Diskuze k článku


 • Jáchym • 3. května 2017

  Vy se tomu ještě divíte? Co jste napsal mě vůbec nepřekvapilo. Hulvátství a neomalenost je jedna z věcí, na kterou zajde tahle civilizace. Nedivte se tomu, je to prostě tak. Prostě a jednoduše.

 • zart • 3. května 2017

  Jáchym napsal

  Vy se tomu ještě divíte? Co jste napsal mě vůbec nepřekvapilo. Hulvátství a neomalenost je jedna z věcí, na kterou zajde tahle civilizace. Nedivte se tomu, je to prostětak. Prostě a jednoduše.

  Myslím, že je to jen dobře, když tahle civilizace zajde, a co nejrychleji. Četl jsem to a myslím, že jsem v článku našel něco jiného, totiž formulový problém, který Řípani nikdy, ale opravdu nikdy, zásadně chtít řešit nebudou. Třeba nebudu sám.

 • hudryper • 3. května 2017

  Výborný článek. Dcera na začátku školního roku přihlásila vnuka na fotbal. V zahraničí. To je
  spojeno s nemalou částkou zápisného,leč co by člověk neudělal pro tělesný rozvoj potomka ?
  Na počátku potreningová radost z každé dobré přihrávky,pak přáteláky na malém hřišti a první
  góly. Včera jsem se na skype od vnuka dověděl,že už příštím rokem tam docházet nebude. Proč ,
  tázal jsem se ? Jsou tam ošklivé vztahy mezi klukama a trenérům to nevadí,prohlásil. Nebudu
  kopat do míče, zapíšu se na kurzy sebeobrany,jakési kun-fu prý a prosí o zakoupení tenisové
  rakety,protože tenis se mu na rozdíl od fotbalu líbí. Tož tenis. Tak jsem se ho optal,jestli třeba nemyslí tejbltenis. Pálka je podstatně lehčí,což se může projevit v dodržení telesné souměrnosti…
  Nechápavě zakroutil hlavou. On totiž nikdy neviděl do půl pasu odhaleného Jeana Marése, šermíře
  ve francouzských filmech,nebo některého ze světových tenisových hráčů. A tak si myslím,že to
  tak moc nevadí,protože než mu naroste pravá ruka do rozeznatelné větší velikosti,než ta levá,
  ztratí o tento sport skoro stejných milionářů jako těch fotbalových a věnuje se radší třeba jachtingu.
  To je jiné kafíčko. Větříček nad jezerem,všude klid a nikde žádný chvat…pokud ovšem nezačne
  foukat z hor a na vodě se udělají vysoké vlny. Ale to se skoro vždy rozumný plachtař stačí vrátit
  dosvého přístavu. A já mám přece rozumného vnuka,nebo snad on má nerozumného dědečka ?

 • fajt • 3. května 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=HKibb5v0j3k – už jsem to tady dával, ale pro aktuálnost to hodím znova – tohle je hrdina doby, který bere omladinu, tohle je svět, ve kterém chtějí žít a zazářit, tohle jsou mravy, které zaručují jistý společenský status, který vyznačují ( vyčleňují a dělí) elitu od sprostého davu. ..)

  a tady něco navrch, dnešní celebrity, které se dnešní technikou a dorvaly ( samy a sponzory ) na piedestal společenského vzoru mládežníků ( když mutter a fotter tedy musí tak zběsile budovat ten kapitalismus ), prostě není kam zdrhat ( tedy většina ) je jenom možnost se pokorně zařadit ( ovečky prostě pokoru ke stádu a pastýři maj v sobě). ..)

  https://www.youtube.com/watch?v=KfNnCEwsAmI

  bon apettit. ..)

