Diskuze k článku


 • Paulito07 • 28. května 2015

  Viděno optikou současné „spravedlnosti v česku“ tak potom bylo kruté potrestání občanů protektorátu Boehmen und Moehren za schvalování atentátu na ríšského protektora R. Heidricha v pořádku. Generál SS R.Heidrich byl v naší zemi na misi, aby zde udělal pořádek…. ???

 • fajt • 28. května 2015

  co je dovoleno demokratickému nabob(h)ovi není dovoleno ovčanskému otrokovi – takových procesů proti heretikům víry jediné, tedy krvavě demokratické , bude ještě hezká řada, možná že ze zapáleného ohně demokratických fanatiků už ani nevylezem…nostrum istud. ..

 • Béda • 28. května 2015

  To jsou ty paradoxy „demokracie“: viz kupř. účelová politická vazba poslance Sládka kvůli průchodnosti volby V.Havla (Sládek byl ve volbě jazýčkem na politických vahách) . Viz politický proces s řidičem MHD kvůli tykadlům na volebních plakátech. Nyní zde máme „ukázkovou POLITICKOU akci Kesudis“ která je předzvěstí dalších podobných akcí zastrašujících kritiky, případně disent a politickou opozici. Mně osobně by v tomto případě zajímalo, jak obžaloba definuje terorismus, potažmo jestli není aktem státního terorismu to, co opakovaně provádí koalice NATO v různých zemích světa tím, že je uvádí v chaos, násilí a tím, že vytváří zhroucené státy.

 • Béda • 28. května 2015

  Taky by mě zajímalo, jak obžaloba definuje pojem okupant. Kdo je podle ní okupant? A kdo jím není?

 • Béda • 28. května 2015

  Kneckonců by mě taky zajímalo jak obžaloba definuje propagaci fašismu a nacismu, jak by označila kyjevský režim v této souvislosti a proč nekoná ve věci, kdy v Praze svobodně stanují Mjadanovci s relikviemi Banderovců.

 • fajt • 28. května 2015

  mno, jestli ho komunisté opravdu zbavili členství, tak je to ještě ostudnější než celé tohle trestní stíhání ( doufám, že začnou taky stíhat Bártušku, ten toho řekl a schválil daleko více, krom toho jako veřejně činná osoba, takže by to měla být daleko více přitěžující okolnost, která fest zvedá společenskou nebezpečnost jeho činu) . ..

 • Asfalt • 28. května 2015

  Spáchání trestného činu musí naplňovat protiprávnost činu. Jak uvádí odkázaný zdroj, kombatant má právo vést nepřátelskou činnost – bojovat. To značí, že za nepřátelské aktivity nemůže být nijak stíhán ani pokud usmrtí nepřítele, zničí nepřátelský majetek apod. Usmrcením českých vojáků tedy kombatant nejednal protiprávně, nenaplnil tak nezbytnou podmínku trestného činu, jeho čin tak nebyl spáchaným trestným činem a schvalování jeho činu tudíž ani nemůže být schvalováním trestného činu.
  Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka nevidím, obžalovaný výslovně mluví o sympatii k činu kombatanta proti okupantovi (a okupace je vojenská kontrola na cizím území), nikoliv o sympatii k nějakému hnutí. Pokud byl kombatant příslušníkem nějakého hnutí vedeného jako teroristická organizace, nemohl o takové příslušnosti vědět. To vylučuje úmyslné jednání obžalovaného v posuzovaném činu a tedy i trestní odpovědnost za úmyslný trestný čin.

  Citace: „Nejen české vojáky, ale vlastně všechny vojáky ISAF označuje za okupanty. Užití tohoto označení nelze jinak vysvětlit než jako projev nenávisti proti skupině lidí, kteří v rámci pomoci jiným nasazují své životy a zdraví.“ je učebnicovou ukázkovou zakázané argumentace ad misericordiam. Nevím, co je na slově „okupace“ nenávistného. Dále vojáci nejsou skupinou lidí, nýbrž příslušníci ozbrojených sil státu. Údajná nenávist (nezaujatý člověk by mluvil o nesouhlasu) pak není vůči skupině lidí, ale vůči politice státu, který vojenské síly na cizí území vyslal (okupaci realizoval).

  Jde o evidentní politický proces a jen ve fašismu něco takového může dojít do stádia obžaloby.

 • Velekněz Ratata • 28. května 2015

  Jak zde bylo řečeno: Bartuška. A Petra Procházková taky, srov. http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/klikata-nekonecna-je-cesta-teroristickych-utoku

  O právním státu se studentům rádo tvrdívá, že srovnatelné přečiny stíhá a trestá srovnatelně.

  Nicméně ani to, že jeho obhájce nebude ani posera ani blbec, naprosto nic nezaručuje :-(

 • Velekněz Ratata • 28. května 2015

  Ještě bych dodal: Pokud se chcete poučit o znalcích působících v oboru, vynechte známou povídku Haškovu a navštivte blog Tomáše Peciny. Ano, toho autostylizovaného sudeťáka a antikomunisty. Máte zde krásný příklad, že spravedlnost je nedělitelná a jestli pofiderní obžaloby a znalecké posudky začínají postihem neonácků, komunistů, židů, cyklistů, Ratha nebo pro mě za mě třeba i Nečase, je fuk. Zejména potom.

