Diskuze k článku


 • Dana • 17. března 2017

  Valky na svete budou, pokud bude existovat homo sapiens. Mame to v genech a je to prirodni zakon.
  Spojene Staty vedou valky hlavne pro to, aby zustaly nezavislou velmoci a chranily sve obcany. Radne zvoleni americti predstavitele jsou zodpovedni jen svemu narodu. Svete div se, smir se, anebo at si nepratele Ameriky trhnou levou zadni a zakukaji. :-)

  Situace je fluidni a dnes jsou na militarni scene uplne jini hraci nez je USA. Momentalne nejuspesneji vrazdi syrske civilisty Ruska Federace. Ne, ze bych proti tomu zvlast brojila, je to, bohuzel, nevyhnutelne, protoze islamiste vyuzivaji civilni obyvatelstvo co by lidske stity. Ale chybi mi zde to „moralni rozhorceni“ u falesnych humanistu, kteri se staraji jen o americke valecne akce . Holt se nemeri stejnym metrem , coz je pro mne ukazka dogmatickeho pokrytectvi…

 • Béda • 17. března 2017

  „…Spojene Staty vedou valky hlavne pro to, aby zustaly nezavislou velmoci a chranily sve obcany…“ Byla byste tak laskava a objasnila, 1/ kdo a jak ohrožuje nezávislost USA, které se s prominutím se*ou do vnitřních záležitostí všech možných států světa, které se nepodvolí jejich diktátu a vydírání a 2/ před čím/kým chrání USA své občany? Kdo a čím je ohrožuje? Předem srdečně děkuji za odpověď.

 • fajt • 17. března 2017

  Dana napsal

  Valky na svete budou, pokud bude existovat homo sapiens. Mameto v genech a je to prirodni zakon.
  Spojene Staty vedou valky hlavne pro to, aby zustaly nezavislou velmoci a chranily sve obcany.Radne zvoleni americti predstavitelejsou zodpovedni jen svemu narodu.Svete div se, smir se,aneboat si nepratele Ameriky trhnou levou zadni a zakukaji.

  Situace je fluidni a dnes jsou na militarni scene uplne jini hraci nezje USA.Momentalne nejuspesnejivrazdi syrskecivilisty Ruska Federace.Ne, ze bych proti tomu zvlast brojila,je to, bohuzel,nevyhnutelne,protoze islamistevyuzivaji civilni obyvatelstvoco bylidske stity.Ale chybi mi zde to „moralni rozhorceni“u falesnych humanistu, kteri se staraji jen o americke valecne akce . Holt se nemeri stejnym metrem , coz je pro mne ukazka dogmatickeho pokrytectvi…

  taky mi bude u zadele, když americký lid, který je korálkovou ozdobou jejich kanibalských jelit zařízne někdo úspěšnější – krom toho bude to i podle logiky Karla alias Dany, kterýž to individuum si nevidí do své pruhované zadnice. ..)

 • Dana • 18. března 2017

  Béda napsal

  „…Spojene Staty vedou valky hlavne pro to, aby zustaly nezavislou velmoci a chranily sve obcany…“ Byla byste tak laskava a objasnila, 1/ kdo a jak ohrožuje nezávislost USA, které se s prominutím se*ou do vnitřních záležitostí všech možných států světa, které se nepodvolí jejich diktátu a vydírání a 2/ před čím/kým chrání USA své občany? Kdo a čím je ohrožuje? Předem srdečně děkuji za odpověď.

  Nevim o zadnem diktatu USA v zemi s demokratickou vladou.

  1. Zustanou- li Spojene Staty suverenni velmoci, pak nebude mozne je vydirat ruznymi OSN vyhlaskami malych agresivnich statu, ci hrozbami teroristu, nebude mozne je spoutavat nejakymi stredovekymi pravidly. Ba ani falesnym moralnim tlakem „slunickaru“ vseho typu.
  Priklad aktivni obrany: Po nekolik roku Saddam Hussein vyhrozoval Americe , snazil se vydirat spojence hrozbou dalsiho napadeni ropnych poli, nez doslo i na nej.. …Slabsi cajicek, ale aktualni prirovnani : Evropske Unii se ted ideologicky postavil Erdogan, to je jasny pokus o politicke vydirani.. Zatim je ticho po pesine, asi se vedou „dialogy“, ale Turci maji navrch. Sice to neni prima zalezitost USA, ale uvidime, jak se zachova Trump, az by Turci vypovedeli smlouvu v NATO o pronajmu letiste Incirlik, to by se USA uz tykalo. V zajmu USA se Amici urcite vydirat nenechaji, pac jsou vojenska velmoc.

