Diskuze k článku


 • hudryper • 5. prosince 2016

  Že by tam záměrně chyběl jakýkoliv symbol pro V.V. Putina ? Že by jeho role intervenčního úředníka ve službách GP měla skončit ? Obdivuji schopnost Lavrova nabízet v zájmu ukončení hrůz v Allepu odchod špíny lidstva prostřednictvím dohody s těmi,kdo jí dali k dispozici souřadnice pro dělostřelecké bombardování ruské nemocnice ! Po tomto důkazu humanity na
  úrovni 2 Olbreitrů ,nebo jedné killerjednotky bych ruskému štábu odpustil,kdyby se dopustili chyby a po soustředění zbývajících“dobráků“na cestě do Evropy použili omylem termickou municí.

 • peter. • 5. prosince 2016

  Taroty,veštby,dekadencia,zvrátenosť,relativizácia a odvrhnutie všetkého, čo z ľudí robilo ľudí,čo vytváralo a formovalo po tisícročia ľudskú spoločnosť a civilizáciu.Čo bolo osvedčené, dobré a správne pre stovky generácií našich predkov,je dnes vysmievaný prežitok odsúdený na zatratenie a čo bolo vždy odsudzované a ako škodlivé odvrhnuté , je dnes správne a cool.
  Nastáva doba v ktorej hrajú prím buzeranti,pedofili,satanisti a okultisti všetkého druhu – ak sú dostatočne bohatí a zaradení do tej správnej lóže,ligy,sekty alebo spolku, doba v ktorej má ľudský život hodnotu menšiu ako život psa vo vlastníctve boháča nárokujúceho si právo pretvárať svet podľa vlastných zvrátených predstáv a zahrávať sa so životmi miliónov ľudí.Experimentujú s miešaním rás,vyvolávajú vojny, hrajú sa na Bohov a Bohom vyvolených ľudí a náramne sa pri tom bavia.Ako to robí hajzel Soroš a jeho klanoví pusipajtáši.
  Nasrať na taký svet!Nechcem byť hračkou v rukách týchto perverzných netvorov,nech už sa nazývajú neomarxistami,liberálmi,globalistami,finančnými elitami,kapitalistami alebo hoci aj treťotriednymi politickými lídrami – servilnými poskokmi uvedených elít pôsobiaci napr.vo vládach a parlamentoch našich štátov.

 • hudryper • 5. prosince 2016

  Podepisuji. Samotný článek je nejlepším důkazem,že nepatříte mezi manipulované hračky .

 • Alena • 5. prosince 2016

  svět se nevyvíjí, jak by si globalizátoři přáli, a je na lidech, jak si ho vytvoří. Vždyť i velký bratr neví.

 • Béda • 6. prosince 2016

  Alena napsal

  svět se nevyvíjí, jak by si globalizátoři přáli, a je na lidech, jak si ho vytvoří. Vždyť i velký bratr neví.

  Trumpovu kampaň spolufinancovali bratři Kochové, finančním manažerem jeho volební kampaně byl chlapík z Goldmann Sachs, který se má za odměnu stát ministrem financí USA. Do čela Pentagonu byl Trumpem vybrán válečný jestřáb z řad námořní pěchoty (účastnil se mimochodem operace Fallúdža) . Sám Trump patří mezi americké oligarchy a často akcentuje Amerika first. Já bych si nebyl moc jistý, že je Trump pro svět andělem spasitelem.

 • fajt • 6. prosince 2016

  však taky Putin nestabilizoval Rusko ( na nějakou základní úroveň ) pro ruský národ, ale pro globální elitáře, aby mohli lépe a efektivněji čerpat ruské bohatství – privatizace Ruska jede na plné obrátky, korupce slouží těm správným zájmovým globálním skupinám, pátá kolona na strategických místech ruské byrokracie nebývale posílila, ruský výrobní kapitál je ještě více svázanější s nadnárodním, ruská armáda je z velké části profesionální ( tedy za úplatu a na povel cara, jedno jaký bude ) a prostý lid, tedy mužík dostal daňové povinnosti o kterých se mu ani nesnilo, vše potuplované pro jistotu návrhem zákona o příživě, který by ani v americkém pracovním lágru neprošel. ..)

