Diskuze k článku


 • Atlantis • 21. července 2014

  Nechápu, proč si nechají srát na hůlavu od Zápaďáků. Prostě měli říct jasně, aby to pak nemohlo být interpretováno takto, že tam žádné agenty Západu (OBSE nástroj CIA) nepustí a že vše zajistí sami a odvezou Putinovi do Moskvy, který jediný může vydat spravedlivý retultát o tom co se stalo. A že už ví kdo, kde a proč to udělal je přeci jasné. Strelkov a Putin by měli vydat společné prohlášení…Takhle zase západní, podle BL prý „levicový“ Guardian zase lže…..

  MH17: Svět zuří, na místě katastrofy vládne chaos

  Maskovaní muži v kápích běhali nervózně po nástupišti a mávali samopaly, velké šedivé dveře jednoho z pěti vozů vlaku se otevřely. Zevnitř zavanul odporný zápach: uvnitř bylo vidět záblesk černých pytlů s mrtvolami. Skupina mezinárodních pozorovatelů z OBSE krátce do vozu nahlédla a pak byly dveře zase zavřeny.

  Politikové, vyšetřovatelé a příbuzní mrtvých po celém světě vyjadřují rostoucí hněv nad Kremlem, že nedonutil proruské vzbouřence nabídnout větší míru spolupráce a místo katastrofy dosud žádní forenzní vědci neměli možnost zkoumat. Experti varují, že životně důležité důkazy ohledně toho, jak byl sestřelen boeing Malajských aerolinií, budou zřejmě zcela zničeny.

 • bbb • 21. července 2014

  http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2014-07-21
  Nebyl to teroristický čin 21. 07. 2014 – EB
  Pro náhodné sestřelení komerčního letu neexistuje omluva. Když ale politici jako…

 • Gatta • 21. července 2014

  To třetí video „Jak se střílí z BUKu“ – je zásadní !

  Podobných videí s odpaly tohoto zařízení PVO je nakonec na netu spousta. I když nejsem odborník na raketové motory a jejich moderní paliva, tak silně pochybuji, že by se dalo při použití BUKu vůbec uvažovat, že v nějakých povětrnostních situacích nezanechá na obloze jasně viditelnou stopu.

 • Sio • 21. července 2014

  Vzbuzuje to opravdu reálné úvahy o reálnosti 3. světové …

 • mirror • 21. července 2014

  Vážení přátelé OM. Na Parlamentních listech odpovídají oblíbení levicoví politici na otázku, kdo sestřelí Boeinga
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poprve-v-Cesku-Fotograficky-dukaz-ze-za-sestreleni-pry-muze-Rusko-327629
  Přiznám se, že nevím, co odpovědět. V informacích je chaos a navíc není mou profesní povinnosti vědět a odpovídat. Kdyby se měl vyjádřit, tak bych užil pravidlo, že nejslabší asi vinen nebude. Je pro mne morálně nepřijatelné bombardovat vlastní obyvatelstvo zvláště když se nemůže chránit. To našim vládním politikům vůbec nevadí. Pro nás nepolitiky je to důležitá zpráva o tom, co jsou to za lidé.

 • Béda • 21. července 2014

  http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_21/Trasa-Boeingu-vedla-pres-zonu-pusobeni-ukrajinske-armady-1937/

  Podle zprávy Rusové tvrdí, že v dosahu katastrofy Boeingu byly zaregostrovány 3 až 4 BUKy a vojenský letoun vzdálený cca 3-5 km od malajského letadla.

  http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_21/Rusko-nepredalo-domobrancum-raketove-komplety-BUK-6149/

 • aram • 21. července 2014

  přišlo mailem
  Dobrý den,
  pomozte s tímto, prosím: Poprvé v Česku: Fotografický důkaz, že za sestřelení prý může Rusko.
  To falešné video šlo skoro všude. Píši jim ale marně. Autor Tomáš A.Nový odmítá opravit své chyby. Takže znovu a dokola.
  Fotka je z videa. Originál v HD je zde: http://www.youtube.com/watch?v=1DA-eOTv0yQ
  Video je natočeno na ulici Gorkého v Krasnojarsku. Krasnojarsk ovládají od 11.5.2014 ukrajinští vojáci/nacigarda. Na videu vidíte bilboard zadaný firmou subaru.kiev.ua neboli Bogdan auto. Je to oficiální dealer Subaru. Autosalon mají na ul. Dněpropetrovská 34. V pozadí je vidět obchod Strojdom, který je na ulici Gorkého 39. Takže na obrázku je skutečně vezen BUK bez jedné rakety, majdanovci udali sami sebe.
  Jen pořád všechna masmédia to stále obrací.
  Odkaz na bilboard s logen Bogdan auto: http://blog.autoua.net/media/uploads/raznoe/dsc_2514.jpg. Na videu je vpravo dole. Toto falšované video bylo vyvěšeno 18.7.2014 ministerstvem vnitra Ukrajiny zde http://www.youtube.com/watch?v=L4HJmev5xg0 s falešným názvem jej vidělo zatím 1 317 139 diváků. Komentovat se nedá !!!
  Tady všude ten fake přebírají: Googl

 • aram • 21. července 2014

  Předcházející vstup se vztahuje k mirrorovu odkazu.
  Nevešlo se do počtu znaků.

 • Alena • 21. července 2014

  nepoznat pravdu a hlásat lži znamená následovně naprosto krutě tu pravdu poznávat. Tak dopadne celá Evropa.Po napadení Ruska za 2. světové to byl mazec. Neustálý ústup a pak za velkých obětí u Stalingradu obrat. Teď pomůže pouze technologický náskok Ruska, aby nedošlo k 3. světové. Dosaďte si sami

 • Gatta • 21. července 2014

  Tedy sorry. ale z Malajských areolinií je mi nevolno.

  Jedno letadlo se záhadně ztratí a 4 měsíce ho hledají v půlce Indického oceánu … marně …

  Druhé kdo ví proč letí přes válečnou zónu a spadne.
  Otázky jsou na začátku čistě technické: Kde přesně a jak vysoko letělo, jaká byla poslední komunikace s leteckými dispečery, proč nehlásili potíže, výbuch či stav SOS, jak vypadá místo dopadu a roztroušenost trosek – tedy v jakém stavu letadlo dopadlo, či v jaké výšce (a z jaké části) se rozpadlo? To jsou přeci pro letecké vyšetřovatele, kteří takovou věc nevidí poprvé v životě, naprostu rutinní záležitosti.

