Diskuze k článku


 • Gatta • 16. března 2016

  Kdysi zde (a na Janice), v seriálu o Vietnamských válkách psal Lev Verišin, že: „Síla každého státu se skládá ze tří pilířů – ekonomika, politika a armáda. A že může být nějaký pilíř i slabší, ale potom musí být ty ostatní o to silnější. Tedy, že je důležitá jejich celková suma“.

  Rusové nemají ani jeden pilíř abnormálně silný a proto musí používat a posilovat všechny tři současně.
  Tedy po aktivaci a předvedení armády je třeba posílit diplomacii a svůj obraz ve světě a přitom také zbytečně nezatěžovat svoji ekonomiku.

  Stav nynějšího stahování nemusí být vůbec konečný, nakonec sami říkali, že “ se uvidí, jak to bude dál“ …

 • Béda • 16. března 2016

  http://www.hlavnespravy.sk/mccain-reagoval-na-odchod-rusov-zo-syrie-obava-sa-krvavej-jari-na-ukrajine/756515

  „McCain: “Putin stiahol vojská, lebo už zabil dostatok oponentov Asada! Teraz bude nasledovať krvavá jar na Ukrajine”. McCain považuje stiahnutie časti ruských síl zo Sýrie za Putinovo údajné presvedčenie, že zbombardoval a zabil dostatok oponentov Asadovho vražedného režimu, aby zaistil jeho prežitie…“

  Jestlipak ten si debil z Majdanu položil otázku: jestlipak stačilo to majdanské zabíjení „barevných předem připravených demokratických a humanitárních, štědře zaplacených (jeden z nich se tím prý dokonce chlubil) revolucionářů“ na dvě strany k tomu aby padl Janukovyčův režim?

 • Sio • 16. března 2016

  Karel KáDéčko Dolejší je známá firma z Čuníkovy stáje. Jeho články vůbec nemá smysl číst, jsou to bez rozdílu propagandistické škváry.

 • Béda • 16. března 2016

  Jak to vidí Břetislav Tureček: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3588550

 • fajt • 16. března 2016

  jedni bojují ( zbytečně) a druzí utrácejí a přežírají se emocemi ( taky zbytečně ), ale ta druha grupa mi začíná být snesitelnější a existenčně přitažlivější …
  https://www.youtube.com/watch?v=KEI4qSrkPAs
  https://www.youtube.com/watch?v=KEI4qSrkPAs
  https://www.youtube.com/watch?v=0KSOMA3QBU0

  a pak jednu pravidelnou dávku ( prý ) budoucnosti, synts vs humans – http://www.edna.cz/humans/. ..)

 • Starý doktor • 16. března 2016

  Jasné a přehledné – Proč ruské bombardéry opouštějí Sýrii
  http://news.e-republika.cz/article3549-Pro%C4%8D-ruske-bombardery-opou%C5%A1t%C4%9Bji-Syrii

 • fajt • 16. března 2016

  https://en.wikipedia.org/wiki/Roshen#/media/File:Roshen.jpg – chaluju a není špatná, sice jako prezident stojí za pizdu, ale jeho rabové umí, nu vot síla a krasota kapitalismu. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 16. března 2016

  fajt napsal

  https://en.wikipedia.org/wiki/Roshen#/media/File:Roshen.jpg – chaluju a není špatná, sice jako prezident stojí za pizdu, ale jeho rabové umí, nu vot síla a krasota kapitalismu. ..)

