Diskuze k článku


 • Dana • 10. března 2019

  Popularita americkych polepsoven stoupa, jelikoz nekteri teenageri jsou stale vice rozmazleni, nezvladatelni a agresivni. Je skoda, ze napravu chovani v militarne vedene polepsovne si mohou dovolit jen ti zamoznejsi, ti z chudsich pomeru se pak svymi potomky musi nechat mlatit a okradat. Ponechava se to na justici . Trestni cinnost nasilniku stoupa s roky a pak musi danovi poplatnici platit vezeni pro dospele kriminalniky.
  Tohle knuceni o americkem gulagu jiste dava nadeji mnohym utiskovanym rodicum.
  Ze se „mucednik“ musi chovat jako ve vojenskem rezimu, zadna privilegia, navstevovat skolu, zadny mobil- to je tyrani.. Jinde zase polepsovaci narikaji, ze museli vsude chodit pesky a nejhorsi bylo, kdyz museli chodit ve vedru dve mile, coz je 3.20 km. Neco vyzvednout tak daleko, jako jednu mili a jeste zase zpatky dalsi mili , celych 1,6 km ! O, uplne nelidske muceni.

  S vdekem a radosti pak takovy spratek ocekava balicky a dopisy od rodicu. :-)
  Tohle se mi taky libi: Naučíš se rychle z vlastní zkušenosti nebo pozorování, abys nepoužíval násilí. Viděl jsem jednoho rváče, jak byl úplně bezvládný, pak je strašně obtížné se někam pohnout, nebo vůbec cokoli udělat. To peklo kolem je taky frustrující.

 • Bety • 10. března 2019

  Dano, nechte si klidně pro sebe to, jak zacházíte s vaší bohatou i chudou mládeží,
  člověku je z toho sice blivno, ale je to vaše věc, vaše děti. Klidně si to
  zkombinujte třeba s barnevernetem, aby to bylo „dokonalé“.
  Ale nechte si to pro sebe, tenhle, ani jiné způsoby prosazování lidských práv
  a svobod není nic pro nás.