Diskuze k článku


 • Georgius z Raduně • 24. června 2015

  Milý Jane, stačí skutečně jen pouhé malé drncnutí a já se upamatuji, že jsi – zrovna včas, abych mohl poděkovat za článek a popřát všechno nejlepší k Tvým jmeninám.

 • Neználek • 24. června 2015

  „Místo abychom řekli, my jsme vám ve vašich zemích dělali po staletí jenom bordel, pojďte, však vám to nějak vynahradíme.“

  Tak vy jste jim tam dělal bordel, Kadubče? To jste pěkný lump, ale dobře že jste se přiznal. Aspoň víme, kdo může za problémy s uprchlíky. A já si dávno říkal, proč on je tak užvaněný, jestli nechce něco zamluvit, a vida, už to z něj leze.

 • dixi • 24. června 2015

  Přeji zdraví i kapku toho štěstíčka a děkuji za článek, je potřeba upozorňovat na příčinu dnešního dění a hledat rozvážně, jak pomoci, ne jen vyvolávat nenávist a strach vůči uprchlíkům. Zvláště dnes.

 • Alena • 24. června 2015

  hm, že jsem dnes v TV viděla jako uprchlíky mladé, dobře živené a dobře oblečené muže….

 • dixi • 24. června 2015

  Vy ještě věříte TV ?

 • Georgius z Raduně • 24. června 2015

  Dixi, já TV už nějaký ten pátek nevěřím, ale velmi se raduji, že ještě ne osmiletý vnuk po týdenním výcviku při střelbě ze vzduchovky na deset metrů sází všechny broky do černého. Lepší je být preventivně dobře připraven, poněvadž při této zkoušce nebude opravný termín.

 • Alena • 24. června 2015

  dixi napsal

  Vy ještě věříte TV ?

  aháá, zřejmě narychlo sehnaní stážisti, kteří představovali imigranty. Aby TV neranila náš jemnocit

 • mirror • 24. června 2015

  Říká se, že náhlou změnu může způsobit mávnutí motýlími křídly. Jih začal hybridní válku se Severem. K zastavení uprchlických vln nelze použít moderní zbraně. Sever se bránit nedokáže a řídí se totálně špatnou ideologií. Kdysi za komunistů jsme dokázali pomáhat potřebným mnohem lépe než nyní a u místních obyvatel to vyvolalo naději v lepší budoucnost. Například v Afganistanu jsme stavěli cementárny a Čechoslováci tam byli vítání. Dnes do této země pošleme jednotku armády a všichni nás za to nenávidí. Češi nemohou bez ochrany vystrčit z opevněného tábora ani nos, aniž by riskovali, že jim ho z lásky někdo urazí. Do afrických zemí jsme dodávali stroje a dopravní prostředky. Znal jsem od nás mnoho lidí, kteří tam jako montéři nebo údržbáři vyjeli. Na dvanáctiletce naší třídě přidělili francouzštinu s vysvětlením, že jednou půjdeme pomáhat lidem v Africe.

  Díky za zajímavou úvahu.

 • dixi • 25. června 2015

  Alena napsal
  aháá, zřejmě narychlo sehnaní stážisti, kteří představovali imigranty. Aby TV neranila náš jemnocit

  Nemyslím, jen je třeba se zamyslet, proč se zrovna tohle zdůrazňuje pořád dokola.

 • Alena • 25. června 2015

  dle dosavadních poznatků jsem přesvědčena o tom, že stěhování národů bylo připravováno dopředu našimi skutečnými vládci- globální elitou. Naši politici jsou pouze mopslíčci, skákající podle jejich povelů. Nemůže mne proto nikdo zmanipulovat ani pro přijetí imigrantů, ani proti nim.
  Pokud bych někde viděla hladové a zubožené děti a jejich mámy ,které utíkají před válkou, byla bych mezi prvními, kdo by poskytly pro ně pomoc.