  S Umlaufem lze v základu souhlasit, a napsal to co někteří i zde na OM ihned.
  Ovšem ve svém „rozmachu“ je poněkud nepřesný. RF nestahuje ze Sýrie žádné „bombardovací svazy“ – jednoduše proto, že tam žádné ani nebyly. Měl by se trochu vzdělat v terminologii pokud ji již používá.
  Také nepotřebují „dobývat BV“ – oni tam vždy byli. A vždy mnohem více pomáhali PROTI DOBYVATELŮM i v minulosti (viz pomoc SSSR Sýrii proti Izraeli a spol v minulosti, vč. válek o Suezský průplav s Daladiero-Chemberlainovskými pohrobky).
  Možná to z jeho strany bylo jen „účelovou nadsázkou“, ale raději jemnější včasné upozornění, nežli „pár silnějších pohlavků“ od těch, kteří svá vyjádření staví – právě a jen – na těch pohlavcích…
  V řadě základních tvrzení ale má velmi blízko k realitě. RF chtěla a dokázala především s naprostým minimem naprosté maximum. A to v podstatě beze ztrát, které by stály za řeč (čest padlým).
  Na světové šachovnici Putin a jeho „komanda“ (neb jak se opakuji jen slepý již vidí že zdaleka není sám) velice šikovně manévrují a dovedou překvapit, klamat, zastírat a především: tvrdě a účinně udeřit.
  Jak opakovaně více zdejších píše/me aby vše mělo smysl, musí se dokázat dohodnout především místní v postižených oblastech. Podotýkám místní obyvatelé, ne bojovníci dovezeni „Alláh ví odvíkud…“. Právě tyto „bojovníky“ (vojenské kvality slabé až nulové) a ZEJMÉNA JEJICH VEDENÍ měl ruský úder tvrdě postihnout vč. „plátců- objednatelů“. A POSTIHL. A skutečně tvrdě.
  Ano Rusové vítězní- odcházejí – v podstatě beze šrámu.
  Předvedli celému světu „Jak se správně, efektivně i efektně dělají mise…“ Výsledek „misí Západu“ je v porovnání s tím žalostný…
  Ano, „částečně odletěli“ – aby kdekoli je to třeba legálně opět PŘILETĚLI.
  KDEKOLIV.
  A z toho má „Západ“ skutečnou hrůzu- vč. š(v)ejků.

 • Béda • 16. března 2016

  Ruská vojska, která v Sýrii zůstanou, budou muset plnit „velice důležitou funkci kontroly zastavení palby a vytváření podmínek pro mírový proces“. Přitom bude i nadále fungovat jak letecká základna Hmeimim, tak i základna materiálního a technického zabezpečení vojenského námořnictva v Tartusu.
  http://cz.sputniknews.com/politika/20160316/2590315/ministerstvo-zahranici-kerry-prijezd-moskva-odsun-vks-rf-syrie.html

 • Martin (už bez taky m) • 16. března 2016

  Omlouvám se Starému doktorovi za chybnou citaci fajtova odkazu.

 • Béda • 16. března 2016

  „Ministerstvo zahraničí USA zveřejnilo těsně před druhým výročím začlenění Krymu do Ruské federace prohlášení, ve kterém slíbilo, že sankce vůči ní budou platit do té doby, dokud nebude poloostrov „vrácen Ukrajině“…“ http://cz.sputniknews.com/politika/20160316/2589733/usa-sankce-rusko-krym-ukrajina-navrat.html

  Takže světový diktátor, loupežník a protektor by chtěl aby sankce proti RF byly navždy.

 • fajt • 16. března 2016

  http://www.ntv.ru/novosti/1614061/

 • Sio • 16. března 2016

  fajt napsal

  http://www.ntv.ru/novosti/1614061/

  Tady je vidět, co se stane po skřížení s američanem. :-)

 • Sio • 16. března 2016

  fajt napsal

  http://expert.ru/2016/03/16/chto-proishodit-s-nashimi-pensiyami/

  Podle ostatních článků faj(n)ový zdroj. Jeden flusanec za druhým. Kdopak to asi platí?

 • M.C. • 16. března 2016

  Sio napsal
  Tady je vidět, co se stane po skřížení s američanem.

  Fuj to jsem se lekl.

