Diskuze k článku


 • orinoko • 24. října 2016

  No … Trumpovi nezavidim.
  Právě jsem viděl fotky z ruského letadlového krizniku Kuznecov. Ruští vojáci se opalují na startovací palubě. Ale ani jim nezavidim.
  Tak či onak – Emerika bude po 8. 11. procházet evoluci , které možná my v teto zemi začneme říkat – Sametová evoluce.
  Nemají tam zkušenost s ničím novým, co je čeká a nemine. – Baba po sezóně … anebo Dr. Sládek v hollywoodskem stychu.
  Pentagon měnící se na pentagram.
  Bila chýše coby sémeniste gerontokracie sovětského předkolumbovského typu.
  Rvačka kolosu všeho korporatniho.
  Hulibrcku Madonu v jejím novem turné. – Kouření prospívá ženě za pultem v Ovalnem boxu.
  Atd.,Atp.
  Geronimo si právě zapaluje kulomet miru!!!

 • orinoko • 24. října 2016

  Škoda , ze volby v Americe neprobehnou 9.11.
  Znáte to – tehdy se prý změnil svet.
  Ale jinak pohoda, klidek, tabacek.

 • Dana • 24. října 2016

  No ja jsem v pohode. Washingtonska politika je trochu jina, nez politika jednotlivych statu. Nez do Severni Karoliny dorazi federalni financni reformy, coz trva nejakou chvili, obcan se muze pripravit. Jinak Hillary by zvysila dane pro prijem nad 200 tisic dolaru rocne, coz se nas netyka.. Trump by zase snizil dane pro podnikatele, coz se nas opet netyka.

  Trump nema spatny program, je to program manazersky, fiskalne usporny. Ovsem to radoveho Americana nezajima tolik, jako zda-li se zvysi dane ci zda se nejak omezi statni socialni sit, anebo jak se bude vypocitavat valorizace duchodu. Miliony lidi dostavaji penize od federalni vlady, rikame tomu entitlements. . To je nevyssi polozka americkeho rozpoctu. Ne, jak nekteri tvrdi, ze je zbrojeni.
  Entitlements are the biggest government programs in the US. The biggest entitlement programs benefit seniors. In FY 2016 the Social Security program cost $916 billion. In FY 2016 the Medicare health-care program cost $595 billion.
  (americky bilion je v Cesku miliarda).

  —–
  Na Trumpovy kampane chodi hlavne lide nezavisli, obchodnici a podnikatele, kteri si mohou najit cas a maji prostredky na straveni celeho dne na kampani. Na Hillary jich tolik nechodi, protoze se nemuzou uvolnit z prace, ale maji povoleni predcasne volit. . Samo, ze voli vetsinou Clintonku.

 • Starý doktor • 25. října 2016

  Na setkání s ruským patriarchou Kirillem a arcibiskupem z Canterbury, královna uvedla, že „Každý by měl nyní učinit nezbytné rozloučení s blízkými, protože nikdo nemůže předpokládat, kdo bude žít a kdo zemře. Mnozí zemřou v těchto posledních dnech,“ uvedla Alžběta podle zaměstnanců produkce BBC.

  „Moje milovaná země se chystá vstoupit do jejího nejtemnějšího období v nadcházejících měsících. Brutální a apokalyptická válka bude zažehnána na východě.“
  „Nezabývám se trivialitami Vánoc. Jsem znepokojena kvůli hrozným následkům, kterým musíme čelit, jelikož válečné bubny bijí stále silněji,“ uvedla královna.

  Po setkání s královnou Alžbětou, patriarcha Moskvy a celé Rusi vyzval všechny země, aby společně podpořily boj k poražení „zla“, informovala BBC.
  „Dnešní válka proti terorismu by měla být našim společným úsilím.“
  „Není to jen boj Ruska. Je to boj pro všechny země, měli bychom se spojit a porazit toto zlo,“ uvedl Kirill a dodal: „A tuto válku nazývám svatou válkou.“
  http://svobodnenoviny.eu/kralovna-elizabeth-varuje-pred-svatou-valkou-ktera-ukonci-vsechny-valky-2/
  Queen Elizabeth’s Shocking Warning Of Coming Global War – https://www.youtube.com/watch?v=47J7i2hMTOI
  Patriarch urges holy war on terror – https://www.youtube.com/watch?v=oq48KqQ7A3U

 • peter. • 25. října 2016

  Starý doktor napsal
  Každý by měl nyní učinit nezbytné rozloučení s blízkými, protože nikdo nemůže předpokládat, kdo bude žít a kdo zemře. Mnozí zemřou v těchto posledních dnech,“ uvedla Alžběta podle zaměstnanců produkce BBC.

  Z toho ide človeku mráz po chrbte!
  Na svete nie je veľa ľudí,ktorí by boli informovanejší ako stará pani.

 • Irena • 25. října 2016

  peter. napsal
  Z toho ide človeku mráz po chrbte!
  Na svete nie je veľa ľudí,ktorí by boli informovanejší ako stará pani.

  Stará paní by se raději měla modlit a kát, přece je věřící, ne? A já na jejím místě bych moc klidná nebyla, s tím, co má na svědomí. A nějaké: Já nic, já muzikant, ani Vždyť ona o ničem nerozhodovala, ona tam byla jen tak na okrasu, to nespraví.

 • peter. • 25. října 2016

  Irena napsal
  Stará paní by se raději měla modlit a kát, přece je věřící, ne? A já na jejím místě bych moc klidná nebyla, s tím, co má na svědomí. A nějaké: Já nic, já muzikant, ani Vždyť ona o ničem nerozhodovala, ona tam byla jen tak na okrasu, to nespraví.

  Môj príspevok sa netýkal toho,či stará pani napĺňa nejaké morálne a hodnotové kritériá alebo nie.Na to môžu mať rôzni ľudia,rôzne názory.
  Bol o tom,že kráľovná V.B. je v postavení ktoré jej zabezpečuje informovanosť o dianí vo svete na rádovo vyššej úrovni ako iným občanom.O vplyve kráľovských rodov na globálne riadenie sveta hovoril aj Pjakin.Určite vidí aj do kuchyne,kde sa svetová politika varí.Preto mi z jej apelu a varovania behá mráz po chrbte.

 • Starý doktor • 25. října 2016

  Velmi zajímavé video s názory Žirinovského a Kedmiho (bývalý šéf jedné ze součásti Mosadu-Nativu) na současné dění včetně voleb USA a Sýrie. Co se týče Sýrie největším problémem je úroveň řízení a schopností efektivně válčit u vládní syrské armády. Pokud by dobře bojovala tak by již bylo zdosaženo vítězství. Chybou genštábu RF bylo přecenění jejich vojenských schopností na válečném poli, což je možno změnit a ukáží to následující měsíce. Vítězství říká Kedmi, odkazujíc na se projev Putina k tisku, je jisté bez ohledu na časový rámec a nyní se v podstatě již začínají politická jednání o poválečném vývoji této země.
  https://www.youtube.com/watch?v=405kKD2rOd0

 • Starý doktor • 25. října 2016

  Velmi zajímavé – Информационная война 19 октября с Валерием Пякиным о Мотороле, о штурме Мосула и Иване Грозном
  https://www.youtube.com/watch?v=yUIyw38kxFU

 • peter. • 26. října 2016

  Dana napsal
  radoveho Americana nezajima tolik, jako zda-li se zvysi dane ci zda se nejak

  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Eliska-Haskova-Coolidge-prehovorila-na-podporu-Donalda-Trumpa-O-USA-povedala-sokujucu-vec-279234