Diskuze k článku


 • fajt • 17. února 2017

  njn, od dob napsáni článku armáda důchodců vzrostla a konzum se stal ještě větší nutností a životním cílem – i když jeho kvalita zase o dost spadla ( nepočítaje útoky vybraných švejků centrální prý národní banky na vlastní měnu a trh, inflace muší bejt i kdyby se nám národ věšel ) – jenom jedno takové kauf story dnešních dnů – koupil jsem si v jednom mega kaufu s elektronikou sluchátka ( mohl jsem to udělat po internetu, ale při čekáni na rodinu, která běhala po tomhle monstru za blbostma jsem prostě neodolal, což jak se hned ukázalo byla chyba), cena dobrá ( tedy relativně ) a značka Koss, která deklaruje svým ovečkám doživotní záruku ( což je jenom slibotechnový marketingový tah, jak jsem po sléze zjistil ), při koupi mi ještě slečna vnutila jakousi specoš službu rychlé výměny při jakékoliv závadě ( normální reklamace se dnes prý řeší standardně 30 dní a prý nemusí mít úspěch ), už mi ale neřekla, že si to musím připlatit, tohle překvapení mě čekalo u kasy, kde fungoval jiný cvičený opičák, byl jsem vcelku v dobrém rozmaru a tak jsem ty dvě stovky navíc vypláznul, no sluchátka přestaly jít hned druhý den ( značka neznačka prostě čínský aušus pro západní firmu se projevil bleskově ) a tak jsem nelenil a vyrazil reklamovat značkovýho zmetka, v kaufu byla dokonce i holčina, která mi je vnutila, ale tentokráte už pro mne neměla ty pravé úsměvy, ale jakousi podivnou minu a nervozní chování, nic méně jsem si hezky dupnul a už to jelo, přifařil se těžký kalibr kaufu ( maník by z fleku mohl dělat vyhazovače v ruském baru ), chvíli čuměl na sluchátka a pak na mně, já mu to ale neusnadnil, chci výměnu a nebo prachy zpět, když mi je nedáš ty, tak ať se stará čoika či jiní dohledoví darmožrouti…

 • fajt • 17. února 2017

  …po chvíli tedy vyrazil do skladu, aby se vrátil s prázdnou a s výmluvou, že zrovna tento kus tam druhy nemají, tedy budu muset přijít na další jakousi zavážku, opět mu říkám, kde je ta služba rychle výměny, chceš mi říci, že jsi takový debil, že nevíš co tady prodáváte za doplňkové služby a nebo chceš firmu v jejím dobrým jménu sabotovat a poškodit, vyber si co chceš, papír někam snese všechno a tvoje prémie, možná i místo jsou tuty v ohrožení, no zvedl telefon a pak zkrátil lhůtu výměny na druhý den, více jsem s ním v tu chvíli nehnul, i tedy došel jsem následující den pro výměnný reparát, opětovně mě uvítala kočena, která byla ještě více nervóznější a dokonce už přestala i se mnou mluvit, jenom mi ukazovala prstem a pak šla pro maníka, ten došel a znova jsem musel předložit všechny účty ( jako by je magor neviděl), koukl na sluchátka ( bez originál obalu, dokonce i stahovacích drátku, by asi měl další záchvat neochoty ) a pak mi dal nové, no nové nebyly, páč při rozbalení jsem na první pohled viděl, že je už někdo používal, na tuhle námitku jenom prohodil, ber a nebo klasicky reklamuj, sluchátka jsem vzal, jemu jsem řekl, že je šubravec a mám za to, že do kaufu nepatří a na mimoňskou žádost, jestli si chci znova připlatit další rychlou výměnu jsem byl už vyloženě sprostý – resumé celé kauf akce? příště využiju služeb šedého a černého trhu, vyjde mě to levněji a i obchodní jednání bude na úrovni, o kterém nemají v nadnárodním kaufu ani ánunk . ..)

