Diskuze k článku


 • zart • 11. září 2015

  Na smetiště dějin určitě nepatří liberalizmus a liberálové, ale my zbyteční většinoví občané. Mouřenín posloužil, mouřenín může jít. Liberálů a jiných mafiánů je mnohem více nežli nás. My jsme každý sám v milionových počtech laciného vydání – každá sám proti všem. Čím vyšší třída, tím je lépe uvědomělá a organizovaná. Nemusí se složitě přivádět k příčetnosti, vzájemně se domlouvat, hádat, hašteřit, potírat a nesnášet jako třídy nižší, které čím jsou níže, tím více si převelice zakládají na své individuální atomizaci a prožívání, a které bytostně pohrdají uvědomělostí, organizací, spoluprací, soužitím, solidaritou, společným vědomím atd. Dobře jim tak. Ty vyšší třídy ty nižší vychovávají. Někdo tu špinavou práci musí dělat.
  Položte si otázky: Co dělá vaše místní samospráva? Jaký máte společný majetek. Kolik máte zorganizovaných mužů na ochranu vašich žen, dětí a majetku svého i obecního k dispozici? Jakou výchovu a výcvik k pořádku, kázni, pracovitosti, zodpovědnosti a obraně podstupuje vaše mládež? Kolik máte ženských spolků, které se věnují potřebné a organizované činnosti? Atd.
  Nebo to vše 26 let necháváte na jiných, na loutkové vládě, na imitaci občanské společnosti, karikatuře státu a profesionálních zlodějích a hajzlech? Kolik máte nahrabáno, křečci a syslové, že se klepete jako osiky při prvním závanu změny? Někdo ohrožuje vaše plesnivé bidlo? Nadáváte už třetí desetiletí na druhé, že vás podvedli, ale neznačí to jenom to, že jste těm liberálům a jiným podvodníkům, zlodějům a šmejdům věřili, že jste hloupí a podobně zkažení, že jste rádi uvěřili těm jejich okatě debilním kecům?

 • zajoch • 11. září 2015

  Nepřipadá mi, že by daně byly z velké části civilizovaná forma výpalného. Myslela jsem, že daně jsou jakési příspěvky do fondu státu k hrazení potřebných výdajů státu na společné a potřebné činnosti ve prospěch občanů, jako je ochrana občanů před zločinem, ochrana státu před nebezpečím zvnějšku i zevnitř, sociální výdaje, údržba veřejných prostor a veřejného majetku a mnoho dalších. To, že jsou zneužívány, rozkrádány a že jsou z nich placené zbytečné nebo dokonce škodlivé záležitosti není věc daní, ale vadné správy státu. To, že jsou daně velké vzhledem k jejich skutečnému užitku je rovněž důsledek vadné správy státu.

 • zart • 11. září 2015

  Pravíte, že jste „myslela“, z čehož vyplývá, že nyní si to již nemyslíte, že jste vystřízlivěla. A nyní, nemyslíte si (spolu s Karlem M.), že „stát je organizovaná forma násilí“, a že „stát je nástrojem vládnoucí třídy“? Myslíte si, že jste tou vládnoucí třídou, a že do ní patříte? Podílíte se přímo nebo nepřímo na vládě nebo na správě státu? Volíte „svého“ poslance v podvodném systému voleb, který vždy vyplivne k moci tu samou parazitní garnituru? Uznáváte konkurenci? Nechrání stát (ten dnešní) „legálně“ i ilegálně organizovaný zločin a relativně také své zmanipulované a vysávané rukojmí, otroky či majetek? Myslíte si naivně, že vás stát (moderní koncentrák) chrání kvůli vám, nebo kvůli sobě a svým zájmům? Není moderní stát právě schválně a účelově založen na vadné správě státu? Nenapadají vás takové a jiné podobné otázky?

 • zajoch • 11. září 2015

  zartovi: Prosím vás, já o voze a vy o koze. Dokážete pochopit smysl napsaného? Nebo se jen potřebujete vypovídat a od něčeho se odrazit? Nechcete si k tomu příště vybrat někoho jiného? Na každý pád jste si vykoledoval, že vaše moudra budu napříště přecházet bez povšimnutí. Důsledně.

 • orinoko • 11. září 2015

  Jiz jeden pokrokovy emericky miliarder byl pravil: Platim dane rad. Je to prispevek na civilizaci.

  Dve veci jednoduche. Jenom hovada bez ducha maji problem.
  Celkem se uz tesim, az vymenime neplaceni dani za moznost poridit si strelnou zbran. S nesmirnou rozkosi rozstrilim lebku kazdemu hovadu, ktere ma problem s civilizacnimi danemi.
  Skoncila doba kecu.
  Je treba prejit k akci. Cesti vojaci to uz pochopili.

