Diskuze k článku


 • hudryper • 23. ledna 2015

  Skvěle formulovaná výzva ,ostatně jak už je ve všech Tribunových textech po léta normou. Mohu jen opravit počet podpisů v Evropě pod protest proti TTIP. Když mi poslali organizátoři kvitanci,
  mělo počítadlo už dost přes 1,5 milionů podpisů s e: adresou i s tou skutečnou. Evropská komise
  se bude muset touto výzvou zabývat a podle pravidel řešit tento problém referendem. Doufám !

 • fajt • 23. ledna 2015

  jeden hlas bohateho ( tedy vlivneho) v demogracii vyda za vsechny hlasy neprivilegovanych – toz asi tak, Tribune. ..)

 • zajoch • 23. ledna 2015

  Tribune, medaili byste měl dostat za tento článek.
  Jestli TTIP projde, budeme tu mít všechno co Evropa doposud odmítala, například geneticky upravované potraviny, nebo chemizované jídlo. Potom budeme se smutkem vzpomínat na to co jsme jedli a na co jsme tolik žehrali dříve. A budeme platit a platit za prohrané arbitráže a americké korporace si budou mastit kapsy nejen ze svého byznysu zde, ale i z pokut za prohrané arbitráže.

 • Petrpavel • 24. ledna 2015

  „fajt • 23. Leden 2015
  jeden hlas bohateho ( tedy vlivneho) v demogracii vyda za vsechny hlasy neprivilegovanych – toz asi tak, Tribune. ..)“
  Přesné fajte!
  Rozvedu to dál : budeme-li volit kteroukoli z tzv. demokratických stran, budeme tu mít tuto demogracii. Manifeastace či demonstrace či petice nic nezmění. Nutno volit strany, které mají šanci dostat se do poslanecké sněmovny a jsou aspoň trochu protisystémové. Že to jsou jen KSČM a Úsvit(s velkou výhradou), je snad každému zdejšímu čtenáři jasné.

 • fajt • 24. ledna 2015

  Petrpavel napsal

  „fajt • 23. Leden 2015
  jeden hlas bohateho ( tedy vlivneho) v demogracii vyda za vsechny hlasy neprivilegovanych – toz asi tak, Tribune. ..)“
  Přesné fajte!
  Rozvedu to dál : budeme-li volit kteroukoli z tzv. demokratických stran, budeme tu mít tuto demogracii. Manifeastace či demonstrace či petice nic nezmění. Nutno volit strany, které mají šanci dostat se do poslanecké sněmovny a jsou aspoň trochu protisystémové. Že to jsou jen KSČM a Úsvit(s velkou výhradou), je snad každému zdejšímu čtenáři jasné.

  KSCM a Usvit ( ten uz vubec ne) nejsou zadnou protisystemovou alternativou, tady se to bude muset resetovat na daleko elementarnejsim zaklade … a nebo se to prenecha poskozenym mladym vyhnit do obecne generacniho stigmatu ( ale to uz nas nemusi zajimat, to uz tady nebudem). ..)

 • Petrpavel • 24. ledna 2015

  fajte, cituji vaše tvrzení : „KSCM a Usvit ( ten uz vubec ne) nejsou zadnou protisystemovou alternativou, tady se to bude muset resetovat na daleko elementarnejsim zaklade … a nebo se to prenecha poskozenym mladym vyhnit do obecne generacniho stigmatu ( ale to uz nas nemusi zajimat, to uz tady nebudem). ..) “ a obávám se, že právě že na takovýchto zdánlivě radikálních, ale hloupých a nepodložených, názorech je založeno udržování stávajícího systému. Vedení ČSSD, ODS, TOP, KDU atp. vámzcela jistě děkuje za vaši neúčast ve volbách či za volbu nějakého subjektu s 0,1 či 2 % hlasů-…
  Určitě nepochopíte co tím chci říci. ale tohle se vysvětlit nedá, člověk buď ví nebo neví…

 • fajt • 24. ledna 2015

  vy jste proste v podstate milovnik stavajiciho systemu, ktery chcete naivne zmenit volbama ( nastrojem darwinovcu a jinych parazitu) udajne alternativni volbou v podstate stejnych darebaku … tak opravdu nevim, jestli vite a nebo pouze pudove verite – ja mam jasno, volby mam davno v pussy a lidi v podstate taky ( na skutecneho dobraka a nejakou matku terezu jsem v zivote nenarazil) … sorry, jestli jsem vam z toho privodil demograticky trauma. ..)

 • mirror • 24. ledna 2015

  Cituji Tribuna:
  „O kapitálu, a tedy i o korporacích, totiž platí to samé, co o ohni: je dobrý sluha, ale zlý pán. Bohužel, kapitál už dávno není sluhou, ale ještě není zcela pánem, ještě musí respektovat zákony, a nejenom zákony trhu.“

  Tribun pamatuje, že první spory v internetových diskuzích o kapitálu začaly na stránkách Lavka, které zničil Bimbo alias Fagan. Jeden sociální demokrat, který sám sebe tehdy považoval za jednoho z 200 vlivných členů této strany, omílal bajku o životaschopnosti kapitalismu. Teď pod jeho nickem už nic nevychází. Po převratu jsem pracoval ve velkém podniku. Tehdy se v hlavě jakéhosi vola zrodilo heslo o tom, že si podniky v ČSFR musejí hledat strategického partnera. Také podnik, který mne zaměstnával, navštívily skupinky vyjednávačů od konkurence. U žádného jednání jsem nebyl, ale vyslechl jsem mnoho šokovaných kolegů. Probíraly se různé varianty. Každá z nich poškozovala jen místní obyvatelstvo. Kapitál nikdy nebyl dobrým pánem. Naprosto debilní hospodářskou politikou je pozývání investorů s kapitálem, aby u nás vydělali dva a půl krát více než řekněme v Německu tím, že nám platí podstatně menší mzdu.

