Strategické vykročení na cestě k jedné světové měně a jedné světovládě

Jedna měna, jeden světový lid, jedna globální nadnárodní vláda. Příliš lidí k tomuto budování zářných zítřků potřebných nebude.

Mezinárodní měnový fond, bašta globalistů, nám ústy své předsedkyně Christine Lagardové sděluje, že experti její instituce došly k výsledku, že čínská měna renminbi (RMB) splňuje všechny podmínky, aby se stala po US dolaru, japonském yenu, euru a britské libře součástí měnového koše a rezervní světovou měnou. „Já tento nález komise podporuji“, řekla Lagardová v pátek.

Přijetí musí schválit ještě výkonná rada MMF, která bude zasedat 30. 11. 2015. Schválení však bude víceméně formalitou. Jde o významnou informaci, která znamená, že se oslabí význam dolaru a ostatních rezervních měn a posílí umělá měna SDR Special Drawing Rights (Zvláštní práva čerpání u MMF), poněvadž Renminbi je kryt značným objemem zlata, které Čína nakupovala v posledních letech jako o závod. Zároveň se posílí moc MMF, ve kterém ztrácí USA svoji dosavadní privilegovanou pozici.

V několika předchozích článcích, zejména ve třech dílech rozboru vyhlídek světové ekonomiky (Role Číny, MMF, Rozvojové banky BRICS a BIZ při přípravě nové světové měny (III.) ), jsme analyzovali, proč vstup yüanu (renminbi) do koše měn MMF bude znamenat posílení pozice SDR. V ní bude postupně vytlačovat ostatní měny z koše, než se stane jedinou světovou měnou, prostřednictvím které budou moci špičky globální finanční oligarchie ovládat centrálně celou světovou ekonomiku.

Jedna měna, jeden světový lid, tak to formuloval nejvyšší reprezentant OSN pro uprchlíky a bývalý spekulant u Goldman Sachs Peter Sutherland . A také jedna „global governance“ – jedna globální nadnárodní vláda – dodávám. V duchu Agendy 2030, o které jsme psali v článku „Cíle Agendy 2030 s velkým otazníkem “ a pod zástěrkou záchrany světa před oteplováním planety, způsobeným prý člověkem. Summit v Paříži se blíží. Zde mají být přijata další drakonická opatření v podobě uhlíkové daně uvalené na obyvatelstvo všech zemí. Z této daně ovšem pak budou profitovat velkobanky, investoři a korporace při budování zelené planety a „smart – cities“ budoucnosti. Příliš lidí k tomuto budování zářných zítřků potřebovat nebudou.

Jak se dají celé ekonomiky zemí prostřednictvím jedné, zeshora nadiktované měny ruinovat a hnát do zkázy, jsme viděli v posledních letech v přímém přenosu v Evropské unii. Jak umožňuje toto právo emise jediné měny v rukou nedemokratického diktátora ECB a následně drábů – TROJKY v čele s ECB a MMF – dosazovat do vlád zemí poslušné loutky, jsme byli svědky také. Naposledy Portugalsko, jak jsme psali v článku „Rozjásaní bankéři, vyprázdněné Portugalsko „.

Experiment, při němž jde o to, jak snadno ovládat národy a státy, se v Evropě odzkoušel a nyní půjde o to, přejít plynule na jednu světovou měnu, která bude plně v rukou globalistů. A tou jsou, jak předpokládáme, právě SDR.

Čínský kapitalismus, to je pouhá strana druhé mince. O humanitě, spravedlnosti a zmírnění rozdílů mezi 0,01 % a 99,99 % tu nemůže být řeč. Naše pozornost je odváděna jinam: teror v Paříži, invaze uprchlíků do Evropy, vrcholné schůzky, které k ničemu nevedou. ECB klidně může tisknout eura a shazovat je z vrtulníku. Bude postupně odepsané stejně jako dolar. Kvantitativní uvolňování sem, nebo tam. Peníze přestaly plnit své funkce.

Teď už je to však jedno. Plán se rozjel na plno. Znamená definitivní konec jednoho snu jménem sociální stát v Evropě. Ale i konec iluze o něčem, co se jen vzdáleně podobá demokracii.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 520 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloslav
Miloslav
27. 11. 2015 14:16

V článcích, na které odkazuji, je popsána jedna konkrétní možná cesta vzniku celosvětové vlády. Odkazuji jednak na článek – Dopis všem lidem na planetě: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html
Dále odkazuji na článek – Světová vláda je nevyhnutelnou nutností, ale už nikdy nesmí být fašistická: http://miloslav7.blogspot.cz/