešním protiproudu k předmětné tématice. Zdá se,že jeho i mne napadly některé myšlenky současně.

 • Neználek • 7. ledna 2015

  Hlavní argument je, jak mohli tak snadno zmizet, když je kamera na každém rohu.

 • duro trulo • 7. ledna 2015

  Díky hoši za smysluplnou a korektní diskusi na tak závažné téma. Pokud tak budeme pokračovat a občas se setkáme v hospůdkách z očí do očí a ukujeme pikle, tak se mají korporátní fašisti na co těšit.
  Přeji mírový rok 2015 celému lidstvu a těm hajzlům z volstrýtu ať je ušlapou afroameričani!

 • peter. • 7. ledna 2015

  PPK napsal
  Židovský národ neexistuje, existuje jen židovské náboženství. (To není z mé hlavy, autorem těchto myšlenek je izrael

  PPK
  Tak mi prosím vysvetlite toto:
  http://www.parameter.sk/sk/sekcia/spravy/2014/11/16/netanjahu-presadzujem-zakon-o-izraeli-ako-o-narodnom-state-zidov
  Však ja netvrdím,že existuje alabo neexistuje židovský národ.To tvrdí premiér Izraela a ten by hádam o to mal niečo vedieť.Alebo sa mýlim?

 • Béda • 7. ledna 2015

  hudryper,

  ano, někomu by so to další rozeštvávání (rozděl, přitáhni a panuj!) mohlo sakramentsky hodit. Někomu kdo s prominutím rozesral okolí Evropy, destabilizuje zásobování Evropy životně důležitými surovinami, dlouhodobě dělá všechno pro multikulturalizaci Evropy (vznik nových „samostatných“ islámských států v EU, tlačení Turecka do EU, někomu kdo vyvolal nacisty ze záhrobí a tlačí ukrajinskou černou díru do EU. Někomu kdo všechny špicluje a chce získat nad EU smluvní nevypověditelný diktát (podobně jako je nekonečné členství v EU pokud do něj vlezeš). Toto vysvětlení je jedna z možností a má určitou logiku, protože je zde velmi silný motiv. Tím netvrdím, že za tím musely být USA (taky by za tím mohl být třeba Izrael jehož „specnaz“ má v takových akcích praxi). Je to jedna z verzí. Že bude opět přitvrzeno a rozpoutá se kolem mediální mainstreamová hysterie, přihřejí si svou polívčičku tajné služby a generalisimové z NATO to je na tuty.

 • peter. • 7. ledna 2015

  peter. napsal
  PPK
  Tak mi prosím vysvetlite toto:
  http://www.parameter.sk/sk/sekcia/spravy/2014/11/16/netanjahu-presadzujem-zakon-o-izraeli-ako-o-narodnom-state-zidov
  Však ja netvrdím,že existuje alabo neexistuje židovský národ.To tvrdí premiér Izraela a ten by hádam o to mal niečo vedieť.Alebo sa mýlim?

  Voľakde som čítal,že židom je každý,kto má židovskú mamku,bez ohľadu na to,či vyznáva judaizmus,kresťanstvo,budhizmus,husitstvo alebo bongo-bongo.
  Mne osobne je jedno,či sú národom alebo nie.Len mi vadí,že ostatným národom vnucujú niečo,čo sami v tom Izraeli nechcú.

 • mirror • 7. ledna 2015

  Jsem zvědav, co se dozvíme od Čulíka? Chlapec kritizuje protiromské vtipy, Prorok Mohamed se zesměšňovat může?

 • PPK • 7. ledna 2015

  peter. napsal
  Voľakde som čítal,že židom je každý,kto má židovskú mamku,bez ohľadu na to,či vyznáva judaizmus,kresťanstvo,budhizmus,husitstvo alebo bongo-bongo.
  Mne osobne je jedno,či sú národom alebo nie.Len mi vadí,že ostatným národom vnucujú niečo,čo sami v tom Izraeli nechcú.

