Diskuze k článku


 • fajt • 18. prosince 2015

  …dost dobře nechápu, pro koho chcete ( v tomto despotickém stavu ) zachraňovat les. ..)

 • LF • 18. prosince 2015

  V přirozených podmínkách slabá a nemocná zvěř uhyne. Přikrmování … narušuje přírodní výběr. Slabá zvěř přežije, rozmnožuje se a zhoršuje tak kvalitu a odolnost populace. Přikrmování znamená narušování přirozeného života … jako celku.

  Jestlipak si uvedená fakta uvědomují i zastánci sociálního státu a nedobrovolné solidarity?

 • Béda • 18. prosince 2015

  LF,

  aby sis, ty „zvěři“ až budeš jednou starý, nemocný, nesoběstačný na tyto své vejšplechty ještě nevzpomenul. Co bys navrhoval – utratit tě?

 • Béda • 18. prosince 2015

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byl-advent-Havel-zemrel-Neonove-srdce-doblikalo-Co-si-ted-pocneme-Chvilka-poezie-Dzamily-Stehlikove-413464

  „Byl Advent. Sněhový kožich Evropy trhaly teplé cyklóny,
  Stromy zdobily girlandy hitchcockovských vran.
  V prosinci lilo, padaly hráze. V neděli ráno se splašily zvony
  Zemřel, zemřel. Desítce egyptských ran

  Vyrovná se ta jedna. Havel zemřel. Soused – rváč a cynik –
  Sedl si na schody a vzlykal – co si teď počneme sami,
  Raději by vrátil hokejové zlato… Cítil se jako viník
  Pak o Vánocích – prý kvůli obžerství u hrobové jámy.

  Dramatik absurdna měl pohřeb ve dnech čekání na Mesiáše
  A na Godota. Sestra Boromejka něco šeptala Dáše.
  Neonové srdce nad Hradem ještě chvíli blikalo jako maják
  Pro loď Pravdy a Lásky Made in Czechoslovakia, Born in Prague,

  Než padla tma. Poutní město je znovu provincií, zapšklou jako nový vládce,
  V opilosti snící o Havlově slávě, ale častěji – o šibenicích pro zrádce.“

  Zůstala po něm truchlící vdova, Bakalova knihovna, přejmenované letiště a spousty la(h)viček s posedávajícími obdivovateli absurdních dramat a absurdní politiky. Za jméno nezištného humanisty jeho obdivovatelé musejí z peněz ostatních slušně zaplatit.

 • Béda • 18. prosince 2015

  Béda napsal

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Nemecku-rusi-silvestrovske-ohnostroje-Mohly-by-pry-pripominat-uprchlikum-trauma-z-valky-413467

  Proč rovnou nezruší Vánoce?

  z diskuse: „mají pravdu, alea, 18. 12. 2015 9:38:53
  ale to by se pak třeba na oplátku mohli muslimové vzdát burek svých žen, aby to nestresovalo Němce, protože ti pak nevědí, kdo se pod burkou skrývá a může je to stresovat – přece by si obě strany měly vyjít vstříc“ (Co kdyby se pod burkou ukrýval nějaký terorista?)

 • Béda • 18. prosince 2015

  A teď jedna vánoční: (krize již „odeznívá“, zadluženost klesá…)

  http://www.novinky.cz/ekonomika/389702-dluh-ceska-k-zahranici-stoupl-na-3-14-bilionu.html

  Dluh České republiky vůči zahraničí se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 230,3 miliardy na 3,14 bilionu korun. Meziročně narostl o 330,5 miliardy korun a představoval 71 procent hrubého domácího produktu. Informovala o tom v pátek Česká národní banka.

  Z hlediska jednotlivých sektorů se podle ČNB zvýšily zahraniční závazky bankovního i vládního sektoru. Bankovní sektor včetně centrální banky se ke konci září podílel na zadluženosti 31,2 procenta a vládní sektor 22 procenty…Růst zahraničního dluhu vládního sektoru byl spojen s nákupy vládních dluhopisů zahraničními investory,“ uvedla banka.

  Podíl ostatních sektorů, především podniků, je na celkovém zahraničním dluhu téměř poloviční.

  Investiční pozice, tedy rozdíl mezi úhrnnými zahraničními aktivy a pasivy, ve sledovaném čtvrtletí zvýšila schodek o 89,9 miliardy na 1,397 bilionu Kč. V poměru k HDP to představuje 31,6 procenta.