 • Béda • 6. prosince 2016

  Observer napsal, jak demokraté zastrašují americké volitele

  Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612054255341-observer-demokrate-zastraseni-americti-volitele/

 • Béda • 6. prosince 2016

  http://www.hlavnespravy.sk/v-essene-vrcholia-pripravy-na-zjazd-vladnej-cdu/868811

  …Ako ďalej vyplýva z informácií, ktoré prenikli v Essene na verejnosť, CDU chce do predvolebného boja ísť s jasnou rezignáciou na zvýšenie daní a so sprísnením azylovej politiky. V tomto duchu došlo aj ku korekcii návrhov straníckych smerníc, o ktorých budú rokovať delegáti essenského zjazdu strany…

  Angela Merkel čelí kritice vlastní strany {CZ titulky} https://www.youtube.com/watch?v=lhXjKa0fDNU

  Vicki Maeijer (PVV) – projev v Evropském parlamentu [ CZ titulky ] „Nás neumlčíte“
  https://www.youtube.com/watch?v=GmA9eeLlIJ4

 • Béda • 6. prosince 2016

  John Kerry si v Berlíne prevzal Veľký spolkový kríž za zásluhy

  Kerryho nemecký rezortný partner Frank-Walter Steinmeier označil šéfa americkej diplomacie pri tejto príležitosti za „skutočného priateľa“ a „najvytrvalejšieho diplomata“, akého osobne poznal.

 • peter. • 6. prosince 2016

  fajt:
  Malé,ale dôležité víťazstvo.Dáva nádej,že nie všetci Poliaci sú „rusofóbmi“ a že aj v Poľsku sú ešte zdravo rozmýšľajúci ľudia.
  https://cont.ws/post/450691

 • fajt • 6. prosince 2016

  peter. napsal

  fajt:
  Malé,ale dôležité víťazstvo.Dáva nádej,že nie všetci Poliaci sú „rusofóbmi“ a že aj v Poľsku sú ešte zdravo rozmýšľajúci ľudia.
  https://cont.ws/post/450691

  Peter, víte přeci dobře, že dnes ( i v historii ) jeden hlas bohatého ( a je jedno, co je to za duševní lopatu) vydá za miliony chudých ( i když skutečných občanů, kterým funguje i zdravý selský rozum), systém je nastaveny neprůstřelně, tady žádná demokracie a pluralita názorů jako skutečná tvorba moci vycházející z vůle většiny absolutně nefunguje. ..)

 • Aleš • 6. prosince 2016

  Fajt: Tento elitou chtěný obraz, do kterého by moc ráda zapasovala i Rusko, nemusí být vůbec uskutečněn. Evropa má na víc než jen na 2 diktované možnosti vývoje (EU ve vleku totalitní světovlády anebo EUxit v zájmu totalitní světovlády).
  Jestli chce být náš prezident prezidentem dolních 10 milionů, měl by to vzít v potaz. A tady podle mne jiné cesty z toho není, jde o NATO rozpuštění.
  A o tom elity nebudou mluvit, i pouhá myšlenka na to je ortelem smrti. Ale. Svět se mění, i Brzezynski a podobní evidentně přiznávají, že to pod kontrolou nemají.
  Nevím, proč to kdo zapírá, že netřeba bát se Schapira, vždyť je to jenom loutka loutek, byť nevzdala se svých ekl choutek…
  put in – česko-anglický slovník říká:
  vložit , vynaložit , věnovat úsilí, čas
  zažádat si , podat žádost na co
  poznamenat , podotknout , prohodit poznámku ap.
  vplout (do přístavu), přistát na krátko
  2. for sth zažádat si, podat žádost na co put in a request for sth → zažádat, podat žádost o co
  Vyskytuje se v:
  harm: be (put) in harm’s way → být ohrožen, být vystaven nebezpečí
  objednávka: place an/ put in one’s order with sb → zadat/udělat objednávku u koho
  vplout: sail into the port, na krátkou zastávku put in, loď. put into port → vplout do přístavu
  slovo: put in a word for sb → ztratit slovo za koho
  ztratit: put in a good word for sb → ztratit za koho slovo přimluvit se

  peter: Svatá pravda. I Rusové sice používají vědmy, ale v porovnání s nimi se naše předpovědi dostávají do sfér trumpologie či putinologie. V době, kdy obří snahy o totální kontrolu nevedou k cíli, v takové předpovědi nemusíme zapomínat na naše sny a přání. I Pjakin je nástrojem. Ale jsou lidé, kteří nejsou nástroji. V této předpovědi autor vystihl asi důsledně něčí plány. Konspirátoři plánují, ale lidé žijí.

 • fajt • 6. prosince 2016

  Aleš napsal
  Aleš

  Aleši, mou reakci máte vedle, už to nebudu pastovat i tady. ..)