  Teorii o dědění národnosti po matce a podobná další tvrzení, to všechno považuji jen za ideologický výmysl stejně tak, jako každou jinou ideologii a přiznám se, řešit to, vidím jako ztrátu času podobně, jako výroky pana Netanjahua, jemuž jde rovněž jen o sionistickou politickou ideologii. Ostatně, vždyť on se tou politikou přece živí, že? No a že ostatním národům sionisté vnucují cosi, co oni sami nechtějí, tak to asi s podobnou politickou strategií vůbec nejsou na světě sami. Před lety jsem zde na OM kdysi citoval jednoho neznámého internetového diskutéra, který napsal: „Sionista je Žid, který za peníze druhého Žida, posílá třetího Žida do Palestiny, aby tam svou prací v kibucu obnovil židovský náboženský a politický národ“ (konec citátu). A zdá se mi, že ten neznámý měl docela pravdu … BTW, Palestinci jsou prý historicky také Semité, takže co je to vlastně ten tolik kritizovaný antisemitismus? Je to popírání či pomlouvání nějakého národa Židů či Palestinců, anebo je to jen nesouhlas s nějakou náboženskou ideologií, která opět není ničím jiným, než pouhým lidským výmyslem? A není přece tím nejdůležitějším v tom všem, zda to či ono ze všech těch lidských výmyslů lidem nějak škodí nebo jim to naopak v životě jakkoliv pomáhá?

 • Neználek • 7. ledna 2015

  mirror napsal

  Jsem zvědav, co se dozvíme od Čulíka? Chlapec kritizuje protiromské vtipy, Prorok Mohamed se zesměšňovat může?

  Na to se vykašlete, stejně bude za pár měsíců tvrdit něco úplně jiného.

 • mirror • 7. ledna 2015

  Neználek napsal
  Na to se vykašlete, stejně bude za pár měsíců tvrdit něco úplně jiného.

  NeználekCitovat

  Mezi politiky a charakterními disidenty (Uhl) mají Rómové mnoho zastánců. Práci jim však nikdo z nich nedá jako to udělala zločinecká KSČ.

 • idiotronic • 8. ledna 2015

  mirror napsal
  Mezi politiky a charakterními disidenty (Uhl) mají Rómové mnoho zastánců. Práci jim však nikdo z nich nedá jako to udělala zločinecká KSČ.

  Když už jmenujete Uhla, tak Saša Uhlová z DR vystudovala romistiku. Což vůbec nevím, co je, protože v Německu se Sinti distancovali od míchání jejich osudů s romskými. A s tou prací to teprve bude malér. Začalo to tím, že na výkop telefonní sítě ve vesnici počátkem devadesátých let přijali ukrajinské učitele (uměli rusky, pochopitelně a četli výkresy) a na kritická místa přijel minibagr
  a odhrnutí posledních zbytků hlíny zvládla jeho obsluha. Monopol na krumpáč zmizel. Tato generace ještě mohla najít uplatnění při opravách domů. Ale ta byla zvyklá se živit prací.
  Další generace už ani uplatnění nehledá, východní konkurence ji převálcovala a oni skončili v hernách. Bydlí v domech po vysídlených ,,Němcích“ , které se asi
  po třiceti letech od jejich nastěhování zbourají. Jejich předkové tu před převratem nebydleli. Problém už je typu ´,,multikulti“, většinová populace se jim musí přizpůsobit. Přestalo se zahrádkařit, zmizely ovocné stromy, zavedly se thúje.
  Včely mohou zatím zůstat beze změny. Městem ráno běhají příslušníci majority
  s košťaty. Potřeba generovat pracovní příležitosti ovšem zůstává. Zametáním listí v prosinci státní dluh nesplácíme.

