Diskuze k článku


 • idiotronic • 6. prosince 2017

  Závazek nulové nehodovosti předpokládá , že zaměstnanci by si úmyslně ubližovali, kdyby jim to nadřízení správně nevysvětlili.
  Ale před jedenácti léty jsem tam viděl svérázné pracoviště, kde se zacházelo s olovem. (viz odkaz). Z průmky jsem si pamatoval, že na takových pracovištích (prach) musí přicházet teplý vzduch shora a studený odchází při zemi ven. Tady to bylo obráceně ( odsávající ventilátor u stropu a konec). Po rozvinutí průmyslové otravy (infuze pro odplavení olova dodávalo specializované pracoviště jedné mnichovské kliniky) pak bylo pracoviště zreorganizováno ve smyslu dávných zkušeností.
  http://www.odry.cz/oznameni-o-zahajeni-rizeni/d-299261

 • senil • 6. prosince 2017

  Je to tak EU je socialistická stoka. Profitujeme akorát tak z volného obchodu – ten potřebujeme. Ale ten by jsme mohli mít i bez EU, jako napríklad Švýčarsko, Norsko atd… Jinak EU jenom škodí – zákazy, regulace, buzerace, cla na tovary ze zemí mimo EU zónu. EU je k ničomu, bylo by dobré, kdyby sa rozpadla a změnila jenom na zónu volného obchodu.
  http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-neni-k-nicemu-potrebna

 • Gatta • 6. prosince 2017

  To je tak když se někdo (kdokoliv) dostane k moci a penězům a zůstane bez zpětné vazby. Je-li navíc ten člověk (skupina lidí) vzdělaný intelektuál z velkého města – tak tím hůř – to je pak obvykle přímo katastrofa.
  Nakonec i VFR měla bohaté a neblahé zkušenosti se svými Jakobíny a jejich reformami – i když kvalit EU ještě zdaleka nedosahovali.

  No a tak dokud bude mít ta „bruselská parta“ dost moci a dost peněz, tak to lepší nebude. A jelikož moc a peníze jsou dvě strany jedné mince, tak z toho plynou jen dvě cesty – revoluční, patrně násilné odstranění „bruselu“,nebo přerušení jeho vyživujících peněžních toků.
  Jako mírumilovný člověk bych začal s razantním omezením objemu peněz a počtu dotačních programů o kterých Brusem dnes rozhoduje.

 • Martin (už bez taky m) • 6. prosince 2017

  senil napsal

  Je to tak EU je socialistická stoka. Profitujeme akorát tak z volného obchodu – ten potřebujeme. Ale ten by jsme mohli mít i bez EU, jako napríklad Švýčarsko, Norsko atd… Jinak EU jenom škodí – zákazy, regulace, buzerace, cla na tovary ze zemí mimo EU zónu. EU je k ničomu, bylo by dobré, kdyby sa rozpadla a změnila jenom na zónu volného obchodu.
  http://www.epshark.cz/clanek/173/evropska-unie-neni-k-nicemu-potrebna

  senile víte o skutečném socialismu zřejmě houby když nazýváte vrcholné dítko korporátního fašismu pravicových soudruhů „socialistickou stokou“. Názvy partají a „frakcí“ v EP ještě nic nevypovídají o skutečnosti…
  Mnozí diskutující tu kritizují tzv. neomarxisty a „novou levici“. A poprávu- neb nejsou ani marxisty ani levicí. Jde o stejné lumpy a grázly- jen v jiných maskách soudobého „karnevalu“ merdií…
  „Babylon pojmů“ byl jeden z cílů vládnoucích klik po převratu. Mlžit a kalit vodu…
  Nazývejme věci pravými jmény (odrážejícími jak význam skutečný, tak dějinnou zkušenost). Jinak se budeme jen zbytečně handrkovat. Pojmenování i pojmosloví má odpovídat SKUTEČNÉMU významu, smyslu a obsahu.