  Prý sestřeleno. To se zase odvíjí od té výšky, že? Na 7 – 10.000 m asi špuntovka stačit nebude.
  Tedy buď už „pořádná“ raketa „země – vzduch“, nebo „vzduch – vzduch“.
  BUK – viz článek – by byl vidět. Možná ne z 50 km, ale každopádně by se našlo svědků nepočítaně.
  Raketa z ukrajinského letadla by byla více skrytá – ale pořád zůstanou svědci – zde 2 piloti a záznamy radarů.
  Třetí možnost – nálož v letadle – možná více náloží, které zlikvidují piloty a současně poškodí letadlo. Inicializace možná jakkoliv – svědci žádní. Jen specialista, který to do toho letadla dopravil.

 • aram • 21. července 2014

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/342873-boeing-mohla-klidne-sestrelit-ukrajinska-armada-tvrdi-rusko-a-ma-pry-dukazy.html
  Že by to lhaní bylo už neudržitelné? Že by naše sdělovadla začala šlapat také na brzdu nebo to je jen brzda plyn?

 • Gatta • 21. července 2014

  Na odlehčení – zde vám udělají videodůkazy na cokoliv.
  http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=19869

 • Béda • 21. července 2014

  Kontrolní otázka. Pominu li takové triviality jako je qui bono, proč Ukrajinská junta neuzavřela vzdušný prostor nad bojovou zónou (navíc když tam není letová služba), proč byla trasa letu odkloněna a pod. tak by mne zajímalo proč a nač ukrajinská junta měla v oblasti rozmístěné protiletadlové systémy BUK, když povstalci nemají letectvo? Snad junta nechtěla sestřelovat svá vlastní letadla?

 • peter. • 21. července 2014

  Rozporuplných informácií a rôznych fake je toľko,že je ťažké s v tom orientovať.Nechcem sa dopustiť predčasných hodnotení zvlášť keď si uvedomujem,že prianie býva častokrát otcom myšlienky.Nejako,skôr intuitívne však cítim,že zverejnenie ruských satelitných snímok dokáže,že lietadlo zostrelili Ukrajinci.Inak by predsa Rusi nevyzvali USA k zverejneniu tých svojich satelitných snímkov.
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4462-vynasec-americke-satelitni-snimky-ukazuji-sestrel-mh-17-ukrajinskymi-vojsky
  Beriem túto správu s rezervou,ale ona v kontexte s tými predchádzajúcimi z slovak.ru,dáva zmysel.

 • Béda • 21. července 2014

  peter. napsal

  Rozporuplných informácií a rôznych fake je toľko,že je ťažké s v tom orientovať.Nechcem sa dopustiť predčasných hodnotení zvlášť keď si uvedomujem,že prianie býva častokrát otcom myšlienky.Nejako,skôr intuitívne však cítim,že zverejnenie ruských satelitných snímok dokáže,že lietadlo zostrelili Ukrajinci.Inak by predsa Rusi nevyzvali USA k zverejneniu tých svojich satelitných snímkov.
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4462-vynasec-americke-satelitni-snimky-ukazuji-sestrel-mh-17-ukrajinskymi-vojsky
  Beriem túto správu s rezervou,ale ona v kontexte s tými predchádzajúcimi z slovak.ru,dáva zmysel.

  Moje subjektivní shrnutí:
  1) qui bono aneb kdo potřeboval sestřel jako sůl? Rusko aby vyhrotilo rusofobii, domobranci aby internacionalizovali své nepřátele? Jednoznačně mi vychází, že sestřel přišel jako na zavolanou pro juntu a USA, které potřebují přiživovat konflikt, vyhrocovat rusofobii…(and jediná možnost, žeby se toho dopustili vzbouřenci je, žeby došlo k záměně, mystifikaci, omylu, ale to jenom v případě)
  2) že mají prostředky k sestřelu. Tyto prostředky musejí být funkční a mít profesionální obsluhu. Vzbouřenci prý se dostali k nějakému systému BUK, který ukořistili – prý neúplný a snad i nefunkční, kde vzali obsluhu tohoto sofistikovaného systému, jak jej opravili? Konspirace, že jim obojí dodali Rusové mi přijde utopické – to by snad zaregistrovali jak pozemní pozorovatelé, tak satelity a s důkazním břemenem by se nerozpakovali. Faktem ale je, že druhá strana disponovala jak mnohačetnými funkčními systémy BUK tak jejich obsluhou a Rusové prý zaměřili jejich aktivitu před sestřelem.
  3) kdo mohl ovlivňovat podmínky pro sestřel, ušít si je na míru? = odklon trasy, stanovení letových podmínek? … Vzbouřenci zajisté ne, junta a jejich konspirativní loutkovodiči mohli.

 • Béda • 21. července 2014

  4) jak je možné, že nikdo neviděl stopy rakety ze systému BUK? Byly slepé i satelity, které nezaregistrovaly tepelnou a vizuální stopu rakety viditelné pouhým okem na desítky kilometrů?

 • Slobo • 21. července 2014

  „mediální rétorika“
  „natvrdo zamířila prstem“

  cit. z clanku:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4462-vynasec-americke-satelitni-snimky-ukazuji-sestrel-mh-17-ukrajinskymi-vojsky
  Při absenci jakéhokoliv řádného vyšetřování mediální rétorika posledních několika dnů
  natvrdo zamířila prstem
  k obvinění Ruskem podporovaných ukrajinských rebelů

  „Komentář“ 2014-07-21 18:27

  http://www.scotsman.com/webimage/1.3481719.1405717353!/image/2702997908.jpg_gen/derivatives/articleImgDeriv_628px/2702997908.jpg

 • tožtak • 21. července 2014

  Ruské Ministerstvo obrany dnes uspořádalo tiskovou konferenci, s perfektním zpracováním ohledně havárie Boeingu 777 včetně satelitních snímků. Zároveň požádali Spojené státy, aby dodali satelitní snímky, ví přesně na minutu, že v dobu havárie tam letěl americký vesmírný satelit.

