Diskuze k článku


 • mirror • 3. května 2015

  Pane Tejkle, Keller tvrdí, že vedení vaší strany je pro schválení smlouvy TTIP, protože je pro nás výhodnější než vazalské smlouvy, které byly podepsány s USA po převratu. Jak tomu máme rozumět? Je chvályhodné, že vy jste PROTI. Na vašem posledním sjezdu delegáti členské základny proti smlouvě ani nepípli, jinak by se o tom psalo. Sobotka je pro mne tajemný hrad v Karpatech. Domnívám se, že v rozporu s veřejnou výzvou Solise před svou cestou do USA slíbil Američanům Temelín a nákup nových vrtulníků (jako už se rozhodli Slováci). O Hamáčkovi se tvrdí, že je to americký řiťolez, což dokazuje jeho společné členství v jedné společnosti/organizaci spolu s těmi nejhoršími zrádnými elementy z ČR. Doufám, že víte, že vaše strana je z velké části agentura pro rozdělování koryt, kterým je TTIP ukradena, a že vaši většinou přestárli řadoví členové (upřímně z přesvědčení) o smlouvě TTIP nevědí skoro nic.
  Co vy na to? Váš oddaný dlouhodobý kritik.

 • Béda • 3. května 2015

  mirror,

  divil bych se jinému postoji neoliberální strany „sociálně demokratické“. S velkým porozuměním pro fašismus, imperiální války, privatizace, globalizaci, spolupráci s oligarchy…

 • mirror • 3. května 2015

  Hamáček je člen správní rady Aspen Institute Prague o.p.s. jako takový Bakala. Ještě bych vzpomněl protekčního socana Libora Roučka v dost odporné společnosti https://www.youtube.com/watch?v=xrA7iPsd1tk
  Pane Tejkl, vás si mezi nimi představit nedovedu s ohledem na první diskuze na lávce a OM.

 • hudryper • 3. května 2015

  Je spornou otázkou,zdali ve vedení ČSSD jsou politici,nebo jen kolaborující přizdisráči. Kdyby měli aspoň základní schopnost správně odhadnout politický vývoj ve světě a zejména v Evropě,nedělali by Zemanovi potíže,ale naopak se zamysleli,proč asi Zeman říká a dělá to co říká a dělá,když dobře vědí,že jde o mimořádně schopného technologa moci a v žádném pádu ne o politického sebevraha.
  Okolo Sobotky se utvořil hlouček přikyvovačů a takové vedení strany se stalo zárukou jejího konce.
  Hrají na výdrž do příštích voleb a aby nebyly zase předčasné,jsou ochotni vyhovět komukoliv,když
  to vidí jako nadějné. Protest proti TTIP jsem podepsal německým organizátorům,na jejich arších
  je přes 1,6 milionů podpisů a já mám naději,že ten můj nebude tak bezcenný,jak by byl,kdybych
  ho přidal k těm pár v Čechách. Stanovisko ČSSD k podrazu jménem TTIP je v rozporu se zdravým rozumem a vůči svým voličům v rozporu téměř kriminálním.Zdá se mi ale, že k jeho schválení už nebude potřebný čas. Signály od Steinmeiera,Gaucka a dokonce i od Merklové jsou nadějné….

 • Bety • 3. května 2015

  Já jsem to podepsala už před pár měsíci a teď nevím, na čem to bylo. Asi na českém, ale to se v rámci EU snad musí sčítat, ne? Myslím tu petici proti TTIP.

 • Béda • 3. května 2015

  Bety napsal

  Já jsem to podepsala už před pár měsíci a teď nevím, na čem to bylo. Asi na českém, ale to se v rámci EU snad musí sčítat, ne? Myslím tu petici proti TTIP.

  Já taky, ale pochybuji, že to bude mít nějaký význam.

 • PPK • 3. května 2015

  Ano, souhlasím s autorem, když píše, že „.. Nevyšlo to v podobě Mezinárodní dohody o investicích, která je v podstatě mrtva, nevyšlo to s ACTA .. tak se o to pokoušejí v podobě třetího „trojského koně“ v podobě TTIP ..“

  Prostou logikou z toho všeho vychází, že to co dělají inciátoři všech těchto „smluvních“ pokusů, totiž dělat musí, protože jim nic jiného už ani nezbývá. Musí svým vazalům něco takového ekonomicky mocenského za každou cenu nyní urychleně „dohodnout“ a donutit je k souhlasu. Jinak se jim jejich světový organizační a finanční systém zhroutí docela. Ostatně, ono už to hroucení pomalu ale viditelně dlouho probíhá a jejich pomyslný barák už ekonomicky i občansky hoří na mnoha místech najednou. A tak zkouší donutit zatím alespoň ještě ty nejposlušnější sousedy, aby si ty své domy také podpálili, aby ostatní svět na tom byl společensky stejně nestabilně jako „iniciátor“ a nestal se ten ostatní svět náhodou pro ty země a národy dosud na tom všem nezúčastněné věrohodnějším a tím i potažmo mocensky silnějším. Protože to pomyšlení ztráty velmocenské prestiže, to už by ti „smluvní inciátoři“ psychicky nepřežili.

  Ale jinak … ten jev, tohle chování atlantických „iniciátorů“, to – lidsky vzato – není vůbec nic nového. Takhle se přece chovají už i malé děti a pubertální nedospělci, když cítí, že jejich okolí už s nimi nadále nehodlá jednat pořád jen tak, jak by si přáli. Nastavit ruku, poručit si a dostat vždy to, co požadují. Myslím, že jen samy elity USA nechápou, že už celá desetiletí se chovají jako puberťáci. Otázkou je, kdo jim to pořád radí, aby právě tohle dělali a nevážili si klidného a mírového soužití v té světové lidské rodině.

  Možná to bude tím, že zdroje všeho druhu už jim téměř došly a nových je pomálu (a hlavně se nenacházejí u nich doma).

 • Béda • 4. května 2015

  Řekl bych, že TTIP je jeden ze způsobů jak se s námi snaží komunikovat Globální prediktor (= predátor – diktátor).

 • Alena • 4. května 2015

  zaráží mne chování hnutí DUHA, či jak se ti zelení jmenují. GMO bude mít naprosto nedozírný dopad na různorodost rostlin a krásnou mnohočetnost zde na zemi. Nejsem odborník, abych se dále podrobně rozepisovala, ale není problém si vše najít na internetu. Vyjadřují se pouze k normám z USA, k tak závažnému problému mlčí. Pokud by byli zcela nestranní, spustily by už dávno alarm, jak to ostatně umí