 • idiotronic • 8. ledna 2015

  Tolerance vůči fašismu začíná organizací muzeí proti vyhánění. Pravidlem je, že historie začíná okamžikem odsunu a žádný válečný konflikt nepředcházel, jen to tam není explicitně uvedeno. Pak se jeví odsun jako nehumánní teroristický čin, mezi jehož oběti se počítají i četné sebevraždy, jakési hnutí protiněmeckého nacionalismu z české (nikoliv polské) strany. Ze Edvard Beneš patřil před soud v Haagu nám řekl Čech z nejčeštějších, který si den co den prozpěvuje národní hymnu.
  Dokonce při prezidentské volbě ze samé skromnosti odevzdal neplatný hlas. Ale podepsal smlouvu o spolupráci se Saudskou Arábií.
  Roku 2012 vyšla kniha Můj život s Reinhardem (myšlen šéf Interpolu 1940-1942). Má ji každé knihkupectví , mají ji i veřejné knihovny , například Knihovna města Plzně hned 10 kusů. Recenze je k dohledání na webových stránkách CRo
  (Pavel Hlavatý).
  Lenka Procházková a Marek Rezanka při pokusu o připomenutí Pražského povstání u pamětní desky na hl.n. v Praze s překvapením zjistili, že Wilsonovo nádraží je pronajato
  italské firmě a ta s akcí nesouhlasí
  http://www.blisty.cz/art/73139.html

 • Sio • 8. ledna 2015

  cnemo napsal
  Sio

  Ó nikoliv. Pokud bráníme imigraci s vysvětlením, že díky kulturním rozdílům dojde následně k izolaci a ponížení na straně imigrantů a naopak vzteku a pronásledování ze strany většiny domorodců, pak jde jen o férové konstatování nejpravděpodobnějších důsledků.
  Nemusí to být konstatováno s jakoukoliv přezíravostí k potenciálním imigrantům s jakoukoli apriori nenávistí k nim a strachem z jejich porodnosti. Na parlamentní úrovni by mělo být o tom hlasováno, ba dokonce referendum by mělo býti uděláno. Lidem by mělo být vysvětlováno systematicky, v čem je problém, a totiž v tom, že imigranti se nebudou schopni i při nejlepší vůli dostatečně asimilovat a že pro ně nemáme práci.
  Co je na tom xenofobního?

 • Sio • 8. ledna 2015

  No a také by lidem mělo být vysvětlováno, že taková podpora imigrace je úmyslným zločinným krokem elit vedoucím k rozeštvávání lidí.

 • Neználek • 8. ledna 2015

  Nevymlouvejte se Mirrore, já se vás ptám, proč se těšíte na Čulíkovi bláboly jako na večerníček.

 • Béda • 8. ledna 2015

  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/946/richard-becker-morbidni-konto-vyjimecnosti

  „Kolik lidí zabije v Americe policie? Přesně se to neví. Federální agentura, která by je evidovala, totiž neexistuje. FBI vede jen roční statistiky ´legitimních usmrcení´. Za rok 2013 jich hlásí 461,“ píše Richard Becker…

  Mozaiku, bližší realitě, tak nabízí jen disent. V Americe ho neživí žádné ambasády, natož cizí služby. Fakta tak má jen ze zdrojů, dostupných veřejně. Ta na dané téma sbírá hlavně pro web Zabiti policií (KilledByPolice.net). Životů, zmařených policejní zbraní, zdokumentoval předloni 748 – v daném případě však až od května. Od ledna do prosince 2014 pak na 1.100. „Reálný počet je nepochybně vyšší, zdaleka ne všechny případy se totiž zveřejňují.“ A v silách nevládní organizace, již žádný erár nekorumpuje, je „sledovat jen zlomek z desetitisíců médií“… „V Anglii, rovněž kapitalistické zemi s letitou historií rasismu, použila policie v roce 2013 střelné zbraně třikrát“ – a „fatální následky to nemělo ani jednou“. Za celé „roky 2010 až 2014 k nim došlo celkem v pěti případech“ – „v Anglii s 52 milióny obyvatel“. Zato v americkém „Albuquerque. N. M., kde žije jen 1 procento populace Anglie, zmařily policejní projektily za tytéž roky 26 životů“.

  Kompletní srovnání nabízí statistiky za rok 2011. V USA tehdy, dokládá KilledByPolice, zabila ruka zákona víc než 1.100 lidí. „V Anglii to byli dva.“ Na srovnatelný počet obyvatel tak americká policie zabíjela minimálně stokrát víc, než anglická.