 • orinoko • 28. května 2015

  Tak predevsim … ten clovek potrebuje dobreho pravnika a medialni udrzbu. Vse ostatni se prihlasi samo.
  Sveho druhu jde o konstatovani – kdo s cim zachazi, s tim take schazi. Zaroven je treba postavit proti sobe dneska drivejsi gumu Sediveho proti tomu soucasnemu ceskemu NATO ritomilovi. Jeste neni ve strane, ale uz ted je chytrejsi nez Bismarck. Dalsi cesky kreten, za ktereho se budeme stydet.
  Ted vubec nejdeo to, ze to rekl komunista. Jde o to, jestli nam cesky fasounsky rypak bude brat miru sdelnosti.
  Dobre si pamatuji jeden film, kde se k memu prekvapeni skandovalo – At chcipa zid. Pokud je toto verejne dovoleno Hollywoodu, tak nevim, cim se chce zabyvat cesky justicni sajrajt, podle nehoz vrhane zaprky na politiky jsou v norme. Slovutny Havluv Samete – Jdi do prdele.

 • lomikel • 28. května 2015

  Ratata – jo jsou to pomerne nevyspitatelne cesty a ty ideova hlediska bez korecci na konkretni zivotni situaci vedou na zcesti. Pecina v ramci sve prace na strategicke litigaci (jejich cile by byly jiste zajimave znat) otevira vredy naseho represivniho aparatu. Je to ale IMHO, jen nastroj te litigace. Stejne tak antikomunismus ve vztahu s soudcum je treba nahlizet kontextualne, na soudech sedi byvaly stranici kteri ted slouzi jinemu systemu skrze justicni mafii. Minuly system ( pred 89) je vychoval k poslusnosti ale zaroven je brzdil v organizovanem zlocinu, ze retezu bylo umozneno se utrhnout jen pri nekterych politickych procesech. Ted ke situace jina a takto pripravene kadry se zapojili do ekonomicko-zlocineckych vazen dle svych zaludku a moznosti ( ktere z pohledu jednotlivce subjektu to represe) nejsou male.

  Obecne lide jsou hrozna prasata a maximalne vyuziji vse co jde ke svemu prospechu ci pro sve povyrazeni.

  —–

  Takze od Peciny je dobre se poucit pri jeho pitvach organu, ale vysledek litigace by mohl byt neprijemny prekvapenim.

 • abx • 28. května 2015

  davnejsie to sem smeruje. zacnu politicke procesy, prenasledovanie ludi za ich nazory. zacne teror proti inak zmyslajucemu obyvatelstvu, lebo podobrotky to nepojde. treba sa branit teraz, neskor to uz nebude dost dobre mozne beztoho, aby clovek neohrozil svoju rodinu, zamestnanie a pod…

  pokial ozbrojenci ineho statu, alebo inych statov preniknu na cudzie uzemie, tam zosadia vladu, dosadia nejaku svoju vlastnu – takejto cinnosti sa celkom legitimne hovori okupacia, cize nazory Michala Kesudisa su legitimne, opravnene. zacne tvrdy natlak, zabit ho nemozu, lebo je prilis na ociach. dufam, ze nepodlahne, ze z neho neurobia ritualneho vinnika, ktory bude ziadat sud o zhovievavost so svojim previnenim…

 • fajt • 28. května 2015

  to Asfalt – a to je velice pěkný rozbor objektu tr. činu ( který ve výše uvedené politické kauze v podstatě chybí a potřebné znaky skutkové podstaty t.č. tedy nejsou ) – ale i tak bych doporučil účelově obviněnému celou kauzu vytáhnout mimo českou justici, ta si totiž jede vlastním životem a není síly, která by ji donutila dodržovat byť i formální zákonnost ( hmotné právo ) a procesní logiku ( krom toho veřejné mínění je mrtvé na spodek a propaganda zuřivě straní fašistům a říšským žoldákům). ..)

 • Asfalt • 28. května 2015

  fajt:
  Případ mě rozčílil, proto jsem příspěvek napsal, jinak s tím nemám nic společného :) Nepříliš rozumím, co myslíte vytahováním mimo českou justici. Státní zástupce žaloval, soud teď musí projednat a vytažení mimo českou justici není možné. Bude možné podat stížnost k mezinárodnímu soudnímu dvoru (o dotčení svobody projevu vůbec nepochybuji), ale to až případě odsouzení a po vyčerpání všech opravných prostředků.

 • orinoko • 28. května 2015

  Tak především: Je nutno tuto záležitost držet mediálně hodně vysoko.
  Za druhé: Poučně se v kreténském právu Made In USA. A také u soudruha Ratha. To jest u Židů.
  Mně osobně je úplně jedno , jestli dotyčný je komunista. Má řecké příjmení. Pak je třeba podle emerických právních kreténů udělat z případu kauzu, kdy Havlova justice stíhá řeckého občana na základě humanitárně militaristických postulátů, které se navíc uplatňují velmi selektivně.
  Bude třeba prostudovat kydy páně Havla a postavit je proti jeho vlastní Sametové spravedlnosti made in USA.

 • orinoko • 28. května 2015

  Njn, omlouvám se za velmi podobné vstupy. Ten první se mi nezobrazil – psáno na tabletu, a ten druhý na PC měl být tím, co se neobjevilo. Nicméně základ je stejný.
  Ve Formanovi – Lid versus Larry Flint – je scéna , kdy majitel porno vydavatelství říká , že jakýsi konkrétní emerický prelát šuká vlastní mámu. Dostal se k soudu. A ten rozhodl, že je v zájmu emerické demošky právo říkat takové věci, i když se nezakládají na pravdě.
  Nechť se naše jurská, čuňasova spravedlnost řídí svým emerickým řitním veletočem.