 • Alena • 25. června 2015

  mrzí mne, že jsme neposkytli asyl a lékařské ošetření pro děti z jihovýchodní Ukrajiny – Doněcka a Luhanska, které je neustále ostřelováno. Pro naše sdělovací prostředky- jako by těch cca 5000 civilních obětí neexistovalo, neexistuje ani snaha o jakoukoliv pomoc pro oblasti, kde musí děti přečkávat ve sklepích, aby přežili

 • Sio • 25. června 2015

  Od doby, kdy jsou metody manipulace s lidmi rafinovanější, jsem se naučil ptát ne na to, jak krásné ideály a či nefalšovaný boj za pravdu a spravedlnost článek či řeč obsahuje. Panu Kadubcovi jistě nadiktoval ten článek jeho cit pro spravedlnost. Má to ale jedno velké ALE.
  Většimu lidí ten článek vyděsí a naštve. Neváhám říci, že naladí bojovně a to nejen proti imigrantům, ale i proti panu Kadubcovi a těm, co s tím souhlasí. TO BUDE VÝSLEDEK A JE JEDNO, JAK JE OBSAH SPRAVEDLIVÝ, MY JIM x ONI NÁM.
  Člověk se zeptá. Pokud není lhostejný k osudu svých potomků, když už je lhostejný k tomu svém, což se s věkem často vyskytuje, musí se zeptat.
  „Co, oni nám chtějí rozvrátit Evropu? Chtějí tadu přinés rozpad a katastrofu?! Nastane chaos, hlad, drancování, chudoba, svrab, cholera a neštovice?!! No tak snad se tomu ten Kadubec ještě neraduje??? To se tedy na to podívejme!!!“
  Čili, článek pomáhá roznítit lidový odpor vůči imigrantům. Pokud pan Kadubec chtěl docílit právě toho, nezbývá, než mu pogratulovat. Přilil do ohně svůj díl velmi elegantně.

 • Alena • 25. června 2015

  pane Sio, na jakém základě bylo postaveno národní obrození ? Bylo velmi úspěšné, když na počátku 20. stol. vznikla samostatná republika. Jaké ideály máme dnes, obzvláště mladá generace. Je to evropanství, posléze multikulti. Neboli dokonale manipulovatelné a poslušné stádo. Žádná hrdost na svou vlast a na to, co jsme jako češi dosáhli. Jediné vymezení, že jsme národ, je to negativní, být PROTI něčemu, např. imigrantům. Nemám jim to za zlé. Je to poslední záchvěv pudu sebezáchovy tohoto národa

 • Alena • 25. června 2015

  pro zvlášť sluníčkové osoby doporučuji poslech svobodného rádia- jak to v oblastech kontrolovaných ISIL chodí- zaujala mne pasáž o jezídských ženách a jejich brutálních znásilněních. Jedna z nich přežila- byla znásilněna análně a poté ji hrdinní islámští bojovníci přiložili pistoli do onoho místa a vystřelili- přežila, ač měla protrhané střeva.Je potřeba být připraveny na to , co nás čeká

 • dixi • 25. června 2015

  Stačí zhlédnout pár filmů z USA a uvidíte totéž. Děje se to v různém balení všude. Jsou to zločiny. Ostatně kdo vytvořil ISSIL ? S islámem to nemá nic společného. Je to totéž, jako když tady ve jménu víry katolíci upalovali. Náboženský fanatismus. Vy Aleno, jedním slovem litujete, druhým šíříte nenávist a strach.

