Diskuze k článku


 • zajoch • 23. června 2016

  fajt napsal pod jiným článkem:
  mluvil o něm samotný Šojgu ( ten před pár dny do Sýrie asi jel rovnat své velitele, kteří jaksi odmítají být upozadění a asi ze své iniciativy srovnali americké teroristy – molodci ).
  provincie Rakka, padlé uvedla samotná syrská strana, ztráty teroristů jsou obdobné, ale zase vytlačili vládní jednotky o pár kilometrů zpátky ( nejhorší ale budou šrámy na psychice syrských bojovníků, protože tyto ztráty na syrské straně vůbec nemusely být, kdyby se provedly patřičné vojenské akce před samotnou akci a kdyby se teroristům neposkytl čas se vyzbrojit, přeskupit a pak i americkými poradci naplánovat klasickou past ).

  Fajtova dojemná péče o úspěchy rusko-syrských akcí působí dost licoměrně. Nicméně se může nyní radovat, protože se zdá, že Rusové jeho radám naslouchají a i když opožděně, přesto jednají. Sice podle svého rozumu, ale to jim snad on odpustí.

 • Sio • 23. června 2016

  >>naskočila do vlaku jedoucího proti zdi<<
  a proto dnes fandím Brexitu

 • M.C. • 23. června 2016

  …Jemný rozdíl mezi západním „bojem s terorismem“ uskutečňovaným zcela amorálně a proti RB OSN a ruským „bojem proti terorismu“ v souladu s RB OSN je třeba zajisté označit za „ruskou propagandu“. A zatímco píši tento článek ve svém volném čase a za své, nějaký NATO-propagandista bude za mé daně trousit zcela opačná „fakta“. To mne jako daňového poplatníka dost rozčiluje. Když už lže, jako když tiskne a vysílá ve zkorumpované telce, ať to alespoň dělá za své prachy a ve svém volném čase jako já. …
  Velmi dobře vystiženo.

  V článku nesouhlasím s jedinou věcí: Pentagon sice stojí za Clintonovou, ale šťouchá ji přitom do zad hlavní M-16. Viz Ben Fulford.
  Jestřábi požadující sestřelování Rusů jsou jinde. V armádě jich už moc není, tam příliš dobře vědí jak jsou karty rozdány.
  Nálety strategických bombardérů a útoky raketami Kalibr v úvodní fázi ruské kampaně nebyly provedeny bezúčelně. I ten sestřelený bombardér se Rusům dlouhodobě vyplácí.

 • fajt • 23. června 2016

  mno, nezdá se mi , že by rusové měli všechno důležité ( i v Sýrii) pod kontrolou, klidně mohou být převálcováni teroristy i konvenčně a asymetricky a pak bychom taky neměli zapomínat na zlatou zásadu středověku, která v dnešních časech psychopatů prožívá renesanci, vítěz bere absolutně vše, tedy poražené nebude brát do otroctví ( a kdo se jakkoliv provinil i sympatiemi, bude po právu darwinovské evoluce vyhlazen ). ..)

  PS : myslím si, že generál Kedmi to řekl naprosto jasně, s jakou intenzitou se mají rusové bránit neoconům, jinak po nich nezůstanou ani rozprášené atomy. ..)

 • bergpora • 23. června 2016

  I když vede Pentagon na sítí válku proti Islámskému státu, má strach jej odříznout od internetu, uvedla AFP s odvoláním na tajemníka ministra obrany pro vnitřní obranu a globální bezpečnost Thomase Atkina. Podle něj je potřeba vyvážený přístup, protože lidé mají právo na přístup k internetu, který navíc poskytuje o IS řadu informací.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/407289-americka-armada-se-boji-odriznout-basty-islamskeho-statu-od-internetu.html