 • Viky • 16. března 2016

  Všechno to záleží na úhlu pohledu. Proč? Protože je žádoucí, spoustu věcí nazývat jejich jmény.
  Proč se RF naplno a veřejně zúčastnila komplikované občanské války? a) byla o pomoc požádána legitimním a legálním prezidentem a vojenskými prostředky zasahovala do vlastní občanské války minimálně. Útočili především proti cílům, které jsou hrozbou i pro RF. V tom je i počátek odpovědi b) RF tímto způsobem řešila vleklou bezpečnostní hrozbu v KONTINENTÁLNÍM RUSKU. Lidé nějak zapomenuli na
  útok ve Volgogradu, na útok na rychlovlak „Sapsan“, na mrtvé na moskevském letišti…. Ale to jsou všechno stopy k extremistickým islamistickým skupinám a odtud na… Blízký Východ. Holt nikdo nechodil na Západě s cedulí „Я тоже Волгоград! “ Během prvního půlroku loňského roku začal počet naverbovaných pro ISIL v RF a zemích Střední Asie prudce narůstat. Rusové museli „něco“ udělat. (jsou i další důvody „proč“, ale není to žádné odvádění pozornosti od „něčeho“, nebo potřeba se „zabydlet“ v Sýrii. jak někteří tvrdí./ne tady/)
  Proč odcházejí? Protože tak to bylo i předběžně plánováno – půl roku. (pět a půl měsíce), Protože se blíží parlamentní volby v Sýrii, Protože nakonec snad započaly rozhovory s opozicí v Ženevě, Protože neodchází, menší část zůstává a pokračuje. Můžeme si uvést i další důvody, jen mezi nimi nebudou – nespokojenost (klesájící spokojenost veřejnosti ) v RF s celou akcí, nebo zátěž pro státní rozpočet. Sama zátěž rozpočtu obranou je velká, ale nezbytná. A do kolonky MO RF nebylo potřeba přidávat.
  A… Západ mohl být (a je!) nemile překvapen. Ale Assad?!? Ne-e. Rusové si nedělají „svoji politiku“ v Sýrii. Jsou v Sýrii na žádost Assada, s jeho vědomím, činnost koordinují … a zapomenuli by říci Assadovi, že zmenšují razantně kontingent? Tohle bylo s Assadem konzultováno

 • Viky • 16. března 2016

  Hlavní věc jsem neřekl, stále ji obcházím. RF nepřišla do Sýrie vyhrát cizí válku. Pokud tedy redukuje stavy, je přesvědčena, že je schopna po minimální konsolidaci syrská vláda s opozicí po boku zakroutit krkem zbytku ISIL. A opozice je k dnešnímu dni snad dostatečně varována, že spojovat se extrémisty proti Assadovi není dobrý nápad. Že mnohem lepší bude spojit se s Assadem, a tak z něho vymlátit podíl na moci.
  Je odchod Rusů správný? no pokud se snaží nastolit mír a ne loutkovou vládu po vzoru Západu, tak ano. Jejich odchod dokonce posílí pozici Assada při vyjednávání. On ani tak není loutka, ale takto bude mít ještě lepší pozici. Což je to nejlepší možné.

 • Vaska • 16. března 2016

  osobně to vidím trochu jinak – Putin se o stažení s nikym neradil viz Peskov – to by mohlo znamenat že něco ví a nutně bude potřebovat letadla doma – Pjakin říkal že soudruzi z SS potřebujou válku na Ukrajině za jakoukoli cenu – před měsícem nařídil Putin prověrku západního voj. okruhu – takže by tam mohlo něco moc ošklivého začnout (valcman vyřvával něco o navrácení Krymu) -pohraničníci na Krymu zachytili pokus pašovat zbraně na Krym – myslím že by mohlo jít o útok nácků ale ne na opolčence ale na Krym

 • nikdo • 16. března 2016

  Mnou oblíbený Iščenko píše, že důvodů mohou být desítky, ale je možné, že Rusko získalo nějakou informaci, že krize hrozí jinde a nesmí být svázáno v Sýrii.

  Jinde nemusí být nutně Ukrajina, to může být i Bělorusko, Přidněsteří, jestli tenhle Polák nekecá http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/korwin-mikke-polsky-majdan-se-blizi-finance-jsou-uz-pripravene/, nějaká taškařice může začít v Polsku a provokace se mohou šířit… Ostatně, migrační vlna může šplouchnout i někam do Kosova a vytvořit malé vražděníčko Srbů.

