Diskuze k článku


 • peter. • 11. září 2017

  Dnes je výročie tzv.teroristického útoku na WTC v N.Y. ktorý následne umožnil Bushovi jr.a neskôr Obamovi zrovnať so zemou Irák,Líbyu aj Sýriu.Ani sa o tom veľmi nepíše.
  No zajtra je ešte jedno významné výročie.12.9.1683 zachránil poľský kráľ Ján III.Sobieski Európu,keď porazil pod Viedňou tureckú armádu.Zabránil tým „diverzite“a kultúrnemu obohateniu Európy.Možno práve preto bola jeho socha vo Viedni zhanobená.Takže boriči a natierači sôch sa činia.Na Ukrajina,v Poľsku,na Slovensku,v Charlottesville aj vo Viedni.
  http://www.hlavnespravy.sk/schyluje-sa-znova-k-bitke-pri-viedni-na-viedenskom-kahlenbergu-znicili-sobieskeho-pamatnik-k-bitke-pri-viedni-1683/1131386

 • Martin (už bez taky m) • 11. září 2017

  peter. napsal

  http://www.cum.sk/v/FM0O/degenerace-moderni-spolecnosti

  výborné,
  tam kde je naděje je i pochopení…
  A ti ostatní- za to nestojí se jimi zabývat.

 • Dana • 11. září 2017

  Ja jsem toho nazoru, ze kdyby nebyl Husseinuv Irak vojensky napaden a civilisacne nabouran, tak uz davno mame my „zapadane“ plny celosvetovy konflikt s islamem. Saddam sam nebyl silne verici, svuj modlitebni koberecek vsak umel vyuzivat pro ovlivnovani milionu fanatickych muslimu. Toto byla casova bomba a je stesti, ze vybuchla v dobe, kdy jeste islamismus nebyl na svem zenitu.
  V roce 1683 byla islamska rise tak silna, ze se citila pripravena podmanit si, tehda, krestanskou civilisaci. Rabovat a podrobit. Statecny polsky kral Sobieski si take mohl rici, ze se ho invaze Turku primo jeste netyka, Polsko je od Vidne daleko – a mohl volit diplomatickou cestu vyjednavani, kde by byli Polaci (na cas) islamizace usetreni. Takovych slabych politickych vudcu bylo a je vzdy dost, vzpomenme na Chamberlaina. Jan Sobieski ale zvolil vojenskou silu a hrdinne pomohl svemu spojenci proti spolecnemu nepriteli v rozhodujicim okamziku.. Zachranil Evropu na nekolik stoleti.
  Tohle jste videli ?

  https://www.youtube.com/watch?v=54DaQ9nAIe0

 • peter. • 12. září 2017

  Dana napsal
  kdyby nebyl Husseinuv Irak vojensky napaden a civilisacne nabouran, tak uz davno mame my „zapadane“ plny celosvetovy konflikt s islamem.

  Dana:
  Kecáte! Ja to od vás nedôstojné vzhľadom na váš intelekt.