  https://www.youtube.com/watch?v=BrhEzecCdTI

 • Rado Miko • 21. července 2014

  <font><font>Aram</font></font> napsal

  přišlo mailem
  Dobrý den,
  pomozte s tímto, prosím: Poprvé v Česku: Fotografický důkaz, že za sestřelení prý může Rusko.
  To falešné video šlo skoro všude. Píši jim ale marně. Autor Tomáš A.Nový odmítá opravit své chyby. Takže znovu a dokola.
  Fotka je z videa. Originál v HD je zde: http://www.youtube.com/watch?v=1DA-eOTv0yQ
  Video je natočeno na ulici Gorkého v Krasnojarsku. Krasnojarsk ovládají od 11.5.2014 ukrajinští vojáci/nacigarda. Na videu vidíte bilboard zadaný firmou subaru.kiev.ua neboli Bogdan auto. Je to oficiální dealer Subaru. Autosalon mají na ul. Dněpropetrovská 34. V pozadí je vidět obchod Strojdom, který je na ulici Gorkého 39. Takže na obrázku je skutečně vezen BUK bez jedné rakety, majdanovci udali sami sebe.
  Jen pořád všechna masmédia to stále obrací.
  Odkaz na bilboard s logen Bogdan auto: http://blog.autoua.net/media/uploads/raznoe/dsc_2514.jpg. Na videu je vpravo dole. Toto falšované video bylo vyvěšeno 18.7.2014 ministerstvem vnitra Ukrajiny zde http://www.youtube.com/watch?v=L4HJmev5xg0 s falešným názvem jej vidělo zatím 1 317 139 diváků. Komentovat se nedá !!!
  Tady všude ten fake přebírají: Googl

  To je tak, momentálně nejde zjistit kdy a kde bylo video udělané. Jistota je jen že to není Красноармейск. Tam totiž nejezdí trolejbusy.

 • tožtak • 21. července 2014

  To fake už vysvětlil i generál na tiskovce výše, takže Majdanovci se udali sami.

 • Viky • 21. července 2014

  No oni jsou rusové asi jediní, kdo něco solidnějšího pouští do světa. Jednak zmiňovaná tiskovka MO RF, jednak údaje související se situací na nebi nad inkriminovanou oblastí ze záznamu řízení letového provozu Rostov na Donu. Kdo vlastně střílel a na co, sice z ruských údajů není nijak bezesporné, ale jisté je nejméně to, že se v bezprostřední blízkosti pohyboval vojenský bitevník.
  Co dělal (nejspíš) bitevník Su-25 v letové hladině civilních letadel? Tohle letadlo vůbec není určeno k operacím v takové výšce, ale operovat schopno krátkodobě v takové výšce je. Co s tím mají společného ozbrojenci DNR? Tvrdili už dříve, že se dostali k letuschopnému Su-25. Jestli se jedná o pouhé vychloubání, nebo letadlo reálně mají? Tento letoun je schopen startovat i v nepříjemně polních podmínkách, letiště v pravém smyslu toho slova netřeba. Spekulace: nesestřelovala ukr.protivzdušná obrana právě tuhle Sušku? Potom úplně stačí, aby obsluha nepřepla zcela z výcvikového módu do bojového a zařízení bude naváděno majákem dopravního letadla. Prosím vás, tohle je pouhá spekulace, bez náležitého základu. (mimochodem, samotný start rakety je ze země dobře viditelný, další let ve větší výšce už ne)

 • Béda • 21. července 2014

  Ještě jedna konspirační teorie, která naznačuje souvislosti nizozemského angažmá v ukrajinském konfliktu. http://www.nwoo.org/2014/07/21/jeste-jedna-verze-pricin-letecke-katastrofy-na-novorossii/

 • Béda • 21. července 2014

  http://www.blisty.cz/art/74002.html Malajský premiér se dohodl s proruskými vzbouřenci o předání černých skřínek z letadla MH17

 • Viky • 21. července 2014

  Bédo, oni vzbouřenci nikdy nic nenamítali proti samotnému vyšetřování. Mezinárodnímu, na vůli Kijeva nezávislému. množství expertů je v Kijevě a … a nic. Protože jim Kijevská vláda není schopna „zajistit bezpečí“. No jistě že není, jestli na nabídky DNR o příměří v oblasti katastrofy odpoví zesílením bojových operací. Pokud se dotyční obrátí přímo na povstalce, s největší pravděpodobností se dočkají vstřícnosti. České ulhané opice samozřejmě tvrdí, že příjezdu vyšetřovatlů brání povstalci. Současně ale jaksi nevysvětlují, jak je možné, že na místě je množství novinářů, včetně nich samých. Takže povstalci dovolí novinářům pobyt na místě, aby mohli popsat, jak brání v práci vyšetřovatelům. Logika novinářů, kteří pevně věří tomu, že ostatní jsou ještě pitomější než oni. (zářný příklad: Adriana Bergam (Dergam?) z ČT. Nejdřív líčí,jak těžké bylo dostat se na místo. Pak se pustí do líčení nepravostí opolčenců. jak přemísťují trosky, jak nic není na původním místě, jak nepouštějí vyšetřovatle… Jak se tam tedy dostala ona? a jak může vědět, že věci nejsou na původních místech – když čerstvě dorazila? To je zbytečné komentovat.)

 • Béda • 21. července 2014

  Viky,

  zajímavé, že to vyšetřuje OBSE a nikoliv odborníci z mezinárodní letecké asociace, kteří vyšetřují podobné případy.

 • peter. • 21. července 2014

  Viky napsal

  Bédo, oni vzbouřenci nikdy nic nenamítali proti samotnému vyšetřování. Mezinárodnímu, na vůli Kijeva nezávislému. množství expertů je v Kijevě a … a nic. Protože jim Kijevská vláda není schopna „zajistit bezpečí“. No jistě že není, jestli na nabídky DNR o příměří v oblasti katastrofy odpoví zesílením bojových operací. Pokud se dotyční obrátí přímo na povstalce, s největší pravděpodobností se dočkají vstřícnosti. České ulhané opice samozřejmě tvrdí, že příjezdu vyšetřovatlů brání povstalci. Současně ale jaksi nevysvětlují, jak je možné, že na místě je množství novinářů, včetně nich samých. Takže povstalci dovolí novinářům pobyt na místě, aby mohli popsat, jak brání v práci vyšetřovatelům. Logika novinářů, kteří pevně věří tomu, že ostatní jsou ještě pitomější než oni. (zářný příklad: Adriana Bergam (Dergam?) z ČT. Nejdřív líčí,jak těžké bylo dostat se na místo. Pak se pustí do líčení nepravostí opolčenců. jak přemísťují trosky, jak nic není na původním místě, jak nepouštějí vyšetřovatle… Jak se tam tedy dostala ona? a jak může vědět, že věci nejsou na původních místech – když čerstvě dorazila? To je zbytečné komentovat.)

  http://slovak.ruvr.ru/news/2014_07_21/OBSE-na-Ukrajine-neprekaza-nam-domobrana-ale-zvedavci-a-novinari-1253/

 • Viky • 21. července 2014

  Bédo,
  OBSE ani nic nevyšetřují. nejsou na nic podobného vybaveni a ani nemají cosi jako mandát na takovou činnost. To je dost mylná interpretace jejich působení. Jsou to nezávislí pozorovatelé situace, měli by být jakýmsi objektivním etalonem potvrzujícím stav věcí na místě. Samozřejmě se jim to může podařit jenom hodně omezeně a novináři opět reagují jenom na to, co se hodí. Pokud jsou zadrženi – je toho všude plno, pokud konstatují útoky na civilisty a civilní objekty – je trapné ticho. To, co provádějí, je pouze dokumentace pro potřebu OBSE. Prozatím se těší víceméně slušnému renomé, bohužel spousta věcí je strašně nezávazných.