 • fajt • 28. května 2015

  Asfalt napsal

  fajt:
  Případ mě rozčílil, proto jsem příspěvek napsal, jinak s tím nemám nic společného Nepříliš rozumím, co myslíte vytahováním mimo českou justici. Státní zástupce žaloval, soud teď musí projednat a vytažení mimo českou justici není možné. Bude možné podat stížnost k mezinárodnímu soudnímu dvoru (o dotčení svobody projevu vůbec nepochybuji), ale to až případě odsouzení a po vyčerpání všech opravných prostředků.

  protože celá kauza je v podstatě místní politická záležitost a stíhání je evidentně nezákonné, doporučil bych masívní medializaci mimo českou kotlinu, tlak z venku by mohl některým justičním dělníkům poopravit jejich profesní názor – no a protože se může stát, že i přesto česká justice bude chtít vědomě dokonat justiční přehmat v rámci mocenské zakázky, pak bych asi zvážil už v začátku na nic špatného nečekat a zemi opustit ( kauza může trvat roky, zbytečně ztracená léta a přitom je výsledek už předem dán, standardní opravné i mimořádné prostředky, jak ukazuje praxe, v podstatě nic zásadního pro obviněného neřeší ) – bylo by rozhodně lépe, aby celou kauzu pak řešily jiné orgány ( věcná a místní příslušnost by tím byla rozdána jinak ) v rámci žádosti o politický azyl, kde by celá účelová kriminalizace byla zajisté zkoumána z jiného pohledu, jinými lidmi a česky nezmanipulovanou ( odborně zdatnější a fundovanější ) jurisdikci ( při vědomí mezinárodních smluv a z toho vyplývajících lidských práv, které jsou tady evidentně porušovány ), jenom by bylo záhodno si vybrat skutečně nezávislou zemi, kde trochu dbají na objektivitu, aspoň rámcově na práva a svoboda projevu jim nedělá mocenské vrásky. ..)

 • peter. • 28. května 2015

  Nedokážem si ani predstaviť,čo by sa stalo,keby toto napísal nejaký slovenský poslanec parlamentu SR o cigáňoch.
  http://cz.sputniknews.com/svet/20150528/473542.html

 • zedd • 28. května 2015

  Lze někde dohledat aktuální výrok a jeho kontext?

  Jinak to tu píšu na rovinu jak si myslím: Posledních 11 let probíhá v Afghánistánu okupace a místní mají plné právo zabít každého, kdo se jim do jejich země naveze se zbraní v ruce. Zda tam čeští žoldáci pronásledují „teroristy“, hlídají maková pole nebo kopou studny je naprosto irelevantní – nemají tam prostě co dělat.
  Tož vyzývám státní zastupitelství, nechť mne žaluje.

 • peter. • 28. května 2015

  zedd napsal
  Lze někde dohledat aktuální výrok a jeho kontext?

  http://zpravy.idnes.cz/komunista-chvalil-smrt-ceskych-vojaku-v-afghanistanu-jde-k-soudu-ph6-/domaci.aspx?c=A150522_083911_domaci_san

 • orinoko • 28. května 2015

  Především, vážení a milí, si havloidní Samet zadělává na jakešovskou břečku. De facto už v této zemi funguje nemálo disidentských počinů, a je v logice věci, že personifikace těchto počinů je nabíledni.
  Soudruh Havel dokázal posmrtně takřka nemožné. V souladu s jeho odkazem se v této zemi zase bude uplatňovat politická justice. Výstražné kauzy na objednávku a posléze borské rozhledy po krajině sametových chujů.
  Hned od zítřka nosme s sebou jeden každý každý den kartáček na zuby a pastu. Nikdy nevíme, kdy nás do krymu přijde navštívit Putin nebo nějaký čínský zástupce coby vězně svědomí.

 • fajt • 28. května 2015

  OT
  http://politikus.ru/v-rossii/51025-gorbachev-rossii-nuzhna-novaya-perestroyka.html – no, co k tomu říci a nebýt hrubý, že – myslím, že jsem Gorbyho ocenil dobře. ..

 • peter. • 28. května 2015

  fajt napsal

  OT
  http://politikus.ru/v-rossii/51025-gorbachev-rossii-nuzhna-novaya-perestroyka.html – no, co k tomu říci a nebýt hrubý, že – myslím, že jsem Gorbyho ocenil dobře. ..

  Ako vidno z diskusie,tak ho národ miluje.Neocenil ste ho dobre.On je neoceniteľný,nemá žiadnu cenu.

 • TomATom • 28. května 2015

  Ke svobode slova:
  V polovine 80. let mi, jako pubertakovi, rekl otec jednu vec, kterou s odstupem casu ocenuji az nyni: „Mezi Sovetskym svazem a USA neni zadny rozdil. Svoboda slova neexistuje tam ani tam“
  Jak ja si nabehl :-)
  Je to uz 3 roky co na Zvedavci probehla „aferka“:
  http://sousedky.wz.cz/zadost.jpg
  – zadost policie p. Stworovi
  http://173.233.86.167/zvedavec_4824.htm
  – pozdni omluva
  http://173.233.86.167/nazory-4851.htm
  – diskuse a oskenovany dokument z podani vysvetleni na PCR

 • fajt • 28. května 2015

  peter. napsal
  Ako vidno z diskusie,tak ho národ miluje.Neocenil ste ho dobre.On je neoceniteľný,nemá žiadnu cenu.

  :-) kdysi ho někdo nazval flekatým parchantem, to taky není špatný. ..)

 • peter. • 28. května 2015

  fajt napsal
  kdysi ho někdo nazval flekatým parchantem, to taky není špatný. ..)

