The Saker: Hrůzný konec, nebo hrůza bez konce?

Americké impérium praská ve všech švech

Lepší je prožít hrůzný konec, než prožívat hrůzu bez konce.
(Ruské přísloví)

Není žádné pochybnosti o tom, že úpadek anglosionistického impéria bude pokračovat i v roce 2019. Avšak současně s tím zůstane schopnost USA zničit nukleárním útokem Rusko neporušena.

A to proto, že všechny nové fantastické zbraňové systémy poskytují sice Rusku schopnost potrestat USA za jejich první jaderný úder, ale neposkytují mu schopnost tomto prvnímu jadernému úderu zabránit. Takže: jestliže se američtí neokonzervativci rozhodnou, že nukleární holokaust upřednostní před ztrátou své moci v USA, pak už jim žádná síla nezabrání v tom, aby na Zemi rozpoutali svoji vlastní příšernou verzi Soumraku bohů.

Přinucen okolnostmi jsem strávil pár dní v Boca Raton, kde mnozí z nové americké „aristokracie“ tráví své dny, a mohu vám po této zkušenosti sdělit dvě informace: Jejich současný život jim mimořádně vyhovuje a jsem si jist tím, že se v žádném případě nechystají vzdát se svého privilegovaného postavení „vládců planety“. A jestliže se kdokoli pokusí jim tento statut uzmout, pak nepochybuji o tom, že zareagují tím nejvýbušnějším záchvatem zoufalé zuřivosti, jaký si lze jen představit.

Jedinou otázkou tak zůstává: Dokážeme my – to je lidstvo – vyrvat nukleární tlačítko z rukou této třídy parazitů dřív, než budou mít oni šanci jej stisknout?

Odpověď neznám. Takže: Bude to hrůzný konec, nebo hrůza bez konce?

To také nevím.

Vím však, že impérium praská ve všech švech a že jeho úpadek se v roce 2019 bude dále zvyšovat.

(The Saker je psudonymem vojenského analytika, žijícího na Floridě. Jeho blog The Vineyard of the Saker čte denně v průměru 50 000 čtenářů)

Přeložil Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 9 komentářů