 • Gatta • 3. května 2017

  Re hudryper – dvě méně známé tenisové písně:
  Trochu ulítlý Nohavica a svěží country Dobeš …

  https://www.youtube.com/watch?v=m3bquKjNHCQ
  https://www.youtube.com/watch?v=W6_zFsdDEcc

 • J. W. • 3. května 2017

  Pánové, nevím, co máte proti fotbalu, míči a pípči. Míč kulatý, rystupyje, poskytuje miliardám občanů na této planetě vzrušení a inteligenci. Představte, si hru bez míče. Davy na ochozech i u TV by pouze mrtvě civěly do blba. Takto se naši mužní hrdinové vzepřou diktátu svých žen, vylezou z pod pantofle, nabydou sebe-vědomí, ožijí jako když do míče střelí a rázně vykročí vstříc brance/vagině, do které někdo jiný za ně vsítí spermatický gól, a oni šílí orgazmem. Nebojme se islámu či salámu, naši bojovníci zachrání Evropu, nebo aspoň fotbalovou ligu, aby chudáci, kteří v ní kopou miliony, nezchudli. Ejhle Holomka: „Luďo, jestli si ten fotbal neprosadíš, tak jsi u mne mrtvý muž.“

 • peter. • 3. května 2017

  Tým výrazom ktoré autor v článku vypípal,sa chalani nevyhnú.Ak ich nepochytia pri organizovanom športe,tak na ulici určite.
  U nás bývali deti zaraďované do športových prípraviek kde mali profesionálneho trénera a ja som sa nestretol s tým,aby si deti dovolili použiť „vypípaný“výraz pri tréningu.Do 4.triedy ZŠ to je aj pochopiteľné.Deti po absolvovaní prípravky postúpili do 5.ročníka už do športovej školy,v ktorej boli pod pedagogickým dozorom aj na tréningoch.Tréner sa pravidelne informoval na prospech v škole a ak to bolo potrebné zjednal v tomto smere aj nápravu.Napr.tým,že žiaka nezaradil do zostavy kým si nezlepšil prospech.Tréner bol zároveň zodpovedný aj za to,aby hráči – žiaci nepoužívali vulgarizmy.A oni si ich jednoducho používať na tréningu nedovolili,podobne ako si ich nedovolili používať ani pred učiteľkou alebo učiteľom.Nemal som však žiadne ilúzie o tom,že len čo vyšli zo školy alebo zo štadióna na ulicu,tak vulgarizmy sa mohli stať súčasťou ich vzájomnej komunikácie.
  Toto však platilo v minulom režime a trvalo to tak do polovice 90-tich rokov..Viem to,lebo moji traja synovia túto cestu od prípravky,cez športovú hokejovú školu až do dorastu prešli.Ako to je teraz neviem.Ale ani dnes,keď idem okolo skupinky piatakov – šiestakov vulgarizmy nepočujem.Tie pravdepodobne zaraďujú do svojho repertoáru až s nárastom akné na tvárach.To je doba gélov na vlasy,doba podivných nárokov na obliekanie sa,doba,keď máte zrkadlo v kúpeľni neustále znečistné….a doba,keď prichádza čas aj na vulgarizmy.

 • fajt • 3. května 2017

  nemám nic proti pubertě, každý si ji musel odbýt, ale průser je, když se v tomto stavu vyžívají dospělí a dokonce to mají za něco extra zuper ideál a snaží se mladé v tomto střeštěném stavu držet co nejdéle, protože o to více z toho mají materiálních požitků, prostě když kurwí jednu generaci, aby na její úkor mohli žít více nenasytněji a nezodpovědněji. ..)

 • hudryper • 3. května 2017

  Gatta napsal
  Trochu ulítlý Nohavica

  Díky Gatto, tenhle básnický skvost jsem díky Vám slyšel prvně. Připomíná Werichovu poctu
  češtině na jednoslabičná slova. Dobeš mě bavil před plyšákem,co vytvořil poté mi nic neříká.

