Diskuze k článku


 • Béda • 11. září 2016

  http://www.zemavek.sk/articles/view/pad-dvojiciek-ocami-spickoveho-fyzika

  Keď som prvýkrát uvidel pád Dvojičiek 11. 9. 2001, pripomínalo mi to riadenú demoláciu, lebo budovy padali každá „do seba“ a prakticky sa jednalo o voľný pád. No to bol môj dojem zo zverejnených záberov v ten deň a samozrejme mohlo ísť o nejakú vizuálnu deformáciu. Každopádne som bol zvedavý na oficiálne vysvetlenie. Medzičasom vysvitlo, že moje prvé závery (pád budovy „do seba“ a „voľný pád“) sa potvrdili. Na to, aby nejaká budova padla „do seba“, musia najprv povoliť vnútorné štruktúrne elementy, potom vonkajšie a musí to byť aj správne načasované. Na to, aby budova padla „voľným pádom“ a „do seba“ je nutné, aby nižšie poschodia už tiež padali, keď sa na ich pôvodnú úroveň dostanú vyššie poschodia. V opačnom prípade by nižšie poschodia brzdili pád tých vyšších, s veľkou pravdepodobnosťou by sa zastavil, alebo aspoň spomalil. Rozhodne by to nebol voľný pád. Niečo také sa dá dosiahnuť riadenou demoláciou, keď sa napríklad použijú výbušniny na správnych miestach a v správnom časovom slede sa odpália. Nehovorím, že k tomuto došlo pri páde Dvojičiek, ale aby sa dosiahol rovnaký výsledok, muselo dôjsť k časovo koordinovaným štrukturálnym zmenám. Otázka je, čo to mohlo spôsobiť. Odpoveď nepoznám.

  Oficiálna správa uvádza, že primárnou príčinou pádu 3 budov (Dvojičky + WTC 7) nebol ani náraz lietadiel, ani palivo v lietadlách (toto sekundárne spôsobilo dlhotrvajúci požiar), ale práve dlhotrvajúci požiar. Toto vysvetlenie ma neuspokojuje, lebo nevidím ako by mohlo vyvolať časovo značne koordinované štrukturálne zmeny potrebné na pozorovaný výsledok….

 • zajoch • 11. září 2016

  http://izvestia.ru/news/631903
  Na smutečním obřadu k výročí 11. září 2001 ztratila Clintonová vědomí a akci opustila. Tiskový mluvčí její volební kampaně řekl, že pocítila přehřátí a přemístila se do domu své dcery.
  Trump ji už dříve vyzval, aby zveřejnila údaje o svém zdravotním stavu.

 • jigael • 11. září 2016

  To podezření, že „něco je jinak“ mě napadlo, už tehdy před patnácti lety, kdy jsem poprvé viděl záběry padajících věži. ONI nám lžou tak sebejistě, že se už ani nesnaží, aby jejich lži vyzněly věrohodně. Obdobně jako JEJICH lži o tom, že mezi migranty, kteří přichází do Evropy je velké množství inženýrů a doktorů. To jsou lži stejného typu: samolibé lži příslušníků „elit“, kterým je v podstatě lhostejné, zda jim někdo uvěří nebo ne, protože jsou pány této planety a mohou si dělat, co se jim zlíbí. Nebudou se nikomu za své činy zodpovídat.
  Ale zpátky k útoku na WTC: Myslím, že to, že u všech tří budov byla provedena řízená demolice, je nade vší pochybnost. K diskuzi se ale nabízí, jak je možné, že demolice byla připravena a provedena včas, tj. po několika desítkách minut od nárazu letadel. V úvahu přichází dvě možnosti:
  a) demolice byla naplánována a připravena již dříve v souvislosti s naprosto nevyhovujícím technickým stavem budov WTC a útok letadel jen „přišel vhod“.
  b) druhou možností je, že ONI věděli dostatečně dlouho předem, že k útoku letadly dojde, a proto byl dostatek času na přípravu demolice. To ovšem znamená, že zavraždili nejen tři tisíce osob ve zřícených bodovách, ale nezabráněním útoků letadel také všechny jejich cestující a posádky.

 • yamahar • 11. září 2016

  Vseci vedia kde je pravda a kazdy rok to rozoberat uz nie je zaujimave