Diskuze k článku


 • Dana • 8. červnaec 2017

  Americane se ale proti Fake News zacli branit, uz 7 mesicu probiha bitva, kterou, v tomto case medialni prostredky prohravaji.
  Hlavni propagatori paralelnich falesnych zprav jsou samozrejme liberalni socialiste, tedy takova sorta, ktera vladne v Evropske Unii.
  Cesi ale zase budou jen brblat jako nevolnici pod hradem a s politikou , najme s politikou ceske statni televize ani nehnou. . Vadi jim totiz veci, ktere jsou prkotiny a v dulezitych preslapech je v ceske spolecnosti ticho.
  Jako ted, kdyz CT usekla poslednich 5 minut z Trumpova projevu v Polsku. Ta cast se totiz tykala Stredoevropanu . Chapu, politicke verchusce se jiste nelibil cely projev, tak si rekli „uz dost tech kecu“, – ovsem, o tom musi rozhodovat divaci. Navic, kdyz si za informace plati.
  Vam proste neni pomoci.

 • fajt • 8. červnaec 2017

  karel tady velmi názorně demonstruje základní postoj amíku, nejdříve udělají z cizí, okupované země svou kolonii s nulovým odporem a pak s takovou vlastní a odevzdanou klakou začnou pohrdat a ještě se jim smějou do ksichtu – tohle by mělo být poučení pro všechny národy, země a státy světa, že s amíkem jít do politického, vazalského holportu či jiného obchodního vztahu bude vždy k jejich škodě, že to vždycinky bude znamenat jejich stoprocentní likvidaci, amici jinak než parazitně a cynicky likvidačně žít a existovat neumí. ..)

 • hudryper • 8. červnaec 2017

  fajt napsal
  amici jinak než parazitně a cynicky likvidačně žít a existovat neumí. ..)

  Tohle není fajte moc spravedlivé. Američané svého času byli celému světu vzorem pracovitosti a
  umu,vše se tam začalo měnit k horšímu po IIWW.zejména pak po atentátu na Kennedyho. Přes
  varování končícího prezidenta Eisenhovera o neblahé budoucnosti USA v souvislosti s rozbujelým
  vojenskoekonomickým komplexem se jeho černá vize začala naplňovat po Kennedyho pokusu
  vzít z rukou bankéřských vlastníků FEDu právo emitovat dolary. Byl odstřelen před očima světa
  a hlavně Američanů a v souvislosti s likvidací jakýchkoliv potencionálních svědků vzniknul pojem
  „domino“. V likvidaci těch,kteří se snažili o pravdu,se pak pokračovalo.Zpočátku málo a slabšími
  nástroji,později pomocí velkých operací pod cizí vlajkou v zahraničí (Tonkinský záliv) i doma –
  (Watergate a další) ,až k zcela nezastřené kriminálnímu vraždění za Clintona a jeho ženy,když ona
  uvěřila,že je předurčena stát se prezidentkou a likvidovala vše,co jí stálo,nebo se domnívala,že jí
  stojí v cestě. Dalším závažným důvodem degenerace americké společnosti bylo a je problém multi
  kulti,nastartovaný za Kennedyů. Ukázalo se,že se politika pozitívní rasové diskriminace nakonec
  obrátila ve svůj opak se všemi společensky negativními efekty ,to vše ještě za destrukční činností
  drogových organizací působících v jednotě s tajnými službami jako zdroj peněz pro svévolné
  operace typu Iran-contras. Pan Rockenfeller si zaplatil skupinu profesorů ekonomie na hlavních
  us.univerzitách a tak byl vymyšlen velmi protidemokratický systém neoliberalismu,kterým byla
  zdůvodňována destrukce protikrizových mantinelů v dobách Reagana a Clintona.Po odstranění
  těchto překážek byl dosazen do bílé chýše zbabělý hlupák Bush jun. a od té doby už Američané
  nezažili chvíli,aby nebyli ve válce. Dnes ,jak se ukazuje v Hamburku,už s takřka s celým světem.

 • Bety • 8. červnaec 2017

  Američané vždy byli dobří hlavně v jedné věci, a tou je sebepropagace. Když se nad tím zamyslíte, tak lidé z Evropy viděli v Americe příležitost vymanit se z dozoru a útlaku monarchistických států, ale hlavně možnost slušné obživy, kterou jim skýtala rozlehlá a úrodná země – samozřejmě poté, kdy ji “ očistili“ od původních vlastníků. Přitom od počátku byli Anglosasové vždy ti rovnější mezi tzv. rovnými. Rozlehlost země a možnost se posunout dál na západ vyvolávala iluzi svobody, ve které ale vládlo od začátku právo silnějšího, nejdříve neorganizované, ale s obsazením celé země se rychle zorganizovalo. Když si přečtete např. něco z Jacka Londona, tak zjistíte, že dělníci na tom nebyli zrovna nejlépe, ovšem přesto měli více pracovních příležitostí než Evropané. Poměrně rychle se také začali rozšiřovat a to silou – třeba Texas, Nové Mexiko, Kuba…. a postarali se také o to, aby je celý jejich „zadní dvorek“ zásoboval vším svým bohatstvím. Osvobození černochů z otroctví byla jen transformace do otroctví ekonomického a svým způsobem utěšovala bílé ekonomické otroky, protože nebyli ti poslední z posledních. Nemyslím si, že snaha o zrovnoprávnění za Kennedyho éry byla chybou. Špatné následky s sebou nese spíš ta pokroucená, zkřivená forma, kterou jí dali jeho následovníci, a ke které se snaží donutit i nás.
  V posledním čtvrtstoletí došly špičky USA k přesvědčení, že už jsou pány světa a veškeré maskování za svobodu a demokracii už není třeba brát tak vážně. Jenže to čtvrtstoletí nás tím pádem zbavilo všech iluzí o demokratické podstatě jejich zřízení.

 • Béda • 8. červnaec 2017

  Veřejná přehlídka POKRYTECTVÍ: http://www.hlavnespravy.sk/g20-merkelova-macron-putin-rokovali-o-ukrajine-pokrok-nenastal/1063104

  G20 sa prihlásila k voľnému obchodu a odmietla protekcionizmus
  Krajiny združené v skupine G20 sa na dvojdňovom summite, ktorý sa dnes skončil v Hamburgu, prihlásili k voľnému obchodu a globálnym pravidlám a odmietli protekcionizmus, zároveň podporili “legitímne ochranné nástroje v obchodovaní”
  Touto kompromisnou formuláciou v záverečnom vyhlásení sa podľa agentúry DPA podarilo zažehnať rozkol, keďže do poslednej chvíle nebolo jasné, aký postoj zaujme americký prezident Donald Trump presadzujúci svoju politiku “America first” (Amerika na prvom mieste).

  Popredné svetové ekonomiky hovoria v záverečnom komuniké o “vzájomnom a vzájomne výhodnom rámci pre obchod a investície” a zásade nediskriminácie. Skupina G20 chce pokračovať v “boji proti protekcionizmu, vrátane nekalých obchodných praktík”.

  (A jak do tohoto komuniké zapadají protiruské politicky motivované sankce?)