  V neposlední řadě, sponzoři terorismu dodali „syrské opozici“ protiletadlové systémy, takže je možná lepší se nyní soustředit na kvalitní dělostřelectvo. Nikdo přece nemůže mít Syřanům za zlé, že když se na ně z Turecka střílí, budou střílet zpátky do Turecka, poté co se pocvičí ve střelbě v okolí Rakky. Potřebují jen dělostřelectvo s dostatečným dosahem a kontrabaterijní radary, aby přesně zaměřili místo střelby. Případná letadla vnikající do vzdušného prostoru a útočící na Syřany lze sestřelovat, to je přece v kraji zvykem, a systémy Sx00 tam snad zůstaly?
  No a kdyby Rusové měli opravdu roupy, mohli by trochu přihřát Jemen, pro obveselení Saúdské arábie a její koalice.

  Zatím Rusové dodali íráckým Kurdům 5 postarších protiletadlových kanónů http://rusvesna.su/news/1458146792, což se dá těko použít jinak než proti Turkům, a ani zbylí piloti se nenudí, ale podporují SAA u Palmyry http://rusvesna.su/news/1458145713.

 • fajt • 16. března 2016

  http://yodnews.ru/news/2016/03/16/igor

 • CROIX • 16. března 2016

  Rusové podle prezidentského mluvčího Peskova splnili hlavní cíle, které vyžadovaly nasazení maximálního počtu sil a poslední dobou počet nezbytných bojových vzletů klesl prý na třetinu, takže stačí třetina strojů, jestli jsem to dobře pochopil, ponechávají tam dvě letky. Byl zachráněn Asadův režim, stabilizován, dosaženo obratu ve vývoji. Cílem bylo vojensky právě to a politicky Rusové získali už obrovské body a vliv v oblasti, kterou v 90. letech mocensky vyklidili. Boj s IS, An-Nusra atd. pokračuje dál syrskými silami s ruskou leteckou podporou. Vybojovávat celou válku proti IS nemá smysl, protože to by znamenalo 1. jít až k Bagdádu, 2. tím by Rusko Západ právě zatáhl do vyčerpávající války a to Rusové velmi dobře vědí a neskočili na to. Protože oni by museli bojovat svými silami, zatímco Turci, ropné monarchie a USA dál podporují svá želízka v ohni a bojují tak proti Asadovi a Rusku cizíma rukama. Všichni se diví, proč Rusové stahují asi dvě třetiny sil, ale ono to v aktuální situaci je podle všeho asi nejlepší řešení, s pokračováním dodávek nových zbraní Syřanům. Angažovali se maximálně, dokud to bylo nezbytně nutné, ale když monarchie Zálivu a USA vedou zástupnou válku, Rusové dále vložení do situace budou nadále vést také víceméně „jen“ zástupnou válku. Prostě je dobře, že se nenechávají zatáhnout do vleklé pasti. Na Krymu Západ převezli, v září v Sýrii Západ převezli zahájením zákroku a teď v březnu v Sýrii opět potřetí Západ převezli, zatím bezvadná šachová partie! http://cz.sputniknews.com/svet/20160315/2589237/operace-ruske-letectvo-syrie-vysledky-fotokronika.html

 • slava • 16. března 2016

  Večer s Vladimírem Solovjovym( v ruštině). Žirinovský zese pobavil. Takové debaty se na ČT ne vidí.
  http://youtu.be/2enjxQ-bGx8

 • Irena • 16. března 2016

  slava napsal

  Večer s Vladimírem Solovjovym( v ruštině).Žirinovský zese pobavil. Takové debaty se na ČT ne vidí.http://youtu.be/2enjxQ-bGx8

  Já nevím, mě teda nebaví, spíš otravuje.

 • fajt • 16. března 2016

  http://www.ntv.ru/novosti/624216 – pax NWO, možná CIA věděla dříve než Duma, že Putin vydá vojennýj prikaz …prd alternativa. ..)

