Diskuze k článku


 • zajoch • 28. února 2019

  Tento článek mi připadá jako kdyby jej napsal autor z jiné planety. K čemu by asi vedla zde navrhovaná radikální opatření? Řekla bych, že právě k tomu, aby kovboj vtrhl do Venezuely a vypořádal se s Madurem silou, samozřejmě za pomoci venezuelské opozice. A že Chávez neměl odvahu? Asi jí v dané situaci měl dost a vida, našel se způsob jak se jej zbavit. Kovbojové dosud mají dost prostředků jak se zbavit nepohodlných osob i nepohodlných režimů. K tomu jsou po všech stránkách připraveni a dobře vybaveni. Vždyť oni vraždí jako na běžícím pásu. Obětí byl patrně i brazilsko český politik Kubitschek, prezident Brazílie v letech 1956 až 1961, který měl za záhadných okolností autonehodu. Může se na všech stranách psát jak je USA v pádu, jak je zadlužené, ale stále si tam vědí rady jak parazitovat na ostatních. Svět je pořád svázán jejich dolarem a vraždami jejich protivníků.
  Jako schůdná cesta je asi uhýbat před nimi a orientovat se na státy na druhém politickém pólu než je USA. Budovat obranu a opřít se o své občany. A bránit se zbraněmi v případě potřeby.

 • Bety • 28. února 2019

  Stane, řekla bych, že v listopadu 89 Havla neznalo minimálně 90 procent lidí.
  A co? Najednou tu byl, charisma (podle médií) z něj prý jen tryskalo a nějak
  bylo úplně jedno, že tu každý uměl číst, psát i počítat.

 • Martin (už bez taky m) • 28. února 2019

  P.C. Roberts je zjevně přetažený a unavený tím co se „děje-neděje“ u něj doma. Neměl by „zmařená očekávání“ ale asi „promítat“ jinam.
  Pokud Chavezův-Madurův systém vedl ke „zviditelnění“ víc jak 80 % do té doby neviditelných a -vedl tak de facto k jejich uznání za lidi- neměli bychom mít o tento systém vlády takové obavy.
  Nejspíše se opravdu podařilo „z lidu“ „zviditelnit“ dost funkcionářů aby stát mohl fungovat.
  Na rozdíl od Ukroruiny – zejména západně od Kyjeva.
  Možná i díky tomu, že „blahobyt výkladních skříní Záchodu“ nebyl tak blízko na očích a především „h(L)odnotový hodokvas pomatených konzumentů“ není jihoamerické mentalitě tak blízký jako evROPAnům (či USA)- s našimi mnohem více technogenními civilizacemi. Holt Lidé z džunglí jsou nejspíše opravdu hodnotově více lidé…
  Proto i ta Asie jde (více-méně) svou cestou. Ani „Indočínské přenapalmování“ tu cestu moc neovlivnilo.
  A ten vliv už došel i do- v okolním prostředí bezesporu- nejpokrokovější Sýrie až na „BV“…
  Apropo: komupak že je ten Východ „tak Blízký“ – že musel právě tak pokrokovou a sekulární zemi roztřískat na kusy – přičemž „moderně“ – a s použitím VPRAVDĚ ELEMENTÁRNÍCH STŘEDOVĚKÝCH metod??!
  J. Amerika je naštěstí jiná, méně schopná uvažovaní severně žijících evROPAnů. Takový Ital či Řek z venkova myslím ty prosté Venezuelany vnímá lépe a bezprostředněji než Němec od PC či „našinec“ od výrobního pásu.
  „Záchodová“ mísa vládla v J- Americe vždy jen pomocí polofašistických junt.
  Zlatý A.V. Frič -a to jezdil hlavně do Brazílie, Argentiny či Paraguae tuším…

