Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 10. ledna 2018

  Naši zaoceánští „internacionální finanční bratři“ prý učí nové druhy „šiřitelů svobody a demokracie“ letecké modelařině…
  Zejména prý „v zónách deeskalace“…
  Jen místo závažíček vybavují „modýlky“ několika kilogramy účinných „plastelín“… Prý to zkoušejí zatím jen v jedné nejmenované zemi u jedné nejmenované základny…
  V souvislosti s přáním fejkových „novostí“ o „potřebě“ zakrýt a přejmenovat sochy i ulice Lenina a dalších „symbolů komunistického útlaku“ navrhuji tedy pokusně zbourat tu omšelou US Barbínu sv.(P)ODVODY.
  Beztoho je to jen účetně nedokonalá fraška, růžovoučká barva už odprýskala- a vylézají jakési otrokářům podezřele podobné okovy…
  Asi to ale budou „prstýnky věrné lásky“ transoceánského LGBT partnerství…
  Pravda, námi nepochybně milovaný „Kraďousek navždy“ HŘÍMÁ silným hlasem 7 upocených zahraničně-zfalšovaných posranců o potřebě chránit demokracii prostřednictvím demagogického bloku…
  Takže je třeba být „pirátsky“ na stráži – aby nám oligaracha oligarchovič oligarchov „nezahnízdil navždy“ – v blízkosti STRAKOVY Akademie…
  Prý „nomen omen“- tak uvidíme…- teda prý někteří…odněkud… něco…
  Ale vždyť: světe div se – oni prý chtějí …
  MAKAT!?
  Co s tím soudruh z národní fronty demagogického bločku bude dělat??
  Hodí si padákovou šňůru na Ferri-magnet??
  A co s tím udělají „cirrrráti 7 moří“ ve sněhobílých košilích – bez pásky přes oko??
  Ještě že „v Rusku se rozpory prohlubují“- co bychom si jinak počali „u nás“??
  Nedejbože aby se ta „naše“ „spole“čnost stala ještě úžasněji nesouměřitelnější.
  Pravda – ti dole už ty „úspěšné všude kolem“ dávno nezajímají…

 • Aleš • 11. ledna 2018

  https://cz.sputniknews.com/nazory/201801106572651-kldr-korea-proti-usa/
  Důkaz o tom, že Doník ženiálně pustil otěže, jen ti zoufalci z Bruselu se mu je pořád snaží zpět přilepit vteřinovým lepidlem do rukou. A jak s tím souvisí Grudinin? Řeknu několik slov, NÁLEPKY, Zeman, Jeruzalém, komando, Kim, Klaus…
  Tady pořád někdo vypouští dezinformace, že někdo společnost rozděluje. Že by i u nás bylo vládlo JEDNOTNÉ Rusko?
  Nebo jen někdo se dopouští opakovaně nechutného chucpe a nechává svými zvrácenými nálepkami probouzet ducha doby bílé nemoci či rovnou doby čarodějnických procesů na Šumpersku a Jesenicku?
  Autor termínu společnost nesouměřitelnosti má již v tomto názor Jasnější než tisíc sluncí. „Se zděšením se dočítám, že se tento pátek těžce morálně proviním proti zájmům naší země. Útěchou je mi jen to, že pevně věřím, že se nebudu muset stejně morálně proviňovat ještě za dva týdny, protože Miloš Zeman zvítězí v prvním kole,“ reagoval europoslanec ČSSD Jan Keller.
  A jak s tím vším souvisí Grudinin? KSFR měla dostatek příležitostí se projevit levicově. Levicově se vzdala moci v 90. letech a teď nasadila do boje oligarchu Grudinina asi proto, aby oslabila moc PRÝ liberálního oligarchu Putina proti prozápadním oligarchům. Navýsost levicová strategie. Ještě že ten venkov i ten ruský nejsou takový, jakoby si je ten západ přál mít.
  U nás to chtěly (západní) Evropské hodnoty řešit konečným řešením naší otázky, v případě Ruska proti němu opakovaně organizují pochod lumíků či revoluce. U nás dovládly HUSOPASKA Nagyová, Langšádlová a Němcová, která jako vrchol své rozené ušlechtilé demokratičnosti a západních hodnot vzteky tříská dveřmi sněmovny a v Rusku dovládl DĚRIPASKA a Abramovič. Někteří se s demokracií smířili, jiní ji nenávidí. Teď jen uřídit konec kapitalismu a NATO…

 • Rado Miko • 11. ledna 2018

  Astra Linux
  je ruský Linux na bázi operačního systému počítače vyvinut tak, aby vyhovovaly potřebám ruské armády , jiné ozbrojené síly a zpravodajské služby . Poskytuje ochranu dat až do úrovně „přísně tajné“ v ruském utajovaných informací stupně. To bylo úředně uznáno podle ruského ministerstva obrany , Federální služby pro technický a kontrolu vývozu [1] a Federální bezpečnostní služby .
  Tvůrce OS je vědecká / Manufacturing Enterprise RusBitTech který žádá řešení podle ruské vlády vyhlášky №2299-Ň z 17/10/2010, že objedná federální orgány a rozpočtové instituce zavést software zdarma je s nimi nakládáno. [3]