 • orinoko • 16. března 2016

  Ja tu cekal diskusi … a misto ni se tu sermuje odkazy. Tedy prevazne, jsou tu i vyjimky.
  Tak napriklad fajt psal – kdovi, co ma Putin se Syrii za lubem? Ze by valku dronu?
  Rusko ze Syrie odeslo, aby v ni zustalo, pricemz Asad je naprosto dukladne informovan. Napriklad i o tom , ze nektera ruska vyjadreni a prohlaseni, jejichz ucelem je namazat islamo-zidum a McBlbum poradne schody. jsou ucelova , a nesmeruji do Syrie.
  Ja ani netusil , co vsechno Rus v Syrii vyzkousel, a kolik vojaku stacil behem pulroku vytrenovat.
  Pricemz stacil precist zasraneho Turka az do slepeho streva, Izrazida az za predkozku, zabozrouta poslal domu se zapichnutym emerickym cactusem a Saudum nazorne predvedl , co vyvede s jejich drahou armadou, az na ni prijde rada.
  Rus stahnul ze Syrie vsechno, co uz tam neni treba predvadet. Ted tam budou litat ruske drony a jezdit pocitacem rizene tanciky a obrnaky.
  Mate s tim nejaky problem?

 • hudryper • 16. března 2016

  Irena napsal
  Citovat

  Irena • 16. Březen 2016

  slava napsal
  Večer s Vladimírem Solovjovym( v ruštině).Žirinovský zese pobavil. Takové debaty se na ČT ne vidí.http://youtu.be/2enjxQ-bGx8

  Já nevím, mě teda nebaví, spíš otravuje.

  Také jsem to po třetím vyřvávání Žirinovského vypnul, působí na mne dojmem ruského McCaina.

 • Martin (už bez taky m) • 16. března 2016

  fajt napsal

  http://www.ntv.ru/novosti/624216 – pax NWO, možná CIA věděla dříve než Duma, že Putin vydá vojennýj prikaz …prd alternativa. ..)

  CIA možná ne,
  ale…
  Vy fajte, ano…
  Vy přece víte vše, a vždy naprosto nepochybně nejlépe…
  A proč???
  No protože…

 • hudryper • 16. března 2016

  fajt napsal
  fajt • 16. Březen 2016

  http://www.ntv.ru/novosti/624216

  Není nad to argumentovat potřebné téze odkazem na událost dva roky starou,tedy na tehdejší návštěvu šéfa CIA v Moskvě. Faite,začínáte být podobně zábavný jako Žirinovský…

 • fajt • 16. března 2016

  hudryper napsal
  Není nad to argumentovat potřebné téze odkazem na událost dva roky starou,tedy na tehdejší návštěvu šéfa CIA v Moskvě. Faite,začínáte být podobně zábavný jako Žirinovský…

  no vidíte, když jsem na to prvně koukal, tak tam byl trochu jiný text ( řediteli CIA ) i datum, v tom případě uvádím zdroj, kde jsem link nabral – http://mediametrics.ru/rating/ru/online.html?article=133749842

 • orinoko • 16. března 2016

  Fajt dojel na vlastni konspiraci. Kdysi mel smysl pro humor , dneska ma smysl pro podvratactvi.
  Cosik jsem zapomnel … Viky to hodne trefil ! Svym zpusobem Rus Syrii cosi dluzil, totiz exteritorialni likvidaci cecenskeho dobytka! A nejen cecenskeho. Musime se s takovymi vecmi smirit. Spousta kousku homosapiens je urcena k necemu mimo vlastni chapani , nacez pak dojde k nasledne anihilaci.
  Alzirsko dneska zasne a stava se pro Rusko africkou Syrii.
  Prevence je dulezita.
  Ruska PRAVDA je dneska na dracku. A nejen ona.
  Na jine adrese nekdo vyrvava, ze Rusko velmi uspesne modernizuje starsi typy tanku. Bodejt by pry ne, kdyz si stacilo vsechno overit na Donbase.
  Syrie jako Donbas, je to vlastne jedno.
  Mise uspesne pokracuje.
  Videli jste Ohavovy koule? Hraji nikoli vsemi barvami, nybrz v tonalite – SOS!