 • zart • 3. května 2017

  Pípám, pípám, až mi z toho roste peří. Mladou generaci nám dávno sebrali. Šlo to snadno přes ženy. Které se nechaly nachytat na rovnoprávnost s muži – na soupeření s muži. To není žádná rovnoprávnost žen, když máme muže a muže, neboť, zdravým muž postupuje, zdravá žena ustupuje. Pokud oba postupují, zblbnou, včetně jejich dětí, které jsou majetkem velkochovu. Zkuste doma přesvědčit o něčem správném svoji starou. Většinou to nejde a muž musí z-baběle, (zženštile) ustoupit, neboť „žena“ má přece rovnoprávnost (blbost v hlavě), kterou velkochov u svého geneticky upraveného majetku chrání.

 • F.I. • 3. května 2017

  Vše je o lidech.
  Pokud má někdo sklony k prosazování se a nejde mu to z jedné strany, potom zkusí druhou, nebo nějakou jinou, která vyhovuje jeho sklonům. Tímto způsobem jsme dospěli až do dnešních dnů. Prosazování politických cílů pomocí sportu, feťáctví, apod. je toho zářným příkladem.
  Z tohoto stavu se lze dostat opačným zaměřením jak ve sportu, tak i v životě jako celku.
  Kombinace přiměřeného pohybu a myšlení se potom dostaví sama sebou. To potom bude základ pro další cvičení a životní zaměření.

 • gumids • 3. května 2017

  Náladu vám spraví krátká povídka Tennis Match :
  https://vimeo.com/14061292

 • Jáchym • 3. května 2017

  Pro: zart
  S tímhle souhlasím, že ženské jsou vlastně „mužské“, málo skutečných žen jest. Ono, že do některých profesí se pouštěli jen nebo víceméně jen muži bylo k něčemu a své opodstatnění to mělo. Teď naváži na problém více volně. Vezměme si třeba masérskou profesi. Na těch masérnách to je přefeminizované úplně neskutečně. Tohle řemeslo má dělat převážně chlap! Opačné pohlaví tam jen vneslo své ženské problémy, nebo alespoň vybírat vhodné adepty (adeptky) – jak to bylo ještě v době socializmu. Potkal jsem jen hodně málo masérek, u kterých ta práce za něco stála (není to vůbec jen o „mačkat/nemačkat“), navíc jdou mnohem více po krku a je to mnohem horší, než když to dělá chlap. Už od dob, kdy byla zrušená živnost „lidový léčitel“, tak se to dostalo pod kategorii „Masérské, regenerační a rekondiční služby“ a rázem byl „obrovský kšeft“ si udělat alespoň základní 150-ti hodinový masérský kurz s působností mimo zdravotnická zařízení. Do té doby masérským řemeslem kdekdo pohrdal….a teď má ještě k tomu kdekdo „tu svojí vzácnou energii“, kterou mu ti druzí, dle jeho fantasmagorií, musí zaplatit. Já jsem přemýšlel zda si říct 300 nebo 250 Kč za půl hodiny poctivé práce a ony si řeknou o 1500 Kč za hodinu a půl (někteří) …a lidi jim to dají. Ty fantasmagorie tam do značné míry zatáhly právě ony „mužské“. Buďte veselé mysli :-). E-mail je na mne pavel.jachym@atlas.cz.

 • zart • 3. května 2017

  On by měl mít každý svého maséra, když už to nejde bez masírování, a ten by se měl udržovat v rituální čistotě, a objekt jeho masáže rovněž. Ale to dnes není možné. Vědci už cosi pochopili, že „geny“ netransferují jen zevně pomocí pohl. buněk. Ale těm nádeníkům vědy nejde o biologickou čistotu člověka, ale naopak o co největší sajrajt…

 • Lena • 3. května 2017

  Můj známý vymyslel skvělý second hand. Vykupuje od pozůstalých umělé zuby (tzv. klapáky), a tyto prodává nebo za úplatu půjčuje důchodcům a feťákům. Důchodci by se měli sdružovat a zuby si půjčovat. Pokud jsou sobci, a nechtějí si zuby půjčovat, tak dobře jim tak, jen ať dochcípávají po celoživotní poctivé práci za almužnu, která se u nás nazývá důchodem. . Za ušetřené peníze by si mohli kupovat pampersky. S jejich půjčováním je to trochu problematické. Není nad naší tradiční úctu k předkům. V rodině poroučí „naše děti“, čím větší jsou hajz.lové, tím více jsou arogantní. Však mají své listopadové vzory, kteří pomocí listů dokázali, že všichni padli na kolena. Zdravím klub důchodců „Kontejner“.