  2.. Sve obcany chrani USA treba tim, ze reaguje na utok protiutokem, protoze nejlepsi obrana je utok. Priklad : Po 11.zari 2001 podaly Spojene Staty, jeste v zari 2001 , islamske vlade v Afghanistanu formalni ultimatum, dle ktereho musi Afghanci – Taliban bezpodminecne vydat nebezpecneho teroristu Osamu Bin Ladina. Pri neuposlechnuti budou celit vojenskemu uderu. Talibanci odmitli Ladina vydat a prohlasili, ze jejich bojovnici jsou na svatou valku-jihad proti Satanovi pripraveni a tesi se na Allahovo vitezstvi. Logicky tam po vyprseni ultimata Americane vlitli.

  A ted muzete zacit vy se seznamem zlocinu USA, hned od prvni genocidy americkych Indianu… :-)

 • Béda • 18. března 2017

  Dana,

  paní si asi přivydělává jako cirkusový klaun. Takhle jsem se již dávno nenasmál.
  1/ největšími vyděrači na celičkém světě jsou USA. Jakmile se nějaká slabší suverénní země (na velmoci Rusko a Čínu nemají takže se mohou jenom pokoušet pomocí svých agentů o jejich rozložení zevnitř) nepodřídí jejich diktátu a kolonizaci, tak ji !zkroutí ruce“, zorganizují v ní „Majdan“, vystupňují vůči ní mediální vylhanou hysterii, aby mohli zavést „demokracii“ = nastolit diktát anebo ji uvrhnout do nekonečného chaosu a násilí. Kdo se jejich diktátu nepodřídí má prostě smůlu.

  Vtipné jsou ty hlášky o teroristech: a/ největším teroristou (politický teror = násilí, anebo vydírání násilím s cílem prosazení určité politické agendy) jsou samy USA b/ islámské teroristy – včetně bin Ládina stvořily samy USA – svými penězi, akcemi CIA, výcvikem, spoluprací se S.Arábií, svými válkami

  Těm kecům o Husajnovi, který všude (s výjimkou šítského Íránu, se kterým tento sunnitský vládce vedl válku) hraničil s armádou USA snad nevěříte ani sama. „7 zemí za 5 let“, prozradil generál Wesley Clark. Husajn neměl nic společného ani s islámskými teroristy ani se ZHN. Punktum.

  Erdogan je americké kukaččí vejce v NATO – jenom díky Boží prozřetelnosti se doposud Turecko nestalo členem EU, což USA snažící se Osmana za každou cenu vnutit do Schengenu, velice nelibě nesly.

  To jestli bude na území Turecka nějaká základna cizího státu by mělo být věcí tureckého suverenního rozhodnutí. USA nemají ŽÁDNÉ PRÁVO MÍT KDEKOLIV SVÉ ZÁKLADNY, pokud s tím nesouhlasí vedení dané země. Když se tedy turecký lid – nejlépe v referendu rozhodne, že nechce mít nic s největším mezinárodním zločincem a teroristou, měl by světový diktátor sklapnout kufry a vypadnout z Turecka i se svými raketami, letadly, CIA a plechovou

 • Béda • 18. března 2017

  kavalerií. Čím to je, že světového „demokrata“ nelze odnikud demokratickými prostředky vystrnadit? Okinawu okupuje přes nevoli místních již po desítky let, Guantanámo nejméně 50 let.

  O Afghánistánu, který ležel na stole již od plánu na postavení transafghánského plynovodu a PNAC (bylo to dávno předtím než USA vpadly po své konspiraci z 11/9 do této země) byste měla raději taktně pomlčet. Mezi tzv. teroristy 11/9 nebyl jediný Afghánec a americký agent CIA bin Ládin (stvořený již za sovětsko-afghánské války) který měnil v průběhu desetiletí barvu vousu i zvyklosti – povídá se že zemřel na selhání ledvin již kdysi na začátku afghánské války) se dlouho k této akci vůbec nehlásil. Mezi 19 tzv. teroristy z 11/9 nebyl jediný Afghánec ale bylo tam údajně 16 občanů „demokratické“ partnerské Saudské Arábie. Přesto USA vpadly vojensky do S. Arábie. Na jejich ultimátum legitimní vláda Talibánu, který nekonvenoval americké touze po vybudování trnsafghánského plynovodu, odpověděla, že bin Ládina vydá do Pákistánu, kde měly USA své prsty. Takže Talibán se snažil najít schůdné řešení ale USA situace zneužily a vedeny geopolitickýmy zájmy na Afghánistán zaútočily. Na S.Arábii, kde mají své základny a vděčí ji za petrodolar ovšem nikoliv.

