Diskuze k článku


 • Dana • 14. září 2015

  O imperialistickych zlocinech Americanu ve Vietnamu uz prece pred 40 lety nekonecne informovalo Rude Pravo a vypocty dalsich zlocineckych valek Spojenych Statu byly v Ceskoslovensku bezne zname. . Nejak to nepomohlo. Soudruzi, s tou propagandistickou masazi jste udelali chybu, pac vam lidove masy neverily. Nasledne statisice obcanu demonstrovalo a cinkalo klicemi za odchod komunistu. Musite se holt vic snazit. Situace si zada rozhodnou akci.
  Pro zacatek, jdete do terenu a presvedcujte uprchliky z chudych zemi, ze v kapitalistickem Cesku je take bida a nezamestnanost. Vysvetlujte jim, ze kapitalista se uz trese na immigrantske nadeniky, aby si z nich mohl udelat zavisle otroky. Uz vidim, jak se po tomto varovani emigrantska vlna obrati pryc, zpatky domu… :-)

 • Béda • 14. září 2015

  Dana napsal

  O imperialistickych zlocinech Americanu ve Vietnamu uz prece pred 40 lety nekonecne informovalo Rude Pravo a vypocty dalsich zlocineckych valek Spojenych Statu byly v Ceskoslovensku bezne zname. . Nejak to nepomohlo.Soudruzi,s tou propagandistickou masazi jste udelalichybu,pac vam lidove masy neverily. Nasledne statisice obcanu demonstrovalo a cinkalo klicemi za odchod komunistu.Musite se holt vic snazit.Situace si zada rozhodnou akci.
  Pro zacatek,jdete do terenu a presvedcujte uprchliky z chudych zemi,ze v kapitalistickem Cesku je take bida anezamestnanost.Vysvetlujte jim, ze kapitalista se uztrese na immigrantske nadeniky,aby si z nich mohl udelatzavisle otroky. Uz vidim,jak se po tomto varovani emigrantska vlna obrati pryc,zpatkydomu…

  Co to zde plácáte za nesmysly? Řeč je o SOUDOBÝCH mezinárodních zločinech SSa, ne o Vietnamu a komunistech. Proberte se z hybernbace, přestaňte odvádět řeč od vám nepohodlného aktuálního tématu a mluvte laskavě k věci!

 • Béda • 14. září 2015

  Pardon, omlouvám se, myslel jsem, že nick Dana diskutuje pod vedlejším článkem o 11.září.

 • Tribun • 14. září 2015

  Béda napsal

  Pardon, omlouvám se, myslel jsem, že nick Dana diskutuje pod vedlejším článkem o 11.září.

  Ale to nic nemění na tom, že hloupě plácá a mele páté přes deváté. Je možné, že Amadeus je špatný film, ale do debaty a dědičných chorobách to prostě nepatří. U podobných komentářů si vždycky říkám, jestli je to prostá neschopnost porozumět psanému textu, nebo záměrné odvádění pozornosti od tématu.

 • Dana • 14. září 2015

  Tribune,
  faktem zustava, ze stejne clanky uz psali komuniste po dlouhou dobu, ba desetileti , coz vyvratit nemuzete. Faktem zustava, ze nakonec stejne komunismus-socialismus, navzdory neustalemu vypocitavani zlocinu Spojenych Statu, padl.
  Pred mnoha generacemi Spojene Staty v Laosu bombardovaly, bombardovaly i jinde.
  To je take fakt. Prijde li na ohrozeni Ameriky, bude se bombardovat i v budoucnu. Jak stale pripominate, USA vyhubily Indiany, zotrocovaly cernousky, jsou to imperialiste, nejhorsi hrozba lidstvu. . Vzdyt ja vam to nevyvracim. Musi to byt hrozny zivot, stale se bat Americanu.. :-)

 • zamp1 • 14. září 2015

  Nemůžu si pomoct, ale musím to napsat. Dana je .
  Trošku se mi ulevilo. :-)