  V „Německu policie usmrtila šest lidí“. A jelikož tu žije „asi čtvrtina populace Spojených států“, „´na hlavu´ zabila lidí 40krát méně, než v Americe“.

  Šest mrtvých rukou policie hlásila i Kanada. Ta má obyvatel, v porovnání s USA, asi 12 procent. Policie tu tak – v přepočtu „na hlavu“ – zabíjela zhruba 20krát méně, než u jižního souseda.

 • Béda • 8. ledna 2015

  http://svobodnenoviny.eu/tony-blair-by-mohl-celit-obvineni-za-valecne-zlociny/

  Ministři britské vlády uvedli, že bývalý premiér Tony Blaire by mohl čelit obvinění za válečné zločiny.

  Ministři řekli v úterý Parlamentu Sněmovny lordů, že až bude zveřejněná zpráva tzv. Chilcot report into the Iraq war in 2003, Blair by mohl čelit obvinění z válečných zločinů…Soud vede šetření o tom, jak Blair vtáhl Británii do války v Iráku v roce 2009 a bylo očekáváno že zveřejní svá zjištění do 18 měsíců.

  Zveřejnění výsledků bylo zdrženo kvůli kritice hlavních postav Blairovy vlády. Kromě toho vydání zprávy rovněž zpozdilo diplomatické jednání mezi USA a Velkou Británií o tom, co může být zveřejněno z korespondence mezi Blairem a bývalým americkým prezidentem Georgem W. Bushem.

  Očekává se, že tato zpráva bude velmi kritická vůči Blairovi, který je obviněn z klamání britské veřejnosti o důvodech pro vstup do války z Irákem v roce 2003.

  USA a Velká Británie podnikli invazi do Iráku pod záminkou hledání zbraní hromadného ničení, které měl údajně uskladněné bývalý irácký diktátor Saddám Husajn, čímž jednoznačně porušili mezinárodní práva. Žádné zbraně hromadného ničení nebyly v Iráku doposud objeveny.

 • Béda • 8. ledna 2015

  Vtip o Ukrajině: http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7233-nejlepsi-vtip-u-ukrajine-a-majdanske-revoluci-jaky-jste-kdy-cetli.aspx

  Jednou se takhle na ukrajinském náměstí Nezávislosti shromáždili… Velvyslanci USA, Francie, Španělska, Německa, Dánska, představitelka vlády USA Victoria Nuland, senátoři USA Chris Murphy a John McCain, ministr zahraničí Německa Guido Westerwelle, ministr zahraničí Nizozemska Frans Timmermans, vrchní komisařka pro zahraniční vztahy a bezpečnost EU Catherine Ashton, bývalý prezident Gruzie Mikheil Saakashvili, europoslanec Jacek Protasiewicz, litevský ministr zahraničí Linas Linkevičius, mluvčí litevského parlamentu Loreta Grauzhinene, bývalý premiér Polska Jaroslaw Kaczynski, český senátor Jaromír Štětina…

  …a obvinili Rusko z vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny.

 • peter. • 8. ledna 2015

  Neználek napsal

  Nevymlouvejte se Mirrore, já se vás ptám, proč se těšíte na Čulíkovi bláboly jako na večerníček.

  a nechcete náhodou vedieť aj to, na čo sa teším ja,keď idem na záchod?Vy teda máte otázky!

 • Béda • 8. ledna 2015

  http://www.nwoo.org/2015/01/07/kdo-jeste-potrebuje-mmf-a-svetovou-banku/

  Mezinárodní měnový fond (MMF), Světová banka a Asijská rozvojová banka (ADB) už stále víc dosluhují. Rozvojové země, které potřebují peníze, se raději obrátí na Čínu a skupinu BRICS. Nemají totiž zájem o instalaci západního systému, ku prospěchu západní finanční oligarchie.

