Ukrajina: Školácká chyba ukrajinského propagandisty

 

Taťána Lokšina nebo Lókšina. To není důležité. Promiňte, nevím, kde přečíst správně přízvuk.

Táňa Lokšiná.

Děkuji, promiňte ještě jednou. Velice děkuji, že jste se s námi spojila. Řekněte prosím, jak Human Rights Watch, nebo vy osobně vyhodnocujete zvěrstva ruských vojáků a jejich přisluhovačů z místního obyvatelstva, kteří se celé měsíce vysmívají, zabíjejí, a okrádají lidi, sestřelují letadla zahraničních leteckých společností, kdy neexistují vojenské zločiny, kterých by se zde nedopouštěli. Prosím.

Vy asi víte, že před několika týdny naše mezinárodní organizace na ochranu práv Human Rights Watch vydalo dokument, kde kvalifikuje události, ke kterým dochází na východě Ukrajiny, jako vnitrostátní mezinárodní…. , jako vnitrostátní ozbrojený konflikt. Co to znamená…

Promiňte, že si dovolím vás přerušit. To není vnitrostátní ozbrojený konflikt. Tento konflikt je sponzorován a podporován vládou Ruské federace, ministrem obrany Šojgu a prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem. O tom existuje absolutně nedvojsmyslné prohlášení Červeného kříže. To, co vy říkáte, NENÍ PRAVDA.

Jak jsem již řekla, před několika týdny naše organizace prohlásila události, ke kterým dochází na východě Ukrajiny ozbrojeným konfliktem, který nemá mezinárodní charakter. Pokud se nemýlím, tak podobné prohlášení včera vydala organizace Mezinárodního červeného kříže. Co to v praxi znamená? To znamená, že teď v rámci konfliktu platí normy mezinárodního humanitárního práva. Zákony války. A v rámci zákonů války je zakázáno specifikované jednání, které je zakázáno všem stranám konfliktu. Takže naše organizace v této situaci sbírá informaci o tom, nakolik strany konfliktu dodržují či nedodržují zákony války. Zda dodržují či nedodržují normy mezinárodního humanitárního práva. Jaká konkrétní porušení jsme zaznamenaly. Chci zdůraznit, že na východě Ukrajiny pracujeme velice aktivně přibližně od měsíce května tohoto roku a konkrétně na východě státu. Naše organizace v podstatě na Ukrajině pracuje velice aktivně již dlouho. Takže co jsme zaznamenali s ohledem na porušování norem mezinárodního práva…

Promiňte, Taťáno, že si vás dovoluji opět přerušit. Pracuje vaše organizace v příhraničních oblastech Ruské federace? A jak vyhodnocuje ostřelování příhraničního území sousedního státu raketami a těžkým dělostřelectvem. Je to podle vás vojenský zločin, a kdo je za to právně a politicky odpovědný? Děkuji za přímou odpověď.

Co se týče politické odpovědnosti, tu Human Rights Watch vůbec neposuzuje a pokud si chcete vyslechnout, co konkrétně jsme…

Já chci slyšet, jak hodnotíte ostřelování ukrajinského území ruskou stranou, okupaci části Ukrajiny, pokračující zabíjení ukrajinských občanů a vojáků, kteří brání svoji vlast. TO MĚ ZAJÍMÁ.

Vaši kolegové mě pozvali proto, abych…

Děkuji, rozhovor je ukončen. Děkuji. Taťána Lokšína, Human Rights Watch, nemá co říci.

No krucinál, to je tedy srandista!!!

Námět: Stan

Překlad: Irena

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
31. 7. 2014 6:25

Tohle, tohle je ten džin, kterého USA s pomocí EU, tedy i s pomocí naší – především našich politiků vypustili do světa.
Tohle je výsledek „odstranění diktátorů“ a boje „za lidská práva“ a „demokratizace“ … Tohle jsou výsledky !!!

Pozor drsné !

http://www.drsnysvet.cz/vsechny-je-zmasakruji/

brtník v brlohu
brtník v brlohu
31. 7. 2014 6:52

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/824/sergej-glazev-jak-neprohrat-ve-valce
Zatím jsou tři pokračování, dneska by ještě melo byt poslední
„Ekonom Sergej Glazev je řádný člen Ruské akademie věd. a Putinův národohospodářský šéfporadce. V takovém postu se grafomanský kapric netoleruje. Zvlášť pod titulkem Jak neprohrát ve válce.“
To je úvodní odstavec – velice zajímavé ale nepřekvapující čtení.
Nějak nedokážu pořád pochopit že v zásadních věcech se kolomazí na detailech, ale to podstatné jako by utíkalo mezi prsty.

bublin
bublin
31. 7. 2014 6:57

Gatta

Zkrátka jste hledal kdovíco a uspokojil jste nakonec s hromadnou vraždou.
Ten džin už existuje celá staletí,je to prostě obdoba našich náboženských válek. Nafilmovaná Bartolomějská noc by také nevypadala příliš chutně.
Jen ať „towel heads“ pokračují ve svém božím díle, řeší to stejným způsobem jako my před 500 lety a popravdě řečeno jedné ani druhé strany není škoda. Navíc, když si řeší vlastní problémy……………

US, EU vzbuzují obecně málo sympatií, ale nemohou za všechno zlo světa

Béda
31. 7. 2014 7:06

bublin, „…Jen ať „towel heads“ pokračují ve svém božím díle, řeší to stejným způsobem jako my před 500 lety a popravdě řečeno jedné ani druhé strany není škoda. Navíc, když si řeší vlastní problémy……………“ To „Boží“ dílo zaseli na Ukrajině profesionální „barevní revolucionáři“ podporovaní tradičně USA, sponzorovaní USA s metodikou „boje za svobodu“ vypracovanou v USA. Mluvil byste stejně, kdyby titíž orgasnizátoři barevných převratů z nějakého důvodu zinscenovali podobný převrat v ČR, kde by se lidi vraždili mezi sebou a vy s vaší rodinou byl mezi nimi? Proč není škoda těch dětí, civilistů, těch zmařených životů? Proč není lepší, kdyby… Číst vice »

bublin
bublin
31. 7. 2014 7:08

Tolik řečí kvůli zpackané a tendenční reportáži. Jaké to překvapení, že zainteresované strany netíhnou k objektivitě.

Gatta
Gatta
31. 7. 2014 7:09

bublin napsal Gatta Zkrátka jste hledal kdovíco a uspokojil jste nakonec s hromadnou vraždou. Ten džin už existuje celá staletí,je to prostě obdoba našich náboženských válek. Nafilmovaná Bartolomějská noc by také nevypadala příliš chutně. Jen ať „towel heads“ pokračují ve svém božím díle, řeší to stejným způsobem jako my před 500 lety a popravdě řečeno jedné ani druhé strany není škoda. Navíc, když si řeší vlastní problémy…………… US, EU vzbuzují obecně málo sympatií, ale nemohou za všechno zlo světa Vy věříte na náboženské války? To jste tedy stejný ***** jako ti, co je vedou. Odpovědnost USA a EU za rozvrácení… Číst vice »

bublin
bublin
31. 7. 2014 7:11

Bédo, já mluvím o videu, na které odkazuje Gatta. Dejte si pauzu nebo se, člověče, zhroutíte. Myslím to přátelsky.

Béda
31. 7. 2014 7:19

bublin,

to samé platí pro Irák, Afghánistán, Libyi, Sýrii – tedy všechny země, kde „trvalá svoboda, mír, humanita, lidská práva a demokracie“ šíří v poslední době svou hostii násilí, válek, zločinů, chaosu a neštěstí.

Béda
31. 7. 2014 7:21

vsuvka – omluva: zapomněl jsem na totalitu… totality a neštěstí.

bublin
bublin
31. 7. 2014 7:27

Gatta napsal
Vy věříte na náboženské války?
To jste tedy stejný ***** jako ti, co je vedou.

Odpovědnost USA a EU za rozvrácení Libye, Iráku, Syrie, Jugoslávie a Ukrajiny(a to jsou jen ty poslední) … tu odpovědnost z nich už nikdo nesejme.

Vám to asi nedojde ani když vám bude hořet vlastní barák. A nedělejte dámu.

Reagoval jsem jen a pouze na váš odkaz na video.

orinoko
orinoko
31. 7. 2014 11:56

To bylo před nedávnem kravských a kreténských žvástů … jak se Mayové sekli. – 21.12.2012.
Tímto datem skončil jejich kalendář. Podle interpretace křesťanských horroristů měl nastat konec světa. Zatím vedou Mayové 5:0. Dinosauři a modrá čeleď lidosavců také nezmizela ze na den. Kdo má teď odvahu říci, že se vlastně nic neděje a všechno okolo je jen taková brnkačka.