Syrský velvyslanec v OSN: Islámský stát (ISIS) a Izrael jsou spojenci

Syrský velvyslanec v OSN tvrdí, že Izrael umožnil volný průchod zbraní a bojovníků ISIL na okupované Golanské výšiny a potom do zbytku Sýrie.

Bašár Džafáří v pátek íránské Press TV řekl, že takfírští teroristé z ISIL uzavřeli nevyhlášené spojenectví s Izraelem a mají tajnou dohodu s tímto režimem.

Izraelci pomáhají takfírům, aby pronikali přes dělící čáru na Golanských výšinách z Jordánska, kde byly umístěny jejich výcvikové tábory, řekl syrský diplomat. Tyto poznámky pronesl poté, co Rada bezpečnosti OSN v pátek přijala jednomyslnou rezoluci odsuzující teroristické aktivity ISIL v Sýrii a Iráku. Syrský velvyslanec při OSN také uvedl, že „všichni vědí, že Jordánsko má na svém území tajné tréninkové tábory.“

Ammán to dosud nekomentoval.

Rezoluce OSN má za cíl zastavit financování a proud zahraničních bojovníků do ISIL. Patnáctičlenná RB OSN vyzvala k akcím proti teroristům, kteří, jak je v ní řečeno, „musí být s okamžitým účinkem odzbrojeni a rozpuštěni.“

Bojovníci ISIL teď ovládají velká územní pásma v Iráku a Sýrii. Mají pod kontrolou také několik ropných polí.

Irák, který má páté největší zásoby ropy na světě, se stal obětí masivního bleskového útoku takfírských bojovníků ISIL na počátku června.

Džafárí připomněl RB OSN, že Damašek opakovaně varoval před hrozbou takfírů už po dobu tří let. A dodal k tomu, že pokud by OSN neignorovala teroristické aktivity v Sýrii, nebyli by bojovníci ISIL schopni vytvořit současný chaos v Iráku. Džafáří také řekl, že syrská vláda hraje hlavní roli v kampani proti terorismu.

Převzato z Global Research

Námět: Clair

Přejít do diskuze k článku 15 komentářů