 • Aleš • 18. prosince 2015

  Poškození neoplocených ploch je tak výrazné, že nejenže mění druhové složení lesa, ale také zcela znemožňuje obnovu většiny dřevin, na některých lokalitách i obnovu lesa. Okus, ohryz a loupání má obrovský vliv na zdravotní stav lesů, následnou náchylnost podléhání hmyzím i živelním kalamitám i suchu, u ohryzu a loupání výrazným způsobem roste poškození lesa i jednotlivých stromů houbami, díky okusu i loupání vznikají deformace růstu. Nemůžeme zapomenout i na ekonomické dopady, kdy stát (či jiní vlastníci) vydávají nemalé prostředky na zalesňování, oplocenky, individuální ochrany a také na opakované zalesnění z velké části zaviněné právě vlivem zvěře, způsobem mysliveckého hospodaření a celkového stavu ekosystémů (lesních i nelesních). (Další příčinou nezdaru zalesňování a jeho opakování bývá volba nevhodné dřeviny či způsobu obnovy, obojí však ovlivňováno i okusem zvěře.) Dalším ekonomickým dopadem je zhoršená kvalita i množství zpeněžitelného dříví. Celkově tyto faktory pomáhají k prosazování dnešního způsobu lesního hospodaření a lesnické politiky, které mohou mít a leckdy i mají v konečném důsledky i neblahé sociální dopady v otázka zaměstnanosti, rozvoje regionů, výši mezd, odlivu mozků, se zpětnou vazbou na stav lesních ekosystémů a lesního hospodářství. Na závěr. Mnoho stromů, které přežijí různá období v životě stromu, kdy zvěř nejčastěji stromy poškozuje, si stejně svoje následky ve svém stavu nese. Ač tisková zpráva zní poměrně nevinně, nese svoje zásadní sdělení, které nepřehluší ani banda najatých trollů!!!

 • Admirál • 18. prosince 2015

  Vánoční stromky se pěstují proto, aby se před Vánoci podřízly a podle tradice ozdobily v tomto čase lidský příbytek. Stejně tak, jako se jiné stromy pěstují, aby se po nějakém čase podřízli a z jejich dřeva se vyrobila prkna a trámy.

  Kdo chce stromek v květináči, nic proti tomu. Ale pocit viny za to, že si koupím stromek podřízlý, není na místě. Růže také nekupuji v květináči.

 • Béda • 18. prosince 2015

  Mám již asi 15 let umělý stromeček a každý rok (1 za rok) na Vánoce v rámci tradice vánočního kapra. Lesní zvířata ani zvířata v ZOO nekrmím. A je mi úplně jedno co o tom kdo soudí.

 • niky • 18. prosince 2015

  Béda napsal

  Mám již asi 15 let umělý stromeček a každý rok (1 za rok) na Vánoce v rámci tradice vánočního kapra. Lesní zvířata ani zvířata v ZOO nekrmím. A je mi úplně jedno co o tom kdo soudí.

  Jsme na tom stejně, máme umělý stromek už asi 20 let a teď jsem si přečetl jak škodím životnímu prostředí když nekupuji stromek v květináči….. když čtu ty kydy od placených agentů ekoterorismu dělá se mi špatně.

 • Bety • 18. prosince 2015

  Hezký stromek v květináči
  jsem si kdysi koupila.
  Za svou blbost jsem se potom
  dosti dlouho hanbila.
  Z toho stromku na Ježíška
  suché koště zbylo mi.
  Obývák byl ozdobený
  jen jehličím na zemi.

 • orinoko • 18. prosince 2015

  Co se to jenom deje? V predvecer porazky NWO se v ceskych koncinach vytahuje do meeeeeeeee…dii truchliva postava nejvetsiho podvodnika ceskych dejin i historie – Vaska Havla. Presne toho, co chodil s pany na led a cesky narod si za nej nohu zlamal.
  Asi maji pocit, ze je Vaska vsude moc malo. Pricemz opak je pravdou. Vaska je po 20ti letech sametove normalizace vsude az moc. Byt mezi nami , tak je peceny, vareny a zchlastany u Judy Shapito kazdy druhy day.
  Nicmene … sametovy emericky soudruh vyrazne odezniva.
  Knezna Libuse je jaksi porad soucasti ceskych narodnich dejin.
  Vasek z Havlu je totalne zbytna soucast pokusu zapadniho sajrajtu o kolonizaci ceskeho vedomi a svedomi.
  Jako takovy ma sve historicke misto na zadnim dvorku pobliz slepiciho kokodak.

 • orinoko • 18. prosince 2015

  Njn, vyvoj nezastavis aneb Kdyz fajt ma trysky pod pytlikem.
  Ukazuje se, ze Hejvl kradl, kde se dalo. A co se dalo. Dokonce i Pravdu a lasku zatahl do svych kleptokratickych ejakulaci. Existuji domnenky, ze vlastne zadnou hru nenapsal, pouze na ni participoval. A dokonce se vi, kdo byl vetsinovym autorem.