 • Béda • 18. března 2017

  oprava: Přesto USA vpadly vojensky do S. Arábie. Namísto S.Arábie má být „Přesto USA vpadly vojensky do Afghánistánu „.

 • Petrc • 18. března 2017

  Přátelé, velice chvályhodné, že jste si tak vjeli do vlasů. Škoda, že si nemůžete dát do zubů, nebo se přímo zabít. Věc je velmi jednoduchá. US plní boží vůli, kterou „máme v genech“ (viz i vaše lítá pře). Kdo toho více zničí a zabije, ten je ve větší oblibě našeho boha, kterého všichni tak bezvýhradně posloucháme a uctíváme. Na každou svini se najde řezník a je to pouze otázkou času, než se ta svině (tím rozhodně myslím US – Uhelné Sklady) pořádně vyžere a zleniví, a pak přijde její řezník. Ostatně, sami sobě jsme všichni řezníky, což nelze nijak vyvrátit (každý protiargument to pouze potvrzuje). Chvalme Hospodina a Uhelné sklady!!!

 • zart • 18. března 2017

  Někteří jsme prostě útlocitní. Do demokracie se nehodíme. Ekonomika vylučuje sentimentalitu. Když někomu rozbíjeme kladivem ksicht, tak nám vadí, že mu kanou slzy nebo křičí bolestí, nebo nám vadí, když to někdo dělá nám….

 • Botičky od Diora • 18. března 2017

  Rozpolčená LGBT-kreatura „dana: „Nevim o zadnem diktatu USA v zemi s demokratickou vládou….“
  Salvádor Alliende… Otrávený v Haagu Miloševič… Janukovič můžou o tom povídat.
  A „pane“ dano, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!

 • Botičky od Diora • 18. března 2017

  Když napadli Jugoslavii mlčeli jsme, nejsme přece jugoslávci.
  Když napadli Irák sice jsme nemlčeli jsme, ale nebylo to nic platný.
  Když napadli Libyi zase jsme mlčeli, nejsme liibyjci.
  Když napadli Sýrii mlčeli jsme, rozhodně nejsme syřani.
  Když převrátili Ukrajinu mlčeli jsme, nejsme ukrajinci.
  Teď když se k nám valí běženci ze všech těch zemí sice řveme, ale na ně a ne na ty co to všechno způsobili.
  Být tam dosud Hussain, Kadáfi a nechat Asáda na pokoji nebyla by žádná vlna emigrantů, kdy to konečně všem dojde? A konflikt mezi námi a Středním Východem je přesně to o co,ehm, …. „někomu“ jde.

 • Béda • 18. března 2017

  Botičky od Diora,

  nemlčel jsem ani v jediném z uvedených případů a ukazoval jsem na původce od začátku a stejně to nebylo nic platné.

 • J. W. • 19. března 2017

  Botičky od Diora napsal

  Když napadli Jugoslavii mlčeli jsme, nejsme přece jugoslávci.
  Když napadli Irák sice jsme nemlčeli jsme, ale nebylo to nic platný.
  Když napadli Libyi zase jsme mlčeli, nejsme liibyjci.
  Když napadli Sýrii mlčeli jsme, rozhodně nejsme syřani.
  Když převrátili Ukrajinu mlčeli jsme, nejsme ukrajinci.
  Teď když se k nám valí běženci ze všech těch zemí sice řveme, ale na ně a ne na ty co to všechno způsobili.
  Být tam dosud Hussain, Kadáfi a nechat Asáda na pokoji nebyla by žádná vlna emigrantů, kdy to konečně všem dojde? A konflikt mezi námi a Středním Východem je přesně to o co,ehm, …. „někomu“ jde.

  Nejsme Jugoslávci, Iráčani, Lybijci, Syřané, Ukrajinci, běženci…ba ani Češi….o to nám jde. Nejsme nic, ani to bláto či prach. Dokud nám ovšem staré doma nesáhnou na stravenky (potravinové lístky), které jsme si zašili. Pak je ovšem ouvej, zmrzlý oheň na střeše. Za co si pak máme koupit pivo u Vietnamce???? Raději si vybereme si kontejner a půjdeme do práce, než doma poslouchat láteření staré u bedny se seriálem….