Diskuze k článku


 • cnemo • 9. listopadu 2016

  Už jsem to viděl v přímém přenosu. ČT to zvládá bravurně, v přímém přenosu, jako ve slavném Orwellově románu 1984. Ale kurva si panenství nevyprosí:)

 • Martin (už bez taky m) • 9. listopadu 2016

  Radost autora chápu a chci jí rozumět, ale slavnost zítra skončí, a začne tvrdá práce.
  A nutnost odpovědí na výzvy vnější i vnitřní.
  Věřme ve více samostatnosti v našem regionu, hledejme schopné a rozumné skutečné osobnosti, ne pouhé úplatné posluhy bez vztahu k národu, občanům, zato s drogovou závislostí na peněžence mocných…
  Z převlékání kabátů radost nemám, dokud občané budou mít jen malou možnost přímo něco měnit, a nebudou-li podporovat ty co to dokáží alespoň navrhovat či prosazovat, bude to jen škaredá podívaná…
  Národ, občané se musí chopit šance vytvářet nové společenské síly schopné tvrdé práce.
  Nic jiného nás nečeká – jenom zkáza nebudeme-li tak konat.
  Správně někteří besedníci u Solovjova sdělovali, že chce-li D. Trump dovést své myšlenky – jako odpověď na nutnost čelit změnám a výzvám světa do reality, musí postavit „nové, skutečné intelektuální, vědomostní a skutečnými schopnostmi vládnoucí řídící struktury“.
  Jinak by šlo jen o další kamufláž.
  Situace ve světě ale další kamufláž již neumožňuje.
  Nikde -nejen v USA…
  Najde se i u nás podobná osobnost a později i další, týmy??
  Nebo – namísto konkrétních občanských výzev a tlaků co v tom kterém oboru dělat a jak to dát do souladu navzájem i se stavem a výzvami ve světě a na planetě – vše skončí jen žabomyšími „boji o nejpovedenější demonstraci národní jednoty“??
  Svět se mění a změnil.
  Součástí důsledků je vítězství Donalda Trumpa.
  Dokážeme i v „Česku“ či lépe ve Střední Evropě společně dát i „ruce i hlavy dohromady“ ku společnému prospěchu??
  Ne proti alarmismu- ale proti skutečným výzvám??
  Reálně existují – od problematiky energetické, přes populační, migrační po vzdělanost, výrobu a zaměstnanost, životní prostředí, atd.
  Nevidět je není prohra ve volbách – ale riziko reálné prohry vlastní existence.

 • Kamil Mudra • 10. listopadu 2016

  No… Hlavně aby Trump do roka „nezclintlovatěl“ a nebo aby ho nějaký „skalní fanoušek Hillary“ nezastřelil. Amerika je ještě stále (v některých směrech) zemí neomezených možností.

 • fajt • 10. listopadu 2016

  “ V USA jde o změnu stále méně. Spíše se dá očekávat, že se /nejen/ v tamním systému bude pořád a neustále kumulovat jen to nejhorší. Trump to vyhrál jen proto, že voliči dali najevo, že Clintonová je ještě o něco nepřijatelnější. Na sestupu USA se ale samozřejmě nic nezmění. Padesátá léta minulého století se už nikdy nevrátí. V oligarchickém systému dvou stejných „servisních“ stran nikdy žádná alternativa existovat nebude. Morální úpadek to sice je, ale i estetický – ale ať si američané drží klobouky, příští formální šéf té oligarchie může být třeba wrestlingový šampion, tak jako ve filmu Absurdistán. „. ..)

 • Aleš • 10. listopadu 2016

  Je to milník, ale ještě bude muset být mnoho uděláno.
  Jednou z dalších proher kavárenských bude, pokud se vydaří tohle i s důsledky.
  – demonstrace 17. listopadu. více na http://www.novarepublika.cz/