Diskuze k článku


 • J. Hruška • 28. ledna 2017

  Tak nevím. Není wolfram dražší než zlato?

  • Stan • 28. ledna 2017

   Zlato cca kolem 950 Kč/g, wolfram se nabízí kolem 15 Kč/g…

 • Dana • 29. ledna 2017

  Ajaj, uz ani ta Spencer neni to, co bejvavalo.. Je z ni konspiratorka..Roztomile. Spekulace o americkem zlate uz jsou zde 50 let, vzdy se „neco“ objevi, pac starost a zavist sveta nad americkym bohatstvim je nekonecna.
  Jiste by nebyl nikdo tak padly na hlavu a vyvazel cihly naplnene wolframem. Vybral by takove, ktere jsou ciste 24 karatove. To za prve. Za druhe, stejne mnozstvi, ne li vetsi – to je tajne- se nachazi v ruznych tresorech v bankach FED. . Verejnost treba vi o tunach v bance na Manhattanu v New Yorku.
  Mezi americkymi obcany jsou dalsi tuny a tuny zlata, i kdyz je nizsich karatu, tak by to celkove mnozstvi urcite presahlo sklad ve Fort Knoxu.
  Nehlede k tomu, ze originalni, bohata naleziste zlata v severni Americe jsou vladou silne omezena, kvuli tomu, aby nebylo zlata presprilis na trhu, cimz by se snizila jeho cena. Komercne se tezi jen v nekolika regulovanych mistech. . My vime o nalezistich v Apalacskych horach, ryzovat ve vode se mi ale nechce, pockame si, az padne dollar, aby se to vyplatilo :-)
  Rus take plati Americe sibirskym zlatem a je tedy i v zajmu Ruska, aby cena zlata zustala na vyssi urovni..
  Proto nepisi, ze tato konspirace o wolframovem zlate nemuze byt pravdou. Je to dobra reklama pro byznys. . Je vyhodne, aby si lidi mysleli, ze zasoby zlata jsou nadhodnocene a ve skutecnosti je zlata malo. Ze kdyz zlato budou mit oni, tak vydelaji, anebo se nejak posichruji proti ukladum NWO.
  Zbavte se zelenych papirku a kupte si par gramu cisteho zlata !!!!
  :-)

 • hudryper • 29. ledna 2017

  Stan napsal
  Stan • 28. ledna 2017

  Zlato cca kolem 950 Kč/g, wolfram se nabízí kolem 15 Kč/g…

  Z předchozího textu je Stane zřejmé,že nick dana nemá představu,o co v Londýně šlo,když si tam
  nechali Číňané dopravit v USA koupené zlato. Mezitím už koupili i největší trezor na zlato v Londýně,k čemuž samozřejmě patří i specializované laboratoře. Ale finta s cihlama a jejich zlatým povrchem do hloubky pár milimetrů nebyla jediným podvodem.Ve hře jsou certifikáty na zlato a
  další hodnoty z císařského sejfu v Pekingu ,odvezených do USA ve snaze zachránit je před Japonci.
  Je to asi tak 5 let,co proběhla nenápadná zpráva o tom,že byli zatčeni jacísi lidé,u nichž byly nalezeny tyto certifikáty,nebo snad jejich falsy. A od té doby ticho po pěšině.

 • Béda • 29. ledna 2017

  Pane Dano,

  Jestli je tedy vše v nejlepším pořádku, tak proč se penězoměnci tolik brání provedení auditu US zlatých rezerv? A proč USA ne požádání nevydají všem cizím zemím,m které o to požádají jejich zlato uschované v americkém depozitu (a za depozit se přece platí)? Proč jej dál zadržují?

 • Franta • 29. ledna 2017

  Kdepak nějaký zlato. Když bych si měl vybrat, co udělat s peněžní rezervou, tak bych ji investoval do stříbra. Je to v podstatě dnes ta nejlevnější věc na světě (ve srovnání se svou reálnou hodnotou) ta nejpodhodnocennější komodita na světě! Nejlepší investice za posledních 400 let! Na rozdíl od zlata, víc než polovina ročně vytěženého stříbra mizí v průmyslu (nejlepší vodič elektřiny, světla, nejlepší germicid) Je po něm masivní poptávka nejen v průmyslu (není adekvátní náhrada za něj) ale teď čím dál víc i u investorů (ví o něm jen 1 ze 100). Jestli je pravda, ze cena zlata neporoste (o čemž pochybuju), tak u stříbra to neplatí! Vloni sem viděl dokument, kde jeden investiční expert uvedl, že se jeho cena má po roce 2025 srovnat se zlatem, (ted je 70-krát levnější) do 1-2 let má nastat stříbrný zlom (silver peak). Za 20 let má být jako 1. kov na světě kompletně vytěžen a pak se jeho cena bude počítat v násobcích zlata! Michael Morris v knize „Co nesmíte vědět“, píše, že se radil s experty a podle nich pravá cena stříbra by měla být 100 až 500-krát větší než je teď! Jelikož se s cenami drahých kovů manipuluje už dekády, nikdo jejich přesnou cenu nezná. Já sám v něm mám investováno už přes milion a tři čtvrtě korun. V tomto rozhovoru říká jeden expert, že brzo příjde doba kdy 70X levnější stříbro bude stejně tak drahé jako zlato. http://www.silverdoctors.com/silver/silver-news/11-silvergold-ratio-coming-bix-weir/