  S vytvořením ,,Asian Infrastructure Investment bank“ Čínou a ,,New Development Bank“ skupinou BRICS, vznikla mocná protiváha dominujícím americkým finančním organizacím jako je MMF, ADB a Světová banka. Mezitím, se z Číny stal dokonce nejdůležitější investor v Africe a na rozdíl od američanů a evropanů, je vítaná.

 • Béda • 8. ledna 2015

  http://www.nwoo.org/2015/01/07/piloti-za-pravdu-o-11-zari-911-intercepted-cz-titulky/

  Válečné hry, neskutečné radarové záznamy, letadla překračující jejich maximální možnou rychlost o více než 130-150 uzlů, nepřesné udávání polohy letadel, nepravdivé údaje letadel, letadla spojující se, kdy letí spolu v útvaru a pak se zase oddělí od tak zvaného 9/11 letadla, stihačky poslány na opačný směr, letadla zdánlivě stále ve vzduchu poté, co došlo k tak zvanému útoku, špatná komunikace, nefungující telefony … Co se stalo ráno, 11. září 2001? Pro byla naše obrana neúčinná? Piloti pro pravdu o 9/11 analyzují jak reagoval NORAD. Zvukové záznamy a radarové informace byly dodány vládními orgány. Další z klíčových dokumentů odhalující cenzurované skutečnosti o 9/11 má 41 minut.

 • Botičky od Diora • 8. ledna 2015

  U nás také pořád pozoruji mladé lidi, kteří mají sklon používat „jednoduché a správné“ řešení, bez znalosti historie a souvislosti, předkládají různé nesmyslné protesty až revoluce, co v naivitě a v konečném důsledku nadělají více škody než užitku. Čistě a třeba i fyzikálně proto, že přibývajícím chaosem nestoupá zároveň pořádek, a existuje velká skupina lidí, kteří umí chaosu využít v prospěch svého posunutí směrem na úkor ostatních. Někteří proste lépe vědí, že jsou něco víc. Hloupost a neschopnost generuje sklon k fašizmu, který někteří veřejní manipulátoři obratně využívají. Vůbec nejde jen o korporativismus a paktování vláda/korporace, není dobré omezit fašizmus na Machiavelliho výrok. Podstatou je bezohlednost a podobné základní lidské vlastnosti. Schopnost sociálního soužití. Otázka hospodářské soběstačnosti a tichých kolonií. Tady někde jsou kořeny.
  Dovolím si zmínit něco z historie. V meziválečném období vypěstovaly takzvané západní demokracie fašismus, což dokazuje nesporné pokrevní spojení mezi jejich demokracií a hitlerovci. Také předvedli morální meze pádu své civilizace. Mimochodem, fašismus se nezrodil v Itálii a Německu, ale ve „staré“ „dobré“ Anglii. Britská koloniální politika – to byla čistě fašistická politika. Nejdůslednějšími nositeli fašistické ideologie byli britští koloniální úředníci a důstojníci, kterým patří prvenství ve vytvoření prvních koncentračních táborů v novodobé historii během anglo-búrské války v letech 1899-1902 a tajné společnosti „Ztracená legie“. Tento prototyp budoucích vojsk SS oslavoval R. Kipling, když napsal, že v legii mohli sloužit „jen lidé se srdci vikingů.“ Co se týká jednoho z prvních národů, který se stal obětí britského kolonialismu – Irů, …