 • peter. • 3. května 2017

  Lena napsal

  Můj známý vymyslel skvělý second hand. Vykupuje od pozůstalých umělé zuby (tzv. klapáky), a tyto prodává nebo za úplatu půjčuje důchodcům a feťákům. Důchodci by se měli sdružovat a zuby si půjčovat. Pokud jsou sobci, a nechtějí si zuby půjčovat, tak dobře jim tak, jen ať dochcípávají po celoživotní poctivé práci za almužnu, která se u nás nazývá důchodem. . Za ušetřené peníze by si mohli kupovat pampersky. S jejich půjčováním je to trochu problematické. Není nad naší tradiční úctu k předkům. V rodině poroučí „naše děti“, čím větší jsou hajz.lové, tím více jsou arogantní. Však mají své listopadové vzory, kteří pomocí listů dokázali, že všichni padli na kolena. Zdravím klub důchodců „Kontejner“.

  Hlúposť je najzvláštnejšia zo všetkých chorôb.Netrpí ňou chorý ale tí okolo neho.
  Jacques Prévert.
  Choďte sa spláchnuť Lena.Vaša hlúposť je nekonečná a vzbudzuje v ľuďoch len nechuť a hnus.

 • zart • 3. května 2017

  Moje známá, když přijede do Čech tak, pozná Čechy podle chybějících zubů. Je to zvláštní, že čím poctivěji čes.důchodce celý života pracoval, tím více se za sebe stydí, natož aby se ozvali. Lékaři, o politických ani nemluvě, se však za důchodce nestydí a nestydí se ani stávkovat. V Čechách stávkují bohatí, ne chudí okradení.

 • peter. • 3. května 2017

  peter. napsal
  Choďte sa spláchnuť Lena.

  Ale ešte predtým sa zastavte u svojho otca a materi.Ponúknite im tie „klapáky“po mŕtvych ako darček za to,že vychovali takého zmrda ako ste vy.

 • zart • 3. května 2017

  peter. napsal
  Hlúposť je najzvláštnejšia zo všetkých chorôb.Netrpí ňou chorý ale tí okolo neho.
  Jacques Prévert.
  Choďte sa spláchnuť Lena.Vaša hlúposť je nekonečná a vzbudzuje v ľuďoch len nechuť a hnus.

  No, to se vám povedlo… Berete nějaké léky proti mentální nedostatečnosti? Obvykle jí netrpí chorý, ale ti okolo něj. Vidno, že ironie se stala v Čechách realitou. (Chtělo by to jíst alespoň vtipnou kaši.)

 • Lena • 3. května 2017

  peter. napsal
  Ale ešte predtým sa zastavte u svojho otca a materi.Ponúknite im tie „klapáky“po mŕtvych ako darček za to,že vychovali takého zmrda ako ste vy.

  Vy jste normální blb.c, když nepoznáte, že se beru za důchodce, a navíc k tomu ubohý sprosťák.

 • peter. • 3. května 2017

  Lena napsal
  Vy jste normální blb.c, když nepoznáte, že se beru za důchodce, a navíc k tomu ubohý sprosťák.

  Ja sa bez takého chrapúnskeho „braní se za důchodce“pokojne zaobídem.Možno,že tunajší klub“kontajner“vás a vaše morbídne fabulácie pochopili.Ja nie!Hovado jedno!

 • peter. • 3. května 2017

  zart napsal
  Berete nějaké léky proti mentální nedostatečnosti?