 • Franta • 29. ledna 2017

  Málokdo ví, že ceny drahých kovů jsou manipulovány směrem dolů, jinak by většina lidí ztratila důvěru v nekryté měny. Paul Volcker jedno řekl, že největsí nepřítel dolaru je zlato. Jelikož se s cenami drahých kovů manipuluje už dekády, nikdo jejich přesnou cenu nezná, ale papírového zlata je na světě víc než 300x více než toho fyzického. U stříbra je tento poměr dokonce jestě větší! Podle historických záznamů z 30. let, kdy se ještě s cenami drahých kovů nemanipulovalo, by pravá cena zlata měla být teď skoro 20-krát větší, než je teď. http://www.silverdoctors.com/gold/gold-news/should-gold-value-be-20-times-higher/

 • fajt • 29. ledna 2017

  Franta napsal

  Málokdo ví, že ceny drahých kovů jsou manipulovány směrem dolů, jinak by většina lidí ztratila důvěru v nekryté měny. Paul Volcker jedno řekl, že největsí nepřítel dolaru je zlato. Jelikož se s cenami drahých kovů manipuluje už dekády, nikdo jejich přesnou cenu nezná, ale papírového zlata je na světě víc než 300x více než toho fyzického. U stříbra je tento poměr dokonce jestě větší! Podle historických záznamů z 30. let, kdy se ještě s cenami drahých kovů nemanipulovalo, by pravá cena zlata měla být teď skoro 20-krát větší, než je teď.http://www.silverdoctors.com/gold/gold-news/should-gold-value-be-20-times-higher/

  v tom je korporátní fašoidní kapitalismus naprosto obludný, krom toho dosáhl svých limitů a čím déle se bude držet zuby nehty, tím nezvratnější škody nastanou – a protože o směrování miliardových mas rozhoduje pouze malinka skupinka chamtivých psychopatů budoucnost zdejší civilizace je v celku jasná … osobní postoj zrnka písku v širohnědém oceánu nejlépe definoval Seneca mladší – volentem fata ducunt, nolentem trahunt. ..)

 • Vlastimil • 29. ledna 2017

  Testování zlatých cihel se provádí bez navrtávání. A nejen zlatých cihel! Slitek se elektromechanicky rozkmitá a pak se změří jeho rezonance. Pěkně v klidu a bez poškození. Jinak by byly zlaté cihly jak emantálský „sejra“!

 • jogín • 29. ledna 2017

  Taky existuje jednodušší technika padělání- zlatá cihlička se navrtá a wolframový váleček se zatluče a překryje. Zbývá otázka, jestli to rezonance odkryje, když padělatel není moc hamižný. Jinak wolfram proto, že má stejnou hustotu jako zlato a s rezonancí to zas nebude tak jednoduché, kmitočet je daný rozměrem a hmotností.

 • Dana • 30. ledna 2017

  Béda napsal

  Pane Dano,

  Jestli je tedy vše v nejlepším pořádku, tak proč se penězoměnci tolik brání provedení auditu US zlatých rezerv? A proč USA ne požádání nevydají všem cizím zemím,m které o to požádajíjejich zlato uschované v americkém depozitu (a za depozit se přece platí)? Proč jej dál zadržují?

  No Bedo, to se musite zeptat tech zemi, ktere jednaji z americkymi bankami o vydani jejich zlatych reserv.. Ja si matne vzpominam, ze president Mugabe pozadoval zlato z byvale Rhodesie, nacez mu bylo odpovezeno, ze reserva zlata patri lidem v Zimbabve a ne momentalnimu diktatorovi. Co z toho vzeslo, uz nevim.
  Moje pointa byla, ze zlato je z casti umele vyzdvihovano, tento element je vzhledem k jinym kovum dosti bezny. I oceany obsahuji tuny zlata, v malinkych supinkach. Takze, i kdyby bylo zlato ve Fort Knoxu jen zlato kocici, tak to na svetovou adoraci zlata nema zadny vliv, vzdyt kazdy zakaznik si muze zkontrolovat, zda je jeho zlato ciste.
  Zlato na Zemi hned tak nedojde, to spise stribro.
  Nejvetsim producentem zlata je dnes Cina, doslova tuny a tuny, nici si prirodu drastickym tezenim a ta jiste ma duvod ke snaze kompromitovat zlato americke. Je to konkurence.
  Mne to tak nezajima, protoze doufam, ze v dobach krize a hladu bych byla na druhe strane, na te, ktera produkuje jidlo a zlato dostava. .Za nemeckeho protektoratu na venkove nabizeli Prazaci zlate sperky za maslo, kozi syr, jitrnice. Vim o specifickem pripadu, kde Prazak, ktery si tolik pral vykrmenou husu na nejakou domaci oslavu, prinesl venkovske hospodyni 2 pary nausnic, jedny s akvamariny a jedny s rubiny . Za to dostal vykrmenou a na peceni pripravenou husu, kterou uspesne propasoval vlakem do Prahy.