 • petr1 • 14. září 2015

  Dana napsal

  O imperialistickych zlocinech Americanu ve Vietnamu uz prece pred 40 lety nekonecne informovalo Rude Pravo a vypocty dalsich zlocineckych valek Spojenych Statu byly v Ceskoslovensku bezne zname. . Nejak to nepomohlo.Soudruzi,s tou propagandistickou masazi jste udelalichybu,pac vam lidove masy neverily. Nasledne statisice obcanu demonstrovalo a cinkalo klicemi za odchod komunistu.Musite se holt vic snazit.Situace si zada rozhodnou akci.
  Pro zacatek,jdete do terenu a presvedcujte uprchliky z chudych zemi,ze v kapitalistickem Cesku je take bida anezamestnanost.Vysvetlujte jim, ze kapitalista se uztrese na immigrantske nadeniky,aby si z nich mohl udelatzavisle otroky. Uz vidim,jak se po tomto varovani emigrantska vlna obrati pryc,zpatkydomu…

  Lžeš a moc dobře to víš. V 89´ chtělo kapitalismus pouhá dvě procenta demonstrujících. Absolutně nikde se nemluvilo že budeme satelitem USA, natož o nějakým NATO. Byl to na těch lidech podvod. Podej čertu prst, sežere ti celou ruku. V tomhle případě sežralo impérium celé státy i s lidma a udělalo z nich nízkonákladové kolonie.
  A uprchlíci k nám samozřejmě zdrhaj ze zemí vybomardovaných, nebo spravovaných impériem. Nikdo k nám nezdrhá z komunistické Číny.
  Takže se vrať k válení kynutých knedlíků ve svý kantýně a mozek používej maximálně na to jak zaplatit složenky.

 • Béda • 14. září 2015

  zamp 1,

  vy nevíte, že (je nutno dodat národní, i když multisměsice USA nikdy žádným národem nebyly) bezpečnost USA ohrožují úplně všichni ať jsou kdekoliv? Natožpak nějaký Laos anebo Kambodža. USA jsou prakticky permanentně ohrožovány odevšad a podle toho se (byť nejvyzbrojenější ze všech států, jaderná supervelmoc a relativně teritoriálně izolované) chovají a přede všemi se musí bránit. Nejčastěji útokem. Co kdyby je napadl Husajn, Kaddáfí, Asad, KIM, Ahmadinežád, Janukovyč, Putin, anebo nějaký Jemenec? V nedaleké minulosti se musely s vypětím všech sil ubránit velice agresivním latinskoamerickým státům, počínaje Kubou a Grenadou. USA jsou nejmírumilovnější stát na světě a jejich prezident dostal po zásluze Nobelovu cenu míru.

 • Dana • 14. září 2015

  No, Bedo, ironie vam slusi.
  Velmoc je vzdycky ohrozovana, pac dalsi pidimuzici se chteji stat novou velmoci. . Jen silna a obrnena vemoc zustava velmoci. . Je to prirodni zakon, neco jako klani jelenu v riji.. Anebo jak rikaji v ceskych hospodach, silnejsi pes m.. a..
  Jinak Laos mel tu smulu, ze byl zatazen svou neschopnosti-civilni valkou do vietnamske valky rozpinanim Vietkongu na jeho uzemi. Kdyby tenkrat v sedmdesatych letech probihala valka mezi SSSR a USA, pak by Ceskoslovensko bylo take bombardovane zapadem, pac na uzemi CSSR , najme Brdy, se nachazely balisticke rakety.
  ————
  Jasne, ze Cinane nezdrhaji do prelidnene Evropy. . Emigruji do Ameriky. Tisice tehotnych Cinanek sem jezdi rodit za ucelem, aby jejich dite zde narozene bylo automaticky Americanem, coz cinskou matku opravnuje k trvalemu pobytu v USA…
  Proti temto immigrantum samozrejme nic nemam. .