  Na Vaclavskem Vaclavaku nekdo cura
  mimo misu
  jiny krici s vlajkou pruhovanou hura
  a chce k lizu

  Nechod Vasku s pany na led
  riskujes
  ze potrefi te rusky humanitarni nalet
  a … ty vyhnijes

  Cech ma sveho peska Vaska
  Vasek peska jmenem Maska

  A co z toho plyne?
  Vsechno mimo Vaska…
  …. neuhyne

 • orinoko • 18. prosince 2015

  Kapra jsem nikdy nedokazal zariznout. Vlastne zadne zvire. A nejspis ani clobrdu. Ackoli mimoradne islamske Allah Akbar hovado asi ano.
  Moje byvalka pochazi z reznicke rodiny, ta zadny problem nemela. Rikala, ze maso potrebuje.
  Zkusil jsem na zahrade zasadit broskvone. Ale neujaly se.
  Les jsem cistil od skod a dodnes mam na to vzpominku – motorovou pilu.
  Zivot neni zadna DUHA. DUHA je svym zpusobem pokus o antropologicke a socialni inzenyrstvi.
  Zivot jde svoji vlastni cestou. A pokud bude clobrda zlobit moc, tak ho pud sebezachovy zivota nemilosrdne smete i s jeho dabelskym znamenim.
  Miluju nahe krale. Ted naposledy se to prihodilo Zidum. Vlastne to zadny narod neni. Je to jen banda oblude, kteri Stary zakon ctou jako dejiny, pricemz jsou stejnou DNA odnozi jako Arabove.
  The Bajbl – nejvetsi konspiracni teorie vsetkych cas.

 • fajt • 18. prosince 2015

  jednoho kapříka jsem dneska poslal do věčného rybníka, čtyřkilový pololysáč, další mi čekají v pondělí, koleš má koleše a ten má chovný kačok, takže je rozdává skoro na potkání, tož dneska byla polívka s hlavou, ploutvemi a mlíčím a zítra si prubnu generálku ( na přírodno a na másle a dojedu ho na portském ) a protože rybka má plavat, tak si dnes dám i nějakého pifsona ( sice se trochu za ním povozím, ale kvalita si žádá své ), taková viliovka, kde si trochu popřejeme a zanadáváme na poměry, politiky, susedy a roby…snad to u toho i skončí :-)

 • Sasin • 18. prosince 2015

  Od dob, gdy lidé obývali úrodné nivy, řeky nepřehrazovali, (dnes to z nějakého nepochopitelného důvodu dělají koupálisti, po kterých je petek a plechovek všude plná prdel) gde různých ryb bylo po kokot, a nestavěli cyklostezky do každého lesíka, gde piknikují a nechávají své naloupené poklady uběhla už dlouhá doba.

  Šmejdi neokusují úplně všechno na co přindou, ale pěstují řepku kterou nigdo nechce žrát a gdyž náhodou zahlédnete pár srnek na okraji té spouště na to vejrat, tak se alarmuje, že se přemnožili. Děti, navlečené do reflexních bundiček, jsou v úžasu gdyž na výletě zahlédnou přivandrovalý párek koroptví bez registrovaného čísla popisného. A ták se budují koncentrační ráje, na kterých se přiživují organizace veřejného ničení, ale proč to furt rozepisovat. Až přindou stachanovci a budovatelé kapitalistického socializmu, přelétnou to očima a počkaj na další troll(j)ský článek. Muheeeeee

  Urkytě dostanu poznámku. :-)

 • idiotronic • 19. prosince 2015

  Bety napsal
  Z toho stromku na Ježíška
  suché koště zbylo mi.
  Obývák byl ozdobený
  jen jehličím na zemi.

  Někdy ale stromek v květináči teplotní šok v obýváku přežije. Rozmyslete dobře, co s ním. Škoda, když malý stromek vysadíte, ale neuvážíte, že pod elektrickým vedením nemůže vyrůst, nebo že bude skácen pro malou vzdálenost od oken obytného domu či křižovatky. Ve městě přitom viditelně chybí výsadba z posledních 70 let. (stoleté stromy jsou, ale občas je skolí vichřice nebo choroba.)

 • Aleš • 21. prosince 2015

  Osobně mívám vánoční stromky z prořezávek. Nad stromky v květináči mám pochybnosti i o následném růstu, stejně tak o ekologičnosti a ekonomičnosti tohoto počínání. Ovšem nejhorší bývají stromky z velkých plantáží, na zemědělské půdě, velkolepě těžené pomocí motorovek, převážené desítky kilometrů a ještě balené prodejci.