 • zart • 12. září 2015

  zajoch napsal

  zartovi: Prosím vás, já o voze a vy o koze. Dokážete pochopit smysl napsaného? Nebo se jen potřebujete vypovídat a od něčeho se odrazit? Nechcete si k tomu příště vybrat někoho jiného? Na každý pád jste si vykoledoval, že vaše moudra budu napříště přecházet bez povšimnutí. Důsledně.

  Myslím si o vaší reakci přesně to samé. Že nedokážete pochopit smysl napsaného. Že já o koze a vy o voze. Mně vyrazil dech ten naivní názor, že „daně jsou jakési příspěvky do fondu státu k hrazení potřebných výdajů státu na společné a potřebné činnosti ve prospěch občanů“ atd. Ten snad nemyslí „nikdo“ vážně? (Řečnická otázka).
  Jako slušně vychovaný občan jsem vám hodil záchranné lano tím, že jsem uvedl, že jste si to jen myslela a již si to nemyslíte. Nechtěl jsem tušit, že opak je pravdou. Tady člověk umře smíchy nad tím, co si myslí občané celkem vzdělaní, slušní, mravní a inteligentní. A to potom ty milionové masy, které jsou na tom hůře? Nic ve zlém, klidně přecházejte podobné (jako mnou uvedené) námiky napříště bez povšimnutí, myslím, že to bude pro vás mnohem lepší.

 • zart • 12. září 2015

  orinoko napsal

  Jiz jeden pokrokovy emericky miliarder byl pravil: Platim dane rad. Je to prispevek na civilizaci.

  Dve veci jednoduche. Jenom hovada bez ducha maji problem.
  Celkem se uz tesim, az vymenime neplaceni dani za moznost poridit si strelnou zbran. S nesmirnou rozkosi rozstrilim lebku kazdemu hovadu, ktere ma problem s civilizacnimi danemi.
  Skoncila doba kecu.
  Je treba prejit k akci. Cesti vojaci to uz pochopili.

  Skončila doba keců, začala civilizace. Máte zcela pravdu. Srozumitelněji řečeno, ten pokrokový miliarder (milion murder), pokrokový k úpadku a zotročení lidské bytosti pravil: „Platím daně rád. Je to příspěvek na degeneraci.“ Bodejť by nepodporoval svůj parazitní systém, ve kterém si jako parazit tak efektivně libuje, a ve kterém vychovává z lidí dementní hostitelské stádo. Často se setkávám u dosti vyspělých inteligentů s názorem, že člověk je ve své podstatě bez civilizace (degenerace) naprosto zvrhlé hovado (deviant, kanibal, vrah atd.), že bychom se bez ní postříleli (ačkoliv střelná zbraň je civilizační výdobytek). Každý inteligent (cikán) podle své planety (povahy) hádá. Nevidím důvodu, proč bychom měli bez civilizace (například jejích válečných daní, např. dvou světových válek) někomu rozstřílet lebku? Jsem tím pádem hovado? Myslím, že pro civilizovaného člověka jistě ano.

 • Petrc • 12. září 2015

  zart napsal
  Máte zcela pravdu. Správně řečeno, ten pokrokový parazit pravil: „Platím daně rád. Je to příspěvek na degeneraci.“ Příspěvek na degeneraci vlastní i na degeneraci hostitelského stáda. Otázka je, komu daně platíme a za co? Bodejť by ten miliardář nepodporoval parazitní systém, ze kterého lstivě, bezpečně a lukrativně žije. Často se setkávám u poměrně vyspělých inteligentů s názorem, že člověk bez civilizace je naprosté hovado (např. úchylná masožravá zrůda, vrah, zločinec, deviant atd.). Kde se bere v lidech ten pocit, že druhému s rozkoší musí rozstřílet hlavu, když jim někdo neplatí daně?

  No, Vy (zart) jste tomu dal. A co například Rembrandt, Beethoven, lety do Vesmíru apod.? To chcete říci, že my civilizovaní lidé jsme na tom hůře nežli zvířata? No, vlastně něco na tom je. Jinak bychom si přece nepořizovali domácí mazlíčky (psi, kočky, krysy, potkany, pavouky, rybičky a jinou havěť), když bychom netrpěli osamělostí a absencí inteligentních a milých bytostí. Kdo vlastně zdevastoval celou planetu i lidstvo? Byli to vystřílení sloni, jeleni, zajíci, Indiáni nebo jiná podobná hovada, kterým je potřeba rozstřílet hlavy? No, například taková První světová válka, Druhá světová válka nebo ta Poslední atomová válka, to je rozhodně velice civilizovaná věc. Zbavuje planetu smrtelného moru homo sapiens sapiens.