 • Aleš • 17. února 2017

  https://www.novinky.cz/domaci/429633-sobotka-nadbiha-komunistum-kdo-by-se-vracel-k-25-staremu-usneseni.html
  Sobotka, pokud není lama, vezme zpět svá říjnová slova v případě naší bezpečnosti a evropanství. Naše členství v NATO, to je to, co Bakalovo sponzorství obnáší v první řadě. A pokud nechtějí KSČM zradit svoje voliče, to je podmínka, kterou KSČM nebudou akceptovat. Případná koalice s jakoukoliv z nelevicových stran totiž bude znamenat pro KSČM programové ústupky v oblasti sociální a ekonomické a jediná možná plná shoda tedy může být na poli bezpečnostním, zahraniční politiky, či v dalších tématech. A tady je řešením v oblasti bezpečnosti a obrany nedat na soukromý názor lidí z vedení politické strany, ale více dát na voličskou základnu a umožnit referendum o vystoupení ČR z NATO.
  O sladkém životu konzumenta/producenta/reducenta české společnosti nadbytku jsem napsal článek, jestli se bude líbit, vyjde. Kdo nebo co zaštiťuje zlodějiny, které odkývávají zásTUPCI naší politické scény? V jakém zájmu pracuje ČNB?
  Myslíte, že pouze stačí volat ANO a věřit, že bude líp?
  Změna musí být ještě zásadnější než jen Czechit. Jiné šance tady není. Ani pro Bohuslava Sobotku.

 • peter. • 17. února 2017

  Aj takéto je Slovensko dnes
  http://www.protiprud.sk/politika/2232.htm

 • Alena • 18. února 2017

  krásná životní zkušenost naší generace. No neberte to. Nejprve tvrdý komunismus, pak rok 68 a lidská tvář, vyměněna rázně za šedou normalizaci, aby posléze všichni aktéři na vlastní kůži poznali výdobytky kapitalismu. A poučení?
  Nezavrhovat to, co je minulostí, ale stavět na tom. Nejvíc nesnáším zašpklé staroušky slintající nad komunisty, opečovávající staré křivdy. Žijeme tady a teď, a pokud se Vám vzpříčí kost, když řeknu, že pokud by rok 68 proběhl bez okupace, co se děje dnes, by se akorát událo o 20 let dříve, pak jste stejně zapšklý a nepoučitelný jako ti zabednění staříci.

 • idiotronic • 18. února 2017

  fajt napsal
  sluchátka přestaly jít hned druhý den

  Sluchátka hezkého designu s pravděpodobným pohodlným poslechem jsem zakoupil u Vietnamců a donesl domů. Otevřel jsem obal (samozřejmě z problematického PVC ) a s rachotem se vyvalily jednotlivé součástky, sluchátka se rozpadly na jednotlivé díly a měl jsem před sebou neopravitelné trosky. (Prodejna, navzdory tomu, že zdědila samoobsluhu, postavenou v akci Z , původně s řádnou pokladnou, žádnou registrační kasu neměla a peníze se skladovaly ve šrajtofli). Mezitím bylo zavřeno , já jsem si ověřil, že ušetřili na propojovacích vodičích (přívody k mušlím z drátu 0,05 mm , jinak by se vlastní vahou neutrhly) a na všem, co se dalo. Tatáž sluchátka jsem si koupil v Německu a dodnes nejsou problémy. Stačí dohled.

 • hudryper • 18. února 2017

  Alena napsal
  pokud by rok 68 proběhl bez okupace, co se děje dnes, by se akorát událo o 20 let dříve,

  Výčet důležitých prožitých období,kterým jste uvedla své dominantní tvrzení „coby kdyby“ nebyl úplný. Asi proto,že máte představy o šedesátých létech u nás indoktrinované autory,kterým se tato společenská zkušenost velmi „nehodila do krámu“. Prožil jsem navíc IIWW a poté 3 poválečné roky spontánního hnutí národní obnovy a až poté nastoupila revoluce z února 1948 a první polovina padesátých let. Táta měl vzkvétající obchod s potřebami pro zubní lékaře a hlavně dentisty,který
  mu byl krátce po únorovém převratu znárodněn. Rodina se ze dne na den svou životní úrovní propadla doslova do bídy. Nikdy jsem přitom nepatřil mezi zapšklé,komunisty nenávidějící lidi,
  opečovávající staré křivdy.Zato jsem byl členem ilegálně existujícího oddílu skautu,což mi vyneslo
  na jedné straně úžasně povznášející zážitky mého raného mládí a na straně druhé svazek režimu
  nepřátelského indiviua založeného na mou maličkost v době,kdy mi do 14.narozenin chyběl jen 1
  měsíc. Proto jsem po matuře dostal zákaz studovat na VŠ. Abych nemusel strávit tehdy běžně 2 1/2
  roku trvající vojnu u tzv.silničního vojska(bývalé PTP) šel jsem kopat uhlí v jedné z ostravských šachet a teprve odtamtud po dvou létech a prvním záchvěvům nadcházejícího měknutí režimu se
  mi podařilo dostat se k přijímací zkoušce a vykonat ji tak,že jsem byl přijat. Běhen studia jsem měl
  takové výsledky,že se prospěchové stipendium stalo velmi důležitou součástí mých „příjmů“,abych
  mohl bydlet na koleji a studovat. Proč tahle zpověď ? Nestydíte se ani trochu při natloukání Vaších
  představ člověka,který tu dobu znal jen zprostředkovaně, do hlav těch,kteří to skutečně prožili ?
  Nejste přitom sama. Asi byste měla zažít od dnes narozených ve své budoucnosti suverénní názor
  na posametovou dobu jako věk práva,spravedlnosti a svobody všech občanů