  U nás staré baby do dnes sväto sväte tvrdia,že ľudí ktorí sú poznačení takouto škvrnou (nevus flammeus,ľudovo oheň),takto označkoval diabol.
  Pravdou je,že keď malého Mišku posielala mama do krámu,nakazovala mu :Kúpiš cukor,soľ petrolej…vždy k nemu pristúpil jeho tatko,tresol ho po lebenici a pripomenul – „a nezabudni vodku !!“No a tak vznikol ten fľak.

 • zedd • 28. května 2015

  @Peter: To je přežvýkanec z iDěs … zajímal by mne původní výrok v rámci „zdi“ či jak se tomu říká na Facebooku. Pokud jsem dobře vyrozumněl, pak jeho profil už Facebook zakázal. Existují někde screenshoty jeho aktuálních výroků? Asi bych nepodepsal ty citáty z iDnes, ale to podstatné pod tím ano.
  Pokud nastane soud, bude velmi zajímavé sledovat z čeho a na základě čeho ho obviní. Pak se rýsují dvě možné verze akce:
  1. analogicky obvinit zdejší profesionální štváče (materiálu je víc než dost)
  2. podepsat hromadně význam výroku, za který bude odsouzen – věřím, že nám CZ justice v tomto případě naservírují zdařilou haškárnu rovnou pod nos.

 • fajt • 28. května 2015

  peter. napsal
  U nás staré baby do dnes sväto sväte tvrdia,že ľudí ktorí sú poznačení takouto škvrnou (nevus flammeus,ľudovo oheň),takto označkoval diabol.
  Pravdou je,že keď malého Mišku posielala mama do krámu,nakazovala mu :Kúpiš cukor,soľ petrolej…vždy k nemu pristúpil jeho tatko,tresol ho po lebenici a pripomenul – „a nezabudni vodku !!“No a tak vznikol ten fľak.

  njn, jak je vidět, tak ho po lebeni liskali málo :-)

  https://www.youtube.com/watch?v=zP1OxzQ29Ak

  a tady něco pro srandu králíkům, sice po funuse, ale stále fajna ( a platná) estráda. ..)

 • peter. • 28. května 2015

  fajt napsal
  tady něco pro srandu králíkům, sice po funuse, ale stále fajna ( a platná) estráda.

  Je to radosť žiť v tom čo sme si vyštrngali kľúčmi.Voľný pád rovno do čertovej riti.Ani sa diviť nestačíme.

 • peter. • 28. května 2015

  fajt napsal
  jak je vidět, tak ho po lebeni liskali málo

  Keby mu foter ešte dve tri prisypal,tak by ho Andropov superarbitroval pre blbosť a my sme mohli byť ušetrený tej jeho perestrojky.

 • idiotronic • 28. května 2015

  @paulito 07: R. Heydrich nebyl generálem SS (Obergruppeführer, druhá nejvyšší funkce), ale generálem policie a v letech 1940-1942 šéfem Interpolu. A ostatní mezitím doplnili jiní. Dneska to má ale grády…

 • peter. • 28. května 2015

  zedd napsal

  @Peter: To je přežvýkanec z iDěs … zajímal by mne původní výrok v rámci „zdi“ či jak se tomu říká na Facebooku. Pokud jsem dobře vyrozumněl, pak jeho profil už Facebook zakázal. Existují někde screenshoty jeho aktuálních výroků?Asi bych nepodepsal ty citáty z iDnes, ale to podstatné pod tím ano.
  Pokud nastane soud, bude velmi zajímavé sledovat z čeho a na základě čeho ho obviní. Pak se rýsují dvě možné verze akce:
  1. analogicky obvinit zdejší profesionální štváče (materiálu je víc než dost)
  2. podepsat hromadně význam výroku, za který bude odsouzen – věřím, že nám CZ justice v tomto případě naservírují zdařilou haškárnu rovnou pod nos.

  Neodsúdia ho !To si jednoducho nemôžu dovoliť.Podľa mňa je to iba akási výstraha,alebo predzvesť čohosi,čo sa na nás valí a čo nás asi neminie.Keby ho teraz odsúdili,tak to by stratili všetky ilúzie o tomto štátnom zriadení ešte aj tí,čo dlhodobo trollujú na iDnes.Ale čo nie je dnes…….

 • peter. • 28. května 2015

  Inak,mne je tých chalanov čo tam padli ľúto,lebo tam išli len preto,aby prišli k nejakej korune a trochu tak prilepšili sebe aj rodine.Svine sú tí,čo tie vojny vyvolali.Tohoto Kesudisa z toho ľahko vyseká aj priemerný obhajca,lebo vojak ktorý sa dobrovoľne nechá najať za peniaze do vojny v cudzom štáte je jednoznačne žoldnier.A ak bojuje v cudzej zemi(Irák,Kosovo a Afganistan)tak je okupantom,proti ktorému sa napadnutý štát môže brániť kolektívne alebo individuálne a teda ho aj zabiť. Charta OSN,čl.51

 • fajt • 28. května 2015

  peter. napsal
  Je to radosť žiť v tom čo sme si vyštrngali kľúčmi.Voľný pád rovno do čertovej riti.Ani sa diviť nestačíme.

  jo, a mohli nás ušetřit podobných sráčů a čorkařů, kteří nakonec i republiku rozbili – https://www.youtube.com/watch?v=LbXFHbc7_cM

 • peter. • 28. května 2015

  fajt napsal

  jo, a mohli nás ušetřit podobných sráčů a čorkařů

  fajt:
  aby vám to nebolo ľúto :
  https://www.youtube.com/watch?v=enT0zzJt7zQ

 • fajt • 28. května 2015

  peter. napsal
  fajt:
  aby vám to nebolo ľúto :
  https://www.youtube.com/watch?v=enT0zzJt7zQ

  ti zdejší taky nezůstávají pozadu, dokonce u toho bijou i děti – https://www.youtube.com/watch?v=mu7VSRtNgWQ – škoda, že nepotkal mě :-)