 • Botičky od Diora • 8. ledna 2015

  Botičky od Diora napsal

  U nás také pořád pozoruji mladé lidi, kteří mají sklon používat „jednoduché a správné“ řešení, bez znalosti historie a souvislosti, předkládají různé nesmyslné protesty až revoluce, co v naivitě a v konečném důsledku nadělají více škody než užitku. Čistě a třeba i fyzikálně proto, že přibývajícím chaosem nestoupá zároveň pořádek, a existuje velká skupina lidí, kteří umí chaosu využít v prospěch svého posunutí směrem na úkor ostatních. Někteří proste lépe vědí, že jsou něco víc. Hloupost a neschopnost generuje sklon k fašizmu, který někteří veřejní manipulátoři obratně využívají. Vůbec nejde jen o korporativismus a paktování vláda/korporace, není dobré omezit fašizmus na Machiavelliho výrok. Podstatou je bezohlednost a podobné základní lidské vlastnosti. Schopnost sociálního soužití. Otázka hospodářské soběstačnosti a tichých kolonií. Tady někde jsou kořeny.
  Dovolím si zmínit něco z historie. V meziválečném období vypěstovaly takzvané západní demokracie fašismus, což dokazuje nesporné pokrevní spojení mezi jejich demokracií a hitlerovci. Také předvedli morální meze pádu své civilizace. Mimochodem, fašismus se nezrodil v Itálii a Německu, ale ve „staré“ „dobré“ Anglii. Britská koloniální politika – to byla čistě fašistická politika. Nejdůslednějšími nositeli fašistické ideologie byli britští koloniální úředníci a důstojníci, kterým patří prvenství ve vytvoření prvních koncentračních táborů v novodobé historii během anglo-búrské války v letech 1899-1902 a tajné společnosti „Ztracená legie“. Tento prototyp budoucích vojsk SS oslavoval R. Kipling, když napsal, že v legii mohli sloužit „jen lidé se srdci vikingů.“ Co se týká jednoho z prvních národů, který se stal obětí britského kolonialismu – Irů, …

  … tak během hladomoru v roce 1847, ne nějaký zkostnatělý maloměšťák, ale anglický filozof Thomas Carlyle navrhoval nabarvit na černo dva miliony Irů a prodávat je jako otroky do Brazílie. Ve skutečnosti byl Thomas Carlyle duchovním předchůdcem fašismu. To on, aniž by připustil jakékoliv pochybnosti, zformuloval tuto filozofickou perlu: „Koho nebe učinilo otrokem, toho žádné parlamentní hlasování neučiní svobodným člověkem“. Vynikající indický spisovatel a myslitel Rabíndranáth Thákur hořce poznamenal: „Jen se podívejte, jak Anglie ztučněla z jídla hladovějící Indie! Ale mnoho lidí v Británii věří, že krmit je – to je velké poslání Indie! Co na tom, že v zájmu prosperity a růstu Anglie žije celý národ v otroctví. Cizí civilizace, pokud se to dá nazvat civilizací, nás oloupila. Přijde den, kdy z vůle osudu budou Angličané nuceni opustit Indii, která je zatím ještě součástí jejich říše. Jakou Indii, jakou děsivou bídu zanechají po svém odchodu, jaké zpustošení!“ Hitler byl pouze žákem britských kolonialistů. Považoval za rozumné a spravedlivé, že „stovky tisíc lidí v Anglii si mohou užívat odpočinek, protože na ně pracují miliony pracujících „cizích ras.“ V tomto ohledu se v mentalitě západní elity nic nezměnilo ani dnes. Rasismus, xenofobie, nenávist, násilí – všechny tyto ideologické atributy fašismu v jejím myšlení dominují. Nějací cameronové, olandové, merklové se od přímočarého Thomase Carlyle liší pouze tím, že u těch prvních jsou všechny jejich carlylevské perly maskovány závojem náboženského pokrytectví a vzletného politického žvanění o demokracii a svobodě.

 • peter. • 8. ledna 2015

  Botičky od Diora napsal
  Mimochodem, fašismus se nezrodil v Itálii a Německu,

  S dovolením,pridám k vášmu príspevku tento odkaz :
  http://nadhlad.com/content/fasizmus-je-politologicky-gulas

 • Irena • 8. ledna 2015

  Ještě k těm muslimům. Je jistě záslužné rozčilovat se nad jejich přílivem do Evropy. Také si nemyslím, že je to dobrý nápad, ale nemyslím si, že řečmi se jejich příliv zastaví. Musí se odstranit primární příčina, proč do Evropy proudí

  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/01/6288-kolik-muslimskych-zemi-usa-bombardovaly-nebo-okupovaly-od-roku-1980.htm

