Tendr na těžbu dřeva: Válka oligarchických struktur v přímém přenosu

Vítězem miliardového tendu na lesnické práce je Babišova firma. O čem se šuškalo už dlouho, se prostě stalo.  Za Klausovy vlády v 90. letech se rozjely šílenosti, ze kterých se už  asi nikdy nevzpamatujeme. Oddělení lesního provozu od státního podniku Lesy České republiky, vznik lesního zákona, který sám o sobě by při fungování státu a vymahatelnosti právních předpisů souvisejících jako např. zákona o ochraně přírody a krajiny či tehdejšího správního řádu nebyl špatný, ale už tehdy minimálně někteří tvůrci zákonných norem a jejich uvaděči do života věděli, že všechno bude jinak.

Už tenkrát mimo jiné došlo k domluvě mezi spolužáky ze školy panem Olivou (dlouholetý bývalý generální ředitel LČR), panem Mičánkem a dalšími o vzniku zákona, nastavení podmínek výběrových řízení a vzniku oligarchických struktur jako firmy LESS a.s. a jejímu napojení na stát. Současný český masmediální cirkus bude ve varu –  jedna parta oligarchů kolem pánů Kalouska, Schwarzenberga a Bakaly se bude vzájemně napadat s druhou podobnou partou kolem Andreje Babiše. Ono se vlastně nic neobvyklého v intencích posledních 25 let nestalo. Jediná neobvyklá věc je v tom, že ten, který celou tu věc investuje, režíruje a nakonec ji bude i kasírovat, je člověk, který šel s kůží na trh jako ministr financí.

Ostatní vlastníci kapitálu a médií to vlastnictví realizovali přes anonymní akcie v dceřiných společnostech (Klaus, Kalousek), restituce (Havel, Schwarzenberg) a jako šedé eminence za politickou oponou (Bakala, Kellner, Tykač, Komárek, Kožený, Krejčíř). Babiš ostatním vypálil rybník, užije si pár let slávy. Měl od začátku „správné“ informace a využil je tak, jak mu to rozložená společnost dovolila. My mu nesmíme dovolit ty největší šílenosti, které se chystají v připravované smlouvě TTIP. V žádném případě nemá smysl jakkoliv oslovovat a podporovat jinou partu oligarchů u nás. Všichni spojili své osudy oligarchů s šílenostmi v té připravované smlouvě. Jistou výhodou může být jen to, že komunikace s protistranou může probíhat přímo, a ne přes poslíčky a bílé koně.

Celý národ bude muset napnout síly a spolupracovat mezi sebou, bez ohledu na některé názorové rozdíly. Co takhle založit hnutí NE? Patrně to není originální nápad, ale všechno ostatní dosud selhalo.

Přejít do diskuze k článku 8 komentářů