 • peter. • 28. května 2015

  Irena napsal

  http://politikus.ru/video/51019-podvig-12-zastavy.html

  p.Irena :
  V Tadžikistane to hustne.Včera som avizoval,že Islamský štát vyjednáva s Talibanom a súčasne s afgánskou armádou.Správy zo včerajška hovoria o veľkom sústreďovaní vojsk Talibanu(možno už ISIL)na hraniciach s Tádžikistánom.No a dnes som objavil toto :
  http://voenkor.info/content/7754
  Nevyzerá to dobre,ak uvážime,že 80%Afgáncov sú suniti,ktorí tvoria väčšinu aj v Tádžikistane a susednom Kirgizsku.A IS to sú Suniti.

 • Neználek • 28. května 2015

  fajt napsal
  škoda, že nepotkal mě

  A v čem je problém?

 • karpi • 28. května 2015

  „lebo vojak ktorý sa dobrovoľne nechá najať za peniaze do vojny v cudzom štáte je jednoznačne žoldnier.“

  Já osobně bych s tím souhlasil, ale u nás dokonce sám president se nedávno, jak dobře víme, nechal slyšet, že to tak není. Že:

  „Špína této země označuje tyto padlé vojáky jako žoldáky. Žoldák je ten, kdo bojuje za peníze v cizí armádě, žoldák není ten, kdo bojuje v armádě své vlasti. Je to hrdina, který chrání naši zemi před mezinárodním terorismem.“

  http://www.denik.cz/z_domova/kdo-oznacuje-padle-vojaky-za-zoldaky-je-spinou-zeme-rekl-zeman-20141028.html

  Takže „žoldáctví podle Zemana“ nevzniká pobíráním žoldu, pouze pobíráním žoldu od někoho, koho nemáme rádi. Ten, kdo pobírá žold od vlastí země, žoldákem, podle této definice, nejspíš není.. ?

  Od té doby si říkám, co se zemí, jejíž samotný prezident je takhle politicky dezorientovaný…

 • peter. • 28. května 2015

  karpi napsal
  nevzniká pobíráním žoldu, pouze pobíráním žoldu od někoho, koho nemáme rádi.

  Možno by mal Zeman pravdu,keby tam tí chalani nešli dobrovoľne(na Slovensku vyrazili z MO babu ktorá brala úplatky za vybavenie účasti v misii) a motívom by neboli prachy.Žoldnierami by neboli vtedy,ak by tam išli na rozkaz svojej vlády a dostávali nejaké zvýšené služné.Aspoň ja si to myslím.

 • Béda • 28. května 2015

  karpi,

  a to je právě jeden z problémů se Zemanem (ostatně začalo to již vstupem do NATO a první kosovskou „misí“ za Zemana). Druhý je třeba nekritičnost vůči politice Izraele, třetí kupř. je dlouhodobě nekritičnost vůči politice USA.

 • Béda • 28. května 2015

  karpi napsal

  „lebo vojak ktorý sa dobrovoľne nechá najať za peniaze do vojny v cudzom štáte je jednoznačne žoldnier.“

  Já osobně bych s tím souhlasil, ale u nás dokonce sám president se nedávno, jak dobře víme, nechal slyšet, že to tak není. Že:

  „Špína této země označuje tyto padlé vojáky jako žoldáky. Žoldák je ten, kdo bojuje za peníze v cizí armádě, žoldák není ten, kdo bojuje v armádě své vlasti. Je to hrdina, který chrání naši zemi před mezinárodním terorismem.“

  http://www.denik.cz/z_domova/kdo-oznacuje-padle-vojaky-za-zoldaky-je-spinou-zeme-rekl-zeman-20141028.html

  Takže „žoldáctví podle Zemana“ nevzniká pobíráním žoldu, pouze pobíráním žoldu od někoho, koho nemáme rádi. Ten, kdo pobírá žold od vlastí země, žoldákem, podle této definice, nejspíš není.. ?

  Od té doby si říkám, co se zemí, jejíž samotný prezident je takhle politicky dezorientovaný…

  By mě zajímal Zemanův názor na francouzské legie. Čeští žoldáci v nich podle našeho vrchního hradního myslitele jsou žoldáci, kdežto frantíci žoldáky nejsou a zřejmě „chrání svou vlast před mezinárodním terorismem“. Ostatně zajímalo by mě jak chránili čeští žoldáci, kteří podle Zemana žoldáky nejsou „svou vlast před terorismem“ v Iráku (znamená to tedy, že kdyby ji nechránili, Iráčtí „teroristé“ by ohrozili ČR a její obyvatele? Není to právě naopak, že rozdmýcháváním násilí radikalizují místní obyvatele v „hostitelské“ zemi „mise“, kteří by si jinak stěží všimli, kde je nějaká ČR? Taky by mě zajímalo, jak je možné, že když jde o „ochranu vlasti“ profesionální žoldáci nejsou do války povinni mašírovat, ale mohou se „misí“ (obrany vlasti“ účastnit dobrovolně)? Copak obrana vlasti není jejich svatou povinností? Za co tedy berou od daňových poplatníků peníze?

 • Béda • 28. května 2015

  To samé platí pokud jde o Afghánistán. Taky by mě zajímal Zemanův názor na afghánské radikální bojovníky ve válce SSSR v Afghánistánu a nyní při válce NATO v Afghánistánu.