 • Dana • 28. února 2019

  Deda Roberts radi vsem, on jedine vi, co je spravne. :-)
  …Venezuelští armádní velitelé si totiž mohou položit otázku, proč by měli tolik riskovat oni, když Maduro nečiní to, co je třeba. To je zatknout Guaidóa, obvinit ho ze zrady a popravit ho.
  Ha ha ha.
  Kdyz jsem psala, ze tuhle situaci by napravil nejaky venezuelsky Pinochet, tak to bylo fasisticke, ze. :-) A hledme, Roberts tento diktatorsky zpusob vladnuti podporuje a nejen to, on to doporucuje !!! Pinochet prece take zatykal, obvinil soudruhy ze zrady a postrilel je..
  Muj nazor na Guaida se nezmenil. On je predstavitelem te casti obyvatelstva, ktere ma silne evropske koreny, je vice vzdelana, disciplinovana a do nedavna tvorila stredni tridu. Ciliz pro domorode mestice neatraktivni.
  Vymena ustanoveni tradicnich populaci ovsem pokracuje v mnoha castech sveta, k moci se derou dravejsi, bezohlednejsi a hlavne pocetnejsi skupiny.

 • orinoko • 28. února 2019

  V jakém venezuelskem rozpoložení se právě nachází cesky soudruh prezidentista? Bude kvůli svemu „Kvido“ favoritovi apladudovat humanitarnimu bombardování Venezuely že strany emericke Army Al Kaidy?
  To si nasral do bot. Úplně zbytecne ale hlavně kvalitně.

 • Honza999 • 1. března 2019

  Dana
  „On je predstavitelem te casti obyvatelstva, ktere ma silne evropske koreny, je vice vzdelana, disciplinovana a do nedavna tvorila stredni tridu.“

  Takže teď je ještě nutno podívat se na to, kolik těchto vzdělaných a disciplinovaných (molotovovy koktejly házejících) střednětřídních obyvatel vlastně ve venezuelské populaci je… Je-li jich více jak 50%, pak ano, mají právo vládnout. Jenže ono jich je tak maximálně do 10% – a pak, jsou-li to opravdu DEMOKRATÉ, jsou povinni demokraticky se podřídit přání většiny.

 • lubajs • 1. března 2019

  Kdo si nepořídil jaderné zbraně, ten dostane od amerických gangsterů po čuni. I takový tlouštík Kim moc dobře ví, že od choutek napadnout jeho zemi USA odradí pouze vlastnictví jaderných zbraní.

 • Vaska • 1. března 2019

  gangsterismus SS může mít různé podoby:
  v diskuzi jsem narazil jsem na tento příspěvek – nedokážu ověřit pravdivost – ale kdyby to byla pravda tak to leccos vysvětluje – jen jsem zvědavej jak to zametou pod koberec :
  Kdo jsou vlastníci jatek v Polsku odkud je zkažené maso? Je to firma Konspol holding . Je to dceřinná společnost Fy Cargill PLC Incorporated a je to soukromá americká globální společnost se sídlem v Minetonka stát Minesota.

 • Rejpal • 1. března 2019

  lubajs
  Přesně…

 • Dana • 1. března 2019

  Ale jiste.
  „Plany imperialistu zhati nasi vepri boubelati.“

 • racek • 1. března 2019

  Jak je vidět, a pro naše potentáty by to mělo být poučením, je k tomu, aby bylo možno udržet vlastní politiku a záměry velmi složitě manévrovat a občas trochu ulít obětin bohům. A dělat to tak, aby to lid pochopil. A taky opozice.Takových příkladů tady máme dost i v evropě, že. Ono opravdu není zdravé vsadit úplně vše na jednoho … a naštvat toho druhého. Který je navíc ještě velice vzdálen … Chávez to jestě ustával, Maduro už ne. Ten na to opravdu neměl. No a ten rádoprezident je teď pro srandu, i kdyby ho tam Trump sám instaloval (opravdu, prohlásit se za presidenta … to si netroufl ani Drahoš). Ale to on neudělá. Bohužel, asi to bude vojenské řešení. Doufám, že to bude poněkud slušnější Pinochet, on má hodně vražd na triku ale jinak zem stabilizoval, smířil a ekonomicky se mu nakonec dařilo. Samozřejmě, smířil tak že mu teď nadávají všichni. Jako i Franco. Jako i Stalin. Jakož i svého času brazilští generálové, i když to trvalo. Někdy se to ale nepovede. Jak řekla paní Dana, mestici to asi nepřijmou.