 • ducatista • 21. července 2014

  Já si ještě dovolím jednu poznámku k systému Buk. Nejsem odborník, vycházím jen z toho, co jsem si dohledal na netu ze zdrojů, který vypadaly seriozně. Pokud to bude číst nějaký rakeťák, budu rád za případnou korekturu omylů či chyb:-) Ale k úvaze.
  Systém Buk se skládá z vícero prvků, z radarového vozu, velitelského stanoviště, nosiče raket a střeleckého stanoviště. Pokud vím, dezinformační snímky, které prezentovala rozvědka UA pořád ukazovaly jen a pouze nosič raket, chyběl radarový a velitelský vůz. Pokud připustíme, že opolčenci skutečně měli nosič raket, měli k dispozici pouze naváděcí radar – ne hlavní radar. Hlavní radar má dosah 160 km, naváděcí radar pro rakety má dosah nejvýše 70 km. Situace: Obsluha Buku identifikuje na radaru cíl, vzdálenost 70 km. Reakční doba se udává 5 min., i kdyby to bylo o něco méně, tak B 777 při cestovní rychlosti 900 km/h urazil min. 65 km. Tzn., že v době výstřelu by měli opolčenci ve Snižném letadlo téměř nad hlavou! Při trajektorii pádu by tedy letadlo muselo skončit mnohem dál, s největší pravděpodobností až za rus. hranicemi.

 • mirror • 21. července 2014

  tožtak napsal
  Ruské Ministerstvo obrany dnes uspořádalo tiskovou konferenci, s perfektním zpracováním ohledně havárie Boeingu 777 včetně satelitních snímků.

  Podle mne je to zpráva dne. Kromě OM se o podrobnostech letu nikde nedozvíme. Jsem zvědav, jak zareagují KD a JČ z BL? První dávka konkrétních informací je z rostovského střediska řízení letového provozu. Co se dozvíme dále? Pustí Američané snímky ze systému sledování startu raket? Asi to od nich čekat nemůžeme. Uvolnili by data o citlivosti svého družicového systému. V koridoru byly v době sestřelu tři letecké linky. Naštěstí Aeroflot lítá do Číny přes Moskvu.

  Dnes jsem upozornil, že na Parlamentních listech jsou odhady levicových politiků, kdo střílel. Jeden si myslí, že vzbouřenci. Sio nám dá vysvětlení.

 • Martin (už bez taky m) • 21. července 2014

  Zdravím.
  Pokládám za opravdu těžko představitelné, aby Boeing 777 Maljských areolinek sestřelili opolčenci. Střílet na vzdušný cíl kolem 10 km z komplexu vyžadujícího souhru více vozidel a osádek se prostě nenaučíte za pár týdnů… a sestřelovat cíle v 10 km – to není jako házet kamením…
  Pokládám za zásadní dvě věci: 1. co tam dělalo to Uk vojenské letadlo, 2. proč rozvinuli komplexy BUků v prostoru, když opolčenci nemají letectvo? I kdyby měli onu vikym vzpomínanou 1 Su- 25, tak to není letoun, s nímž by v těchto výškách mohl létat pilot-amatér…
  Sám se kloním k názoru, že letoun-pokud byl sestřelen, tak byl sestřelen Ukrajinci. Jasná provokace a la Glivická vysílačka.
  Mirrore- v tom dotaze MO RF je obsažena odpověď – onen ruský vysoký důstojník na konferenci sdělil, že šlo o US zkušební satelit vybavený na sledování odpalů raket… po mém soudu VŮBEC NEBYLA NÁHODA, ŽE TAM BYL… ano, mimo jiné právě s ohledem na možnost citlivosti a způsobu záznamu američané poskytnou nanejvýš nicneříkající snímky… bude se ze strany Západu dále už jen mlžit a mlžit…
  Sdělovací prostředky Západu se definitivně (mainstreamové) změnily v ÚČELOVÝ NÁSTROJ PROPAGANDY…
  Pravda se brzy ukáže.

 • Viky • 21. července 2014

  Ducatisto, Vaše úvaha je v podstatě správná. (ještě zdroj Vám v tom chybí, všechno to má obrovskou spotřebu elektřiny, navíc obvykle používají tato zařízení taková napětí, že se nedají jednoduše napojit na síť.) Nejlepší výsledky jsou s více hlavními radary až90%, s jedním hlavním radarem je to tochu horší, s pouze „malým“ radarem je úspěšnost zásahu … no malá, no. Pro schopnost zasáhnout je koordinovaná f-ce několika radarů zásadní. I kdyby tedy měli k dispozici rampu s raketami, a byli schopni raketu odpálit, pravděpodobnost zásahu je jen teoretická, hodně teoretická. Jenže bez toho funčního řídícího modulu by jim ani to odpálení moc nešlo. A zrovna ty řídící moduly vyřazovala ustupující ukr armáda dost důsledně z provozu.
  Oni se snad i opolčenci s takovou rampou producírovali. (jenže bez toho ostatního je to jen na přehlídku)
  Kijevská propaganda prezentovala spoustu hovadin. Tvrdila např., že těžké letecké neřízené rakety odpalovali opolčenci z primitivních ramp. U lehkých to jde, u těžkých ne. lehké jsou v podstatě „kaťuše“, ty těžké potřebují při startu určitou rychlost nosiče. barák zasažený těžkou raketou ostřelovalo letadlo. Tečka. (propagandě to nijak nevadí)