  Nie neberiem!Ale farmaceuti na Slovensku tvrdia,že ich vykúpil nejaký zart.Ako vidno,aj tak mu to nepomohlo.Prídite sa niekedy pozrieť ako si naši dôchodcovia lámu tabletky na polovičky aby im dlhšie vydržali,lebo im na lieky nezostáva z dôchodku.Posedávajú na lavičkách a čakajú len na to,aby im niekto – žrút vtipnej kaše ako vy,
  porozprával príbeh o klapákoch od pozostalých ktoré si môžu navzájom vymieňať.Ak by ste to urobili,tak by vám svojimi palicami prerazili chrbát.

 • Bety • 4. května 2017

  zart- to je zkráceně G.I.Joe (Zartan), nebo zartan – stohovatelná židle provedení polypropylen?

 • zart • 4. května 2017

  peter. napsal
  Nie neberiem!Ale farmaceuti na Slovensku tvrdia,že ich vykúpil nejaký zart.Ako vidno,aj tak mu to nepomohlo.Prídite sa niekedy pozrieť ako si naši dôchodcovia lámu tabletky na polovičky aby im dlhšie vydržali,lebo im na lieky nezostáva z dôchodku.Posedávajú na lavičkách a čakajú len na to,aby im niekto – žrút vtipnej kaše ako vy,
  porozprával príbeh o klapákoch od pozostalých ktoré si môžu navzájom vymieňať.Ak by ste to urobili,tak by vám svojimi palicami prerazili chrbát.

  Vy jste fakt příkladná duševní troska, upřímná lítost na mé straně. Nechápete ve svém vzteku, že s Vámi naprosto souhlasím, že se s důchodci nakládá nehorázným způsobem, že je to ostuda, jak musí bídně živořit, jak jsou zchátralí sociálně, tělesně, zdravotně a duševně (viz Váš příklad), jak s nimi mladí pohrdají atd., a to vše po celoživotní poctivé práci pro společnost.

 • peter. • 4. května 2017

  zart napsal
  y jste fakt příkladná duševní troska, upřímná lítost na mé straně. Nechápete ve svém vzteku, že s Vámi naprosto souhlasím

  Nestojím o vašu ľútosť a starajte sa viac o svoje duševné zdravie.Vy nikdy nepochopíte,že aj dobre mienené výroky ktoré sa takto preženú,sa môžu stať ťažkou urážkou.Ja som dôchodca a to,čo vy považujete za obhajobu dôchodcov ma hlboko urazilo.Ale to vy,pre ktorého je slovo empatia neznámym pojmom nikdy nepochopíte.Možno,ak by ste sa zastavil v nejakom starobinci alebo v hospici aby ste starkých oboznámil so svojim spôsobom obhajoby dôchodcov.Určite ich tým povzbudíte a zvýšite ich sebadôveru ak im budete rozprávať o „klapákoch“ po mŕtvych starých ľuďoch a o pamperskách.Od smiechu sa budú váľať po zemi.
  A budem rád,keď už nebudem musieť s vami komunikovať.Je to pre mňa znechucujúce a nedôstojné.

 • peter. • 4. května 2017

  peter. napsal
  nepochopíte,že aj dobre mienené výroky ktoré sa takto preženú,sa môžu stať ťažkou urážkou.Ja som dôchodca a to,čo vy považujete za obhajobu dôchodcov ma hlboko

  Prosto sú veci o ktorých sa nežartuje.Už vôbec nie podobným spôsobom ako Lena a vy.Jednou z nich je úcta mladších k starším.Napísal som – úcta(!!!)v plnom zmysle toho slova.U nás sú ešte regióny,kde je prejavom úcty aj to,že deti rodičom vykajú.

 • Poctivy Ovcan • 4. května 2017

  zart napsal

  Pípám, pípám, až mi z toho roste peří. Mladou generaci nám dávno sebrali. Šlo to snadno přes ženy. Které se nechaly nachytat na rovnoprávnost s muži – na soupeření s muži. To není žádná rovnoprávnost žen, když máme muže a muže, neboť, zdravým muž postupuje, zdravá žena ustupuje. Pokud oba postupují, zblbnou, včetně jejich dětí, které jsou majetkem velkochovu. Zkuste doma přesvědčit o něčem správném svoji starou. Většinou to nejde a muž musí z-baběle, (zženštile) ustoupit, neboť „žena“ má přece rovnoprávnost (blbost v hlavě), kterou velkochov u svého geneticky upraveného majetku chrání.