 • Sio • 25. června 2015

  Paní Aleno, ideály národního obrození vznikly mezi vzdělanou elitou, která si byla vědoma své národní příslušnosti díky létům ústrků v RU. Objektivně Čechy, které byly dílnou EU byly rozvinutější a měly silnou podnikatelskou základnu a vlastní silnou buržoazii. Asi se o tom moc nemluví, ale národní obrození bylo v podstatě důsledkem buržoazní revoluce v Čechách. Byla to snaha o emancipaci českých elit, která i díky obratné zahraniční politice byla korunována úspěchem, protože dokázala využít amerických zájmů na oslabení Evropy, tedy rozpadu RU, které se po WWI neudrželo pohromadě. Dobré pro nás.
  Co se týče dnešních ideálů, moc nevidím velké ideály u mládeže jako takové vůbec, natož pak multikulti nebo Evropanství. Je jim to s odpuštěním u pudele. Jejich ideálem, tedy těch, co na to mohou dosáhnout, je výnosný job, vysportované tělo, zdravá strava, bezvadné oblečení jak do společnosti nebo pro sport. Pokud jim třeba Rusové (hypoteticky) nabídnou dvojnásobný plat, prodají EU natotata. Česko asi taky, bohužel.
  S tou hrdostí to je tak. Je to otázkou výchovy. Proto je tak důležité školství, máme dobře platit učitele a máme chtít náročnou školu, máme chtít více škol a s většími nároky pro intelektuální elity, to znamená pro méně lidí. Základy vlastenectví se pokládají na mateřské a národní škole, do 10 let.
  Problém je, že naše elity nás zrazují a proto nemáme důkladně řízené školství, dobré osnovy. Velká chyba a to nejsem učitel, je omezovat školu jen na přípravu pro povolání. Je to velký prohřešek na druhé prioritě řízení – chronologické (dějinné) podle DOTU. Škoda, že tak málo lidí to chápe. Zrovna učitelé by mohli hodně udělat. Jenže tohle řízení není o pětiletce ani o volebním období, ministři školství od kozaté Buzkové včetně za moc nestáli a i teď se mění jako ponožky.

 • Sio • 25. června 2015

  Téma vlastennectví rozhodně nepodceňuji, rozlišuji to od nacionalismu, byla tu o tom debata. Vnější nepřítel se i v pojmologii snaží udělat zmatek, snaží se o zničení vlasteneckého cítění Čechů i Moraváků. Moraváci jsou tak trochu mimo zájem, protože zahraniční elity tolik o něm neví. Ale sudetští Němci ano a už se snaží to využít, aby nás postavili proti sobě. Se Slováky to šlo snadno, ti mají své nacionalisty odjakživa a jsou dobře živeni katolickou církví, která ví, k čemu je to dobré a využívá toho. Najde si cesty i k moravským elitám, o to m nepochybuji. Nesmíme to dopustit! Nikdo ale neříká, že by Moraváci měli zapomenout na to, že jsou Moraváci. A nebo, že Češi by měli zapomenout, že Moraváci nejsou totéž, co Češi.
  Imigrace je sice špatná, ale dává nám uvědomit si, kdo jsme, jaké jsou naše kulturní kořeny. Chte to správně uchopit fenomén českého a moravského vlastenectví, paradoxem je, že to zatím dělá nejlíp polomoravák Okamura.

 • Alena • 25. června 2015

  dixi napsal

  Stačí zhlédnout pár filmů z USA a uvidíte totéž. Děje se to v různém balení všude. Jsou to zločiny. Ostatně kdo vytvořil ISSIL ? S islámem to nemá nic společného. Je to totéž, jako když tady ve jménu víry katolíci upalovali. Náboženský fanatismus. Vy Aleno, jedním slovem litujete, druhýmšíříte nenávist a strach.

  tak to pardon. Jsem pragmatik, který chce vidět , co se děje, bez přikrášlení a v pravdě. Co jste naopak Vy?

 • Alena • 25. června 2015

  co si myslíte, pane, paní dixi o ukrajinských dětech, a proč jste, při své sluníčkovské podobě, už nesehnala sponzory pro jihovýchod Ukrajiny? Pokud jste nekonala, jsou Vaše humanitární myšlenky a konání zcela účelové, čili poplatné. Kolik za to berete?

 • Alena • 25. června 2015

  Sio napsal

  Téma vlastennectví rozhodně nepodceňuji, rozlišuji to od nacionalismu, byla tu o tom debata. Vnější nepřítel se i v pojmologii snaží udělat zmatek, snaží se o zničení vlasteneckého cítění Čechů i Moraváků. Moraváci jsou tak trochu mimo zájem, protože zahraniční elity tolik o něm neví. Ale sudetští Němci ano a už se snaží to využít, aby nás postavili proti sobě. Se Slováky to šlo snadno, ti mají své nacionalisty odjakživa a jsou dobře živeni katolickou církví, která ví, k čemu je to dobré a využívá toho. Najde si cesty i k moravským elitám, o to m nepochybuji. Nesmíme to dopustit! Nikdo ale neříká, že by Moraváci měli zapomenout na to, že jsou Moraváci. A nebo, že Češi by měli zapomenout, že Moraváci nejsou totéž, co Češi.
  Imigrace je sice špatná, ale dává nám uvědomit si, kdo jsme, jaké jsou naše kulturní kořeny. Chte to správně uchopit fenomén českého a moravského vlastenectví, paradoxem je, že to zatím dělá nejlíp polomoravák Okamura.

