Diskuze k článku


 • Gatta • 7. srpna 2017

  „Křesťanství je stále hodnotovou osou a v tomto ohledu i myšlení řídící etickou strukturou Západu a s ním i dalších zemích, které jsou s ním nějak v tomto ohledu historicky a mocensky spojené.“

  Ano to je pravda – tedy minimálně od roku 391 n.l. … ale jen proto, protože pravdu káže vždy vítěz a ten si také přivlastňuje všechny, i nevykonané zásluhy.

 • Bety • 7. srpna 2017

  ? Každá žena, která se stane mužem, vejde do království nebe?
  Hodnota, nehodnota, z hlediska ženy nevidím žádný rozdíl mezi křesťanstvím a islámem, aspoň v tom, jak je, či byl, jejich vykladači a mocenskými strukturami interpretován. Křesťanství také zaujímalo shodné hledisko v zacházení s pohany, nevěřícími, katary….
  Já vidím evropskou hodnotu mimo jiné v tom, že jsme se po staletích vymanili s područí a vlády církve, a nebezpečí vidím v tom, abychom se do područí jiné církve, momentálně z velké části ovládané fanatiky, zase nedostali.

 • JanK • 8. srpna 2017

  Pan Croix, česky pan Kříž či Křížek, vybral z Tomášova evangelia pár nic moc obsažných citací, spíše bezobsažných. Doplnil bych to výrokem z Tajného Markova evangelia: „Jak mnoho je stromů! Ale ne všechny nesou plody. Jak mnoho je plodů! Ale ne všechny jsou dobré. Jak mnoho je vědění! Ale ne všechno je k užitku.“
  A protože v Praze bude zanedlouho probíhat Gay Pride či Prague Pride, vybral jsem z Markova evangelia ještě jeden citát. Nadpis odílu – „Nahý s nahým“. Ježíš se vzkříšeným mladíkem vyšli z hrobky, v níž pobyli tři dny, držíce se za ruce. Viděl je tak zástup lidí u hrobky v Betánii, kde vzkřísil Ježíš mladíka. Pokračuje to takto: Přišel do Jericha a byla tam sestra toho mladíka, kterého miloval Ježíš, a jeho matka Salómé, a Ježíš je nepřijal.
  Neúplný fragment téhož je i ve svitcích z Kumránu. Klement z toho vyvozuje Ježíšovu homosexualitu. Můžeme vyvodit, že gayové jsou těmi pravými následovníky Krista a jediní skuteční křesťané. Prague Pride je tedy oslavou křesťanské víry. Jsou kardinálové a papež taky gayové?

 • Bety • 8. srpna 2017

  JanK napsal
  eúplný fragment téhož je i ve svitcích z Kumránu. Klement z toho vyvozuje Ježíšovu homosexualitu. Můžeme vyvodit, že gayové jsou těmi pravými následovníky Krista a jediní skuteční křesťané. Prague Pride je tedy oslavou křesťanské víry. Jsou kardinálové a papež taky gayové?

    
  Citovat

  Chudák Ježíš. Vlastně všechno co kdy řekl i udělal máme z druhé ruky a to od lidí, kteří když přišlo na lámání chleba se rozprchli jak hejno vrabců. Co si z toho v průběhu času vybrala a případně i upravila dle svých potřeb církev vypovídá spíše o církvi než o Ježíšovi. Vlastně je velmi podivné že neexistuje Ježíšovo evangelium, nemyslíte?
  Že byl a zřejmě stále je v církvi značný počet misogynů je zřejmé, i když důvod už tak zřejmý není. V každém případě by se ti, kdo věří v Boha, měli obracet přímo k němu a na prostřednictví církve se vykašlat.

 • iri • 10. srpna 2017

  Kdysi jsem měla v ruce knihu o jednotlivých náboženstvích. O křesťanství tam stálo, že nejsou vůbec žádné historické doklady o tom, že osoba jménem Ježíš ve své době skutečně žila. Mimo jiné v tom spatřuji pravý půvab víry.

 • fajt • 10. srpna 2017

  Bety napsal
  V každém případě by se ti, kdo věří v Boha, měli obracet přímo k němu a na prostřednictví církve se vykašlat.

  pár skutečných křesťanů se o to i pokusilo a pro ně měla jejich sekta na zemi ale pramálo pochopení a pro jistotu je upálila na hranici a nebo jinak sprovodila ze světa – myslím, že zrovna Kataři si zažili jeden z prvních křesťanských masakrů, neboli holokaustů, za svou snahu se oprostit od zemského mamonského balastu a věnovat se pouze duchovním věcem. ..)

 • Bety • 10. srpna 2017

  Fajte, faktem je, že to není tak dlouho, co se Evropané s vlastním názorem na víru mohli přestat bát upálení či jiných trestů, ve kterých si všechny křesťanské církve tak libovaly. A jelikož to tyto církve spolu s úpadkem svého vlivu špatně nesou, tak by se myslím ani moc nezlobily, kdyby se s wahábisty vespolek zase vydraly na výsluní moci. K tomu to sbližování církví zřejmě směřuje, aspoň papež se činí ze všech sil.
  A pro věřící: Proč chodit ke kováříčkovi, když můžu rovnou ke kováři?

 • Gatta • 10. srpna 2017

  Re Bety – takové: „Černokněžníci všech zemí, spojte se“.

  Osvícenství a moderna tvořily mnohé problémy – doba temna obvykle problémy žádné nemívá. Lépe řečeno – „nikdo si nestěžuje“.

  Ono je opravdu zajímavé to velké mlčení ŘK církve k migraci – a to i u nás. A pokud vím, tak prostí katolíci, kulantně řečeno, milovníci multikulti nejsou.

  Kde je asi svatý Ray? Přepočítává si stále dokola „restituční“ dukáty, nebo naopak po „restitucích“ přišel o kšef a nikdo ho už nechce platit na angažmá v nějakých diskuzích ??