 • Béda • 6. prosince 2016

  Řekl bych že Putin reprezentuje konzervativní pravici. Putinova politika (rovná daň, privatizace, podpora zahraničních investic s důrazem na národní tradice, rodinu, původní náboženské kořeny, zájmy národní oligarchie atd.) je klasickou politikou konzervativní pravice. Putin není žádná alternativa ke kapitalismu. Minule jsem se to pokusil objasnit. Jde zde o konflikt dvou pravicových křídel – liberálních kozmopolitních globalistů kterých zištné zájmy jsou široce globálně rozprostraněny a hodnoty jako národ, kořeny, sounáležitost… pro ně neznamenají již prakticky nic. Byly zcela nahrazeny jedinou univerzální hodnotou – ziskem (a mocí). I když jsou Putin, konzistentnost jeho názorů, to co udělal pro Rusko, jeho zarputilost… sympatické, přesto si myslím že tudy cesta nevede. Kapitalismus má své vývojové zákonitosti a vždycky bude vést ke koncentraci bohatství a moci, zbídačování, bezohlednému konkurenčnímu boji o zisk a moc.

 • fajt • 6. prosince 2016

  ano, kapitalismus nekultivuje, kapitalismus degraduje…a všechny bez výjimky. ..

 • Admirál • 6. prosince 2016

  Budoucnost a to i tu poměrně blízkou při dnešním překotném vývoji nemožné předvídat.

  Ti, kdo si mysleli, že je možné za pomoci gigantických prostředků a možností směrovat lidstvo v souladu se svými cíli, jsou dnes na hrnci. Asi nečetli Tolstého Vojnu a mír. Tam je přesně popsáno, jak jsou dějiny tvořeny nikoli rozhodnutími a činy jedinců a skupin, ale tisíci a miliony jednotlivých kroků bezejmenných jedinců, které nakonec vyhrávají bitvy a tvoří dějiny. Jejich škoda. Uvedli jen do pohybu síly, tekuté písky, o kterých nikdo neví, jakým směrem se pohnou, kde vytvoří hučící tsunami a kde něco a někoho tiše pohltí.

 • Bety • 6. prosince 2016

  Bédo píšete, že přes Putina cesta nevede.
  Říkám si, co všichni, kdo ho kritizují po něm vlastně chtějí? Aby mávnutím kouzelného proutku vrátil čas?
  Stabilizoval Rusko. Zabránil jeho konečnému rozpadu. Aby ho ochránil, přebudoval armádu. Učinil ho opět potravinově soběstačným. Zastavil válku v Čečně. Postavil se proti šíření ISIL na Blízkém východě. Vrátil Rusům hrdost na svůj národ. Nebýt jeho zásahů, už bychom měli silně nakročeno k tomu, stát se součástí evropského chalífátu. A to všechno v situaci, kdy byly proti němu a stále jsou všechny západní státy a bohužel i bývalý socialistický blok – dobře víte, že na mínění obyvatel jim ani za mák nezáleží. Navíc si musíme přiznat, že ti zmínění obyvatelé vůbec nemají ve věcech jasno. A jak by také měli, když kapitalismus je prohlašován za jedinou možnou formu, kdy levice se chová jako praštěná a obhajuje jen práva různých a někdy velmi podivných uskupení a většinu lidí s odlišnými názory nálepkuje jako nacisty a rasisty. A mohla bych v tom pokračovat do aleluja – ty různé lidskoprávní neziskovky, feministky,neomarxisté (ti jsou zvlášť vyvedení), nemalá část zelených – ti všichni jsou naprogramováni jenom k tomu, aby lidem mátli hlavy.
  A všechen tenhle zmatek má v Rusku také a myslím si, že jen udržet ho v nějakých mezích ho musí zatraceně vyčerpávat.
  Má tam oligarchy!!! A jinde snad nejsou? Dostal je snad k moci on osobně? Snaží se udržet Rusko co nejvíce jednotné už jenom z toho důvodu, že občanská válka by Rusko doslova srazila na kolena, a kdo ví, zda by se ještě kdy zvedlo. Všechno, co zatím dosáhl by se spláchlo do kanálu. Pozastavil ten zdálo by se nezadržitelný postup NWO a pomohl tak i všem svým kritikům – nebo jste snad NWO chtěli? I kdyby už nedosáhl nic víc, je to na jednoho člověka až dost. Není přece Bůh!!!

 • Aleš • 6. prosince 2016

  http://e-republika.cz/article3773-Politka-v-akčnim-korporatnim-baleni
  Konec politiky korporátního lobismu je jedním z dílčích úspěchů, jehož bylo svým způsobem dosaženo i v Rusku. V Rusku přeci Prezident prohlásil. Za politiku je zodpovědné Jednotné Rusko….