 • leho • 15. září 2015

  Imperialistický zločin USA v indočíně 60. let spočíval v úsilí dodržet závazek dannému Jižnímu Vietnamu v Ženevské mírové smlouvě v roce 1954. Smlouvu tenkrát podepsal severovietnamský komunistický diktátor strýček Ho a samozřejmě neměl v úmyslu ji nijak dodržovat. Vždy usiloval o násilné sjednocení Severního a Jižního Vietnamu pod komunistickou nadvládou, což se nakonec po jeho smrti v polovině 70. let podařilo, jak známo, že. Dělal to tak jak dodnes všichni komunisté to stále umí: pomocí genocidy a infiltrace do struktur demokratického státu za cílem ho totálně rozvrátit a nastolit svoji diktaturu na místo nějaké pitomé demošky, čímž Jižní Vietnam více méně tenkrát byla. Strýček Ho byl s infiltrací a rozkladem Jižního Vietnamu na začátku 60. let velmi úspěšný, vždyť měl za zády nejen sovětské, ale i čínské soudruhy. Totiž tenkrát byla socialistická Čínská lidová republika a Sovětský svaz spojenci, jak všichni zde jsou si jistě vědomi, že Bédo. A USA se do hry vložily kvůli oné pitomé Ženevské smlouvě, oni ti pitomci si mysleli, že by se měla dodržovat, jak drzé, že ano. A tak do Vietnamu přišli vojáci se zelenými barety. Ti byli ze začátku úspěšní a tak strýčkovi Ho s čínskými a sovětskými soudruhy bylo jasné, že to tak dál nejde. A tedy přitlačili na pilu. A USA to nechtěly vzdát a tak přitlačili na pilu taky. Strýček Ho se snažil, otevřel svoji stezku pro zásobování partyzánů v Jižním Vietnamu přes území Laosu zvanou Ho Či Minova stezka a není tedy divu, že byla bombardována ostošest. No a jak to bylo dál, to už všichni víme. Chápu, že zde přítomným soudruhům nějaké závazky, dodržování smluv, nechat občany ať si sami rozhodnout, to jsou koncepty jim naprosto cizí, tak proč se vlastně namáhám? Sám nevím…

 • leho • 15. září 2015

  Tribun: Je tu nějaký zásadní rozdíl oproti Islámskému státu?

  Samozřejmě je a to zcela zásadní. Jak to bylo s Vietnamem a Laosem jsem vysvětlil dříve a jak to je dnes s ISIL, to je naprosto úplně něco jiného. Snad jenom jistá podobnost s podporou Asadova režimu Sovětským svazem, ah pardon, Ruskem…

 • hudryper • 15. září 2015

  Na Vaši otázku,Tribune, lze odpovědět jednoduše. Drobný rozdíl tu je. Zatímco ve Vietnamu ještě měly USA vlastní armádu schopnou boje muže proti muži,dnes takovou armádu nemají .Takže se jim při pohledu na pochodující vojáky Ruska a Číny hrůzou natřásají tukové vaky okolo pasu . Když to navíc není moc slavné ani s jejich avionautikou a jistotou,že jakákoliv válka s koalicí Rusko-Čína
  bude probíhat i na americkém území,světlou budoucnost v souvislosti s neoconskou politikou nevidno. A zděšení z toho,že budou ruská letadla kontrolovat syrský vzdušný prostor je na straně USA a Izraele nepředstírané.Tím totiž padá pod stůl další snahy oblbovat svět údajnou válkou proti dítku,které s takovou námahou v Iráku vypiplali.Protože už nemohou otevřeně podporovat IS,budou se muset buď připojit k jeho rychlé likvidaci,nebo ji jen pozorovat a pokusit se vyvolat pomocný bordel někde vedle. V každém případě plán na Velký Izrael padá s otázkou války s Ruskem a Čínou. O kalifátu v Evropě se budou vyprávět za rok už jenom vtipy.