  V těchto souvislostech mne překvapili názory mainstreamového Václava Cílka. „Divné jídlo, divní lidé“ (viz http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/1721920), a což teprve, když si představím jaký italský salát máme v hlavách my. Jak můžeme doufat, že zdravě myslíme a tím že se i efektivně pohybujeme.

 • Dolmen • 4. května 2017

  Lena napsal
  Vy jste normální blb.c, když nepoznáte, že se beru za důchodce, a navíc k tomu ubohý sprosťák.

  Lena, nerozčilujte se! On pán Peter už několikrát na těchto stránkách prokázal, že nechápe humornou nadsázku, s tím ale nelze nic dělat, to je neměnný stav. Já alespoň, když něco nechápu, tak na to neútočím, abych nebyl za vola, leč nejsou všichni stejní.

 • Gatta • 4. května 2017

  Tragédie pod Řípem – komedie na Hradě. B. Sobotka v hlavní roli – živě:

  https://www.novinky.cz/domaci/436868-premier-sobotka-hovori-pred-setkanim-s-prezidentem-zemanem.html

  Miliš si ho nemaže na chleba – je jen otázka s kým dál tady něco tvořit … ?

 • Martin (už bez taky m) • 4. května 2017

  Dolmen napsal
  Lena, nerozčilujte se! On pán Peter už několikrát na těchto stránkách prokázal, že nechápe humornou nadsázku, s tím ale nelze nic dělat, to je neměnný stav. Já alespoň, když něco nechápu, tak na toneútočím, abych nebyl za vola, leč nejsou všichni stejní.

  Jestli to co zde předvedla značka „Lena“ je nadsázka, tak to promiňte…
  Nepochopil jsem ani já značku „Lena“ ani její „komentář“ – a již nejednou mi její hrubiánství připadalo ubohé.
  Pokud jde skutečně o ženu, tak už vůbec nechápu – neztratila -li zbytek sebeúcty. Kde je decentnost, jemnost ženy??
  Nebo dělá v rámci feminizace 2:0 se zbíječkou??
  Pokud by se přede mnou někdo vyjadřoval takto k důchodcům, dal bych mu bez rozpaků přes držku. Základ slušnosti je právě v tom, že ví, co je to „červená čára“ – co se možná může říkat někde v „hospodě“ 6 cenové skupiny v pordoušeném stavu ve 4 hodiny ráno těm „stejně postiženým“…
  Byl bych ale rád, kdyby ona úcta a respekt byly i před diskusním prostorem.
  Bylo by mi líto, kdyby na OM admin a „ještě normální“ lidi museli podobné „texty“ a la Lena dále číst.
  Máme právo něčemu nerozumět, něco nepochopit. Urážet pro to dotyčného kterému prostě nesedí vulgarizovaný „text“ (zde spíše shluk písmen) – to jsem od Vás Dolmene nečekal.
  Některé věci prostě udělá jen někdo, ale sem by neměly lézt kdejaké cancy.
  Nejsem expert přes etiku a jen prostý člověk a nechci poučovat.
  Ale čistotu nevnímám jen jako absenci špíny.
  Je to můj apel na všechny komentátory za mne jako prostého komentátora.
  Ne volání po cenzuře jelikož ta chybějící slušnost nenahradí…
  Plně podporuji petera v jeho názoru.
  Prvním znakem úcty a respektu je absence hrubosti/ hrubiánství či obhroublé vulgarity.
  A důchodci si naši úctu zaslouží!
  Většinu života odedřeli a dětství mnohdy strávili v poměrech války, o níž se mnohým dnešním garafomanům ani nesní… Museli se tehdy vyrovnávat s tvrdostí života, kterou dnešní hrubiánství rozhodně „netrumfne“.
  A nedostatek vyjadřovacích schopností pro výstižné vyjádření myšlenky vulgarizací textu nelze nahradit ani „nadsázkou“.

