Diskuze k článku


 • hudryper • 8. dubna 2016

  Odmyslíme-li si směšnost této a podobných ceremonií ,musí dát čtenář i divák autorovi L.Manovi
  zapravdu. Když vidím ty dnešní „důležáky“,jak stojí v první řadě ,aby demonstrovali sobě i světu svou „historickou úlohu“ , aby z nich za krátkou dobu zbyly jenom stíny nasnímané kameramany
  pro mainstream,jehož bezcennost začíná druhý den ,hned po dalších článcích a reportážích, mám
  radost,že alespoň v tom je život na světě spravedlivý.
  Věnovat pozornost darebákům,jež autor uvádí nemá smysl. Jsou už dávno na cestě k zapomenutí.

 • Dolmen • 8. dubna 2016

  Vysedávači pražské kavárny Kalousek, Schwarzenberg, Štětina, Bursík a Kocáb určitě nic nekřičí o americké zradě, vždyť jenom odvedli práci, na kterou byli svými USA protektory najati. Chápou, že amíci ze sebe před světem nemohou dělat trapné k.k.y a proto si takové najímají v bantustanu zvaném jako Czech Republic. Tam je jich dostatek a jsou k mání za celkem levný peníz.

 • zajoch • 8. dubna 2016

  Dolmene, vy jste to pěkně napsal! USA ani Velká Británie bezpochyby Čínu nemilují, ale dokáží zajistit důstojný průběh uvítání. Je to v jejich zájmu. Možná museli také „umravnit“ nějaké horlivce. Otázka je, jak by nějaké důraznější „umravňování“ bylo hodnoceno v našem, jak vy píšete, bantustanu. Je přece známo, že pro ty důležité je jiný metr naž pro druhořadé. Ovšem jak už ukázal náš prezident, tak se není potřeba hrbit směrem k Západu a peskování od nich je možno ignorovat.
  Ale zase: kdyby policie zasáhla razantněji, byla by na ní pravděpodobně podána žaloba a při stavu našeho soudnictví by se musela přinejmenším omlouvat, nebo ještě něco víc.

 • M.C. • 8. dubna 2016

  To jsou záběry z podzimu, ne z minulého týdne. Ale to není podstatné.
  Jsem to dokoukal do 14. minuty, do začátku projevů.
  Jo, bylo to se vší parádou a důstojností. Místama sice přítomní připomínali figurky v pohyblivém betlému, ale co.

  Akorát ty toiky měli postavit někam dál. Záběr na oba prezidenty vykonávající přehlídku nastoupených čestných čet jednotlivých druhů vojsk, přičemž v záběru za diváky jsou vidět tři toiky vypadá poněkud legračně.
  Vlajek spousta, tibetská ani jedna.
  V každém případě se ukázalo, že jsme to s tím přivítáním nijak nepřeháněli.

 • PPK • 8. dubna 2016

  V souvislosti s Čínou je zajímavé, jak česká propaganda zdaleka a opatrně našlapuje při obcházení informací o čínské ideologicko „náboženské“ sektě, zvané Fa-lun-kung. Dlouho se totiž o ní tvrdilo, že ti jejich údajně velice mírumilovní lidé jen tak venku na trávě v parcích jaksi podivně cvičí a jinak že to jsou úplní apolitičtí beránci, které vláda bezdůvodně zavírá. Nu a přesto, naše propaganda nyní v těchto časech mlčí o Fa-lun-kungu a dokonce už i zanechala zpráv o jejich pronásledování vládou Číny a o porušování tzv. lidských práv lidí z této sekty. Ono totiž ledacos napoví historie a jejich heraldika. Sekta vznikla celkem nedávno před cca 25 roky a jejich šéf žije v USA. Velmi zajímavý je rovněž jejich znak, silně připomínající německý hitlerovský nacismus. Takže, raději se podívejme na soudobou wiki, než tam budou provedeny v rámci politické korektnosti nějaké informačně snaživé korekce a dokud tam ještě ten znak není smazán.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Fa-lun-kung