 • PPK • 12. září 2015

  Vidím, zarte, že sebevědomí Vám nechybí, leč to ještě neznamená, že Vás to opravňuje arogantně a nevychovaně reagovat na slušně formulované názory druhých, zvláště pak žen. Prosím, uberte plyn, myslete a zapomeňte na indoktrinaci individualistickým (neo)liberalismem, která Vás nakazila a dovedla k zoufalství nad vlastním společenským statusem (mouřenín posloužil, mouřenín může jít), který nepochybně příliš prožíváte a nyní zasluhujete politovat. Uvědomte si, že všechno funkční na světě je vždy souhra více prvků. Jeden neznamená nic.

  Protože paní zajoch psala o daních – a to je tedy téma, dovolte proto pár slov k tomu i ode mne. Předem však upozorňuji, že mi jde o věc tématu diskuse, nikoliv o hádky s provokatéry a nervově labilními jedinci. Na takové duševní výplody pak reagovat odmítám.

  Připomenu zde tudíž jen část svého příspěvku v nedávné diskusi na
  http://outsidermedia.cz/je-dedicka-dan-skutecne-neslucitelna-s-konzervativnimi-hodnotami/

  Co je to daň? V ideálním demokratickém státě je to dobrovolná finanční dávka všech, kteří v tom státě žijí, protože ten stát mít chtějí. Stát demokratický ani ideální ale nikde na světě není a tak se to vždycky řeší jen mocensko legislativně. K čemu by ta dávka měla být? Měla by být na financování provozu státu a na rozumné odměny těm, kteří jej jako své poslání ve veřejné službě poctivě spravují, brání proti vetřelcům a zajišťují v něm spravedlnost, bezpečí a životní jistoty pro občany – a zejména – cítí a ctí v tom svou vlastní zodpovědnost, že to dělají dobře. A opakuji – dělají to jako poslání, nikoliv jako podnikání!
  Jsou-li daně vybírány a využívány špatně, je třeba vyměnit manažéry státu, nikoliv stát zrušit. To by totiž byla jen hloupá a nic neřešící (kupodivu pravicová) anarchie.

  a ostatní si tam event. dohledejte …

 • Martin (už bez taky m) • 12. září 2015

  Vážení,
  proč ty hádky, proč ty emoce?
  Daně na smysluplné společné služby a věci, solidní a pro občana funkční stát POTŘEBUJEME VŠICHNI.
  Tady je třeba PŘEJÍT KE KONKRÉTNÍ AKCI.
  Ta ale orinoko těžko může mít smysluplný efekt -jen a pouze- v tom o čem jste psal…
  Zahoďme ty emoce, co nás rozdělují.
  Každý/á jste tady napsali svůj díl pravdy.
  Cihla sama o sobě špatná není, lze z ní postavit stejně tak dětský domov či nemocnici – jako koncentrační tábor…
  KLÍČ JE V LIDSTVÍ A LIDECH, V OCHOTĚ SDÍLET A SPOLUPRACOVAT – nejen ovšem informace, ale i ten „svět kolem nás“…
  Píší to různí myslitelé a rozumní, přitom citliví lidé: ZAČNĚME SPOLUPRACOVAT!
  KONKRÉTNĚ.
  SMYSLUPLNĚ.
  DOKUD JSME.
  DOKUD JSOU I JINÍ LIDÉ, nežli jen ti, kteří se připravují na přežití svého „survivalvíkendu“ po „rozpadu státu a civilizace“…
  Nenechme se nakazit zklamáním které nám připravují i „hroutící se vzdělanci“… Např. mne v poslední době velmi zklamal pan Cílek…
  Čím? Žvaněním o nutnosti přípravy na konec státu/ů…
  Jako by se na cokoli takového šlo připravit…
  Takže: konejme, nežvaňme.
  Jsou lidé co si vědí rady,
  dožívají zde ti kteří skutečně měli mít sympatie, možnost řídit (při trvalém veřejném dohledu)… přirození/é „vedoucí“…
  Bez nich to nepůjde. Sjednocují, jsou symbolem.
  Až s nimi zemře skutečná civilizace.
  A pak Vám ani ten samopal či zásoby ve sklepě na nic nebudou.
  Příklad náhledu – řešení na zlepšení výběru a smysluplné, celospolečensky potřebné využití daní?
  Např: Spojit určité prostředky k pomoci něčemu, někomu konkrétnímu v delším časovém horizontu, veřejně deklarované, transparentní a vyvolávající tlak na zlepšení funkcí státu- a je to na té správné cestě –
  a bez střílení vážení.
  Protože pokud již někdy smáčknete spoušť… nic moc jiného nežli skutečná „s- poušť“ po Vás nezůstane.