 • fajt • 18. února 2017

  idiotronic napsal
  Sluchátka hezkého designu s pravděpodobným pohodlným poslechem jsem zakoupil u Vietnamců a donesl domů. Otevřel jsem obal (samozřejmě z problematického PVC)a s rachotem se vyvalily jednotlivé součástky, sluchátka se rozpadly na jednotlivé dílya měl jsem před sebou neopravitelné trosky. (Prodejna, navzdory tomu, že zdědila samoobsluhu, postavenou v akci Z , původněs řádnoupokladnou, žádnou registrační kasuneměla a peníze se skladovaly ve šrajtofli). Mezitím bylo zavřeno , já jsem si ověřil, že ušetřili na propojovacích vodičích (přívody k mušlím z drátu 0,05 mm , jinak by se vlastní vahou neutrhly) a na všem, co se dalo. Tatáž sluchátka jsem si koupil v Německu a dodnes nejsou problémy. Stačí dohled.

  tak u vietnamců rozhodně ne, tam už jsou jenom podivné materiály, ze kterých jsou ještě podivnější výrobky jedovaté a nebezpečné na entou – naposledy jsem podobný krámek, který byl situován taky do budovy stavěné za dob socrealizmu v akci zet, navštívil s kolešem, který sháněl gumáky na jednorázovou silvestrovskou akci, jedna bota se mu rozpadla při prvním nasazení přímo v krámu, vietnamec spustil nějaký bojový pokřik vietkongu, který byl srandovně přerušovaný českými zkomolenými nadávkami, chtěl po něm prachy, ale dostal otevřenou dlaní a s botou letěl do stojanů s ještě větším elektronickým šuntem, pak jsme odešli, vietnamec zalezl někde do skladu, jeho asi cca sedmiletý syn, který tam odvážně dělal za kasou, nám při odchodu výhrůžně říkal, že – tata jit pistole a pak tebe zastrzelit. ..)
  nejlépe je elektroniku nakupovat buď od prověřeného zdroje ( v česku naprostá iluze) a už vybranou značku a typ a nebo za jeden takový dobrý zdroj mám i byznys s típky s ( prověřenou) historii, kteří umí sehnat všechno a za dobrou cenu, když máte možnost koupit věc za méně než polovinu nejnižší ofiko ceny a dokonce k tomu dostanete skutečnou záruku ( ne falešnou jako v kaufu) , tak to by byl člověk sám proti sobě, aby dodržoval pravidla nějakého systému, který na ně ( a na něj ) v podstatě taky káli, že. ..)

 • Petrpavel • 18. února 2017

  hydryper versus Alena : není hydrypere nic horšího než svou osobní zkušenost zanesenou úzkým osobním náhledem přenášet do obecného hodnocení doby a režimu-systému. Pokud se tohle nenaučíte, a jak je vidět, nenaučíte se už vzhledem k věku nikdy, bylo by lépe nezúčastňovat se obecných diskusí a plakat na svém písečku.
  Alena má absolutně pravdu – „okupace 1968“ jenom o 20 let oddálila to co nás čekalo po roce 1989.
  K těm osobním pohledům : já teď taky jsem finančně a materiálně zabezpečen jako nikdy předtím, ale to neznamená, že přestanu používat rozum a nebudu hodnotit tutu dobu, tento režim jako neskonale nejhorší a nejnespravdlnější z těch které jsem zažil.