 • leho • 15. září 2015

  Hudryper: Takže se jim při pohledu na pochodující vojáky Ruska a Číny hrůzou natřásají tukové vaky okolo pasu . …

  Tak tohle mne opravdu baví! Prý se při pohledu na pochodující čínské a ruské bolševiky natřásají nějaké mé tukové vaky!! Které samozřejmě nemám, ale to hudryper nemůže vědět. Ale jinak fakt dobrý!! A že ruská letadla a lodě budou něco kontrolovat? V minulosti kontrolovaly velké kulové a nynější situace není pro ně vůbec lepší, spíše naopak, jelikož technologický vlak jim ujíždí stále rychleji a rychleji. Za dob SSSR mohli ruští bolšáni zkupovávat elektronické součástky pomocí jejich front-firem v Radio Shacku, teď už to skoro vůbec nejde, jsou zkrátka namydlení. Zelení mužíci jsou k smíchu a pochodující ruské a čínské figurky před tribunou ještě víc.

  Na druhou stranu, před válkou byli ale stejně k smíchu goose-stepping náckové a nedopadlo to moc dobře. Snad to tentokrát nebude taková katastrofa, ale kdo ví, musíme být připraveni na všechno…

  Ještě Hudryper: …ve Vietnamu ještě měly USA vlastní armádu schopnou boje muže proti muži, dnes takovou armádu nemají . …

  To je taky dobré! Kam hudryper na tyhle rozumy chodí, to mě podržte. Dnešní US Army je mnohokrát schopnější než ve Vietnamu a co teprv takoví US Marines, Rangers či Special Forces! Měli byste vidět Mariňáky jak nacvičují právě tenhle boj muže proti muži, prakticky denně hodinu dvě! Bojováci v US Army rovněž, a o Rangers, Special Forces, Navy Seals, atd, o těch ani nemluvě …

  PS: Čtu si podruhé potřetí hudryperův příspěvek, nedává stále smysl. On asi během noční šichty musí být snad namol, to jinak není vůbec možné. Prý mám hrůzu při pohledu na pochodující vojáčky před tribunou! No tohle asi dlouho nerozchodím..

 • Béda • 15. září 2015

  leho,

  USA jsou takový papírový obr. Od druhé světové války dokážou díky technologické převaze vyhrát bitvu se slabším soupeřem ale nedokážou vyhrát válku (snad s výjimkou Grenady) . Jejich armáda (obzvlášť v posledních 20-ti letech) je určena jenom k dělání bordelu ve světě. Nepřispívají ke stabilitě a k míru, k pokojnému životu. Tam kde nedokážou vnutit svůj diktát politickým a ekonomickým vydíráním a ultimáty, posílají své žoldáky. Velká část z těch žoldáků se pak stává nepotřebnými mrzáky a lidskými troskami. To trvá do doby než narazí na odhodlaného soupeře s rovnocennou výzbrojí. Pak se zeserou jako v případě lodi Donald Cook.

 • Béda • 15. září 2015

  Jinak s chloubou amerického letectví to v poslední době nevypadá moc slavně. V imitovaných soubojích s konkurencí si jejich letadla nevedou zrovna vítězně.

 • fajt • 15. září 2015

  Béda napsal

  Jinak s chloubou amerického letectví to v poslední době nevypadá moc slavně. V imitovaných soubojích s konkurencí si jejich letadla nevedou zrovna vítězně.

  je dobrý si občas přečíst webík s americkými veterány, to je počteníčko, kdybych měl od toho odvozovat bojeschopný stav us army, tak bych to viděl v záporném sloupci, a dost hluboko – asymetricky s psychopatickými nájemníky to ještě v nějaké banánovce daj, ale pokud by měli vést regulérní válku s odhodlaným soupeřem, tak jsou, myslím, v dupě ( krom toho při rychle stoupajícím počtu ovčanů, neberu do toho nelegály, kteří upadaj do nevratné bídy a nouze, tak maj taky pěkně našlápnuto na nějakou barevnou revoluci, tady rozsypat par barevných papírků a dosadit zapáleného rebela a celý us government by z důvodu neskutečného chaosu a rozkladu plul na letadlových lodích ). ..)