 • Béda • 28. května 2015

  Můj soukromý názor. Čeští vojáci v „misích“ NATO nejenom že nebrání ČR před žádnou hrozbou, oni se přímo podílí svým „misionářstvím“ na vytváření bezpečnostních hrozeb pro ČR a její obyvatele tím, že pomáhají přivádět do chaosu a násilí relativně klidné a stabilní země. Běženci z těchto zemí se pak stávají potenciální hrozbou v zemích odkud pocházejí „misionáři“ s ohněm a mečem. Ke svému překvapení zjišťuji, že v otázkách zahraniční politiky je mi mnohem bližší vcelku liberální pravičák Klaus nežli liberální „levičák“ Zeman.

 • PPK • 28. května 2015

  V tomto problému je třeba mít jasno nejen v přesných pojmech, ale i v jejich souvislostech. Jedna věc je stav okupace a účast na okupaci území cizího, coby vetřelec. Naopak něco docela jiného, je obrana nedotknutelnosti území vlastního. Význam peněz pro okupanta, peněz jako diskusního argumentu, je zde až významem druhotným a irelevantním.

  Kdo je to okupant? Okupant je ten, kdo se zbraní v ruce útočně vnikne na cizí území bez svolení suveréna tohoto území, suveréna, jehož je to teritorium domovem. Okupant není ten voják, který v obranném boji zažene původního útočníka zpět na jeho území a tam jej zabije nebo zajme a donutí ke kapitulaci. Okupantem oprávněným by se stal, kdyby tam pak už zůstal a území by natrvalo zabral jako náhradu za škody, které mu původní útočný agresor způsobil.

  Kdo je to žoldák? Je to voják, který jde někam dělat bojovníka či okupanta dobrovolně. Pak tam jde logicky jenom kvůli penězům. Potom ale i zodpovědnost za takové rozhodnutí je pouze jeho věcí a jeho případná smrt je jen jeho soukromým rizikem smrtelného pracovního úrazu při výkonu povolání.

  Pakliže ale nějaký voják obdrží ROZKAZ, jít dělat někam okupanta, pak za všechno další, co se následně stane, nese už výhradní odpovědnost jen ten politik a vrchní velitel, který tam vojáka rozkazem poslal, bez ohledu na výši vojákova žoldu za takovou „misi“.

  Otázka tedy zní: Poslal Zeman jako prezident a vrchní velitel česká armády ty české vojáky do mise svým rozkazem? Já to nevím. Nicméně – právě ta pravdivá odpověď (od Zemana) pak bude definovat i definici případného žoldáctví těch vojáků, nebo jen stav uposlechnutí rozkazu velitele. Velitele, který nese za vše, co se tam stalo, svou zodpovědnost. Zodpovědnost mimo jiné i za event. smrt těch vojáků.

 • Neználek • 28. května 2015

  Béda napsal
  Taky by mě zajímal Zemanův názor na afghánské radikální bojovníky ve válce SSSR v Afghánistánu a nyní při válce NATO v Afghánistánu.

  A co ten s tím má společného???

 • PPK • 28. května 2015

  Béda napsal
  názor na afghánské radikální bojovníky ve válce SSSR v Afghánistánu

  Invaze Sovětské armády se uskutečnila v prosinci 1979 na žádosti afghánské vlády na základě dřívější sovětsko-afghánské Dohody o spolupráci, přátelství a dobrém sousedství. Ergo, nebyla to svévolná agrese vojsk SSSR, ale vojenská pomoc. Pomoc, politicky svou podobností rovnocenná, jako je ustanovení článku 5 smluvy NATO.

 • Béda • 28. května 2015

  Neználek napsal
  A co ten s tím má společného???

  Má s tím společného hodně. Protože Zeman tak rád mluví o „mezinárodním terorismu“ viz odkaz nicku karpi. Mně by tedy zajímalo jestli titíž bojovníci proti SSSR, kteří dnes bojujíá proti USA a jejich NATO vazalům jsou v obou případech „teroristi“, anebo bojovníci proti okupantům, anebo jak to je podle Zemana. Já na to mám svůj vyhraněný názor ale o ten zde nejde. Mně by zajímal názor hradního myslitele na tyto ozázky.

 • Béda • 28. května 2015

  Taky by mne zajímal Zemanův názor obecně na válečné „mise“. K čemu slouží, jaké mají cíle, jak naplňují tyto cíle, jaký mají přínos v oblasti posilňování bezpečnosti ČR, jak přispěly ke snižování bezpečnostních hrozeb, k upevňování společenské morálky, jaký mají přínos v oblasti ekonomiky, jak posilňují autoritu mezinárodního práva…

 • Sio • 28. května 2015

  Bédo, Zeman je pragmatik, i kdyby na to měl stejný názor na mise jako vy, neřekl by vám to, pokud by nenabyl přesvědčení, že to Česku prospěje. No a co Česku prospěje a co ne, to je věc názoru, ve kterém se může nebo nemusí (nebo myslíte, že musí?) s vámi shodnout.
  Pokud bych se měl domýšlet, co mu jde v hlavě, tak věřím, že se mu to nelíbí. Nicméně, hodil to na váhy a zjistil, že by tomu stejně nezabránil a pokud by se pustil do boje, který nebude mít výsledek, možná by si zavřel dveře tam, kde je opravdu schopen něco ovlivnit. Halt, nemůžete mít všechno.
  Pokud ale něco můžu říct, i Lenin, kterého zřejmě uznáváte, musel dělat kompromisy. A možná bychom se všichni divili, jaké.

