Diskuze k článku


 • Sio • 9. května 2015

  Tak byl ten Zeman na přehlídce nebo ne?
  http://putnik1.livejournal.com/4205796.html
  Ať už ano nebo ne, zaujaly mě komentáře … :-)

  miptuzverg
  скандалист он старый и эпатажник
  что не отменяет, что оказался крутым.

  il_lungo
  Re: скандалист он старый и эпатажник
  Да, он оказался крут, потому как не каждый скандалист и эпатажник имеет стальные яйца.

  Takže si skoro přeju, aby to byla pravda.

 • Béda • 10. května 2015

  To je dobrá squadra „humanitárních“ Havloidů. Jeden přikládal Janukovyči humanitárně „nůž na krk“ (Füle), druhý vždy usilovně misijně sloužil velkému bratru (Kolář) , třetí začínal v šedé zóně jako bookmaker a po převratu jako majitel sázkové kanceláře. Škoda že je nenapadlo popovídat taky o mírumilovných USA, o jejich osvobozování Československa a srovnat celkové počty českých obětí a rozsah osvobozeného území, a také o tom, co znamená lidský život, zejména cizí (neamerický) pro politiky USA. Putin ať by byl „sebekoženější a sebevoskovější“ je proti panoptiku západních politiků, jejich žvástům, jejich rozpínavosti po celém globu hotový vědec, humanista, velice pravdomluvný člověk. Když vidím Obamu, Mc Caina, Nulandovou, Kerryho, když jsem viděl Bushe, Albrightovou, říkal jsem si jestli je ještě možno splodit v politice větší (autocenzura).

 • hylahty • 10. května 2015

  Béda napsal
  Škoda že je nenapadlo popovídat taky o mírumilovných USA, o jejich osvobozování Československa a srovnat celkové počty českých obětí a rozsah osvobozeného území

  Však oni „srovnávají“, přesně podle zadání. Viz třeba:

  http://technet.idnes.cz/nalet-na-mladou-boleslav-9-5-1945-dis-/vojenstvi.aspx?c=A150505_200525_vojenstvi_erp

  Proto fakt tak nějak nechápu, kde Pjakin tak často bere takovej optimismus v jeho prognózách, jako třeba teď v té poslední otázce na to vystoupení Friedmana ze Stratforu, o co SSA v Evropě jde.

  Osobně si naopak myslím, že krok po kroku nás (Evropu) k té válce opravdu přibližujou a tu mediální masírku jedou fakt ve velkým.

 • brankoslav • 10. května 2015

  Přehlídka:
  1) V roce 1987 jsem si ani v nejbujnějším fantazii nedokázal představit, že vydržím čumět na CELOU vojenskou přehlídku na R. náměstí. Něco naprosto obskurního.
  2) Byl jsem opravdu dojat (neskutečné).
  3) Představa, že pro mne budou „mužici“, trpaslík V.P. & h.m.b poslední překážkou absolutnímu zmaru a destrukci, opět naprosto neuvěřitelná.
  4) Důstojníci na přehlídce byli opět HUBENĚJŠÍ.

  • Stan • 11. května 2015

   Až na toho jednoho plukovníka, či generála, co s ním měli Putin a Šojgu asi minutový přátelský rozhovor, odhaduji něco ve smyslu: „Bude to chlapeček, nebo holčička, Váňo,?“ „Když já na to mám papír, taváryšč presiděnt, to je choroba…“ „Sergeji, přidělte Váňovi osobního lékaře a trenéra, když dnes tak pěkně pochodoval…“

 • brankoslav • 10. května 2015

  Pokračování:
  4) Důstojníci na přehlídce (plukovníci, generálové) byli opět HUBENĚJŠÍ – tudíž jde do tuhého.
  5) Chtěl jsem se odstěhovat do S. Koreje, ale tohle mne přesvědčilo, že jest to zbytečné, viz porovnání:
  http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/259305-havarie-vrtulniku-s-dary-nezastinila-lesk-severokorejskych-oslav.html
  nebo
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fd/Václav_Havel_2014_Václavské_náměstí.JPG
  Tě péro

 • Velekněz Ratata • 10. května 2015

  O válce se rozhodne jinde než u nás. Přesto, o našem zapojení a snad trochu i o míře postižení válkou se u nás hraje.

  Bohužel i kecy takového Horáčka (zejména ve srovnání se dvěma uvedenými kariéristy přece jen hlavy otevřené) jsou jedním mravenčím krůčkem k válce. Snad z něho mluví nějaký třídní zájem pomyslného rezidenta Riviéry (případně SF, kde snobům voní vlastní prdy, viz South Park). Nevím. Možná je to stádní strach hlavně za každou cenu nemít pravdu s Putinem, radši se mýlit nebo cokoli horšího, ale s Amerikou (společenská vědkyně Šiklová, že ?). Zrada umělců, zrada inteligence. Blbostí to nelze omlouvat.