 • Martin (už bez taky m) • 18. února 2017

  68 jsem nezažil, proto Vám pane Petrpavel nemohu posloužit srovnáním s 89, který jsem zažil specificky. Leč v obou případech byli zneužiti, odhozeni- či přímo po-ničeni lidé skutečně usilující o změnu k lepšímu.
  To k čemu vývoj dospěl by Vám mělo signalizovat že si sice můžete myslet, že jste „finančně i materiálně zabezpečen“, ale jde jen o vaše přesvědčení…
  Pokud totiž současný režim hodnotíte jak uvádíte (a tady asi nejsme ve sporu, byť mám nejspíše kratší životní zkušenost), měl by jste vědět, že nikdy jste ve skutečnosti nebyl zabezpečen tak mizerně jako nyní.
  Diskuse má být o sdělování stanovisek, názorů, informací a jejich tříbení.
  Můžeme v něčem (i v mnohém) s druhými souhlasit, v mnohém si můžeme naopak podržet svůj názor.
  Ale Vy jste jej interpretoval dost unfair způsobem, a tím jste cosi o sobě také napsal – byť ne tak upřímně a ze života jako hudryper. Tím co a jak napsal řekl znalým lidem dost.
  Jelikož pocházím z Ostravska, mám dost dobrou představu co to znamená několik roků fárat…
  Možná dovedete bezchybně zajišťovat své zájmy – což prosím není „nic proti ničemu“, ale mimoto jsou zde též zájmy „celospolečenské“ – které – jak jistě Vy sám chápete – tento režim právě dobře nezajišťuje…
  A to je a vždy byla parketa pro lidi upřímně usilující o nápravu.
  V 68, 89 i dosud.
  Je samozřejmě možné si jen brát „výhody“, a k tomu „okolnímu ostatnímu“ dělat že nevidím. Pak je mnohdy opravdu možné dostat se osobně daleko v „zabezpečování“…
  Neznám Vás, a nechci to tedy vztahovat na Vás – jen upozorňuji, že i to je možnost jak využít určité informace či komparativní výhody.
  Jsou i lidé toho názoru, že nikdy nemohou být „zajištěni“ pokud je kolem neskonalý bordel, a ze cti a poctivosti se udělalo ono „nic není hanba“.
  Ti pak mají jiný přístup k žití i životu.

 • Martin (už bez taky m) • 18. února 2017

  Společnost která usiluje o to býti zdravou a zajistit lepší (ne 100% bezpečné) budoucnost „těm příštím“, by měla chápat že je zapotřebí všech „typů“ lidí.
  Jak těch kteří poctivě pracují, je na ně spolehnutí, jsou houževnatí, tak těch kteří stejně poctivě a obětavě usilují o změny tam, kde je to nutné a nezbytné.
  Pokud se ještě jedná o společnost – a ne soubor atomizovaných jednotlivců „bezpečně“ se „zajišťujících“…
  Ale člověk je společenský tvor, sám by toho mnoho nedokázal – ani v budoucnu … Ano, sebranky všeho typu – vč. neocons hajzlů na pomezí nelidskosti (většinou ve „vedení“ typických deprivantů) rády pracují s praktickou aplikací „rozeštvi, rozděl a panuj“ (sbírej výhody)- ale víme snad jakou takové „elity“ mají „trvanlivost“… Někteří i odhadnou „dobu jejich maximální trvanlivosti“, či „datum doporučené spotřeby“ přesně dle pořekadla o onomu „mouřenínovi, který posloužil…“.
  Samozřejmě je široké spektrum těch, „kteří se zastavili včas“…, ba dokonce nejsou bez celospolečenského významu a využití.
  Naproti tomu jsou tady tedy i oni „jiní“, „nepřizpůsobiví“, „neschopní“, „nepoužitelní“… Obvykle ale vidí dále, než lidé zařadivší se do proudu doby“…
  Často mají problémy s osobním „zajištěním“, leč na mnohé nešvary či špatnosti mají často dobrý recept, čich a schopnosti.
  Skutečná společnost je neodmítá, neb v mnohém se bez skutečného „postupu vpřed“ bez jejich schopností neobejde.
  Každá „normalizace“ takové lidi potlačuje – a tuto dobu jsem osobně již zažil.
  Proto tvrdím, že dnešní bordel a marasmus, dnešní rozklad společnosti „zařídili“ JAKO PROCES nejen“imperialisté ze zahraničí“ (tvorové bez cti, svědomí a morálky, schopní bezohledněji vyždímat jimi ovládanou část planety) za spoluúčasti – či jen chybného pasivního přihlížení konzumem znormalizovaných.