 • Béda • 29. května 2015

  Sio,

  ještě bych se pana Zemana zeptal, co soudí o intervenci armád Varšavské smlouvy a o pobytu sovětské armády v Československu. Byly to okupační armády, anebo ne? A proč vojska USA a jejich vazalů ( včetně ČR) v Iráku, Afghánistánu nebyly okupanty a vojska VS ano? Buďto mají tito myslitelé pro okupaci cizích států metr jeden anebo metry dva.

 • Béda • 29. května 2015

  Sio napsal

  Bédo, Zeman je pragmatik, i kdyby na to měl stejný názor na mise jako vy, neřekl by vám to, pokud by nenabyl přesvědčení, že to Česku prospěje. No a co Česku prospěje a co ne, to je věc názoru, ve kterém se může nebo nemusí (nebo myslíte, že musí?) s vámi shodnout.
  Pokud bych se měl domýšlet, co mu jde v hlavě, tak věřím, že se mu to nelíbí. Nicméně, hodil to na váhy a zjistil, že by tomu stejně nezabránil a pokud by se pustil do boje, který nebude mít výsledek, možná by si zavřel dveře tam, kde je opravdu schopen něco ovlivnit. Halt, nemůžete mít všechno.
  Pokud ale něco můžu říct, i Lenin, kterého zřejmě uznáváte, musel dělat kompromisy. A možná bychom se všichni divili, jaké.

  Dobře Sio,

  jak tedy tyto „mise“ (proč se tomu vlastně říká mise?) prospěly ČR? Zkuste se na to podívat Zemanovýma očima. Proč se toho ČR vůbec zúčastňovala? A doposud zúčastňuje? Zeman – pragamtik, nemýlím li se, by rád okamžitou velkou preventivní válku v islámském světě – jestli jsem to správně pochopil. Dřív než prý bude pozdě. Přitom nebere v úvahu, že radikalizaci islámského světa způsobily právě „mise“ západních zemí a jejich PRAGMATICKÁ POLITIKA účelové podpory jedněch islamistů proti druhým (někdo by tomu mohl říkat hybridní válka v zastoupení cizima rukama). Tak vznikl také ISIL – je to dítě politiky západních států v Sýrii a podpory jedné z nejtužších diktatur světa S.A. s citlivým prstem na ropném dolarovém kohoutku.

 • Béda • 29. května 2015

  Béda napsal

  Taky by mne zajímal Zemanův názor obecně na válečné „mise“. K čemu slouží, jaké mají cíle, jak naplňují tyto cíle, jaký mají přínos v oblasti posilňování bezpečnosti ČR, jak přispěly ke snižování bezpečnostních hrozeb, k upevňování společenskémorálky, jaký mají přínos v oblasti ekonomiky, jak posilňují autoritu mezinárodního práva…

  Sio,

  není právě v zodpovězení těchto otázek pragmatismus? Zemanův pragmatismus tkví v tom, že pyroman rozdmýchá požár a pak koumá jak jej uhasit.

 • Béda • 29. května 2015

  Nikdy nezapomenu na tiskovku kde seděl Zeman vedle Schultze. Nějaká Ukrajinka v jejím průběhu Zemanovi popsala hrůzy, které provádí junta v Kyjevě vůči opozici a ruskojazyčním Ukrajincům. Zeman namísto aby se k tomu vyjádřil se jí zeptal jestli je novinářka. (zřejmě položila nepovolené otázky) A pak „odpověděl“ stylem – Janukovič měl povinnost podepsat předjednanou asociační dohodu, se kterou šel do voleb. To že ji nepodepsal má důsledky v tom, co se děje na Ukrajině. (Škoda, že není a nikdy nebyl takhle důsledný vůči politikům v ČR). Jinak Zeman vždy nekriticky podporoval zahraniční politiku USA, zejména jejich „mise“ a „revoluční“ barevné konspirace. Včetně té ukrajinské.

 • fajt • 29. května 2015

  http://www.novinky.cz/krimi/370788-vsichni-nevinni-kauza-necasova-dopadla-pro-zalobce-fiaskem.html – totální fraška, která jasně ukazuje, kam se čezka justice dostala – do prdele. ..)

 • fajt • 29. května 2015

  fajt napsal

  http://www.novinky.cz/krimi/370788-vsichni-nevinni-kauza-necasova-dopadla-pro-zalobce-fiaskem.html – totální fraška, která jasně ukazuje, kam se čezka justice dostala – do prdele. ..)

  Od této chvíle ( a tohoto rozsudku) je pro mě česká justice navždy mrtvá – lituji všechny normální, kteří s ní budou mít co do činění, protože trestnost ( a následně nebezpečnost pro společnost) je v této zemi určována pouze výši ( nebo nedostatkem )konta a společenského postavení – takže tady máme zase nedotknutelné a sprostý lid, na kterých se bude justice mstít. ..

 • Neználek • 29. května 2015

  Béda napsal
  Nikdy nezapomenu na tiskovku kde seděl Zeman vedle Schultze. Nějaká Ukrajinka v jejím průběhu Zemanovi popsala hrůzy, které provádí junta v Kyjevě vůči opozici a ruskojazyčním Ukrajincům.

  Můžete dát odkaz?

 • Neználek • 29. května 2015

  Béda napsal

  Neználek,

  i tady je to popsáno http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dusno-a-konflikt-na-tiskovce-Zemana-v-Bruselu-305302

  Nevidím video.

 • Béda • 29. května 2015

  Neználek ,

  viděl jsem to v ČTV ale nevím přesně bohužel, v jakém pořadu. Beru to tak, jak si to vybavuji v paměti.

