Diskuze k článku


 • Béda • 26. června 2014

  …Ke sledování doporučuji Ukrajinu, ale nikoli tamní válku, nýbrž asociační smlouvu s EU, která by snad měla být podepsána už tento pátek. Podle dostupných zpráv totiž EU ze smlouvy o volném obchodu vyloučila celý klíčový sektor ukrajinského vývozu – zemědělství. Ukrajina, která výměnou za bailout 17 miliard dolarů zavádí drastické ekonomické „reformy“ podle Mezinárodního měnového fondu, přitom letos vyvezla přes 32 milionů tun obilí, čímž takřka naplnila původní plány. Asociační smlouva ale podle dostupných zdrojů počítá s kvótami, které před levnou ukrajinskou zemědělskou produkcí ochrání tradiční unijní zemědělství – na pšenici a ječmen by se po pěti letech měla vztahovat kvóta maximálně milionu tun za rok, produkty z ječmene poklesnou na 7800 tun za rok… Své zájmy si případně zcela jistě uchrání i unijní chemický nebo těžký průmysl, a tak je vysoce pravděpodobné, že se zkrachovalá Ukrajina po přistoupení ke smlouvě s EU, na níž jakoby Kyjev vsadil úplně vše, v dohledné době může proměnit v sud prachu před sociální explozí. http://literarky.parlamentnilisty.cz/blogy/tereza-spencerova/17805-putin-vyhral-ukrajinu-eka-vybuch-

 • Béda • 26. června 2014

  http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_26/Velky-americky-byznys-je-proti-sankcim-vuci-Rusku-4640/

  http://czech.ruvr.ru/news/2014_06_26/Merkelova-EU-rozhodne-o-sankcich-proti-Rusku-po-zprave-Porosenka-7424/ Na summitu se očekává podepsání dohody o zóně volného obchodu s Gruzií a Moldávií, ekonomické části asociční dohody s „Ukrajinou“ a posouzení otázky dalšího embarga proti Rusku.

 • mirror • 26. června 2014

  Mělo by se poděkovat paní Ireně za překlad a titulky prvního videa.

 • hudryper • 26. června 2014

  Vystoupení Carjeva na mne zapůsobilo dojmem vnitřního uklidnění člověka,který sice ví,že to bude hrozné,ale že dosáhnou vítězství,podobně jako tomu bylo před 73 léty.Začala partyzánská válka kdekoliv na Ukrajině a vůči ní je chunta v podstatě bezmocná.Když přejdou letní měsíce
  a nastanou plískanice a nástup zimy,dojde k životnímu ohrožení obyvatelstva celé země chladem a hladem.Bylo by na čase,aby se důležití lídři Evropy nejlépe už zítra rozhodli nepodporovat dál zločinnou aktivitu washingtonských neoconů a přiznali svým obyvatelům,že se i na ně chystá
  zima,na kterou nejsou připraveni.Chytřejší prodejci uhlí v mém okolí už zareagovali a začali se v dosud nevídané míře předzásobovat už v době,kdy normálně měli vymetené sklady .
  Ačkoliv jsem rozuměl naprosto všchno,co Carjev řekl,děkuji paní Ireně za skvělý překlad a
  člověku,který jej umístil pod video na lištu.Jde zejména o mladší generaci,která už pomalu nerozumí ani slovensky,natož rusky.

 • mirror • 26. června 2014

  Kdo má blízko do Valašského Meziříčí, ať navštíví výprodej armádního materiálu. V úterý se vrata prodejny zavřou. Levně tam lze koupit teplé zimní oblečení a obutí. Tepláková souprava je jen za 90 Kč. V nabídce jsou také maskáče v různých barevných odstínech pro boj v poušti nebo lese mírného pásma. K dostání jsou také samopaly a lehké kulomety, které nezahřejí, nevystřelí, jen postraší. V nabídce jsou polní telefony PT 25 s cívkami pekáčka (polní kabel). Tato pojítka jsou vhodná ke spojení strážních stanoviště na soukromé parcele se zásobou palivového dříví.