 • Martin (už bez taky m) • 21. července 2014

  Ještě bych měl k incidentu jednu poznámku: jeden z hlavních cílů jeho i celé „akce Ukrajina“ je po mém názoru celosvětové zastrašování lidí.
  Něco v tom smyslu: podívejte se – my můžeme zabít kolik lidí cheme, a jakým způsobem chceme – a ani pes po vás neštěkne…“ takže lidé mají na jakýkoliv účinný odpor zlu, či na obhajobu svých práv rezignovat…
  Začalo to nejspíše – cíleně – 11IX a končí – prozatím – dneškem v Gaze…holt Izraelská armáda se jednou „vyznamenala“ svými „chirurgicky přesnými údery“…tak, že to ani mamlas Kerry neskousl…
  „Západní“ režimy si tak doslova vyrábějí nové „teroristy“, a tím že zabíjejí i děti a ženy ve velkém, tak „teroristy již od kolébky“…
  Odplata by ale neměla mířit nikdy na jiné obyčejné a prosté lidi – ale na zodpovědné lotry „v pozadí“. První na řadě budou nejspíše „pouzí vykonavatelé rozkazů“…

 • Viky • 21. července 2014

  Martine, ne všichni opolčenci jsou nadšení amatéři. Jenom ten komplex prostě asi nemají. základní výcvik na systém je půl roku a víc. Slova zde, jedním nejmenovaným, o cvičených opicích, jsou krutým nepochopením reality. S těmi satelity je to složité. Ty, co hlídají rakety, jsou geostacionární a registrují pouze fakt vypuštění rakety a lokalizují pouze oblast. a ty které snímkují povrch, zase létají po eliptických drahách. Kdyby měli něco konkrétnějšího v rukách, tak už s tím mlátějí o stůl v RB OSN. Zatím pouze mlátějí pantem. Pokud tedy něco mají v rukách, je to na úrovni ruských údajů. (přesná lokalizace odpalu rakety je složitější a jim všem úplně stačí monitoring samotného odpalu a rámcový region kilometr sem, deset tam . proto myslím, že kecají a nic konkrétnějšího nemají)

 • mirror • 21. července 2014

  Jsem velmi zvědav, jak zareagují sdělovací prostředky hlavního proudu na tiskovou konferenci MO v Moskvě. Budou něco citovat nebo spíše budou lhát? Co Lubošek, Bohoušek a Milošek?

 • Martin (už bez taky m) • 21. července 2014

  Viky, psal jsem o „pilotu-amatérovi“ a byla to pochopitelně jen nadsázka. Spíše pokus o zkrácené vysvětlení, že „na dostupu“ se létá (natož bojuje) s jinými „profesionálními parametry“ nežli je přízemní let. Pokud by byli všichni opolčenci „amatéři“, dávno by odpor neexistoval, a Kyjevská junta by ovládala celé území. Ústup ze Slavjanska a organizovaný odpor proti velké převaze techniky svědčí spíše o opaku amatérismu.
  K těm družicím: je to dávno, co jsem kreslil garfy přeletů družic nad JZ Čech… Zmínil jsem to proto, že MO RF, resp. Rusové obecně hlásili US satelit na konferenci CÍLENĚ.
  Čeká se na „reakci“ a bude se dále „pracovat s reakcí“… (vyhodnocovat).
  KD na BL okamžitě shazuje konferenci MO RF a to dost ubohým způsobem – poukazem na ikonku RF – 111… No to bych ale mohl stejně tak říci, že „neodpovídaly také ikony použité u dopravních letounů“ – Boeing 777 je přece jen dvoumotorový… Myslím, že KD opět dokázal, že „tonoucí se stébla chytá“…a již bych toho profesionálního rusofoba nezmiňoval, kdyby právě jeho „reakce“ neukazovala na „úroveň“ a ono mnou zmíněné mlžení…
  Holt „práce s reakcí“ protistrany se vyplatí… Minimálně o „personální úrovni“ zjistíte ledacos..

 • mirror • 21. července 2014

  Martin (už bez taky m) napsal
  Myslím, že KD opět dokázal, že „tonoucí se stébla chytá“…a již bych toho profesionálního rusofoba nezmiňoval, kdyby právě jeho „reakce“ neukazovala na „úroveň“ a ono mnou zmíněné mlžení…

  Zkontrolujte, co Rusové o SU-25 řekli. Zdá se mi, že o výšce 10 km nebyla řeč, jen že stíhačka letěla ve vzdálenosti 2 až 5 km souběžně. To může znamenat i pod jiným letadlem.

 • peter. • 21. července 2014

  mirror napsal
  Podle mne je to zpráva dne. Kromě OM se o podrobnostech letu nikde nedozvíme. Jsem zvědav, jak zareagují KD a JČ z BL? První dávka konkrétních informací je z rostovského střediska řízení letového provozu. Co se dozvíme dále? Pustí Američané snímky ze systému sledování startu raket? Asi to od nich čekat nemůžeme. Uvolnili by data o citlivosti svého družicového systému. V koridoru byly v době sestřelu tři letecké linky. Naštěstí Aeroflot lítá do Číny přes Moskvu.

  Dnes jsem upozornil, že na Parlamentních listech jsou odhady levicových politiků, kdo střílel. Jeden si myslí, že vzbouřenci. Sio nám dá vysvětlení.

  http://www.srspol.sk/clanek-najskor-rezolucia-br-osn-a-teraz-pridu-znicujuce-fakty-9613.html

 • Béda • 22. července 2014

  Dolejší píše: „…V operační historii tohoto typu z celkem pochopitelných důvodů není zaznamenán žádný případ, kdy by Su-25 sestřelil nepřátelský stroj. Není na to stavěn a není pro to ani vybaven, ačkoliv teoreticky může být vyzbrojen pro svou obranu dvěma leteckými protiletadlovými střelami R-60 na koncích křídel…“ Co to prosím pěkně znamená, že může být vybaven PRO SVOU OBRANU protiletadlovými střelami? Neznamená to náhodou, že může použít tyto protiletadlové střely k sestřelu letadla? Jestliže nemůže, tak na co by byl jimi vybaven? K čemu by mu byly střely vzduch – vzduch než k sestřelení jiného letadla (žvásty o obraně a útiku ať si Kadel vetkne někam. Z historie jsou známy tisíce případů aktivní útočné „obrany“ Kupř. USA se aktivně „brání“ – přece by tento mírumilovný stát někde neútočil – v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii, na Ukrajině…)

 • Clair • 22. července 2014

  RT mela dneska nejmene hodinovy porad v zastoupeni ruskeho ministra vnitra a obrany, ve kterem dopodrobna vysvetluji vsechny zahady, fabrikace a nesmysly, prisla s konkretni evidence v podobe satelitnich snimku, jasny dukaz o tom, ze tuto prasecarnu maji na triku Ukrajinci a dokonce prichazi s dukazy, ze Su-25, ktery vlastni ukr. armada, ktery doprovazel toto osobni letadlo melo toto letadlo sestrelit.
  http://rt.com/news/174412-malaysia-plane-russia-ukraine/

  Je s podivem, ze po teto obrovske informaci, kterou Rusove zverejnili, zapadni media jeste nezacala brzdit, ale porad chrli nesmysly zakladajici se jenom na podvodu, vymyslech a fabrikacich.
  Zrejme se domnivaji, ze po tech chemickych zbranich v Syrii, kde obvinili krive Assada, ze je pouzil proti vlastnim lidem, mohou takto jenom zdarne pokracovat, vyrabet tyto podvody na objednavku a jejich ministerstvo propagandy to roznese do sveta jako hotovou vec a jedinou pravdu.

