Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 27. října 2018

  Korea:
  Určitý pokrok – a doma – a bez USA- kterým se to přestává líbit…
  Vždyť co kdyby po přerušení cvičení a demilitarizaci zóny střetů mezi státy postupně došlo i na zrušení nejen Severokorejského jaderného arzenálu, ale i US základen na „Jihu“??
  Severná a Južná Kórea odstránili aj posledné zbrane z demilitarizovanej zóny
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/489347-severna-a-juzna-korea-odstranili-aj-posledne-zbrane-z-demilitarizovanej-zony/
  Obe Kórey sa dohodli na odstránení 11 strážnych stanovíšť na každej strane
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/489471-obe-korey-sa-dohodli-na-odstraneni-11-straznych-stanovist-na-kazdej-strane/
  USA nesúhlasia s plánom oboch Kóreí na bezletovú zónu nad ich hranicou
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/488470-usa-nesuhlasia-s-planom-oboch-korei-na-bezletovu-zonu-nad-ich-hranicou/

  Je to hóóóódně zajímavé: zatímco Korea směřuje oboustranně k míru,
  naši „nositelé pokroku“ v Afghánistánu „drtí“ Taliban a USA chtějí vypovědět další odzbrojovací smlouvu/y…

 • JanK • 27. října 2018

  Na webu existují Střípky ze světa.cz., které založil roku 2012 Radim Valenčík. Skoro každý den tam vychází seznam pro Radima zajímavých článků. Na Outsidermediu dělá totéž Martin. Co kdyby si raději založil na webu také stránku – třeba Střípky z tisku Artina Íčka (když už je přece bez M), takhle akorát zapleveluje diskusi.

 • Irena • 27. října 2018

  Tohle je film z roku 1987 natočený v koprodukci SSSR, Sýrie. Jak jasnovidný, nebo prostě jen znázorňující to, co se dělo pořád a dokola. Ovšem předpokládám, že pokud ho někdo v roce 1987 viděl, tak si asi povzdechl: Ach ta komunistická propaganda…
  https://www.youtube.com/watch?v=jRWARlK32Po
  A mimochodem prezidenta Muhammada tam hraje herec jménem Assad.

 • Irena • 28. října 2018

  Rusko úspěšně provedlo zkoušky kosmických bojových systémů schopných vyřadit z provozu protivníkovy spojovací družice… Komplex Tirada-2S úspěšně absolvoval zkoušky…. Tento komplex je určen především k tomu, aby narušil veškerý řídící systém vojsky, řídící systém jaderných zbraní včetně řídícího systému navigace nosičů jaderných zbraní.
  https://tsargrad.tv/news/rossijskaja-boevaja-sistema-podavit-ljuboe-jadernoe-oruzhie-zajavil-jekspert_166001

  Pentagon realizoval největší dodávku munice do Evropy v 21. století. V říjnu Pentagon dodal na vojenskou leteckou základnu USA Ramstein v Německu okolo sta kontejnerů s různými zbraněmi a vybavením. Jde o největší dodávku od roku 1999, kdy americké letectvo provedlo více než 900 vzdušných útoků na Jugoslávii.
  https://ria.ru/world/20181028/1531625719.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

  Ministerstvo obrany (ruské) umístilo u Kaliningradu komplexy Samarkand na strategických pozicích a to včetně Kaliningradské oblasti. … Podle dokumentace výběrového řízení ministerstvo obrany umístilo 16 komplexů Samarkand ve třinácti vojenských jednotkách v Archangelské, Kaliningradské, Moskevské, Murmanské, Nižegorodské oblasti, v Krasnodarském a Primorském kraji, v Židovské autonomní oblasti a V BĚLORUSKU. Komplexy jsou dislokované v objektech vojenského námořnictva.
  https://www.vedomosti.ru/politics/news/2018/10/28/784890-samarkand?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop