Už zase sebevražda bankéře: Obchodní partner Strausse-Kahna skočil z bytu v 23. poschodí

Léto bylo naštěstí prosto neutěšené tendence bankéřských sebevražd, ale Bloomberg informuje, že ve čtvrtek bylo nalezen mrtvý Thierry Leyne, francouzsko-izraelský bankéř a partner Dominique Strauss-Kahna, znectěného bývalého šéfa MMF. Leyne zřejmě spáchal sebevraždu skokem ze 23. patra jedné z věží komplexu mrakodrapů Yoo Towers v Tel Avivu. Stal se tak šestnáctým vysoce postaveným finančním manažerem, který zemřel v tomto roce.

Bloomberg ve své zprávě uvádí, že Thierry Leyne, francouzsko-izraelský vloni vytvořil investiční společnost s bývalým šéfem MMF Dominique Strauss-Kahnem, žemřel ve věku 48 let:

„Leyne zemřel včera v Tel Avivu, podle jeho sekretářky, která si nepřála být jmenována. List Le Figaro informoval, že spáchal sebevraždu. Leyne minulý rok společně se Strauss-Kahnem v Paříži založil společnost Leyne, Strauss-Kahn & Partners poté, co bývalý šéf MMF koupil 20% podíl, aby pomohl v rozvoji investičně-bankovní odnože Leyneho společnosti Anatevka SA založené v Lucemburku. Leyne veřejně převzal Anatevku v březnu 2013, ještě předtím, než spojil síly se Strauss-Kahnem, kterého ve Francii běžně označují jako DSK.Toto nové partnerství – obvykle označované jako LSK & Partners s použitím iniciál obou jmen – bylo součástí úsilí Strausse-Kahna o přestavbu jeho života poté, co musel v roce 2011 odejít z MMF, když byl obviněn z nezákonného sexu, pokusu o znásilnění, sexuálního zneužívání, nezákonného věznění a osahávání pokojské v hotelu Sofitel na Manhattanu. Strauss-Kahn odmítl obvinění, která byla následně zrušena. Svůj soud s pokojskou urovnal v roce 2012.

A NYTimes dodává:

Podle izraelských úřadů 48letý Leyne vyskočil z 23. patra jedné z věží prestižního rezidenčního komplexu Yoo.

Leyneho poměry:

Leyne, který sídlil v Tel Avivu, si svoji kariéru vybudoval jako finančník ve Francii, Izraeli a Lucembursku. V roce 1994 založil investiční firmu Assya Capital. V roce 2001 ji kotoval na burze Euronext v Paříži. V roce 2010 Leyne spojil své podnikání s Global Equities Capital Markets, aby zde poskytoval finanční rady a osobní bankovnictví klientům ve východní Evropě, píše Le Figaro.

Anatevka, která měla tržní hodnotu 50 milionů euro (63 milionů USD), když v ní koupil svůj podíl Strauss-Kahn, ovládala společný podnik Assya Compagnie Financiere, který nabízel řízení aktiv, zprostředkování, firemní finance a kapitálové investice. V září 2013 Anatevka zaměstnávala asi 100 lidí v šesti zemích – Lucembursku, Belgii, Monacu, Izraeli, Švýcarsku a Rumunsku.

Leyne podle webových stránek Assya Capital v roce 1996 založil společnost Axfin, jednu z prvních nezávislých investičních firem ve Francii. Axfin vstoupil na pařížskou burzu v roce 1999, předtím, než byl koupen normberskou společností Consors Discount Broker AG. Leyne byl až do konce roku 2002 předsedou dozorčí rady Consors Francie.

Podle francouzských veřejných záznamů se Leyne narodil v září 1965. Deník Figaro píše, že měl francouzské a izraelské občanství. Leyne na svém profilu v LindedIn uvádí, že získal titul inženýra na izraelském Institutu technologie v Haifě.***

Je to 16. manažer z oboru finančnictví, který letos zemřel…

Zdroj a seznam mrtvých bankéřů: Zero Hedge

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cnemo
26. 10. 2014 11:45
peter.
27. 10. 2014 18:37

Číňania zrealizujú toto
http://slovak.ruvr.ru/2014_10_26/Cina-spravila-vyznamny-politicky-tah-2534/
a začnú skákať z okna aj americkí bankári.

Irena
27. 10. 2014 18:50

peter. napsal Číňania zrealizujú toto http://slovak.ruvr.ru/2014_10_26/Cina-spravila-vyznamny-politicky-tah-2534/ a začnú skákať z okna aj americkí bankári. „“USA však pritlačili na svojich spojencov s požiadavkou ignorovať čínsku iniciatívu. Vyhlásili, že banka nebude môcť zaistiť potrebné environmentálne požiadavky pri realizácii infraštruktúrnych projektov. Taktiež pravdepodobne nebude spĺňať požiadavky v oblasti dodržiavania ľudských práv, čiže kritériá, ktoré spĺňa Svetová banka a Ázijská rozvojová banka.“ Myslím, že komentář je zbytečný. Tohle je také dobré „“Čína je druhým najsilnejším hospodárstvom sveta. Jej úloha naberá na dôležitosti, čo sa však neodráža na postavení Číny v medzinárodných finančných inštitúciách. Napríklad MMF, Svetová banka a Ázijská rozvojová banka, v ktorých prevláda… Číst vice »

peter.
28. 10. 2014 14:41

Všetkého do času.Máte pravdu.Éra USA končí,idú dole kopcom a zákonite budú nahradené niekým iným.A je jedno,či za jeden,päť alebo desať rokov.Končia.Len je dôležité aby pri tom svojom páde spôsobili svetu čo najmenej škôd.