 • Béda • 30. ledna 2017

  Pane Dano,

  nač ty žvásty kolem? Jsou snad USA Zimbabwe, anebo co jste tím chtěl říct?
  Proč nemají USA POVINNOST vydat majitelům na požádání všechno jejich zlato, které mají americké banky pouze v depozitu (t.j. dočasné úschově)? Jak to že můžou bez postihu zadržovat cizí majetek? V kapitalismu již není právo vlastníka chráněno na prvním místě? Navíc proč vlastníci nemohou provádět kdykoliv na požádání provést audit svého majetku – jestli je skutečně v depozitu, jestli s ním není špatně zacházeno a pod.?

 • idiotronic • 30. ledna 2017

  Počátkem středověku se hodnotilo zlato/stříbro asi 5:1 (sláva Kutné Hory). Příchodem stříbra z Ameriky se poměr změnil asi na 30:1. Přitom v Americe házeli slitky platinových kovů (vesměs dražších, než zlato) do moře, protože nešly roztavit. Pokud má zlatá cihla wolframovou kostru, lze to zjistit například z modulu pružnosti či tepelné roztažnosti (nedestruktivně, úchylkoměrem).

 • Vlastimil • 30. ledna 2017

  Pro jogína: I když má wolfram stejnou hustotu jako zlato, probíhá to následujícím způsobem. Psal jsem o elektromechanickém rozkmitání, za určitých podmínek lze rozkmitat i střep květináče a bude, kmitat na přesné měřitelné frekvenci kterou vyprodukuje. Zlato má jiný rezonanční kmitočet než wolfram díky tomu, že má jiné indukční vlastnosti než wolfram. Pro jednoduchost, vložíte li do cívky oscilátoru železo, kmitočet klesá, když hliník, kmitočet roste. Kmity falešné cihly nebudou odpovídat ani zlatu, ani wolframu. Na podobném, mnohem sofistikovanějším principu to pracuje. Podstatou je, že si někdo chce napakovat kapsy na těch druhých. Tak to bohužel chodí už od pravěku. Zdravím vás, kolego, a přeji diskutujícím lepší zprávy a prima dny.

 • Dana • 30. ledna 2017

  Beda:
  „Proč nemají USA POVINNOST vydat majitelům na požádání všechno jejich zlato….“
  USA zadnou povinnost nemaji, protoze nektere staty zebraly a prosily to, aby si mohly v USA zlate reservy uschovat. Ony jsou petenti. Nebyly to Spojene Staty, ktere vtrhly do zemi a zlato uchvatily, zadne zlate cihly pod palbou domaci obrany do letadel necpaly.. Toto je zalezitost ciste mezi temi, kteri zlato v Americe ulozili, jestli je tomu tak. . . Musela bych znat specificky priklad. Jestli jsou nespokojeni, at se obrati na Mezinarodni soud.
  Jeste jednou Bediku. Ten, ktery o neco zada je ten, ktery se musi prizpusobit pravidlum te entity, ktera mu to poskytuje.

 • M.C. • 1. února 2017

  Dana:
  Hm, a proč nebylo vyhověno žádosti německé vlády o navrácení uloženého zlata?
  Po zhruba roce tahanic dostali jenom nějakou část (třetinu nebo čtvrtinu) a ještě to nebyly ty stejné cihly, co si uložili.
  Zlaté cihly nejsou rohlíky, evidují se po kusech a mají označení.
  S tím uchvacováním cizího zlata bych byl zticha, v poslední době byl takto ukraden např. ukrajinský zlatý poklad, což nebyly jenom cihly, ale i umělecká díla ze starověku s dosti vysokou hodnotou, řádově převyšující cenu dle váhy.
  Zadržení, de facto ukradení, zhruba poloviny čs. zlatého pokladu je taky dosti ilustrativní záležitost ukazující skutečný pohled západních vlád na nás.

  Jogín: To není o tom, že by v cihle bylo wolframu jenom trochu, ona je wolframová skoro celá a je jenom potažená zlatem.
  O tomto problému se ví a píše už řádově deset let.