  asi jsem na tomto webu svým moravanstvím známa, přesto se domnívám že čechové a moravané vždy žili spolu a nikdy bych nechtěla nic jiného!

 • Gatta • 25. června 2015

  Re Sio – pěkně jste to napsal.

  Pro Alenu – odkaz pro Vás:
  https://www.youtube.com/watch?v=Wa2i3H-wgRI

 • Alena • 25. června 2015

  Gatta napsal

  Re Sio – pěkně jste to napsal.

  Pro Alenu – odkaz pro Vás:
  https://www.youtube.com/watch?v=Wa2i3H-wgRI

  pěkné

 • dixi • 25. června 2015

  Ukrajinským dětem, naštěstí pomáhá Rusko. Ani vy jim nepomůžete. Nedostanou se k nám. Zato těm, kterým pomoci teď můžeme, podotýkám, že by to mělo být dočasně, pomoc vehementně odmítáte, a už předem je dehonestujete. Tím sluníčkováním jste posedlá, útočíte zbytečně, je třeba pomáhat, ne jen šířit poplach, zvláště v zemích, odkud imigranti přicházejí, aby nemuseli utíkat. Ale, když už utekli, mají se postřílet, preventivně ? Nebo jak si to představujete? Zatím ještě nejsme tak chudí, abychom nepomohli,Jídla se v evropě vyhazuje nepředstavitelné množství, prázdné domy a byta tady taky jsou, pomoci dočasně je jistě v našich silách a je v našem zájmu tlačit na politiky, aby společně zastavili destrukce v zemích utečenců. vykřikováním, jak nás budou znásilňovat a uřezávat nám hlavy podněcujete jen ty, kteří budou chtít tyto chudáky lynčovat. Nenávist zplodí opět jen nenávist, nic nevyřeší. A ti, kteří tady chtějí založit pátou kolonu, jistě tady jsou, nežebrají, mají pasy a krytí, nepotřebují se tlačit na přecpaných člunech s rizikem, že je nevyloví z moře.

 • Gatta • 25. června 2015

  Re Alena.
  U těcto videí je lepší jen poslouchat. Vložené obrazy nemusí vystihovat autorovo sdělení … a navíc každý tomu sdělení můžeme rozumět trochu jinak … a máme v hlavě svoje vlastní obrazy.
  Pěkný den.

 • dixi • 25. června 2015

  Sio, dobře napsáno, kvalitní vzdělání je základ všeho.

 • Alena • 25. června 2015

  dixi napsal

  Ukrajinským dětem, naštěstí pomáhá Rusko. Ani vy jim nepomůžete. Nedostanou se k nám. Zato těm, kterým pomoci teď můžeme, podotýkám, že by to mělo být dočasně, pomoc vehementně odmítáte, a už předem je dehonestujete. Tím sluníčkováním jste posedlá, útočíte zbytečně, je třeba pomáhat, ne jen šířit poplach, zvláště v zemích, odkud imigranti přicházejí, aby nemuseli utíkat. Ale, když už utekli, mají se postřílet, preventivně ? Nebo jak si to představujete?Zatím ještě nejsme tak chudí, abychom nepomohli,Jídla se v evropě vyhazuje nepředstavitelné množství, prázdné domy a byta tady taky jsou, pomoci dočasně je jistě v našich silách a je v našem zájmu tlačit na politiky, aby společně zastavili destrukce v zemích utečenců. vykřikováním, jak nás budou znásilňovat a uřezávat nám hlavy podněcujete jen ty, kteří budou chtít tyto chudáky lynčovat. Nenávist zplodí opět jen nenávist, nic nevyřeší. A ti, kteří tady chtějí založit pátou kolonu, jistě tady jsou, nežebrají, mají pasy a krytí, nepotřebují se tlačit na přecpaných člunech s rizikem, že je nevyloví z moře.

  kéž by to tak, dixi bylo

 • mirror • 25. června 2015

  dixi napsal

  Sio, dobře napsáno, kvalitní vzdělání je základ všeho.