 • Petrpavel • 24. ledna 2015

  Jistě fajte, uhodl jsem : nepochopil…a bohužel nikdy nepochopí.
  Dal byste laskavě vědět, jak by jste na to šel Vy? Kromě siláckých a naivních řečí?
  Pravda, trauma způsobujete. Sobě, i druhým. Jenomže ti druzí za to, na rozdíl od vás, nemůžou.

  k mirrorovi : jeden takvý nenapavidlený socan podobný Faganovi (nebo je to on?) se prezentuje na svém „kose“ a říká si Vlk…

 • fajt • 24. ledna 2015

  dal jste te svoloci hlas ? – tak jste se dobrovolne vzdal svepravnosti … nikomu nebranim ( ani ho nebudu odsuzovat) , kdyz si sejme sveho kata ( at je to jak chce spolecensky – falesne – neprijatelne) – zbytek neminim komentovat. ..)

 • Petrpavel • 25. ledna 2015

  fajt v koutě? Zahnán tam jednoduchou otázkou ( jak by jste na to šel Vy?) ? Přidám druhou : koho volíte? Nehrajete náhodou tady rozhořčeného za nějakým účelem? Čekal jsem víc schopností a inteligence.

 • fajt • 25. ledna 2015

  k volbam nechodim ( znova opakuji, volby jsou v soucasne dobe systemovym nastrojem jednoprocentnich proti davu ), pravidla cizi hry nedodrzuji, jenom glosuji a vas to nejvice bere, o skutecnych schopnostech rozhoduji jine veci nez psani na OM a pro blizkou dobu bych radeji vsema deseti poradne valecne stesti nez pofiderni akademickou inteligenci ( ta nakonec v kazdem systemu nejvice kurvila charakter). ..)

 • Béda • 25. ledna 2015

  TTIP = jedno z chapadel korporátního fašismu, kterým sepokouší definitivně zlikvidovat národní a státní identitu a podřídit státy, jejich obyvatele a národy unifikaci a zglajchšaltování pod diktátem nadnárodního kapitálu, který nemá vlast a jako jedinou hodnotu uznává pouze zisk dosahovaný jakýmikoliv prostředky.

 • zedd • 25. ledna 2015

  V závěru je vynikající postřeh: Kapitál si žádá suverenitu a TTIP je vyhlášením nového suveréna.
  Co s tím? Nevím. Až bude třeba přiložit ruku k dílu, rád začnu hejbat s kameny ať směrem k destrukci starého tak ke konstrukci nového.
  Nějak tak mám v hlavě rozhovor se slečnou/panicem za přepážkou O2, až jim půjdu vypovědět smlouvu na hlasové služby:

  Proč od nás odcházíte?

  Protože tomu zmrdovi Kellnerovi nejsem ochoten platit ani o korunu navíc než musím.

  Pardon, nerozumím Vám? Kdo je Kellner?

  Ten zmrd, co vlastní Vaší společnost.

  Aha, to jsem nevěděla, já jsem tu jen zaměstnaná. Takže nejste spokejen s nějakou naší službou?

  Krom toho, že jsem nespokojen se všemi vašimi službami mne dere, že bych měl platit peníze někomu, kdo se aktivně účastnil destrukce České republiky jako suverénní entity.

  Omlouvám se, ale nerozumím tomu pojmu „suverenní“. Co to má znamenat?

  Nic. Vyšpul lejstra, ať se někam hnem (krávo blbá už si v posledních letech odpouštím nejen jako repliku).

 • Martin (už bez taky m) • 26. ledna 2015

  Na TTIP se nedá NIC vyjednat.
  TTIP je třeba jednoznačně ODMÍTNOUT!
  Všechny naše „zákonozmarce“ – a to na všech úrovních – je třeba jako občané postavit před holou skutečnost: „…nechceme destrukci ekonomiky národních států (to co z ní zbylo), ani zbytků práva a norem. Nechceme se stát otroky korporací a nelidského vykořisťování a ničení přírody! Máte dělat pro lidi, sloužit lidu (viz slib poslance, senátora, zastupitele, ministra…), pokud „jednáte o TTIP“ prožíráte veřejné peníze bez jakéhokoliv možného efektu“.
  Pak je třeba žádat na ulicích i na síti odvolání těch co jsou jako skuteční „cizí agenti“ pro TTIP a proti lidem!
  Přimlouval bych se za oslovení zodpovědných (kteří se v případě schválení TTIP stanou zbytečnými loutkami a maňásky) tak, aby si nedovolili říci TTIP ano. I kdyby mělo dojít na předčasné volby a defenestrace, okupace TV, atp.
  TTIP je „americká verze ukrofašismu v pseudoekonomice vyvolených korporací“. Nic jiného.
  Jediným zbylým suverénem je občan. Dojde na to -je to jen otázka času, metod a stupně destrukce…