  Jak se Amerika snaží „degradovat a nakonec zničit“ ozbrojence Islámského státu v Sýrii, přeměnila se třetí irácká válka nepozorovaně na bojiště Velkého středního východu XIV. Tedy Sýrie se stala nejméně 14. zemí v islámském světě, kterou americké síly napadly nebo okupovaly nebo bombardovaly, a ve které američtí vojáci zabíjeli nebo byli zabiti. A to jen od r. 1980.
  Odškrtněme si je: Írán (1980, 1987-1988), Libye (1980, 1986, 1989, 2011), Libanon (1983), Kuvajt (1991), Irák (1991-2011, 2014-), Somálsko (1992-1993, 2007-), Bosna (1995), Saúdská Arábie (1991, 1996), Afghánistán (1998, 2001-), Súdán (1998), Kosovo (1999), Jemen (2000, 2002-), Pákistán (2004-) a nyní Sýrie. No tě bůh.

 • Neználek • 8. ledna 2015

  Ad Peter

  Ne, to vědět nepotřebuji, mě pouze zajímá, proč pořád někdo řeší žumpu zvanou Blisty.

 • Béda • 8. ledna 2015

  Spekulant, který má prsty v ukrajinském puči by měl sám nasypat těch 50 miliard a ne to žádat po Evropě a sám vyzobávat jako vždy rozinky z té spouště. http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_08/Pro-ekonomickou-stabilizaci-potrebuje-Ukrajina-50-miliard-USD-2233/

 • Neználek • 8. ledna 2015

  Jinak co se týče pařížského atentátu, tak podle mě vidíme pouze předzvěst toho, co se začne dít, až vyhraje volby Národní fronta Marie LePenové. Povšimli si toho i někteří blogeři ze zahraničí. Operace Gladio právě začíná.

 • Alena • 8. ledna 2015

  Neználek napsal

  Jinak co se týče pařížského atentátu, tak podle mě vidíme pouze předzvěst toho, co se začne dít, až vyhraje volby Národní fronta Marie LePenové.Povšimli si toho i někteří blogeři ze zahraničí. Operace Gladio právě začíná.

  Zajímavé, ještě před hodinou bylo video na tomto odkazu funkční
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5338-tony-cartalucci-utok-ve-francii-byl-proveden-profesionaly-ve-stylu-gladio

 • cnemo • 8. ledna 2015

  Můj příspěvek k tématu: Princip lokální netolerance https://nautilus2.wordpress.com/2015/01/08/princip-lokalni-netolerance/

 • Gatta • 9. ledna 2015

  cnemo napsal

  Můj příspěvek k tématu: Princip lokální netolerance https://nautilus2.wordpress.com/2015/01/08/princip-lokalni-netolerance/

  Četl jsem – naprosto souhlasím.

  Jen navážu na ten úvod o přírodě.
  Jak píšete, všechny rozdílnosti mohou existovat na základě oddělenosti. I (třeba) teplá a studená voda – v jedné nádobě se vždy po čase smísí do vlažné. Stejně tak ty úžasné formy života – po jisté době „v jedné ohrardě“ zůstane jen několik nejživotaschopnějších. Ne lepší, či dokonalejší – ale životaschopnější – tedy lépe adaptované na podmínky, lépe a rychleji se reprodukující, agresivnější.

  Stejně tak s kulturami „v jednom multikulturalismu“- časem vznikne buď společná „vlažná“ multikultura, kde už ani rozdílné nevnímáte původní zdroje jako konfliktní. Nebo nedojde k tomuto smíšení, hranice i v rámci „multikultury“ zůstanou (nebo se znovu vytvoří) a pak nastává ten tvrdý konkurenční vývoj – a časem zůstanou jen ty životaschopnější.

  Multikulturalismus, v tom dobrém slova smyslu, by se dal tedy chápat jako snaha o vytvoření nové globální kultury čerpající to lepší ze všech svých zdrojů To sice za cenu ztráty tradičních původních kultur, ale k zabránění právě toho nelítostného Darwinismu.
  O to se nakonec snažili i ve starém Římě.
  Problém ale je, pokud narazíte na dost silnou komunitu „barbarů“, která s tímto plánem není srozuměna. Zvláště, když je s existencí té jejich kulturu spojena otázka přístupu k hmotným statkům a mnohdy i jejich samotného přežití.