 • Lena • 4. května 2017

  Lena napsal

  Můj známý vymyslel skvělý second hand. Vykupuje od pozůstalých umělé zuby (tzv. klapáky), a tyto prodává nebo za úplatu půjčuje důchodcům a feťákům. Důchodci by se měli sdružovat a zuby si půjčovat. Pokud jsou sobci, a nechtějí si zuby půjčovat, tak dobře jim tak, jen ať dochcípávají po celoživotní poctivé práci za almužnu, která se u nás nazývá důchodem. . Za ušetřené peníze by si mohli kupovat pampersky. S jejich půjčováním je to trochu problematické. Není nad naší tradiční úctu k předkům. V rodině poroučí „naše děti“, čím větší jsou hajz.lové, tím více jsou arogantní. Však mají své listopadové vzory, kteří pomocí listů dokázali, že všichni padli na kolena. Zdravím klub důchodců „Kontejner“.

  V příspěvku jsem uvedla ironický nápad svého známého, nikoliv můj, který je adresován jako výtka sociálně-zdravotnímu systému a „listopadovým vzorům“ (viz téma článku), aby se zastyděli nad tím, do jakého stavu přivedli seniory. Že je to stav velmi zoufalý, velmi dobře potvrzuje nechápavý „petersko-slovácký“ výklad v diskusi, který vykazuje značnou duševní indispozici.
  Pozornému čtenáři průměrné inteligence by snad jízlivý smysl příspěvku měl být jasný. Všem, kteří jej špatně pochopili, se omlouvám. U některých potrefených hus, vidím, že mají, co si zaslouží. Dokázaly, že je situace ještě mnohem více horší, než bychom si mysleli….

 • Lena • 4. května 2017

  Dolmen napsal
  Lena, nerozčilujte se! On pán Peter už několikrát na těchto stránkách prokázal, že nechápe humornou nadsázku, s tím ale nelze nic dělat, to je neměnný stav. Já alespoň, když něco nechápu, tak na toneútočím, abych nebyl za vola, leč nejsou všichni stejní.

  Díky. Nemám čas psát sáhodlouhé diskusní příspěvky, jako někteří, co jimi otravují a rozptylují diskusi, zatímco je potřeba úderných slov a řešení. Důchodci se nechtějí ozývat. U nás v domově každý z nich sobecky a opuštěn trpí každý sám. Uhýbají, bojí a nechtějí se spojit, ačkoliv jim toho moc nehrozí. Zatímco nás, když se jako personál ozveme, tak nás vyrazí na hodinu. A když se jich někdo zastane, tak jej zradí. Nejde tam vůbec o staré lidi, ale o to jak na jejich zoufalé bídě vydělat pěkné peníze.

 • peter. • 4. května 2017

  Lena napsal
  nechápavý „petersko-slovácký“

  Píše sa -slovenský! Slovácko je na Morave.Moja duševná dispozícia je v poriadku.Na rozdiel od tej vašej v čase,keď ste ten svoj nechutný výpotok písala.To ste si musela dať teda poriadny matroš.

 • Bety • 4. května 2017

  Leno, na vaše „vysvětlení“ může naletět jen někdo, kdo ještě žádný váš předešlý příspěvek do diskuze nečetl. Toto nebyl humor, ale výsměch a potvrdila jste to svou reakcí na Petera.
  Peter – kašlite na ňu.

 • Gatta • 4. května 2017

  Kašlete na Lenyho klapačky – však on se jich v pokročilém věku taky dočká – a ještě rád bude nějaké protézy sdílet se třemi kanmarády – jestli mu ty zuby mezitím za jeho řeči někdo nevymlátí z huby.

  Leny, neber to osobně, ale jako konstruktivní všeobecmou kritiku mladých arogantních hovad mezi námi.