 • Béda • 27. června 2014

  Cynismus ke zblití: http://www.blisty.cz/art/73725.html Prý „Evropa trvá na svých hodnotách“
  Přitom kolomniální impéria v přijetí Gruzie, Moldávie, potenciálně Ukrajiny vidí pouze další sousto pro své nadnárodní predátory, nikoliv prostor pro kultivaci a zvyšování životní úrovně tamních obyvatel na úroveň starých zemí EU. Putina obviňují podporovatelé fašistů z toho co sami pomáhali USA rozebehnout a co sami přiživují. A zaštiťují se frázemi o demokracii, svobodě a míru. Přitom dnes je stále zřejmější, že hra na demokracii je velká lež, že nevládne lid ale horní 1% vševlastníků, že mír je podvod a válečníci se titulují přívlastkem mírotvůrci. Kosovo, Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie, Ukrajina – co je společným jmenovatelem – suroviny, produktovody, významná geostrategická poloha. A válčí tam západní tzv. „humanita“ – přímo anebo cizíma rukama, cizíma loutkama, dodává zbraně, aby masomlejn mohl pokračovat. A kooperuje přitom s fašisty a teroristy. Sami provádějí teror vůči jiným státům, které chtějí provádět nezávislou politiku.

 • Béda • 27. června 2014

  pokračování. Smítko v oku druhého jim vadí, břevna v oku svém si nevšimnou. Kdekomu vyčítají kde co, ale že sami vraždí, loupí, vydírají, začínají nekonečné série násilí na základě lží a podvodů to jim nevadí, mluví o demokracii ale spolupracují s režimy, kde jenom úvaha o parlamentním systému (chraňbůh o demokracii – vládě lidu) je trestná, kde demonstranti jsou stříleni, podporují režimy, které svrhávají neústavním způsobem legálně zvolenou reprezentaci (i podle jejich vlastních kritérií) jenom proto, že neprovádí politiku podle jejich protektorských povelů, vyvážejí „demokracii“ a přitom podporují, když se jim to hodí, režimy, které nevznikly parlamentní volbou ale zinscenovaným pučem na základě vydírání a parlamentního podvodu, podporují politiky, kteří chtějí svrhávat atomové bomby na jiná etnika, mluví o humanitě ale střílení do demonstrantů, zakázané kazetové a fosforové bomby, uřezávání hlav šiřiteli „demokracie“ a kuchání břich, únosy a vraždy novinářů jim nevadí. Mluví o mezinárodním právu ale samy se jím neřídí, přepadají suverenní země na základě vylhaných lží, unášejí lidi do jiných států, mučí zajatce, zbavují je práva obhajoby, nevadí jim útok na cizí ambasádu …

 • jjmmm • 27. června 2014

  nazor a nazor nejsou totez
  Dugin, publicista a politolog z Moskvy, který propaguje evropsko-asijský svaz pod vedením Ruska. V jednom televizním vystoupení letos v dubnu Dugin navrhl, aby se z Evropy stal mírovou cestou protektorát Ruska, čímž by se Evropa uchránila před homosňatky, Pussy Riot a sama před sebou.

  Dugin tvrdí, že je jisté, že on a jeho věrní se těší podpoře proruské páté kolony v Evropě. Jsou to prý evropští intelektuálové, kteří chtějí posílit svou identitu.

  Konstantina Malofejeva nazval list Financial Times „moderním Rasputinem“, který má přes přítele mnicha přímý přístup k Putinovi. Podle ruských médií Malofejev financuje separatisty na jihovýchodě Ukrajiny.

  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/putinuv-zdarily-vidensky-valcik-a-bruselu-zubu-skripeni_311188.html#.U61WwkD1tTu

 • lomikel • 27. června 2014

  jimmm – no pvni cast je jak putin domluvil plyn pro evropu v rakousku tak aby se vynul fasistiche chunte na zbytku urkajiny. to by nas melo hrat :).

  Dugin je mul oblibeny filosof, je velmi prakticky.

  Doufam ze pres vsechnu retoriku Vladimir Vladimirovic podporuje obe republiky, je to totiz jeho moralni i lidska povinnost, korme toho ze to je strategicky dulezite pro vsechny ty kteri nechteji zit pod fasistickycm protektoratem USA.

  Jinak mam stale pripravene vedro a kartac pro kozacke kone co budou pit vodu z vltavi!

 • Rado Miko • 28. června 2014

  Pomozte zastavit krveprolití na Ukrajině.
  Šiřte toto video v diskusích, chatech, komentářích. Dejte video na twitter, facebook a podobně.
  Propagujte video nejenom u nás, ale též v zahraničí.
  Díky.

  Video je zde:
  https://vimeo.com/99407737

  nebo zde:
  http://www.dailymotion.com/video/x1zmpuq_ukraine-about-five-part_shortfilms

  nebo zde:
  http://rutube.ru/video/28d3e3607a2909ff403f8e88fae9fac2/