 • Vaska • 22. července 2014

  zde se píše o další možné variantě a to že náckové chtěli sestřelit letadlo Aeroflotu „let SU 2074“ ale jaksi se sekli : – http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/07/22/castecna-polemika-s-karlem-dolejsem-z-britskych-listu-dil-i/

 • Viky • 22. července 2014

  Martne, po rozvalu SSSR odešlo pracovat do zahraničí asi 50 000 sovětských pilotů, a další letecký personál. Je pravděpodobné, že i vzbouřenecké síly mají koho oslovit. I kdyby věkově nebo zdravotně ne zcela odpovídal, návyky prostě má. Stejně tak lidi pro PVO by se našli.
  Martine, ten satelit je experimentální – proto létá po eliptické dráze. satelity určené ke kontrole raket musí viset geostacionárně, jinak by byly částečně slepé. protože zkouší něco nového, je výhodnější eliptická dráha. Proto taky nejspíš nemůže přinést informačně nic závratně nového. Sice byl přímo nad oblastí, ale není určen pro snímkování, pouze pro registraci. (ale amíci se neobtěžovali zveřejnit ani to co mají, mají třeba avaxy v Rumunsku a Polsku a ty nesledují tah vrabců přes severní pól)
  Martine, ona se zvedla kvalita na obou stranách. To znamená, že klesne ztrátovost mezi bojovníky a vzroste ztrátovost mezi civilním obyvatelstvem, a to už se děje. Prognóza? špatná. Válka bude dál eskalovat.

 • Viky • 22. července 2014

  Já to myslím neuváděl a nevím co pustily do světa alternativní zdroje. Fakt je, že Potrašenko se nechtěl nikdy domluvit. Už při nástupu k moci běželo masivní rozkonzervování těžké techniky. v současnu má ukr armáda tak 3-4x více techniky než při nástupu Potrašenka. On se nikdy nechystal na jiné jednání, než z pozice síly. (Porošenko, já vím. Označení Potrašenko jsem převzal od jednoho ze svých ukrajinských přátel. Přesný překlad dělat nebudu, zkuste třeba někoho tamního oslovit „Ты сукин потрах“ a uvidíte jak rychle přijdete o zbytečné zuby)

 • Martin (už bez taky m) • 22. července 2014

  Mirrore, na konferenci MO RF bylo řečeno, že Su- 25 může krátkodobě působit v takových výškách, ale ani já nikde netvrdím, že v ní musel být. Uváděli vzdálenost 3-5 km a jistý dostřel-zásah možná nesených protileteckých řs cca 5 km, max. tuším 12 km. Takže ano, v technických možnostech Ukrajinců a zmiňovaného vojenského letounu to bylo. Proto je KD výplod o „dohánění“ dopravního letadla – de facto pomalým strojem – jen další účelový výplod, či přímo poukaz na to, že ten typ možná použili, aby to tolik nebilo do očí… museli předpokládat, že jej PVO RF zachytí.
  Satelit se „mohl koukat“ zda a co je-bylo-bylo by „vidět“… no ale nechci věštit.
  Clair: oni už jedou pouze po vlně účelové propagandy, pravda tam nikoho nezajímá. „V daném čase a prostoru“ chtějí dosáhnout maximum svých cílů…
  Atlantis: – vy jste prosím nesoudný, nebo provokatér? Proč máte vedení RF- s prominutím za blbce?

 • ducatista • 22. července 2014

  Clair: mně stačilo vidět obálky britských deníků, titulky jako „Oběti p. Putina“, „Putinovi lupiči okrádají mrtvé“, nebo „Ruští gangsteři zabili naše milované“. A to nemluvím pouze o bulvárech typu Sun nebo Daily Mirror, stejně tak třeba Daily Telegraph. Prostě žumpa. Koho z novinářů zajímá pravda? Kolik novinářů podává svěděctví z míst bojů na JV Ukrajiny? Kde jsou novináři typu Boba Woodwarda, kteří se nebojí jít proti nejvyšším politickým kruhům? Takže reakce médií mě nijak nepřekvapuje. Je standardní. Protože současná média jsou prohnilá až do morku kostí.

 • Sio • 22. července 2014

  Co dodat. Stříleli na Majdanu do vlastních, teď zase sestřelují letadla. Udělala to junta a teď všechna média a místní blb..ec přejmenovaný na více nicků kvičí. Zloděj křičí – chyťte zloděje!

 • Sio • 22. července 2014

  Ještě chvíli budou blbnout a nebude potřeba hledat život na Evropě ale v Evropě …
  http://slovak.ruvr.ru/news/2014_07_20/NASA-investuje-25-mil-USD-do-hladania-zivota-na-Europe-1943/

 • Sio • 22. července 2014

  Bordel, který má junta ve svých řadách je vidět i na tomto případě. Vůbec nevědí, co tam létá.
  http://slovak.ruvr.ru/news/2014_07_22/Malajzijski-odbornici-sa-stali-tercom-utoku-ukrajinskeho-letectva-3870/

 • Sio • 22. července 2014

  A zlé jazyky, co tvrdí, že se nic nevyšetří snad aspoň částečně umlčí ochota povstalců předat černé skříňky. Je pochopitelné, že je nechtělu předat juntě, nebo někomu z USEU – těm se tak dá věřit.
  http://slovak.ruvr.ru/news/2014_07_22/photo-Malajzijski-experti-dostali-cierne-skrinky-z-Boeingu-777-6676/?slide-1

 • Viky • 22. července 2014

  to Atlantis: mám staršího známého,zahrádkáře. Ten Váš způsob myšlení vystihl dokonale. „Jestli okamžitě nepřestane invaze zrzavých slimáků na moje saláty, budu nucen vyhlásit na všechny představitele Ruska totální embargo!“

 • Viky • 22. července 2014

  Sio, neumlčí. Budou opakovat fake pořád kolem dokola. Skutečnost se tak stane jen jednou z verzí a navíc nedůvěryhodnou. Vždyť si srovnejte rádio a skutečnost. Rádio tvrdí, že teprve sílící mezinárodní tlak donutil… a oni mezitím telefonicky žádali malajsijského premiéra o převzetí skřínek. Ani to malajsijcům Kijev nijak neusnadnil…. Pokud někdo potřebuje pravdu, tak Kijev to není a Západ taky ne.