  PS
  Zkuste si tu rajskou uvařit sám. Ne jako babička- sladkou z kečupu, ale jako Italové – vychucenou z rajčat. Stačí i z konzervovaných. :-)

 • Béda • 9. ledna 2015

  http://www.hlavnespravy.sk/vypoved-byvaleho-vysokopostaveneho-clena-al-kajdy-isil-je-zoldnierom-usa/497743

  Redaktorka: S nami v štúdiu sa nachádza Šejk Nabeel Naim, bývalý zakladateľ Džihádistickej Organizácie a expert na islamistické skupiny, vitajte…

  Vzhľadom na to, že ste boli v Afganistane s Osamom Bin Ládinom a Dr. Aymanom Zawahrim, bývali ste, a tiež ste boli vo väzení s Dr. Aymanom Zawahrim, môžeme povedať, že ste z Al-Kájdy odišli do dôchodku?

  Šejk Nabeel Naim: Ani nie, oni sú tí, ktorí sa odchýlili, my sme tam išli, aby sme bojovali proti sovietskej invázii do Afganistanu, medzi islamskými duchovnými nastala takmer jednohlasná dohoda, že je čas (na džihád proti Sovietom), potom sa odchýlili a zamerali svoje aktivity proti islamským a arabským krajinám, a spáchali zakázané, čo je zabíjanie moslimov a v tom istom čase, po smrti Osama Bin Ládina, al-Kájda sa zmenila na žoldniersku skupinu…Redaktorka: Ste jedným zo zakladateľov skupiny Džihád v Egypte a boli ste pri zrode Al-Kájdy, môže sa člen tak vysokej hodnosti vzdialiť od Al-Kájdy, opustiť organizáciu? Nechá ho organizácia na pokoji? Niektorí hovoria, že niečo také je v ideológii organizácie neprijateľné…

  Šejk Nabeel Naim: Nie, organizácia sa odchýlila, oni sa stali takfírmi (moslim, ktorý obviňuje iných z odpadlíctva), zabíjajú moslimov… Vediem džihád, aby som išiel do pekla alebo chcem ísť do neba?!

  Aká je príčina džihádu? (Ktokoľvek, kto zabije veriaceho úmyselne – jeho odmenou je Peklo, kde bude naveky a Allah sa naň hnevá a preklial ho a pripravil veľký trest (Korán 4:93)

 • Béda • 9. ledna 2015

  tamtéž!!! „…Redaktorka: Ako to, že je americký agent? Vysvetlite nám, ako je to možné?

  Šejk Nabeel Naim: Je známe, že USA ho pustili z väzenia a on minul 20 až 30 mil. dolárov, aby založil tieto ISIS skupiny a prvé kempy ISIS boli založené v Jordáne a Jordán neumožňuje zakladanie kempov zadarmo. Keď Jordán založil kempy na trénovanie teroristických skupín, nerobili to z dobrej vôle, oni nie sú charita. Na tieto kempy dohliadala US Námorná pechota, a tiež ozbrojovanie ISIS mám celé na svedomí USA… A ako zariaďujú svoje výdavky? Mal som na starosti kemp so 120 ľuďmi, míňali sme tisíce a tisíce… jedlo, nápoje, zbrane, munícia, tréning,

  Redaktorka: Prepáčte, hovoríte o ISIS? Mali ste na starosti ISIS kemp?

  Šejk Nabeel Naim: Nie, vravím vám, že raz som mal na starosti kemp o 120-ich mužoch a v tom čase sme míňali tisíce dolárov. Predstavte si, koľko míňa ISIS?! Niečo vám poviem… ISIS ranení počas teroristických operácii, sú ošetrovaní v Libanone? Nie, ani v Sýrii, ani v Saudskej Arábii, ani v Egypte, kam ich teda posielajú? Idú do Izraela. V tomto momente je 1500 mužov ISIS a Nusra (Front) v nemocniciach v Tel Avive…“