Diskuze k článku


 • merlin • 31. prosince 2015

  Stane, děkuji za silvestrovskou přehlídku a přeji Vám i Vaší rodině do Nového roku dobré zdraví, hodně štěstí a celý rok bez otřesů a plný pohody :-)

 • Béda • 31. prosince 2015

  Smutná zpráva: Generálporučík Alexandr Beer zemřel. Válečný hrdina, generálporučík ve výslužbě, který bojoval po boku generála Ludvíka Svobody proti nacismu u Sokolova, Kyjeva, v tankové bitvě u Kurska, v Dukelském průsmyku a osvobozoval Ostravu i Prahu, zesnul ve věku 98 let ve čtvrtek v Praze. ..

  Naposledy o něm veřejnost výrazněji slyšela před dvěma měsíci, když v Praze koncertoval soubor Alexandrovců. Jejich turné bylo pořádáno k 70. výročí ukončení druhé světové války a váleční veteráni se koncertů účastnili. Stejně tak chtěl jít do sportovní haly i generál Beer. Za každou cenu. Jenže už to nešlo. Když se vedení Alexandrovců dozvědělo zprávu, že Beer přijít nemůže, padlo jednoznačné rozhodnutí: když nemůže generál za námi, musíme my k němu.

  Tak se stalo, že Alexandrovci naložili do autobusu své nejlepší sólisty i hudebníky a pod vedením šéfa souboru plukovníka Leonida Maleva se vydali koncertovat pro jediného člověka, pro generála Beera do domova seniorů na Hagibor…Velmi výrazně proto zasáhl na počátku roku 2013 do prezidentské kampaně, ve které vyzval Karla Schwarzenberga, aby okamžitě ukončil kampaň a odstoupil z kandidatury. ParlamentníListy.cz tehdy přinesly jeho důrazné prohlášení. Uvádíme ho zde nyní celé:

  „Já brigádní generál Alexander Beer, veterán II. světové války, který po boku generála Svobody bojoval za svobodu národů proti fašismu u Sokolova, Kyjeva, Buzovky, Žaškova, v tankové bitvě u Kurska a v těžkých podmínkách v Dukelském průsmyku, osvobozoval Ostravu a na tanku dojel až do Prahy, nositel Řádu Bílého lva a řady dalších vyznamenání, vyzývám Karla Schwarzenderga k odstoupení z kandidatury na post prezidenta České republiky…