  Válka podle všeho není nevyhnutelná, ale je evidentní, že někdo má zájem tlačit události zcela tvrdě na ostří nože. Pořád je přece možné, například že Putin bude mít nehodu, náhradník to neustojí a základních cílů, tedy zapojení Ruska a jeho zdrojů do NWO, bude dosaženo bez poničení Evropy. Ještě pravděpodobnější je, že zatím postačí, když Putin nebude mít na výběr a vojáky pošle, úplně jedno kam a třeba to ani nebude Ukrajina. A už padá opona. Co bude pro českou kotlinu horší ? Pořád dost nedoceňovaný faktor nestability je samotná Ukrajina za humny. Díky známému s manželkou „odtamtud“ to mám z první a skutečně to tam je rozpad a eroze základních společenských vazeb. Oni mají jediné plus proti nám: jsou odolnější a ochotní rvát se za svoje. Ti jejich fašisti taky, ovšem.

  Přijde mi, že i někteří lidé, k jejichž názorům s úctou vzhlížím, se dnes utěšují tak nějak nepřesvědčivě. Možná přehnaný dojem, ale tato bezradnost mi taky připadá jako varující symptom doby. Jaroslav Bašta třeba fantazíruje o negativních hlasech ve volbách a eventuálním losování (bylo by to fajn, ale kde je konec obecnému referendu? kdo tohle prosadí ? – je to přece otázka moci

 • Velekněz Ratata • 10. května 2015

  – je to otázka moci ve státě !!). Doktor Polreich nás ujišťuje, že profíci z tajných služeb se nakonec dohodnou, protože vždycky se dohodli a on i říká jak. To zní dobře, pokud ovšem rozdíl situací není v tom, že systém je tentokrát skutečně v krizi. Diktované krizí „společenské základny“, se kterou Bond, Brzezinski ani Straftor moc nenadělají.

  Co nás ještě může zachránit? Zatím nemáme struktury ani způsob, jak projevit masově občanskou neposlušnost – což je tak jediné, co by se počítalo.

  Jinak zbývá jen doufat, že to Němci a Rusové přece nakonec nějak
  ukmochtí, tu bábovičku, a Hitlary ji nerozkope.

  Ještě k přehlídce – mám nemlich stejné dojmy jako brankoslav. Nebyla jen přehlídka, byl i pochod „nesmrtelného pluku“, ve kterém v Moskvě šlo skoro půl milionu lidí a po celém Rusku asi 12 milionů. Pátá kolona si líže rány. Klobouk dolů, Rusáci !!

  Pak Ki-mun se údajně při pohledu na ty davy s nadějí v hlase ptal: „To je opozice?“ “ Ne, pane, toto jsou občané Ruska, kteří vyšli uctít své předky, kteří si váží své historie a kteří pevně stojí za Ruskem a jeho prezidentem. Ostatně on jde tamhle vepředu, spolu s lidem“.

  http://politrussia.com/society/utrenniy-kofe-10-05-2015-652/

 • mirror • 10. května 2015

  Díval jsem se na přehlídku v Doněcku
  https://www.youtube.com/watch?v=JLoz6MFyoL0
  Už se nejedná o partyzánské oddíly, ale o pravidelnou armádu, s níž se nedají nacigardy srovnat.

 • orinoko • 10. května 2015

  Ho ho hoó … emerický kretenismus z oblasti citoslovcí.

  Velekněz je hodně blízko blízké dějinné vrtuli.

  Do Středozemního a Černého moře vpluly čínské lodě. S Rusy si domluvili Číňané vojenské cvičení. Irán v tuto chvíli vlastně už jen čeká, jak dopadne jeho statut u západních idiotů, a proto je zdrženlivý. Putin nechtěl rušit výročí konce druhé glóbusové … atd. , atp.

  Cosi se děje v Turecku. Provaluje se tam údajně takměř haličská korupce. Na saudských – my máme veselé ptáky – létajících strojích údajně létají vlastně důchodci. Dochází ke katastrofálnímu opotřebení . Prý. Vzpomínám, jak jsem nedávno viděl mapu, kde už Saudská Arábie neexistuje. Saudská islámská hovada voděná na jiných obřezancích z kraje Talmudu spolkla šidítko, a už jsou tažena na navijáku. Proboha, kdy ten sbor černokněžných utěrek vlastně válčil? Ačkoli český mediální smrad naprosto a totálně blokuje informace do naší země, tak přesto přicházejí. Cosi se děje u utěrek a prostěradel.

  Prý stačí docela málo. RusPutin nechá bombardovat některé saudské ropné terminály se souhlasem Číny. Cikánskou blokádu Jemenu hodlá prorazit Irán a má k tomu veškerou podporu Číny. V Sýrii se chystá velká ofenzíva směrem k těm tureckým lemplům. Může se stát, že něco padne přes hranice. Přímo NATO.

  Doba pokročila. Svítá. Na nebi hvězda PĚTICÍPÁ.

 • TomATom • 10. května 2015

  brankoslav
  To samé jako u mne. Velká osobní změna ve vnímaní Ruska dříve, za mladých let :-) a nyní. Byl jsem taky naměkko z toho vlastenectví a hrdosti. Toho, co u nás tak moc chybí. A nebude to už lepší.

  mirror
  .. a Motorola (?) s tou svou bradkou a naušnicí v uchu … Švihnul bych rukou a zasalutoval bych mu