Diskuze k článku


 • idiotronic • 6. září 2016

  Užívej dne a budoucnosti věř co nejméně!
  Ještě v 80. létech XX.stol nabízela Česká státní spořitelna připojištění k důchodu s věkovým omezením různým pro muže a ženy , s ohledem na různou dobu odchodu do důchodu a odlišnou délku dožití. Není přesvědčivější reklama, než interview s důchodcem, jenž požívá tohoto přilepšení a nemůže si ho vynachválit. Ale ticho po pěšině…
  Přitom i v ČR můžeme vidět, že dlouhodobé investice (energetika, vodní hospodářství) mohou hospodářsky stabilizovat zemi a zpomalovat hospodářské turbulence (spekulativního původu).

 • capodastria • 6. září 2016

  posílám panu klausovi tímto srdečný pozdrav a vřelé díky.

 • Admirál • 7. září 2016

  Známý stav. Banda pouťových prodavačů cukrové vaty zajišťuje hejlům jistotu na stáří.
  Velký propagátor tohoto systému je šéf národní banky Rusnok. Z toho je vidět, že ryba smrdí od hlavy.

 • Sio • 7. září 2016

  Penzijní fondy jsou jednoznačně podvod. Svého času tu Fagan machroval s 15% výnosem v 70-tých až 90-tých letech na západě. Kdeže loňské sněhy jsou … Banda takyekonomů na tom ovšem slušně vydělává.

 • racek • 7. září 2016

  Pravdou je, že pravidla pro hospodaření penzijních fondů u nás jsou velmi přísná a dosud je také velni kontrolováno jejich dodržení. Právě proto jsou výnosy poměrně nízké, neboť rizikové investice jsou pro ně zapovězeny a smí investovat jen v omezeném portfoliu vybraných oblastí. Atraktivitu jim dodává právě jen ten státní příspěvek. Je to proto, aby jednak občané nepodlehli různým hazardním nabídkám pro rozikové invrestování a jednak aby totéž neprováděli fondy, třeba ve prospěch krachujících majitelů. šichni známe přece hesla o skvělých investicích mladých dynamických … atd. občanů, kteří se nebojí rizika … že ano. Přitom téhle oblasti skutečně rozumí u nás jen několik odborníků. Dokonce mohu tvrdit, že i u profesionálních správců portfolií je většina na úrovni toho mladého, dynamického, odvážného … a současně úplně neznalého riskujícího mladíka či naivního starce.
  Rozdíl je ovšem v to, že tihle za své jednání nejsou zodpovědni, že ano. Na rozdíl od těch, kteří pdlehli iluzím a přišli o úspory na stáří.
  Dobrá, dosud jsme byli slušně chráněni. Pokud, ovšem, najdou naplnění zásady uváděné na konci článku, připravuje se krádež srovnatelná s největšíi krádežemi u nás, tedy krádeže uskutečněné církvemi na lidu česka. Na kontech penzijních fondů jsou totiž zajímavé stamiliardy, že ano
  No, mě se už to netýká. Já už skončil a vyiinkasoval. Holt kvůli tomu jsem tam šetřil a teď si to užívám. Do toho nového bych ovšem nedal ani korunu, pokud bych byl při smyslech..

 • Sio • 7. září 2016

  racek napsal

  Pravdou je, že pravidla pro hospodaření penzijních fondů u nás jsou velmi přísná a dosud je také velni kontrolováno jejich dodržení. Právě proto jsou výnosy poměrně nízké, neboť rizikové investice jsou pro ně zapovězeny a smí investovat jen v omezeném portfoliu vybraných oblastí. Atraktivitu jim dodává právě jen ten státní příspěvek.Je to proto, aby jednak občané nepodlehli různým hazardním nabídkám pro rozikové invrestování a jednak aby totéž neprováděli fondy, třeba ve prospěch krachujících majitelů. šichni známe přece hesla o skvělých investicích mladých dynamických … atd. občanů, kteří se nebojí rizika … že ano. Přitom téhle oblasti skutečně rozumí u nás jen několik odborníků. Dokonce mohu tvrdit, že i u profesionálních správců portfolií je většina na úrovni toho mladého, dynamického, odvážného … a současně úplně neznalého riskujícího mladíka či naivního starce.
  Rozdíl je ovšem v to, že tihle za své jednání nejsou zodpovědni, že ano. Na rozdíl od těch, kteří pdlehli iluzím a přišli o úspory na stáří.
  Dobrá, dosud jsme byli slušně chráněni. Pokud, ovšem, najdou naplnění zásady uváděné na konci článku, připravuje se krádež srovnatelná s největšíi krádežemi u nás, tedy krádeže uskutečněné církvemi na lidu česka. Na kontech penzijních fondů jsou totiž zajímavé stamiliardy, že ano
  No, mě se už to netýká. Já už skončil a vyiinkasoval. Holt kvůli tomu jsem tam šetřil a teď si to užívám. Do tohonového bych ovšem nedal ani korunu, pokud bych byl při smyslech..

  Na to jsem ani nemusel pracovat v bance, aby mi to bylo jasné. Jo, krátkodobě, řekněme na 5 let v letech konjunktury, to možná. Nebo do druhého pilíře, když bylo jasné, že bude zrušen a dojde k vyrovnání. Ale to jsou krátkodobé spekulace. A navíc se mi to protiví. Jsou horší, než ti šmejdi.