 • Martin (už bez taky m) • 6. prosince 2017

  Socialismus ČSSR byl socialismem sice tzv. „reálným“, ale pro většinu fungoval v oblasti práv, pravidel a závazků v sociální oblasti nebývale efektivně v porovnání s tím co „přišlo“ poté… Za socialismu ČSSR byl většinou člověk člověku člověkem- byť i zde bylo mnoho pokrytectví, farizejství, byli „vyvolení“…
  Ve vámi odkazovaném textu se z pozice „anarchokapitalisty a libertariána“ útočí nejen na EU (v pořádku, dnes je to nereformovatelný přežitek a musí být nahrazena) ale i na stát (naprostá demagogie a blbost takový útok), na daně a jakékoliv přerozdělování jak jsem pochopil – na jakoukoliv organizaci vyššího řádu. Jelikož zároveň se zpochybňují pravidla a „zákony“ i zákony jde ne o text, ale NAPROSTÝ BLÁBOL.
  Stát fungující pro obyvatele jako svéprávné občany je to co tu od 89 není. Útočit proto na stát z východisek a argumentů jak činí vámi odkazovaný autor je nejen podpásovka- je to hovadina. Pisatel je nejspíš zdravý (dosud) mladší, elitářstvím volné ruky trhu posedlý idiot. Jinak by již do úvodu svého shluku písmen, vět nenapsal tolik nesmyslů, že to prostě odradí číst dále – i kdyby další obsah byl k něčemu…
  KAŽDÉ „zřízení“ (není myšleno pejorativně) potřebuje ORGANIZACI, RESPEKTOVANÁ PRAVIDLA, DANĚ a JE VYNUCUJÍCÍ STRUKTURY. Má-li vydržet „po vůli“ svých obyvatel, musí mít též NÁSTROJE ELEMENTÁRNÍ SPRAVEDLNOSTI.
  Mnohokráte a dokonaleji to zde psal např. pan PPK.
  Budete-li útočit na zparchantělou a nelidskou EU, „Komisi“ (EU v komisi) pomocí blábolů pro slaboduché, nejen že s Vámi nikdo diskutovat nebude, ale nikdo vás nebude už ani číst.
  Zatím zde spíše děláte pocit nastrčeného panáka „směrujícího“ nespokojené k nepříliš povedeným textům – a tedy fyzicky pro žádoucí změnu neužitečně „do nikam“.
  Berte to jako názor od dosud nesenilního komentátora.
  Vsjo.

 • Bety • 6. prosince 2017

  Martine, podepisuji. Vzal jste mi to z úst.

 • perun • 6. prosince 2017

  Cestovatel Větvička opět vyblil anarchistické bláboly, aby se zalíbil povrchním čtenářům.
  Nevím, kolik bylo Větvičkovi, když tady probíhal socialismus, ale asi moc ne, aby něco pochopil.
  Mnoho lidí směšuje socialismus, jako společensko-ekonomickou formaci za nějaký sociální stát ! Ale to jsou dvě naprosto odlišné věci. Když někdo z mladých a nepoučených slyší socialismus, tak to vnímá negativně ! Ale zeptejte se těch statisíců a milionů lidí v exekuci, na hranici a pod hranicí bídy, těch nezaměstnaných u nás, ale i v USA, jestli by chtěli mít jistoty, které jim zabezpečoval socialistický stát ( nikoli sociální stát ).
  Já tvrdím i po tom všem, co jsem cinkal klíčema a chtěl lepší – reformovaný systém, že jsem nechtěl to, co je dnes. Idioti tvrdí, že máme, co jsme chtěli. NE, NE, NE !!! Máme, co jsme nechtěli !!!
  Pamatujte ! Kapitalismus je nereformovatelný, je to systém, kde člověk člověku je vlkem. Socialismus reformovatelný je a je to jednoznačně vyšší společenský systém.
  Komunismus je ale už totální utopie, nesmysl a přímo nebezpečná, zneužitelná ideologie.
  Tak kam se vydáme ? Cestou extrému jako kapitalismus nebo komunismus nebo zvolíme zlatou střední cestu, jako například Budha nebo Jugoslávský Tito ?
  Je to všechno na nás.

  P.S.: nejsem Budhista

 • Bety • 6. prosince 2017

  Podle mého názoru s dá těžko srovnávat socialismus kdy všechno patřilo všem a bylo to tu hůře, tu lépe obhospodařováno ve prospěch celé republiky, se socialismem pro jedno promile, potažmo do zhruba jednoho procenta přicmrdávačů, kdy všechno, co patřilo všem patří tomu jednomu promile – jež je jen z malé části aspoň nějak s republikou spjato.