 • Béda • 22. července 2014

  Sio napsal

  A zlé jazyky, co tvrdí, že se nic nevyšetří snad aspoň částečně umlčí ochota povstalců předat černé skříňky. Je pochopitelné, že je nechtělu předat juntě, nebo někomu z USEU – těm se tak dá věřit.
  http://slovak.ruvr.ru/news/2014_07_22/photo-Malajzijski-experti-dostali-cierne-skrinky-z-Boeingu-777-6676/?slide-1

  Schválně, kdyby vzbouřenci byli vinni, odevzdali by Malajsijcům (aspoň doufám, že budou soudní a z úcty k mrtvím se nebudou snažit zatloukat aneno překrucovat fakta) černé skříňky? Proč kupř. junta střílela na oblast kde havarovalo letadlo? A stále dokola: proč byl přesměrován let? Proč nebyl uzavřen letový prostor nad bojištěm pro civilní dopravu? Proč měla junta v oblasti tolik Buků? Proč radary Buků vykazovaly dočasnou výchylku v aktivitě v době přeletu malajského letadla? Co dělalo v blízkosti malajského letadla vojenské letadlo junty?

 • orinoko • 22. července 2014

  Ke všeobecnému chaosu přidám další ingredience odjinud. Něco bylo zjištěno a něco je předmětem fabulace. Tak především samotné dopravní letadlo má problém – údajně nesouhlasí imatrikulační údaje. Dokonce někdo rozvedl úvahu, že sestřelený dopravní letoun nad U-krajinou je stroj ztracený nad Indickým oceánem. Malajsie má problém a tato konkrétní soukromá letecká společnost je na pokraji bankrotu.
  V průběhu času se nám nějak chaoticky také vyvíjejí údaje o pasažérech, především pak odbornících na AIDS a také počet údajných mrtvých cikánova mckanonenfutru nějak nelze stabilizovat.
  Samotná záležitost pak čím dál tím více v určité konsekvenci připomíná případ jihokorejského letadlo, které bylo sestřeleno nad ruským územím v 80tých letech minulého století. – Letadlo se pohybovalo v místech, kde nemělo co dělat, přičemž v jeho radarovém zákrytu se pohyboval emerický výzvědný čuňas.
  Přežilo prý malé dítě pod troskami. – CIA Hollywood bude mít čím krmit prostoduché moučné lebky, aby dobře bylo. Ještě, že dítě je malé. Ještě by mohlo blbě kecat.

 • orinoko • 22. července 2014

  Vůbec neuškodí obrátit se také na české vojáky.

  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/velitel-raketoveho-oddilu-informace-o-nestesti-jsou-k-mani/r~e19bdf120e7411e48ade002590604f2e/

 • Béda • 22. července 2014

  Kontrolní otázka: Schválně, kdo si myslí, že je pravděpodobnější, že malajský letoun sestřelili domobranci, kteří nevěděli nic o trase a typu letounu, možná ani neměli žádný systém, kterým lze letadlo sestřelit z takové výšky, možná měli systém porouchaný, nekompletní a bez profi obsluhy anebo, že jej sestřelila junta, která měla v oblasti několik kompletů BUKU a vojenské letadlo schopné sestřelit malajský letoun- plnohodnotných s veškerou US podporou, mohla ovlivňovat letové podmínky nad Ukrajinou, trasu letu …? A pak zde máme to zatracené qui bono? Tak co je pravděpodobnější? Že vystřelila motyka anebo provozuschopné vojenské zařízení s plnou obsluhou a zázemím?

 • orinoko • 22. července 2014

  Ať už se věci mají dál , jak kdo pustí informační chlup, tak jedna věc je zcela jistá, neoddiskutovatelná, krystalicky čistá a čitelná jak z partesu:
  Hlavním viníkem celého incidentu je haličský establishment, který už dávno měl vzdušný koridor nad svým vlastním – myšleno kontTROLLovaným – územím už dávno uzavřít. Nestalo se tak. Ať už má NATOm hlavní vinu prezidentistický čokoládový bobek anebo nemá, je velkou neznámou, co je vlastně pod jeho konTROLLou.
  U-krajina je dneska klasický emerický bordel. – Jejich mocenské eldorádo, kde si rád US moučný tatarák, co všechno kdy vyjde … a hlavně PROJDE.

 • nikdo • 22. července 2014

  Údajně došlo k úniku informace z USA zpravodajské komunity, že USA mají satelitní snímek dokazující, že letadlo setřelila ukrajinská armáda.
  http://consortiumnews.com/2014/07/20/what-did-us-spy-satellites-see-in-ukraine/

  „What I’ve been told by one source, who has provided accurate information on similar matters in the past, is that U.S. intelligence agencies do have detailed satellite images of the likely missile battery that launched the fateful missile, but the battery appears to have been under the control of Ukrainian government troops dressed in what look like Ukrainian uniforms.

  The source said CIA analysts were still not ruling out the possibility that the troops were actually eastern Ukrainian rebels in similar uniforms but the initial assessment was that the troops were Ukrainian soldiers. There also was the suggestion that the soldiers involved were undisciplined and possibly drunk, since the imagery showed what looked like beer bottles scattered around the site, the source said.“

 • Béda • 22. července 2014

  10 ruských otázek: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4465-rusko-rika-ze-ma-fotky-ukrajinskeho-nasazeni-raket-buk-na-vychode-a-radarovy-dukaz-o-bojovych-letounech-v-blizkosti-mh-17
  1. Ukrajinské úřady okamžitě identifikovaly jako pachatele této tragédie milice. Čím jsou tato zjištění podložena?

  2. Mohl by oficiální Kyjev referovat o všech podrobnostech použití (BUKů) ve válečné zóně? Co je nejdůležitější – proč tam byly tyto systémy nasazeny, když milice nemá žádná letadla?

  3. Jaké jsou příčiny neaktivity ukrajinských úřadů při formování mezinárodní komise? Kdy začne tato komise pracovat?

  4. Předloží Ukrajinské ozbrojené síly mezinárodním expertům doklady s výkazy raketové munice vzduch-vzduch a země-vzduch a vůbec protileteckých raket?