  OS verze jsou pojmenované po Hero měst v Rusku a Společenství nezávislých států . Existuje jedna zpráva za „obecně použitelný“ kódovým označením „ Oryol “, jehož cílem je „dosáhnout malých a středních obchodních cílů“. [4] Další zprávy jsou označeny „speciální význam,“ – v „ Smolensk “ pro x86-64 počítače, „ Tula “ pro síťový hardware , „ Novorossiysk “ pro ARM mobilní zařízení a „ Murmansk “ pro Z. IBM System sálových počítačů .

  RusBitTech také vyrábí „měkký / hardware důvěryhodné ovládání bota modul“ Maksim-M1 ( „М643М1“) se sběrnicí PCI . To zabraňuje neoprávněnému přístupu a nabízí některé další vznesené digitální bezpečnostní prvky. Modul kromě Astra Linuxu také podporuje operační systémy s Linux kernel 2.6.x a 3.xx, stejně jako několik Microsoft Windows operačních systémů. [5]

  Je deklarována licencí Astra Linux korespondují s ruskými a mezinárodními zákony a „nejsou v rozporu s duchem a požadavky GPL licencí .“ [6] Tento systém využívá DEB balíčky.

 • Rado Miko • 11. ledna 2018

  https://en.wikipedia.org/wiki/Astra_Linux

 • koloděj • 11. ledna 2018

  Rado Miko napsal

  https://en.wikipedia.org/wiki/Astra_Linux

  Kde jsi to proboha překládal ? Tohle dává google :
  Astra Linux je ruský počítačový operační systém založený na Linuxu vyvinutý pro potřeby ruské armády, dalších ozbrojených sil a zpravodajských agentur. Poskytuje ochranu dat až do úrovně „přísně tajné“ v klasifikaci ruských utajovaných informací. Byl oficiálně certifikován ruským ministerstvem obrany, Federální službou pro technickou a exportní kontrolu [1] a Federální bezpečnostní službou. [2]

 • peter. • 11. ledna 2018

  Aleš napsal
  Řeknu několik slov, NÁLEPKY, Zeman, Jeruzalém, komando, Kim, Klaus…
  Tady pořád někdo vypouští dezinformace, že někdo společnost rozděluje. Že by i u nás bylo vládlo JEDNOTNÉ Rusko?

  Mohli by ste to upresniť,aby som vedel reagovať?

 • koloděj • 11. ledna 2018

  peter. napsal
  Mohli by ste to upresniť,aby som vedel reagovať?

  Loňská úroda byla kvalitní …

 • cnemo • 11. ledna 2018

  To není špatný nápad. Například nějaká Leninova ulice by se mohla přejmenovat na ulici Ethel Rosenbegové:) Byli by spokojeni všichni? :)

 • peter. • 11. ledna 2018

  cnemo napsal

  To není špatný nápad. Například nějaká Leninova ulice by se mohla přejmenovat na ulici Ethel Rosenbegové:) Byli by spokojeni všichni?

  Leninovu ulicu na Slovensku už asi nemáme nikde.Ale stále ešte máme ulice Gottwaldovu,Marxovu aj Engelsovu
  https://dennikn.sk/162989/slovensko-ma-gottwaldovu-marxovu-aj-engelsovu-ulicu/

 • peter. • 12. ledna 2018

  Meno Grudinin sa na politickej scéne Rf objavilo len pred necelými 3.týždňami (23.12.2017) a dnes už sa jeho rating pohybuje v hodnotách 20 – 30%.To nastoľuje otázku,ako sa to mohlo stať,že sa do Vianoc neznámy predseda sovchozu pri Moskve, stal zo dňa na deň konkurentom Putina.Podľa môjho názoru to spôsobili médiá.Ja pozorne čítam všetko čo sa okolo toho človeka v Rusku napíše a konštatujem,že 90% správ týkajúcich sa Grudinina ho hodnotí negatívne a je jedno,či to ide od liberálov(protipunovcov),alebo od proputinovcov.
  Lenže aj negatívna reklama býva účinná ako sa ukazuje v prípade Grudinina.V tomto robí obrovskú chybu aj Pjakin,ktorý sa Grudininovi venoval už vo svojom videovystúpaní 25.12.2017.On aj všetky proputinovské médiá upozornili občanov na existenciu Grudinina a vzbudili v národe záujem o túto osobu.Keby mu nevenovali pozornosť,tak by to s ním dopadlo ako s Navaľným.Bola to chyba,lebo útok na znovuzvolenie Putina sa dal očakávať.
  Grudinin sa začal vyfarbovať(aspoň v mojich očiach) asi tak pred týždňom,keď vyhlásil,že jeho cieľom je oslabiť,zmenšiť právomoce a kompetencie prezideta Rf a posilniť právomoce a kompetencie orgánov federálnych republík.Páve toto ja považujem za priamy útok na celistvosť Rf.Lebo Rusko je vo vojne a to čo pre svoju záchranu potrebuje najviac,je silný vodca – prezident s masovou podporou ľudu.Posilnenie orgánov a rozhodovacích kompetencií federálnych republík zákonite vytvorí živnú pôdu pre separatizmus a rozpad štátu.
  Toto by si mal uvedomiť aj Pjakin a namiesto odkazov na GP a rôznych iných „prediktorov“by mal prestať propagovať Grudinina tým,že mu venuje vo svojich vystúpeniach tak veľkú pozornosť.
  Nečítal som nič o tom,aké sú Grudininove zámery v zahraničnej politike.
  Tak uvidíme ako a čím sa bude presadzovať ďalej….Grudinin.