 • racek • 1. března 2019

  Dana napsal

  Ale jiste.
  „Plany imperialistu zhati nasi vepri boubelati.“

  No, ono stačí vyjet kousek za hranice, potraviny kvalitnější, většinou i levnější a to mají stejnou značku. Takže se těm jatkám vůbec nedivím. A našim také ne. Tady jsou zvyklí na tvrdé normy ještě od komoušů a zkušenosti s EU a Polskem jsou … v tisku popsáno příliš mnoho příkladů. Prostě postupují zcela bezohledně vůči slabším soupeřům. Akorát nám nařizují skončit s kontrolami právě v den, kdy se objevilo dalších asi 1500 tun masa se salmonelou.

 • Dana • 2. března 2019

  Tak jsem se kvuli vam podivala do ceskeho tisku, pozdvizeni je myslim opravnene. Zakaznik ma pravo na kvalitni zbozi a to polske zda se byt i zdravi skodlive. Evropska komise o tom nema vubec co rozhodovat, protoze neni spotrebitelem. Spotrebitele jsou Cesi. kteri maso objednali v presvedceni, ze maso z Polska je dobre kvality.. Veterinari jsou prece povinni kontrolovat maso v zajmu ceskeho verejneho zajmu..
  Zrovna ta salmoneloza ale zas tak nebezpecna neni, bakterie se nici vysokou teplotou, takze upecene ci uvarene maso je v poradku.
  My kupujeme v co-op od sedlaku a kazdy kus jiste kontrolovan neni, mozna v mase jsou i nejake bakterie. To ale mam radsi, nez kupovat v hypermarketu, kde to maso je nekdy tak sterilni a macene v desinfekci, ze pri vareni je ten louh i citit.

  Kampan proti polskym potravinam muze mit ale i jine pozadi, tohle ocernovani se ve Statech zridka deje , ale uz se stalo, ze za tim byli bud ekoteroriste, vegani ci proste konkurence. I v tomto pripade plati: Cui bono……

 • Martin (už bez taky m) • 2. března 2019

  U problémů s masem „vyplavala na povrch“ jen špička ledovce…
  Jde v zásadě o NAPROSTOU BEZOHLEDNOST K ŽIVOTU, živým tvorům která se „promítá a posouvá“ dále až ke „konečnému“ konzumentovi. Nejsem ani vegetarián natož vegan /to mám již za něco horšího nežli jen zvláštnost/, ale když něco chovám, má se k tomu chovat s úctou a svým způsobem láskou a pokorou. Proto i chudší pěstitelé v minulosti se „té své“ kravičce snažili zajistit co nejlepší podmínky byť sami často i díky to mu strádali.
  Otřesné či surové podmínky chovu kdy např. hrozí infekce užívání antibiotik (natož těch tzv. humánních) neřeší. Varem někdy mohu vzniknout „zajímavé dceřiné produkty“ nikoliv až tak zcela bez účinku…alespoň po chemické stránce a při dlouhodobém užívání. I to, že konzumovaný i konzument jsou pod permanentním stresem může mít své „dozvuky“…
  Další svinstva jsou samozřejmě přípravky na konzervaci („nejlépe pro „trvanlivost“ při co nejmenších teplotách a pokud možno „nejméně s výhledem do příštího roku či desetiletí“)… :-(
  Své dodává lakování konzerv či jejich obsahu, obaly a obalová technika, procesy při nevhodném skladování (mj. i „pouhé“ osvětlení)…řada dalšího.
  Nejlepší cesta je co nejrychlejší spotřeba, a tam ano- tam bakteriální či parazitické infekty jsou hrozbou.
  Je to holt jako u toho smrku: i taková stresovaná vyhublá či nemocná a neléčená (časté případy) kráva pak podléhá často jednomu z dalších „stresorů“ v řadě… Maximalizace zisku jako základ úspěchu v „ekonomice“ současnosti je hnus který od jednotlivých případů moderně nazrál do velkoprůmyslových měřítek globálního rozsahu.
  Nejlépe maso z „co nejkratšího cyklu“, např. králíci z vlastního chovu. Denně vidíte jak žijí, jak podmínky snáší, čím je krmíte a napájíte, a „žijete-li s nimi“ denně či „2x týdně až je čas“…