  5. Zda bude objektivní kontrola pohybu inventáře Ukrajinského letectva ze dne této tragédie také předložena mezinárodní komisi?

  6. Proč ukrajinští řídící letového provozu dovolili odchylku od trasy letounu na sever do „zóny proti-teroristické operace“?

  7. Proč nebyl vzdušný prostor nad bojovou zónou zcela uzavřen pro civilní letadla, zvláště když v této oblasti nebylo solidní pokrytí radarovou navigací?

 • Béda • 22. července 2014

  pokračování:
  8. Mohl by oficiální Kyjev okomentovat zprávy z netu údajně ze strany španělských řídících letového provozu pracujících na Ukrajině, podle nichž ten „Boeing“ sestřelený nad územím Ukrajiny byl doprovázen dvěma ukrajinskými vojenskými letouny?

  9. Proč začala ukrajinská Bezpečnostní služba i bez mezinárodních zástupců pracovat se záznamy rozhovorů posádky „Boeingu“ s ukrajinskými dispečery a s ukrajinskými radarovými daty?

  10. Jaké vzniklo poučení z předchozí podobné katastrofy ruského Tu-154 v roce 2001 nad Černým mořem? I tehdy ukrajinští vůdci až do poslední minuty popírali jakékoliv zapojení Ozbrojených sil této země do této tragédie, dokud nezvratné důkazy nepředvedly vinu oficiálního Kyjeva.

  Bohužel prozatím nedošlo z ukrajinské strany k žádné reakci na tyto otázky. Očekáváme, že k nějakým odpovědím dojde.

 • nikdo • 22. července 2014

  Překlad:
  Mám zprávu z jednoho zdroje, který v minulosti poskytl správné informace o podobné věci, že U.S. zpravodajské agentury mají podrobné satelitní fotografie raketové baterie která pravděpodobně vypálila osudnou raketu, avšak ta baterie se zdá být pod kontrolou ukrajinských vládních jednotek oděných v uniformách vypadajících jako ukrajinské.
  Ten zdroj řekl, že analytici CIA zatím nejsou schopni vyloučit možnost, že se jadnalo o jednotky východoukrajinských rebelů v uniformách podobných ukrajinským, avšak původní předpoklad byl, že se jedná o jednotky ukrajinských vojáků. Existuje také podezření, že tito vojáci byli nedisciplinovaní a možná opilí, protože fotografie ukazuje něco jako pivní láhve poházené v okolí, řekl zdroj.

 • peter. • 22. července 2014

  Béda napsal

  pokračování:
  8. Mohl by oficiální Kyjev okomentovat zprávy z netu údajně ze strany španělských řídících letového provozu pracujících na Ukrajině, podle nichž ten „Boeing“ sestřelený nad územím Ukrajiny byl doprovázen dvěma ukrajinskými vojenskými letouny?

  9. Proč začala ukrajinská Bezpečnostní služba i bez mezinárodních zástupců pracovat se záznamy rozhovorů posádky „Boeingu“ s ukrajinskými dispečery a s ukrajinskými radarovými daty?

  10. Jaké vzniklo poučení z předchozí podobné katastrofy ruského Tu-154 v roce 2001 nad Černým mořem? I tehdy ukrajinští vůdci až do poslední minuty popírali jakékoliv zapojení Ozbrojených sil této země do této tragédie, dokud nezvratné důkazy nepředvedly vinu oficiálního Kyjeva.

  Bohužel prozatím nedošlo z ukrajinské strany k žádné reakci na tyto otázky. Očekáváme, že k nějakým odpovědím dojde.

  Bedo
  tu je niečo,čo dopĺňa váš príspevok:
  http://www.hlavnespravy.sk/desat-faktov-o-katastrofe-boeingu-777-ktore-zapadne-media-ignoruju/309091

 • koloděj • 22. července 2014

  nechci si hrát na Sherlocka .. ale musím říct, že tu smrdí hodně věcí.
  Pamatujete na Strelkova, jak říkal, že se půl hodinu po sestřelu začal šířit hnilobný puch, a mrtvoly že byly „bezkrvé“ zatímco pilotní kabina byla uplně zborcena krví (no, možná že když vás to vycucne s utrženou nohou do podtlaku v 10km, tak dole by se ve vás krve nedořezal – ale co ten puch ? a taky prej všude v troskách se válelo lékařské vybavení – krevní konzervy a pod.) ?
  Ty mrtvoly mohly být zmraženci z toho prvního letadla ..
  Sestřelit BUKem letadlo jistě lze, ale pokud by šlo o takto zorganizovanou operu, je jistější mezi ty zmrzlíky dát pořádnou bombu a odpálit to. To letadlo bylo úplně na cucky, nemám představu, jakou sekanou udělá raketa BUKu z dopravního letadla, ale z tohodle zůstaly pohromadě jen periferní části – směrovku jsem viděl, konce křídel, ale trup úplně na padrť.

  Tož jen tak na okraj

 • orinoko • 22. července 2014

  Malajsie má problém. Její jiné dopravní letadlo prolétlo v syrském vzdušném prostoru. Snad proto, až dojde nějakým leteckým kolaterálním škodám, tak bude možnost obvinit Asada z válečných zločinů.

 • orinoko • 22. července 2014

  Omlouvám se za zavádějící informaci stran sedmiletého dítěte. Zachráněno bylo, ale za jiných okolností. Oblast, ve které k tomu došlo, ovšem odpovídá.

 • orinoko • 22. července 2014

  Nečekané peripetie aneb Kouzlo nechtěného : Černé skříňky z leteckého neštěstí si zástupci Malajsie převzali zcela oficiálně od zástupců Doněcké lidové republiky, čímž ovšem potvrdili rozpad U-krajiny a zároveň svým podpisem přiklepli současný právní statut tohoto území.
  Přáli si opravdu něco takového soudruzi ze CIA v čele se svým osvobozeným cikánem?

 • pacifista • 22. července 2014

  Podle odborníka, který vystudoval raketové inženýrství ve Smolensku (viz web Hlas Ruska), po jakémkoliv letadle zasaženém systémem „Buk“ zbydou jen fragmenty částic. Na zemi nemůže dopadnout nic. Letadlo přestane existovat, natož potom ještě letět, nebo dopadnout na zem. Systémy „Buk“ může obsluhovat jen tým sehraných specialistů, všichni inženýři. Ať si každý udělá úsudek sám.