 • Béda • 6. prosince 2016

  Bety,

  já Putina nekritizuji. Uznávám jeho zásluhy a ze všech současných zahraničních politiků je mi zdaleka nejsympatičtější. Pouze konstatuji, že v Rusku buduje specificky „ruský“ (s akcentováním ruských národních a stáních zájmů) KAPITALISMUS. A kapitalismus má své vnitřní zákonitosti. Krom jiného vede k ustavičné koncentraci bohatství a moci do stále méně rukou (ke vzniku oligarchie), k bezohledné konkurenci, k “ bratrovražednému“ boji o dominanci a moc bez jakýchkoliv pravidel, k nerovnosti mezi lidmi a k nerovnoměrnému vývoji mezi zeměmi a regiony s parazitismem na slabších, k zotročování slabších atd.. Takový kapitalismus byl, je a bude. Dokud bude existovat. To primárně není o Putinovi – to je o KAPITALISMU jako systému, kde Putin je pouze jedním z mnoha – byť dnes významným hráčem.

 • Bety • 6. prosince 2016

  Bédo, já nevím co bude. V Rusku si kapitalismus vyzkoušeli v horší formě než my.
  Nemohu za ně mluvit, ale DVTŘ je rozhodně cesta , která kapitalismus nevyznává.
  Možná se toho nedočkám, ale věřím, že se lidem zjevná nespravedlnost kapitalismu opravdu nezamlouvá, a že s ním dříve či později skoncují. Chce to čas.

 • Bety • 6. prosince 2016

  Krom toho si myslím, že západní špičky mají dobrý čich a Putin se jim nezamlouvá nejen proto, že chrání suverenitu Ruska. Zatím je to přece nastavené tak, že jim zisky z Ruska plynou přes všechny sankce, finanční sektor je přece liberalismem prorostlý. Gorbačova oslavovali, Jelcin jim nevadil a najednou je ten další ztělesněním zla, proč?

 • fajt • 6. prosince 2016

  odejítí kapitalismu bez násilí je proces dost nemyslitelný, spíše dříve odejde člověk, jako elementární a endemický nositel této ošklivé vlastnosti. ..)

 • Sio • 6. prosince 2016

  peter. napsal

  Taroty,veštby,dekadencia,zvrátenosť,relativizácia a odvrhnutie všetkého, čo z ľudí robilo ľudí,čo vytváralo a formovalo po tisícročia ľudskú spoločnosť a civilizáciu.Čo bolo osvedčené, dobré a správne pre stovky generácií našich predkov,je dnes vysmievaný prežitok odsúdený na zatratenie a čo bolo vždy odsudzované a ako škodlivé odvrhnuté , je dnes správne a cool.
  Nastáva doba v ktorej hrajú prím buzeranti,pedofili,satanisti a okultisti všetkého druhu – ak sú dostatočne bohatí a zaradení do tej správnej lóže,ligy,sekty alebo spolku, doba v ktorej má ľudský život hodnotu menšiu ako život psa vo vlastníctve boháča nárokujúceho si právo pretvárať svet podľa vlastných zvrátených predstáv a zahrávať sa so životmi miliónov ľudí.Experimentujú s miešaním rás,vyvolávajú vojny, hrajú sa na Bohov a Bohom vyvolených ľudí a náramne sa pri tom bavia.Ako to robí hajzel Soroš a jeho klanoví pusipajtáši.
  Nasrať na taký svet!Nechcem byť hračkou v rukách týchto perverzných netvorov,nech už sa nazývajú neomarxistami,liberálmi,globalistami,finančnými elitami,kapitalistami alebo hoci aj treťotriednymi politickými lídrami – servilnými poskokmi uvedených elít pôsobiaci napr.vo vládach a parlamentoch našich štátov.

  Prostě neomarxismus. A snaha zmást lidi na první prioritě, protože pokud někomu zcela otočíme žebříček hodnot a vnímání morálky, máme z něj tupou ovci.

 • peter. • 6. prosince 2016

  Sio napsal
  Prostě neomarxismus. A snaha zmást lidi na první prioritě, protože pokud někomu zcela otočíme žebříček hodnot a vnímání morálky, máme z něj tupou ovci.

  Sio:
  Toto je eštek našej diskusii na tému:Bol lepší socializmus ako dnešný…bohvie,čo to je,keď nám vládne „sociálna demokracia“?
  http://www.protiprud.sk/politika/2128.htm

 • Starý doktor • 7. prosince 2016

  Naše „elity“ ví koho mají podporovat především – http://www.ceska-justice.cz/2016/12/stat-poslal-za-lonsky-rok-neziskovym-organizacim-16-miliard-korun-historicky-nejvice/