Diskuze k článku


 • Clair • 19. listopadu 2018

  https://www.huffingtonpost.com/entry/camp-fire-death-toll-missing-people-kory-honea_us_5bf0d3ebe4b0b84243e2db3e
  Tady je to z první ruky, Huffington Post uvádí, že počet mrtvých v požárech v Kalifornii se navýšil na 79 a počet nezvěstných na 1,300, ze 149 000 akrů je 55 % pod kontrolou, zbytek neustále hoří a téměř 10,000 domů lehlo popelem. Jak uvádí odkaz pres. Trump to tam přiletěl aby si udělal obrázek o současném stavu a aby ukázal národu, že ho to také zajímá.

 • estanislao • 19. listopadu 2018

  Děkuji Ireně zejména za odkaz na Hlas Sevastopolu. K tomu mladíkovi nemá cenu se vyjadřovat. Synkové z bohatších rodin této úrovně jsou všude. No, hlavně že nezačal ani pracovat – ani studovat, ale vrátil se na Mama hotel. Mám však prosbu. Brzy to bude sto let od doby (1924) kdy představitelé SSSR v Berlíně podepsali smlouvu o půjče s někým z USA a na začátku toho byla firma Lena-Gold a na konci také závazek týkající se Krymu. Někdo znalý faktů by myslím měl našim lidem osvětlit souvislosti , protože zřejmě vedou i přes některé (1948) události i u nás, až po tu „okupaci darovaného“ a proč? Děkuji znalému.

 • orinoko • 19. listopadu 2018

  Njn, musím , nedá mi to…
  Rusové byli vždycky experti na pohadky, ale musím se priznat, ty jejich vždycky připomínaly horror. Kreslený nebo cinoherni, vždycky horror. Ale dobry.
  Mimochodem… Byla doba, kdy se tvrdilo, že nejlepší pohádky na světě natáčejí Cesi… A Rusove.
  Nepočítám do toho soudruha Disneye. …. Jiná kategorie.
  No … A jedna z těch sovětských pohádek se jmenovala Království křivych zrcadel. Vystupovala tam dvojčata devcat, mistr Kabaz, čili Zabak… A tak podobne.

  To přece Rusové natočili o nás. Možná to vůbec netusili. Možná i o sobe.
  Vystupoval tam kladný hrdina: Hurd.
  Zrcadlo pravi, že Druh.
  Pohádka s milionem různých vykladu.
  Komenský by byl nadsen. Výkladu milion, ale jen některé dávají smysl.