  60 procent imigrantů jsou analfabeti, kteří ovládají jen svůj mateřský jazyk. Možmá, že to není odpověď Siovi, ale varování všem, kdo si s jejich usídlením v ČR chtějí zahrávat. Romové umějí aspoň česky a přesto pro ně není práce.

 • mirror • 25. června 2015

  Ráno jsem v televizi slyšel, že Sobotka je tvrdě proti kvótám pro uprchlicky dodané k nám. Projevil však vstřícnost a stovky jich je ochoten přijmout pro ČR. Pokud vím, tak EU nabízí 1300 uprchlíků, což jsou mírně tisícovku převyšující stovky. Jak je ta řeč záludná. On ani nemusel být verbálně proti, protože EU vyhověl ve všem. Domnívám se, že vyhoví také, až půjde o desítky tisíc.

 • idiotronic • 25. června 2015

  Sio napsal

  Téma vlastennectví rozhodně nepodceňuji, rozlišuji to od nacionalismu, byla tu o tom debata. Vnější nepřítel se i v pojmologii snaží udělat zmatek, snaží se o zničení vlasteneckého cítění Čechů i Moraváků. Moraváci jsou tak trochu mimo zájem, protože zahraniční elity tolik o něm neví. Ale sudetští Němci ano a už se snaží to využít, aby nás postavili proti sobě. Se Slováky to šlo snadno, ti mají své nacionalisty odjakživa a jsou dobře živeni katolickou církví, která ví, k čemu je to dobré a využívá toho. Najde si cesty i k moravským elitám, o to m nepochybuji. Nesmíme to dopustit! Nikdo ale neříká, že by Moraváci měli zapomenout na to, že jsou Moraváci. A nebo, že Češi by měli zapomenout, že Moraváci nejsou totéž, co Češi.
  Imigrace je sice špatná, ale dává nám uvědomit si, kdo jsme, jaké jsou naše kulturní kořeny. Chte to správně uchopit fenomén českého a moravského vlastenectví, paradoxem je, že to zatím dělá nejlíp polomoravák Okamura.

  To není paradox, to je nadhled. Ten měl i Masaryk, Němcová, Tyrš(Türsch), Fügner, Bolzano…

 • Sio • 25. června 2015

  @Alena:“asi jsem na tomto webu svým moravanstvím známa, přesto se domnívám že čechové a moravané vždy žili spolu a nikdy bych nechtěla nic jiného!“
  To velmi rád slyším. To musí být vždy na prvním místě.

 • Sio • 25. června 2015

  @idiotronic: máte pravdu. Bohužel, je tím nadáno tak málo lidí, že z českých politiků ho jaksi nikdo nepředběhl. S vyjímkou Zemana, Ransdorfa a ač je mi nemilé to přiznávat, také Klause.
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/319131/zeman-se-boji-uprchliku-z-muslimskych-zemi-vyhodi-mi-do-povetri-hrad.html
  http://tn.nova.cz/clanek/prijimat-uprchliky-je-tragicky-omyl-evropy-uvedl-vaclav-klaus.html
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ransdorf-Americane-zpusobili-uprchlickou-krizi-zamerne-a-podporuji-islamisty-patri-pred-soud-EU-financuje-mafiansky-byznys-s-imigranty-A-ti-idioti-z-Bruselu-380961
  Ať už komunisté dělali špatně všechno možné, je bez pochyb, že do prognosťáku nenabírali komformisty ani blbce. Žeby Ransdorf vzal po Zemanovi prezidenta? Asi by měl i slušné šance, po tom bor…lu, co nám tu poslední dobou dělají.

 • lomikel • 25. června 2015

  sio:
  jeste jeden odkaz k vasim vyse uvedenym
  http://www.novarepublika.cz/2015/06/profesor-krejci-ted-uz-zastavime.html