 • peter. • 29. května 2015

  fajt napsal
  česká justice navždy mrtvá

  fajt:
  Netrápte sa.Pozrite sa na Europarlament.
  http://www.aktuality.sk/clanok/208917/eu-vedie-predavac-knih-bez-maturity/

 • Neználek • 29. května 2015

  Béda napsal

  Neználek ,

  viděl jsem to v ČTV ale nevím přesně bohužel, v jakém pořadu. Beru to tak, jak si to vybavuji v paměti.

  Chyba.

 • Béda • 29. května 2015

  Nenzálek,

  co bych pro vás neudělal: https://www.youtube.com/watch?v=kdRwuDcpkec

 • Neználek • 29. května 2015

  Výborně. Ale co teď s tím?

 • fajt • 29. května 2015

  peter. napsal
  fajt:
  Netrápte sa.Pozrite sa na Europarlament.
  http://www.aktuality.sk/clanok/208917/eu-vedie-predavac-knih-bez-maturity/

  ještě se za čezkou justici trápit, no ani omylem – a tady zas byla bába, co dělala do knih ( i když ona je udávala jako brikety ) a pak hybaj ke korytu do Práglu, no dneska asi počítá nakradený lováky, které s panem nečistým a jeho kobylou žebrotě vzali. ..

  a tady posílám výplatu mzdy za kapitalismu, sice starší, ale pro některé podnikatele stále efektivní http://img0.liveinternet.ru/images/attach/b/3/27/980/27980068_2nvui68.gif :-)

 • fajt • 29. května 2015

  a to je taky dobrý debil … evropský. ..)

  http://cdn.acidcow.com/gifs/20150316/gifs_04.gif

 • Neználek • 29. května 2015

  Co tedy s tím? Video uložit na disk a jeho adresu jako záložku do prohlížeče. Nestačí, že si něco pamatujete. Všechno je třeba archivovat.

 • Irena • 29. května 2015

  https://www.youtube.com/watch?t=16&v=4ke7lCbg-1s
  Ruský dokument o Varšavské smlouvě.

 • Drak • 29. května 2015

  Byla tady přednedávnem taková akce ve Francii.
  A dalo by se dnes v ČR prohlásit:
  „Je suis Michal Kesudis“.

 • Béda • 30. května 2015

  peter. napsal
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6065-operace-nemyslitelne-jak-spojenci-chovali-tajnou-zast
  http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/6067-cesky-general-pavel-hrozi-rusku-jadernym-uderem

  Otázku proč intervence států Varšavské smlouvy je považována za okupaci a „Trvalá svoboda“ v Afghánistánu, anebo „mise“ NATO v Iráku ne, považuji a klíčovou. Velice by mě zajímal názor žalobce M.Kesudise na tyto věci. Jeden by myslel, že vojenské napadení cizího státu proti vůli regulerní státní reprezentace a setrvání vojsk útočníka na cizím území je okupace a vojáci napadajícího jsou okupanti . Co je okupace podle žalobce M.Kesudise? Kdo je podle něj okupant? Co jsou podle něj vojáci, kteří provedli anebo pomohli ke svržení legitimní moci a novou loutkovou moc pomáhají udržovat násilím? Zrovna tak by mě zajímal názor žalobce na definici žoldáka. Někteří soudí, že právě pobírání žoldu (mzdy) a svoboda rozhodnutí nechat se zverbovat ke službě v armádě za úplatu a svoboda rozhodnutí nechat se najmout k účasti ve válečných taženích v různých zemích (může a nemusí) odlišuje žoldáka kupř. od partyzána bránícího svou napadenou anebo okupovanou zemi, vojáka státu při obraně státu který vstupuje do armádních řad vynuceně pod zákonným donucením a který si účast v armádě nevybírá. Žoldák je prostě nájemná síla určená k provozování násilí, která si svobodnou volbou vybírá svou účast v armádě anebo ve válečných taženích a povolání válečníka vykonává na základě svobodné úvahy a svobodného rozhodnutí za úplatu jako svoji profesi.

 • peter. • 30. května 2015

  Béda napsal
  by mě zajímal názor žalobce M.Kesudise na tyto věci

  Béda:
  Ide o to,kto a z akého zorného uhlu sa na vec pozerá.Tak napríklad.Stará,dobrá Európa je v súčasnosti plná prehlásení o ľudských právach a humanite vo vzťahu k africkým utečencom.ČR a SR sa k týmto vzácnym hodnotám prostredníctvom svojich europoslancov(nie však občanov)hrdo hlásia a tak SR,ktorej vypočítali v Bruseli,že má potenciál prijať cca 300 utečencov,dostáva ich dnes už 1000 a zajtra možno desať krát viac.Lebo sme demokrati,od huby si odtrhneme a dáme utečencom aj to posledné.Veď sme zbohatli na líbyjskej rope, krvavých diamantoch a nerastných surovinách z našich bývalých afrických kolónií.
  A teraz si predstavte,že nie je utečenec ako utečenec,lebo napr Fínsko to rozlišuje takto :
  http://je-to-inak.livejournal.com/44603.html
  No aj v tom Fínsku sa nájdu takí,čo by s tými africkými utečencami urobili najradšej toto(no ale fuj!),miesto toho,aby si každá fínska rodina zobrala na byt aspoň po päť utečencov.
  http://www.hlavnespravy.sk/finsky-politik-navrhuje-sterilizaciu-africkych-pristahovalcov-chce-zabranit-kolapsu-helsink/625187
  Fíni sú vôbec národ vynaliezavý.Keď ich prepadli húfy našich cigáňov,tak ich pekne privítali, každú rodinu ubytovali v moderne zariadenom fínskom domčeku a dali im aj bohaté sociálne dávky.Ani jeden slovenský cigáň tam už nie je.Tie fínske domky pre cigáňov boli totiž postavené na samom severe Fínska.