 • orinoko • 18. února 2017

  Alena versus hudryper.
  Takové kategoricke není nic. Ani den a noc.
  Tak predevsim !! Kapik roku 1968 nebyl bastardem roku 2008. To lze úplně jednoduše doložit třeba na kultuře. Doba zparchantela rozpadem Sovětského svazu. Nastal čas hnid typu busiste , clinton dynasty, Alabama sapito.
  Takže platí – ano i ne.
  Jugoslávskou verzi toho, k čemu mířilo Ceskoslovensko, rozbil zkraje nemecky dobytek a dokončila to clintonova prasečí hlava.

 • fajt • 18. února 2017

  no nebudeme si nic nalhávat, to že socialismus ve východních zemích nezůstal, po řízeném kolapsů sovětského svazu, taky něco znamená ( samozřejmě malí lidé mohou prd, ale kdyby jenom trochu chtěli, nenechali by si vnutit tak brutální kapitalismus, který hravě předčil i všechny známé formy feudalismu ) a že ti, kteří měli dohlížet na jeho hladkou a bezproblémovou aplikaci nakonec totálně selhali ( oni selhávali po celou dobu existence socialismu) a v podstatě provedli státní převraty, celkově vypovídá o samotných národních charakterech a mocenských ambicích těchto elit. ..)

 • Petrpavel • 18. února 2017

  martin(už taky bez m) – velmi těžko se diskutuje s lidmi kteří jako vy jakoby polemizují s textem a přitom vlastně jinými slovy říkají totéž.
  Takže nepolemizuji s vámi, jen konstatuji totéž co vy : ač nemáte osobní zkušenost s rokem 1968 a máte ji jen s 1989 pochopil jste správně, že samet zneužil lidí připravených k drobným potřebným, nikoli ale zásadním nepotřebným, změnám.
  A že nejde o to jak se „měl“ a „má“ hudryper, jak se „máme“ já a vy teď a tehdy, ale jaké je společenské, zahraničně-politické a bezpečnostní, mírové či válečné směřování státu, jak jsou občané rozděleni či spojeni, jak jsou soudržní a solidární. Životní úroveň nejde měřit počtem ústřic které můžu za den sníst nebo počtem aut které si můžu za rok koupit. Jsou vyšší kategorie, říká se jim principy. Na těch záleží, ne na tom jestli si někdo (jako hudryper) postěžuje že prý nemohl studovat když víme že takový Ivan Havel mohl a Václav Havel prý ne…

 • orinoko • 18. února 2017

  Fajte, tak tak. Ted nemám problém.
  Koukni na YT.
  Kapela Giant. USA, Texas. Klip z TV jsem nenašel, ale živac není úplně blby.
  I’ll see you in my dreams.
  Je to sladce katastrofální.

 • orinoko • 18. února 2017

  Petrpavel … to je docela nesrozumitelné.
  Alena postavila věc rovnou na ostří noze. Žádná pochybnost. Hudryper se ozval k věci po svém.
  A ty, ty vole, zacinas dělat rozhodčího. Reagovat mela Alena. A ta se raději zdekovala. Šla řešit moravsky průjem v režii sudetaku.
  A Martin, no ty vole … nejses náhodou starý znamy z webu?

 • Alena • 18. února 2017

  hudryper napsal
  Nejste přitom sama. Asi byste měla zažít od dnes narozených ve své budoucnosti suverénní názor
  na posametovou dobu jako věk práva,spravedlnosti a svobody všech občanů

  To věřím , a podotýkám že obzvláště LGBT komunity jsou a budou spokojeni s dnešní dobou.

 • hudryper • 18. února 2017

  Vážená Aleno,řeč se vedla o ideích šedesátých let, nikoliv o buzerantech.
  Pro Petrpavel : Hudryper se nemá špatně,hudryper ale vidí,že se budete mít špatně Vy, Petrpavel.
  A je mu to líto, protože ví,že jde o zbytečné potíže,které by při zachovávání nezbytné morálky byly
  minimální. Holt každý tvůrcem svého štěstí. Hudryper si nestěžoval,hudryper ta léta totality prožil.
  Nakonec i přes ideologické zákazy vystudoval . Můžete se Petrpavel prezentovat něčím podobným ?

