Diskuze k článku


 • PPK • 30. července 2019

  V anotaci článku stojí psáno: „Nové sankce USA vůči Venezuele jsou ekonomickým terorismem“ … Ano, to je sice pravda, ale je otázkou, jak správně a zda vůbec to čtenář pochopí z hlediska příčin toho procesu.

  Kdo totiž nechce být politicky hloupý, měl by především vědět, co je základem ekonomického terorismu: Ekonomický terorismus obchodních „sankcí“ a embarg velmocí proti menším zemím, ten zabírá pouze na takové státy, které nejsou hospodářsky soběstačné. Soběstačné finančně, v energetice a v základním průmyslu, zejména potravinovém. Čili především to jsou země, kde bylo privatizací zničeno národní vlastnictví bank, státní ekonomiky vody, státní výroby a distribuce potravin a národního zemědělství. Je proto ve vlastním zájmu občanů voličů rychle si historicky vzpomenout, jaká odvětví hospodářství po převratech do kapitalismu noví vládci vždy především privatizují a likvidují jako první. Když je totiž země soběstačná, pak těm, kteří ji chtějí politicky zničit, zbývá už jen propaganda trollů, poukazující na údajný nedostatek toaletního papíru – a nebo válečný útok na takový stát zvenku nebo zevnitř. Jinak nic. Jak je vidět, je to velmi jednoduché pochopit, jak ten mechanismus sankcí a převratů všude stejně funguje.

  Takže ještě jednou a naposledy: Nejspolehlivější metoda, jak zničit sílu potenciálu hospodářství státu je – začít jeho národní a družstevní majetek privatizovat.

 • orinoko • 30. července 2019

  Rusko se pochlapilo, ale Putin je z obliga.
  Rudskoj prohlasil, že Émerika krade syrskou ropu, vytezkem z ní platí svoje cubci syny, kromě toho v Syrii krade vsechno, co se dá , a nemá s tím problem. Emerika.
  KOnecne někdo zhodnotil fakticky stav, pricemz emerickeho imbecila nenazyva partnerem.
  A zaroven emerickemu tluchubovi nepodkuruje hodnocenim, že je talentovaný pol y tik.

 • Clair • 31. července 2019

  Zajímavý rozhovor s pres. Putinem a am. Chrisem Wallacem z Fox News k nahlédnutí z 16. července pro ty, kteří to zvládnou v angličtině
  https://video.foxnews.com/v/5810009147001/#sp=show-clips

 • Botičky od Diora • 31. července 2019

  Polopravdy a lži jsou jasně na straně západu. Demagogie západní společnosti má za cíl postupné vymívání mozků jejich obyvatel ,zamlčovat fakta ,které by mohly ohrozit tuto pracně vybudovanou továrnu na lži! U mladých lidí se jim to daří ale starších ročníků (CZ) , který pamatuje ještě reálný socialismus, ne a ne se k tomu dopracovat. Proto nyní takové tažení zvláště proti důchodcům že prý šíří prokremelskou propagandu, falešné informace.
  V srovnání s tím byli komunisti břídilové a Goebels by si radostí mnul ruce.
  Dřív lidě napjatě poslouchali Hlas Ameriky nebo Svobodnou Evropu a dnes je to naopak. Hledají jiné zdroje informací než neustále opakovanou propagandu Bruselu, tu jejich jedinou pravdu a díky internetu se jim to daří. Paní Simonjan,ředitelka RT nedávno řekla, že kdyby západní sdělovací prostředky psaly pravdu,lidé by se neobraceli k ruským médiím. A má pravdu.

 • orinoko • 1. srpna 2019

  https://tass.com/society/1071364

 • g.hrosik • 1. srpna 2019

  Clair napsal

  Zajímavý rozhovor s pres. Putinem a am. Chrisem Wallacem z Fox News k nahlédnutí z 16. července pro ty, kteří to zvládnou v angličtině
  https://video.foxnews.com/v/5810009147001/#sp=show-clips

  Rozhovor je to zajímavej – jen skoro přesně rok starej…:-)

 • orinoko • 2. srpna 2019

  , konspirační teorie jsou produktem zatajování důležitých informací.

  Důkazy Warrenovy komise týkající se smrti Kennedyho, byly zveřejněny v roce 2017, ale některé dál zůstaly utajeny. Huttonova komise, která vyšetřovala smrt britského experta na ZHN Davida Kellyho, utajila důkazy na 70 let.

  Skripala a jeho dceru od jejich zázračného přežití nikdo neviděl. Oficiální důkazy o novičoku, jako jedu, který umí jen Putin, a o synchronizovaném pohybu agentů, byly rychle zesměšněny faktickými nesrovnalostmi.

  Kennedy byl zabit kulkou, která zázračně kličkovala mezi jeho tělem a texaským guvernérem Connallym. Kennedy nebyl pitván lékařem patologem, a tak ani nebyla určena vstupní a výstupní rána. Údajný vrah, Oswald, se nějakým komunistickým vnuknutím dozvěděl, že Kennedyho kolona pojede jinou, než původně oznámenou trasou a přemístil se do správné budovy. Místo toho, aby z Dallasu prchal, jak nejrychleji mohl, šel do kina, kde odpráskl policistu Tippita. Byl zatčen a zastřelen Rubym dřív než mohl být vyslechnut … atd.

  Mentalita divokého západu je málo pochopitelná třeba v případu bin Ladena. Toho si zastřelili dřív než jim mohl vysvětlit, jak se kují celosvětové pikle z jeskyně Bora Bora.

  Údajné zasažení Pentagonu dopravním letadlem vyžadovalo nesmyslný manévr, který zpochybnili profesionální piloti. Navíc stačilo letět přímo a napálit tu části budovy, která nebyla rekonstruována.

  Americká vláda se soudila s TV, myslím že Fox, aby nemusela uvolnit záběry z kamer, které by ukázaly, že šlo o letadlo.

  Věřit lze, že ke zřícení třetí budovy v NY došlo dřív než opravdu spadla. Reportérka BBC její pád oznámila v době, kdy ještě stála. Možná to bylo jasnovidectví.

  Vyšetřování leteckých katastrof je složitá věc, protože ve hře jsou obrovské peníze.,

 • Clair • 3. srpna 2019

  g.hrosik napsal
  Rozhovor je to zajímavej – jen skoro přesně rok starej…:-)

  Mea culpa, omlouvám se, to mi totiž skutečně uniklo, že je to z minulého roku. Je to tím, že ruská vina, nebo Putin za každým rohem je natolik vžitý fenomén, že kdyby přestal existovat, tak by si ho museli znovu vymyslet a jelikož je aplikovaný neustále na všechno co se nedaří nebo zasekne připadá mi to jako by to bylo včera. Nic se totiž s ročním odstupem času nezměnilo a jistě se tak hned měnit nebude. Dá se prostě aplikovat na všechno, a pikantní na tom je, že i když nikde jinde na světě se nemá šanci uchytit, tak tady si to média pěstují, jak říkají „Jenom v Americe“!