Diskuze k článku


 • Béda • 23. ledna 2015

  Nikdy jsme se (asi byli míněni lichváři, oligarchové, umelci z pražské kavárny a politické „elity“) „neměli tak dobře“ http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/dluhopisy-za-674-miliard-neprosly-koalici-zradilo-11-poslancu-1155750#utm_source=rubrika-domaci&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss

 • Béda • 23. ledna 2015

  http://www.literarky.cz/politika/svet/19128-svt-v-roce-2015-podle-baracka-obamy

  …K ukrajinské krizi se americký prezident vyjádřil na pohled rozhodněji, byť ve výsledku nepřesvědčivě. „Držíme se zásady, že větší státy nesmějí zastrašovat ty malé – a odmítáme tak ruskou agresi, podporujeme ukrajinskou demokracii a ujišťujeme o své pozici naše spojence v NATO,“ prohlásil prezident země, která od druhé světové války napadla přes padesát „menších“ zemí, loni zablokovala další rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která vyzývala Izrael k ukončení okupace palestinských území, a vzápětí pohrozila ukončením pomoci palestinské samosprávě, pokud bude žalovat Izrael za válečné zločiny. Podle Obamy je nynější americká politika vůči Rusku – v rámci ukrajinské krize – správná, „izolovala“ Putina a zanechala ruskou ekonomiku „v troskách“, načež Washington odmítl ukrajinsko-ruskou dohodu o zastavení palby coby „ruský okupační plán“.

  S podobným pohledem na práva ostatních zemí se Obama vyslovil také k Pekingu: „Čína chce určovat pravidla hry pro nejrychleji se rozvíjející region světa. To by naše dělníky a podniky stavělo do nevýhodné pozice. Proč bychom to měli dopustit? Pravidla máme určovat my. My máme určovat hrací plochu. Proto žádám obě (politické) strany, aby mě pověřily právem rozvíjet obchod k obraně amerických pracujících, prostřednictvím nových obchodních smluv od Asie po Evropu, které nejsou jen svobodné, ale rovněž spravedlivé.“ Jinými slovy, Čína nesmí „určovat pravidla hry“ ve svém vlastním okolí, které Obama pro jistotu nejmenoval, protože by pak musel říci, že Čína v Asii nemá žádná práva.

  Řeč je přitom o řadě smluv o volném obchodu, které Čína uzavřela loni v listopadu na summitu APEC. Pokud by Peking v tomto směru uspěl podle svých představ, globální ekonomika by získala odhadem 2,4 bilionu dolarů, zatímco v souvislosti s případnou americkou TTP odhady Pacific Economic Cooperation Council (PECC) mluví o 223 miliardách dolarů. Už loni v listopadu se Rusko postavilo ve střetu s USA jednoznačně za Čínu: „Je očividné, že Transpacifické partnerství je jen dalším pokusem USA vybudovat architekturu regionální ekonomické spolupráce, z níž by Spojené státy těžily,“ prohlásil Vladimir Putin. Spojené státy přitom z TTP dopředu vyloučily dva hlavní asijské státy, Čínu a Indii, na něž podle všeho nemají dostatek pák.

 • Béda • 23. ledna 2015

  http://www.reformy.cz/zpravy/jeste-vice-izolovane-rusko-ted-s-cinou-postavi-vysokorychlostni-zeleznicni-propojeni-za-240-miliard/

  …V květnu po více než desetiletí rozhovorů vývozce zemního plynu OAO Gazprom dosáhl s Čínou dohodu za 400 miliard $ na postavení plynovodu a zahájení dodávek. Mišarin v listopadu ve svých komentářích srovnal tuhle novou dopravní síť, „co se týče rozsahu a významu,“ se Suezským kanálem…

  Tato sdělení přichází měsíc poté, co delegace do Moskvy vedená čínským premiérem Li Keigiangem podepsala dohody zahrnující spolupráci na vysokorychlostních železnicích, dohodu o tříletých swapech místních měn na 150 miliard yuanů (24 miliard $) a dohodu proti dvojímu zdanění.

 • Béda • 23. ledna 2015

  Rusko bude ignorovat ratingové firmy http://www.zvedavec.org/vezkratce/9697/

 • r.m. • 24. ledna 2015

  ednání byla kvalifikována jako přestupky proti občanskému soužití ve smyslu ust. § 49 odst. 1 písmo c) Z.Č. 200/1990 Sb. a v souladu s ust. 58 z.č. 200/1990 Sb., o přestupcích byla oznámena věcně a místně příslušnému orgánu k projednání, v tomto případě Úřadu městské části Praha 2, nám. Míru 600/20, Praha 2.
  – z toho nic nebude, dostanou 100,- pokuty, nezapomeňte kdo tu radnici vede. Pipka ze spořitelny Černochová ODS. Znám ji osobně krávu.

 • r.m. • 24. ledna 2015

  r.m. napsal
  Úřadu městské části Praha 2

  omlouvám se, patří to víte kam

 • Sio • 24. ledna 2015

  Zlato 1035 Kč/gram . Ještě před pár měsíci se potácelo někde mezi 800 – 870 …
  http://www.avarrio.cz/