 • zedd • 19. února 2017

  Kvalita spotřebního zboží šla za posledních 20 let neuvěřitelně dolu. Prakticky v každé oblasti pak existuje kategorie profi, která je ale často 5 – 10 krát dražší. Postupně jsem dospěl k tomu, že věci buď nemám, mám z druhé ruky (ověřeno, že fungují), mám v profi verzi. Každý nákup se stal malým dobrodružstvím, protože při nákupu rýče si musíte nejprve udělat aspoň hodinový průzkum trhu a pak se vydat na minimalně hodinový výlet nejlépe autem …

  Když jsem přišel k nějakým penězům, řekl jsem si, že tentokrát si to odpustím a koupím zahradnické nůžky Fiskars. Koupil, hledím na obal, a tam Made in China.

  Když jsem viděl zemědělské nářadí v Indii, doslova jsem slintal. Všechno masivní a už od pohledu zcela nezničitelné. Až jsem se divil, že to tamní sušinky vůbec uzvednou.

 • Alena • 19. února 2017

  hudryper napsal
  Vážená Aleno,řeč se vedla o ideích šedesátých let, nikoliv o buzerantech.

  Bylo by dobré upřesnit: řeč se vedla o mých ideích v šedesátých létech.
  Pokud mi upřesníte, že tak myslela většina národa, namítnu Vám, že v roce 89 si většina národa nepřála to, co pak nastalo.
  Vládne nám úzká vrstva ,která úspěšně pokračuje v tom, co se zde dělo. Po ODA,US, VV, zelených , Babi atd.nastupují noví a noví „strážci demokracie“, kteří zakonzervují to, co zde bylo, maximálně připravují potichounku privatizace toho, co zbylo.
  Znovu opakuji, jsem přesvědčena, že demokratický proces po roce 68 by přinesl totéž, pouze o 20 let dříve.

 • Petrpavel • 19. února 2017

  Alena vám to hudrypere zopakovala : „Znovu opakuji, jsem přesvědčena, že demokratický proces po roce 68 by přinesl totéž, pouze o 20 let dříve.“ O tom byla řeč.
  Ostatní je hospodská hádka, řeči o tom, že jste tehdy vystudoval přes ideologické zákazy (?!) a že se budu mít špatně nedávají smysl. Tvrdím přece totéž : ač jsem teď finančně a materiálně zabezpečen necítím se v této době dobře, ba tvrdím že hůř než v té dřívější ačkoli jsem měl peněz méně.
  Mám se teď špatně protože nemůžu sledovat zprávy, číst noviny, na netu aniž bych se několikrát denně nerozčílil. Padáme stále víc a víc na ústa a těch problémů je tolik, že nevíme proti kterému se vymezit a v podstatě mlčíme jako ryby i když hekáme na netu.
  Vy tvrdíte opak, tehdy podle vás bylo hůř, teď je lépe – o tom je moje polemika. Orinoko má pravdu : kategorické nikdy není nic.

 • fajt • 19. února 2017

  orinoko napsal
  Kapela Giant. USA, Texas. Klip z TV jsem nenašel, ale živac není úplně blby.
  I’ll see you in my dreams.
  Je to sladce katastrofální.

  ano, trochu moc lásky na jeden text – ale melodický to je a za uši to taky netahá … trochu mi to stylem připomíná Foreigner, ale možná jenom nějaký echo v hlavě, pač v tomhle žánru se dost věcí překrývá a splývá. ..)

  https://www.youtube.com/watch?v=KBDgfkI-9-s

 • fajt • 19. února 2017

  orinoko napsal
  orinoko

  a nejlepší je, když někam dondeš a slečna ti udělá tohle … https://www.youtube.com/watch?v=B2AXJBHvkH0

 • Béda • 19. února 2017

  fajt https://www.youtube.com/watch?v=XtDDncOt0TQ

 • fajt • 19. února 2017

  Songs for the Deaf

 • fajt • 19. února 2017

  fajt napsal

  Songs for the Deaf

  https://www.youtube.com/watch?v=s88r_q7oufE

 • Alena • 19. února 2017

  Alena napsal
  k tématu aktuálně
  https://www.youtube.com/watch?v=ts7vtfPcq1U

  aktuálně abánské sklepy,růžové Svatovavřinecké, MORAVA

 • Alena • 19. února 2017

  sakra oprava
  habánské sklepy

 • Alena • 19. února 2017

  rodinný klip
  https://www.youtube.com/watch?v=7II8qIRuI40

 • fajt • 19. února 2017

  Alena napsal
  k tématu aktuálně
  https://www.youtube.com/watch?v=ts7vtfPcq1U

  pěkné … i zasněžená Morava ( Valašsko?) :-)