 • Velekněz Ratata • 12. ledna 2018

  Mně se zdaleka nejvíc líbilo to zařazení ulice Rosy Luxemburgové, ať už je autorem fejku kdokoli, to má svůj aktuálně dementní půvab, Rudá Róza ať mi tam někde nahoře promine, přece ví, jak to myslím. Ještě tam mohl přidat třeba ulici Salvadora Allende, ta v Rusku určitě taky někde pořád bude a určitě by se našli zoufalci, kteří by i tohle pokládali za vcelku logické – třebas jen pro zařazení do „věrohodného“ fejku.

  Šlo by pokračovat dalšími jmény, ale toho radši nechám. Spíš bych připomněl, že problém „nástupnictví“ byl po celou historii slabinou Ruska. Přesněji řečeno související zádrhele tam vždy vedly k důsledkům snad tragičtějším než kdekoli jinde. Putin sice je ten GŘ či předseda správní rady, to jeho nejisté postavení je tím asi vystižené dobře, ale zároveň je pro Rusko naopak víc než „běžný“ prezident. Je to samozřejmě jeho osobností, koneckonců mají taky jinak napsanou ústavu než třeba my, ale je v tom hlavně tradice a společenská paměť. V řešení otázky „co po mně“ a hlavně „kdo po mně“ objektivně vzato neuspěly ani osobnosti formátu Petra Velikého a Stalina. Bylo by dost divné, kdyby toto pro Putina už teď nebyla velká starost. Ostatně o nástupnictví už se v Rusku divoce spekuluje, a Rusové jsou v této disciplíně extratřída. Takže snad jediné, co ohledně Grudinina pokládám za – aspoň – vysoce pravděpodobné, je to, že je to daleko spíš už hra o rok 2024.

 • g.hrosik • 12. ledna 2018

  peter. • 12. ledna 2018

  Meno Grudinin sa na politickej scéne Rf objavilo len pred necelými 3.týždňami (23.12.2017) a dnes už sa jeho rating pohybuje v hodnotách 20 – 30%.To nastoľuje otázku,ako sa to mohlo stať,že sa do Vianoc neznámy predseda sovchozu pri Moskve, stal zo dňa na deň konkurentom Putina….

  Grudinin je, pane kolego, neznámým jen odsud. V ruským prostředí je figurou známou už delší dobru (já ho registruju tak 2 roky – možná déle). Býval a bývá častým hostem debatních klubů na různých radio a tv kanálech – především na hospodářský témata. Pravidelně se účastní mezinárodního ekonomickýáho fóra jak v Moskvě, byl i v Skt.Petěrburgu. Pozdvižení vyvolalo až jeho prosincový vystoupení v ruským parlamentu (široc komentovaný ve federálních médiích), kde poté, co poslanci poté co jim vpálil, že pro lidi nic nedělají a jejich sociálně ekonomický programy nefungují, přišli o dar řeči… Nicméně mě jeho nominace do prezidentských voleb nepřekvapila méně než Vás. Stejně se ale domnívám, že se s jeho vítězstvím ve volbách příliš nepočítá. Spíš bych jeho „zjevení“ viděl jako prostředek ke zvýšení zájmu občanů o volby, poté, co nezafungovaly projekty „Navalnyj“ a „Sobčak“…

 • peter. • 12. ledna 2018

  g.hrosik napsal
  V ruským prostředí je figurou známou už delší dobru (já ho registruju tak 2 roky – možná déle). Býval a bývá častým hostem debatních klubů na různých radio a tv kanálech – především na hospodářský témata. Pravidelně se účastní mezinárodního ekonomickýáho fóra jak

  Ja píšem o politickej scéne a on sa vstúpil do politiky až vtedy,keď prijal nomináciu KSRF.

 • peter. • 12. ledna 2018

  peter. napsal
  Ja píšem o politickej scéne a on sa vstúpil do politiky až vtedy,keď prijal nomináciu KSRF.

  Správne má byť:
  Ja píšem o politickej scéne a on vstúpil do politiky až vtedy,keď prijal nomináciu KSFR za kandidáta na funkciu prezidenta Rf.