Diskuze k článku


 • Gatta • 10. srpna 2015

  A jak je to dlouho, kdy ropní šejci SA a Kataru seděli na roném prameni, diktovali světové ceny a jedinou starostí pro ně bylo, jaký nesmysl by si ještě mohli nechat v té své poušti postavit.
  A stejně jako oligarchové na Ukrajině – najednou mají úplně jiné starosti. To je ale náhoda, že?

  Ona každá armáda je nejlepší, 100% neporazitelná a vlastně i nejužitečnější, dokud je v kasárnách a občas se předvede nablýskaná na přehlídce.
  Až se začne střílet, zkazí se počasí a nastoupí únava, ranění a mrtví … tak se vždy ukáží meze a může to celé skončit i velmi nečekaně.

  Jestli ti Saudové neudělali někde chybu …

 • orinoko • 11. srpna 2015

  Úplně jsem to přehlédl … asi i Jemen bude potřebovat určitou osvětu. Anebo my?

  Tak především … v Jemenu s ohledem na nedostatek potravin hrozí velmi vážná humanitární katastrofa … kde je proslulý český humanitární kretén Veš Krna, aby sdělil svoje hyperbystré postřehy tomuto Světu ze světa Onoho?

  Už jsem to tu psal, tak teď ještě jednou pro Veš Krnovu nemýlku.
  V Jemenu proti sobě stojí několik koalic.
  Jako vždy ten emerický kočkodan dohlíží, aby kdekdo skákal jako on. Arabská středověká paka saudského typu podporují jakéhosi Hádího, což je klasický jemenský Quisling, jehož si Saudové vybrali, aby v Jemenu ohlídal jejich zájmy. Ale lidem se to nelíbilo. A tak se stalo, že proti proti emerickému kočkodanovi, jeho saudským hulibrkům , a jejich tzv. koalici tvořené největšími islámskými dementy , jako jsou třeba Spojené arabské emiráty a podobný bohatý dobytek , který je prakticky inspirován sionistickým teploušem … tak se stalo, že tato přehlídka válečného dobytka stvořila koalici jemenské oficiální armády a šíitských milicí zvaných Ansarullah. – Je to podobná situace jako v Sýrii, kde proti světovému dobytku stojí koalice především syrské armády a hnutí Hizballah.
  Samozřejmě v Sýrii v tom figurují ještě další síly a okolnosti jako třeba Kurdové a Drúzové v Sýrii. A přesně tyto koalice jsou podporovány především Iránem, Ruskem a Čínou.
  Jemenská koalice má nezáviděníhodnou pozici. Proti saudskému dobytku v letadlech , do nichž občas usedá jako výpomoc i sionistický teplouš , nemá odpovídající zbraně. Přesto už několik kočkodanových islámských a sionistických dronů sestřelila. A teď se zrovna hodně zadařilo: Cca 10 tzv. humví emerické výroby ukořistili tomu nejpitomějšímu z celé té slavné kočkodanovi homokoalice.
  Totiž termochlapci ze SAE.

 • peter. • 12. srpna 2015

  orinoko napsal

  http://www.presstv.ir/Video/2015/08/12/424362/Yemenis-defend-country-Saudi-Arabia-war

  To je to,čo na politike nenávidím.Putin má všetky dôvody pre to,aby Saudov nenávidel.A napriek tomu s nimi musí jednať,podávať im ruku a usmievať sa na nich.Toto ja nedokážem.

 • orinoko • 12. srpna 2015

  Peter, to jsme dva. Ačkoli , kdo ví. Viděl jsem záběry, kdy si izraelský Jischak Rabin podal ruku s palestinským Jásirem Arafatem.
  Na Židovi bylo vidět, jak osobně neskutečně trpí a těžce překonává sám sebe. To byl vysoký Šekspér, a ani ho nemusel hrát. Kromě jiného … i osobní drama. Velmi dobře si NATO vzpomínám.
  Budu tu asi působit jako idiot , ale byla doba, kdy jsem měl Izrael docela rád. To byla doba jeho opravdu odvážných politiků. – Tady na OM jsem za to ovšem sklidil různé odsudky.
  Jischak Rabin za svojí odvahu zaplatil vlastním životem, když mu to spočítal fanatický Žid.
  A Arik – Ariel Šaron, který mnohdy sral i izraelský generální štáb , svým způsobem to byl izraelský Patton, tak ten ve chvíli, kdy se stal politikem , tak si uvědomil rozsah vlastní odpovědnosti … a válečnou kobylu vedl do stáje. Ale osud mu nedopřál dostatek času.
  Dnešní podpantoflák Bibi, otřesný amatérský kousek, jemuž židovský zdrogovaný občan Izraele zobe z ruky, tak ten dneska přesně ztělesňuje onen šém, který židovského Golema ovládá.
  A ten šém má obsah. Je to ZBABĚLOST.
  Dnešní svět je proto v takovém průseru, že mu vládnou ZBABĚLCI.
  Kteří nemůžou nikdy pochopit, že na světě jsou kromě nich také Castrové, Madurové, Assadové a další a další … a především Putinové, kteří by měli mít pochopení pro to … když se slabým dává náhubek a vybírá se od nich desátek.
  Svět proto v průseru, že kapík vsadil na zbabělost.
  I proto tolik podporuje veřejně hulibrctví a lízání řitě.