 • fajt • 16. března 2016

  orinoko napsal
  Fajt dojel na vlastni konspiraci. Kdysi mel smysl pro humor , dneska ma smysl pro podvratactvi.

  co pa, nelísám se dost vlezle a komediantsky k ruskému dubu, který je zalévaný jewrejským NWO hnojem a krví rabů?? tož przebocz, ale mi je to u zadele. ..)

 • peter. • 16. března 2016

  orinoko napsal
  Rus stahnul ze Syrie vsechno, co uz tam neni treba predvadet

  No.Pravdou je,že už na začiatku Rusi hovorili,že ich prítomnosť v Sýrii bude krátkodobá.Neskôr ju upresnili na koniec februára-začiatok marca.Hlavným dôvodom má byť nástup obdobia piesočných búrok.Ruské mašiny sú údajne na piesok citlivé a preto by aj tak nemohli byť efektívne využívané.Preto je lepšie stiahnuť ich domov.Okrem toho,Rusi tvrdia,že oni nešli do Sýria vybojovať vojnu za Asada.Prišli,pomohli a odišli.Neodišli však úplne a nikto nevie,čo na tých svojich dvoch základniach ponechali.Napr.PVO,radary a tanky T-90 tam ostali.Nie je to tak horúce,ako som si včera myslel.Napokon,proti ISIL bojovali v rámci koalície s NATO.Rusi svoju robotu odviedli,na rade sú USA.Aspoň uvidíme,či budú rovnako efektívni ako boli Rusi.

 • fajt • 16. března 2016

  http://izvestia.ru/news/606608 doufám, že Izvestija taky needituje své články po odeslání na plochu, pro jistotu ať to skalní a konzervy neotvíraj. ..)

 • orinoko • 16. března 2016

  Se zpozdenim jsem si precetl Umlaufa. Je videt, ze uz je ze Zapadu hodne nasran. Mozna ma v clanku nektera nepresna vyjadreni, ale pojednani je vedeno ve velmi logickem duchu.
  I on pise o tom , co dalsiho do Syrie prijde.
  Dokonce mozna renesance krestanstvi. Diky Rusku.
  Bude to jeste trvat , ale uz je to tak. Tribunuv clanek ma tak ponekud docela symbolicky vyznam. Rusko v Syrii spustilo boxerky a Zapadu ukazalo sveho bivoje.
  A Zapad prakticky vyhodil kopyta.
  To je , ty vole, distorze zapadni poliTIKY.
  Divim se, ze mi ze zasraneho Zapadu jeste porad neudelalo uplne soufl.

 • orinoko • 16. března 2016

  No a jsme doma. Syrie v provincii Homs zprovoznila prvni potrubi privadejici zemni plyn do zapadnich casti Syrie.
  Syrie sobe.
  Velka cast ropnych poli je pod kontrolou, pricemz Zapad nema pod palcem ani vlastni konTROLLY.

 • hudryper • 16. března 2016

  fajt napsal
  Citovat

  fajt • 16. Březen 2016

  http://svpressa.ru/economy/article/144471/?spreselena16031622

  Díky za upozornění na cenný článek. Chazbulatovův návrh jak vyměnit ruské korupční byrokraty
  za pracovníky výzkumáků a škol jsme už zažili příchodem Klause,Dlouhého a dalších školometů
  k výkonné moci.Jejich největším úspěchem byl systém kuponové prichvatizace zamlžující na léta
  prostor největší krádeže v dějinách Československa a vznik intenzívně rostoucího státního dluhu.
  Jak na tradiční byrokratický aparát v Rusku – na to upozornil už pan Gogol – a předvedl Stalin .
  Rozpor mezi státním a soukromým se s příslovečnou chamtivostí nedá řešit neideologicky. Když
  přichází „humanista a zjevný lidumil Gref“ s návrhem perestrojka II,nemůže jít o nic jiného,nežli
  o automaticky fungující byrokratický systém šetřící prachy podnikatelské sféře na účet byrokratů.
  Životní úrovně většiny Rusů se to příliš nedotkne a o to panu Grefovi také určitě nejde.Nebo ano ?

