Tulsi Gabbardová: Syrský národ zoufale potřebuje mír

Reklama


Byla jsem v Damašku a Aleppu, naslouchala jsem Syřanům z různých oblastí země. Setkala jsem se rodinami, které přišly o střechu nad hlavou ve východním Aleppu, Rakká, Zabadání, Latákii i na předměstích Damašku. Setkala jsem se se syrskými opozičními lídry, kteří vedli protesty v roce 2011, se vdovami a dětmi po mužích, kteří bojovali na straně vlády, i se vdovami po těch, kdo bojovali proti vládě. Setkala jsem se s nově zvoleným libanonským prezidentem Michelem Aúnem i premiérem Harírím, syrským prezidentem Asadem, velkým muftím Hásúnem, arcibiskupem Denysem Antoinem Chachdou ze syrské katolické církve v Aleppu, s muslimskými a křesťanskými náboženskými vůdci, humanitárními pracovníky, akademiky, vysokoškolskými studenty, drobnými podnikateli a s mnoha dalšími.

Jejich vzkaz americkému národu byl silný a vždy tentýž: Není rozdíl mezi „umírněnými“ rebely a Al Kajdou nebo Daešem. Jsou všichni stejní. Je to válka mezi teroristy pod velením skupin jako Islámský stát a Al Kajda a syrskou vládou. Všichni vyzývají Spojené státy a další země, aby přestaly podporovat ty, kdo ničí Sýrii a její národ.

Tento vzkaz jsem slyšela znovu a znovu od těch, kdo museli prožít a přežít nevyslovitelné hrůzy. Žádali mě, ať pomohu jejich hlasům, aby je bylo ve světě slyšet; frustrované hlasy, které nebylo slyšet kvůli falešnému, jednostrannému prosazování narativu, který podporoval tuto válečnou změnu režimu za cenu syrských životů.

Celý článek popisující návštěvu demokratické kongresmanky a poradkyně presidenta Trumpa v Sýrii najdete v Literárních novinách

Námět: Starý doktor

Přejít do diskuze k článku 2 komentáře