 • Viky • 16. března 2016

  Orinoko – „Na jine adrese nekdo vyrvava, ze Rusko velmi uspesne modernizuje starsi typy tanku. Bodejt by pry ne, kdyz si stacilo vsechno overit na Donbase.“ – Kla-si-ka! Ještě kdyby tak věděli, o čem to přesně je. Rusové ponechali u sebe ve výzbroji jako hlavní základní tank T-72. Už je nevyrábí, ale provozuje. Výrobní závod zůstal v Charkově. Ten je sice vyrábí, ale hlavně na export. Jako hlavní základní tank Ukrajiny byl zvolen modernizovaný předchůdce T-72. A to jsou převážně tanky na Donbase. Rusové potřebují zkušenosti z Donbasu, když tahle technika dávno před tím stačila pár konfliktů absolvovat. Svatá ty prostato! (a Bugatti jezdil šmírovat do Aerovky /maximálně holky/)

 • racek • 16. března 2016

  No, dlouho mi to trvalo, než jsem tenhle tah pochopil. Takže zodpovědnost za likvidaci Islámského státu má teď někdo jiný … Rusko je z obliga. A může teď v pohodě kritizovat. Jedinej problém je v tom, že kritika západu je v západním svobodném tisku jaksi nepovolená, že.

 • peter. • 17. března 2016

  Cestou domov,si ešte na rozlúčku trochu zabombardovali.Alebo je ten článok len vymyslený(hoax).
  http://rusvesna.su/news/1458145713

 • fajt • 17. března 2016

  http://www.ridus.ru/news/215478 – план Горбачева предусматривал лишение России 51% территории…raději bez komentáře, abych v někom nevyvolal zástupný prskomet. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 17. března 2016

  https://www.youtube.com/watch?v=UijxO6jEjMY

 • Aleš • 17. března 2016

  Viky: Ten druhý úhel pohledu je neméně obdivuhodný a neméně důležitý pro světovou bezpečnost. Je to skutečný boj proti terorismu. Game is over.

 • Béda • 17. března 2016

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ne-kazdy-muslim-je-terorista-ale-temer-kazdy-terorista-je-muslim-Britske-ministerstvo-zverejnilo-sokujici-statistiky-426692

  V loňském roce úřady v tomto ohledu evidovaly 280 zadržených osob. Mezi nimi bylo také 45 žen a 16 dětí…Největší nárůst byl zaznamenán v kategorii podezřelých mladších 18 let. V loňském roce bylo za patnáct let, kdy jsou tyto statistiky sledovány, zadrženo zdaleka nejvíc dětí. Z celkového počtu 280 podezřelých bylo následně 83 lidí obviněno a z tohoto počtu 38 také usvědčeno. „Ženy tvořily mezi zatčenými 16 %, což představuje v porovnání s rokem 2014 nárůst o šest procent,“ uvádí The Express …

  Ze statistik rovněž vyplývá, že v roce 2015 meziročně klesl počet zatčených bílé pleti o 17 %. ..„Nárůst se však naopak týká zadržených Britů či osob s dvojím občanstvím, kteří tvořili z celkového počtu 78 %…

 • Béda • 18. března 2016

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusove-a-Turci-se-po-dlouhe-dobe-na-necem-shodli-426828

  Kurdové vyhlásili ve třech oblastech na severu Sýrie autonomii. Svět sleduje tento krok s obavami. Po dlouhé době jde o otázku, ve které Rusko našlo společnou řeč s Tureckem. Oba státy se staví důrazně proti kroku Kurdů. Stejně důrazně proti se staví i syrská vláda. Informuje o tom server německého týdeníku Die Zeit…